rozbor
12.01.09,15:56
Mam yamahu xt600 všetko ide len keď na 5 pridám motor zasekáva (vynecháva) iba pri veľkým otáčkach. Je tam nova sviečka, vzduchový filter je očistený. Skúste poradiť čo s tým môže byť. Dakujem
Chobot
12.01.09,21:28
Mam yamahu xt600 všetko ide len keď na 5 pridám motor zasekáva (vynecháva) iba pri veľkým otáčkach. Je tam nova sviečka, vzduchový filter je očistený. Skúste poradiť čo s tým môže byť. Dakujem

Ja by som to na tvojom mieste skúsil riešiť cez servis. Diagnostikovať závadu motora cez internet bude asi obtiažne.

Mal som Jawu 350 a tá sa zvykla pri vyššej rýchlosti a vyšších otáčkach "zaseknúť". Ale to bolo tým, že bola chladená vzduchom a pri prehriatí sa valce zasekli v hlave. Stačilo pár sekúnd počas jazdy, aby sa to ochladilo o pár stupňov a potom sa to uvoľnilo. Robilo to od novoty do takých 1000 km.

Ty ale budeš mať vodné chladenie, takže prehriatím by to nemalo byť, ale čo keď...

Pozri ešte palivový filter, či nie je zanesený a či stíha pritekať palivo do karburátora pri tých vysokých otáčkach. Alebo či nie sú zanesené palivové trubky.
rozbor
13.01.09,14:19
chobot - dik ale palivom to asi nebude lebo potom by to vynechávalo aj na 1 ked tomu pridam. A nemôže to byť zle zoštelovane ?
Braňo
13.01.09,14:22
a aký olej používaš?
rozbor
13.01.09,15:16
castrol
Chobot
13.01.09,15:31
chobot - dik ale palivom to asi nebude lebo potom by to vynechávalo aj na 1 ked tomu pridam. A nemôže to byť zle zoštelovane ?

Nie je to tak. Práveže spotreba pri určitých otáčkach (napr. 4000) na jednotke je nižšia ako pri rovnakých otáčkach na piatej rýchlosti.

Ja som to zažil osobne. Mal som Formana a na päťke pri 100-ke mi motor vynechával. Otáčky neboli ani tak vysoké. Pritom pri vyšších otáčkach na nižšom stupni to išlo. Možno preto, lebo tie otáčky sa dosahovali len krátkodobo a zásoba paliva v karburátori na to postačovala, pričom pri trvalej spotrebe to asi nestíhalo pritekať.

Hľadal som chybu jak blázon - kontrolovali mi zapaľovanie, dal som nové sviečky, nový rozdeľovač a nič. Potom taký ujco - mechanik samouk pozrel palivový filter - no bol tak zanesený, že som sa čudoval, že nejaké palivo vôbec pritekalo.

Ale u teba môže byť chyba kdekoľvek - rozdeľovač, malý predzápal, zapaľovacie káble. Je malá pravdepodobnosť, že by to bolo olejom. Niekdy vymeníš kopec vecí a nakoniec zistíš, že to spôsobovala malá hovadinka za 100 korún (3,3 EUR).
rozbor
14.01.09,15:34
no dik ja skusim kuknut ten filter este.