jana123
12.01.09,13:04
Ahojte, mam MRP PU win a idem vystavovat FA uz za r. 2009. Chcem sa spytat, ci je to mozne aj v neuzavretom r. 2008 s tym ze FA vystavim v EUR s datumami roka 2009 ( teda tak ako som to robila aj na prelome inych rokov ) a potom sa mi to pri uzavierke len preklopilo do r. 2009 ? Alebo musim otvorit r.2009 a spravit prechod na EUR ? Sme stvrtrocny platci DPH, takze by som tymto sposobom len vystavovala FA, vsetky ostatne doklady by som uctovala az po uzavierke a prechode na EUR.
Lenka1979
12.01.09,16:18
Ahojte, mam MRP PU win a idem vystavovat FA uz za r. 2009. Chcem sa spytat, ci je to mozne aj v neuzavretom r. 2008 s tym ze FA vystavim v EUR s datumami roka 2009 ( teda tak ako som to robila aj na prelome inych rokov ) a potom sa mi to pri uzavierke len preklopilo do r. 2009 ? Alebo musim otvorit r.2009 a spravit prechod na EUR ? Sme stvrtrocny platci DPH, takze by som tymto sposobom len vystavovala FA, vsetky ostatne doklady by som uctovala az po uzavierke a prechode na EUR.
Ja som si to urobila tak, že som si urobila najprv kópiu "starej" firmy, a v tej kópii som urobila akože ukončenie roka (ináč Ti nezačne robiť účto ani FA v mene "EUR")-tu vystavujem FA roku 2009-už v EUR. V starej firme pokračujem ďalej s rokom 2008 lebo ho tiež nemám ukončený, keď ho ukončím, urobím riadnu účt.závierku a preklopím do novej firmy- rok 2009. FA nahodené v kópii starého roka sa dajú potom "naimportovať" do riadne ukončenej firmy, ktorú si potom už označím s rokom 2009. Neviem či som Ťa ešte viac nedoplietla. Ak áno, napíš.
Lenka
lenkak
12.01.09,20:15
Lenka vieš importovať aj zaúčtovanie tých vf? Ja importujem nezaúčtované, jeden sklad mi posiela exportný súbor, oni neúčtujú do denníka.
Lenka1979
13.01.09,06:14
Lenka vieš importovať aj zaúčtovanie tých vf? Ja importujem nezaúčtované, jeden sklad mi posiela exportný súbor, oni neúčtujú do denníka.
Nie, Leni, nedá sa to, aspoň ja som doteraz na to neprišla. Naimportuje mi len nezaúčtované, musím ich potom dodatočne zaúčtovať do denníka. Aj tak je to lepšie, než odznova nahadzovať všetky FA:).
Ty si myslíš,že sa to dá, Leni?
lenkak
14.01.09,09:07
Práve preto som sa Ťa pýtala, a je tak ako som predpokladala, prenesieš a zaúčtuješ.
vajda65
20.01.09,20:02
a ako exportujete tie nazaúčtované faktúry?
polka
20.01.09,20:17
a ako exportujete tie nazaúčtované faktúry?
Tak toto by aj mňa veľmi zaujímalo, lebo som v MRP nováčik.
lenkak
20.01.09,20:52
export:
údržba dat /export/import dát, kliknúť na vydané fa, zadať obdobie, exportovať údaje - nastaviť cestu kam sa uloží súbor - export.
import:
údržba dat /export/import dát, kliknúť na vydané fa, zadať obdobie, importovať zo súboru - nastaviť cestu kam sa uloží súbor - import
lenkak
21.01.09,09:16
ešte doplním pri importe,
nastaviť cestu - vybrať súbor, ktorý sa uložil po predchádzajúcom exporte.
renataton
21.01.09,20:43
táto téma zaujíma aj mňa len som mimo z toho ako mám urobiť záložnú kópiu
aby som mohla vystavovať faktúry v roku 2009, ani ja nemám ešte uzavretý rok, prosíííím poraďte ale po lopate
lenkak
21.01.09,21:27
citujem:
Kópiu firmy (roku) je možné vytvoriť len v multiverzii programu.

1. V menu Nastavenie vyberte Voľba a definícia firiem.

2. Nastavte sa na firmu, v ktorej účtujete starý rok.

3. Kliknite na tlačítko Skopírovať a vyberte Prechod na nasledujúce účtovné obdobie.

Touto funkciou skopíruje firmu so všetkými jej dátami a nastaveniami, a zároveň bude nastavený nový účtovný rok aj nové účtovné obdobie (nasledujúce). Pri vytvorení kópie firmy, program automaticky vyplní údaj prepojenie (t.j. prepojenie s predchádzajúcim účtovným obdobím).

4. Do okienka názov zadajte názov firmy doplnený o nový rok. Pri otvorení programu sa v hornej lište zobrazuje len názov firmy.
renataton
21.01.09,21:37
mám multiverziu programu veľmi pekne ďakujem idem postupovať podľa pokynov - dúfam, že to nedomrvím - peknú noc
renataton
21.01.09,21:47
Leni keď kliknem tlačítko skopírovať - uvediem tam firmu ale rok tam dám 2008? budem mať potom dve firmy s rokom 2008? Alebo som to pochopila zle?
lenkak
21.01.09,21:52
zadáš 2009.
paťuška
22.01.09,07:51
Prosím o radu, možno to má niekto odskúšané. Spravila som uzávierku firmy r.2008, aby som mohla robiť fa v r.2009, avšak dnes mi došli ešte fa do r.2008. Doúčtovala som ich v roku 2008 - ako sa mi dostanú potom do r. 2009 ako ešte otvorené-neuhradené? Ide o JÚ MRP Win. Prípadne v sklade budeme po inventúrach robiť opravy prípadne výdaj do spotreby, pohyby budú v r. 2008, ovplyvniť by mi to malo počiatočné stavy r.2009.
lenkak
22.01.09,20:29
Tú fa Ti už neprejde do roku 2009, musíš ju do roku 2009 nahrať sama, ale už v Eur.
Počiatočné stavy sa budú dať preniesť.
paťuška
23.01.09,08:10
Vďaka za odpoveď, keď budem končiť rok sama som zvedavá ako to dopadne.
polka
27.01.09,19:01
Ja som si to urobila tak, že som si urobila najprv kópiu "starej" firmy, a v tej kópii som urobila akože ukončenie roka (ináč Ti nezačne robiť účto ani FA v mene "EUR")-tu vystavujem FA roku 2009-už v EUR. V starej firme pokračujem ďalej s rokom 2008 lebo ho tiež nemám ukončený, keď ho ukončím, urobím riadnu účt.závierku a preklopím do novej firmy- rok 2009. FA nahodené v kópii starého roka sa dajú potom "naimportovať" do riadne ukončenej firmy, ktorú si potom už označím s rokom 2009. Neviem či som Ťa ešte viac nedoplietla. Ak áno, napíš.
Lenka
Chcem sa ešte spýtať, či pri tom akože ukončení roka mám tento rok ukončiť cez účtovný denník - funkcie -ročný prevod? Netreba zatiaľ predtým robiť účtovnú závierku, prečíslovanie, a všetko okolo toho? Chcem len vystavovať faktúry aj napr. pokladničné doklady, ktoré by som si potom po uzávierke a ročnom prevode preniesla pomocou export/import do riadne uzatvorenej a prevedenej firmy.
lenkak
27.01.09,20:11
pokiaľ chceš prejsť na euro tak bez prevodu roka to nepôjde.