tatin0
12.01.09,13:20
zdravim.. som tu novy. bol som sem prelinkovany z ineho fora. ciastocne som sa svoje odpovede dozvedel, ale nie kompletne,.. takisto klavesnicu do ohna ze som "pregooglil" portal porada.sk a nenasiel som presne co potrebujem. tak copypastnem moj prispevok z toho ineho fora:

zdravim..
od augusta som na zivnosti a rad by som si spravil danove priznanie. Moc info teda o tom vsetkom na strankach danoveho uradu nieje, tak sa spytam Vas.
Mam mesacne jednu fakturu a do nakladov si davam priblizne 5 blockov mesacne. Cize cira jednoduchost. A chcem sa spytat ci sa mi teda oplati zhanat uctovnika, alebo uctovnicku firmu, alebo si to spravit sam(som nasiel aj free soft na vyplnovanie). A ako to je s blockami? Tam sa spravia kopie a odovzdaju? Lebo original nedam z ruky, kedze niektore su blocky na zaruku k zariadeniam.
A este ze nie som platca dph.
Dakujem
////////
"blocky" ostavaju u teba, mal by si ich mat zalozene v uctovnictve, ak by si mal nahodou danovu kontolu. kopie ani originaly na dan. urad nikdy neodovzdavas...
///////
najdi si porada.sk tam mas cele navody, co ako urobit, mozno by si si mohol uplatnovat pausalne vydavky a nemusis vobec črobit uctovnictvo. A ak predsa len, na Porade najdes info pre zaciatocnikov SZCO, ktori sa rozhodli viest si ucto sami.

no a este sa chcem spytat, som to tu niekde videl, ze aky typ toho danoveho priznania treba a podobne.. vazne som uplne mimo toho a tiez zevraj treba podavat priznanie aj za pracu v zahranici?? dva roky som bol mimo a predtym som bol na skole. a jak som bol vonku som vobec nesledoval danove veci tu na svk. zdravotku som tu mal stopnutu a vsetky veci odvadzal v uk, aj zdravotku aj dane platil..aj teraz mam vsetky papierovacky v poriadku, nerad sa totiz natahujem s uradmi. len tym danovim som si neni isty.. myslim ze otazok je dost.. dakujem dopredu za odpovede.. ;)
wagner
12.01.09,20:03
Na stránke porady si hore do toho rámika, kde je napísané akú informáciu hľadáte, zadáš slovné spojenie ktoré potrebuješ a dáš hľadať. Ponúkne Ti viac tém kde sa o tom pojednávalo. Určite všetky Tvoje otázky tu nájdeš zodpovedané, už sú v témach. Daj si vyhľadať rok 2008 a tam máš aj o daňovom priznaní. Inak vitaj medzi nami. Mal by si sa predstaviť v sekcii"Nováčikovia predstavte sa"