lucluc
04.06.05,18:14
Ahojte.
Co si myslite o tomto : Tento rok vo februari som obdržala zásielku od neznamej fy s potvrdenim o zdanitelnej mzde za 12 mesiac 2004 aj s odvedenou danou. Ked som tam telefonovala tak mi mzdarka povedala ze len spracovala DVP s mojimi osobnymi udajmi a nevie mi k tomu povedat viac ale ze bude informovat konatela. Dala som jej na mna kontakt aby mi dali vediet ako to budu riesit nakolko ja som pre nich nic nerobila a ako firma mi nic nehovoria... V mojom zamestnani som si tento prijem pri rocnom zuctovani nezohladnila pretoze som ziadnu dohodu nepodpisala. Samozrejme do dnesneho dna sa mi v tej veci neozvali. Aj ked som ich kontaktovala ja niekolko krat. Stale sa zatajovali....

Stalo sa to aj niekomu z Vás ?

Mohla by som mat z toho nejaky problem na DU ked som si to nepriznala v rocnom zuctovani ?
Paula
04.06.05,16:19
Čo tak nahlásiť danú firmu na inšpektorát práce? Predišla by si možným nepríjemnostiam :)
lucluc
04.06.05,16:30
Nevies ci sa da to nahlasenie na inspektorat urobit aj anonymne ? Dakujem
juko
04.06.05,16:38
Keď to urobíš anonymne, nebudeš vedieť, ako sa celá vec vyriešila.Neboj sa podpísať. Ja som pred polrokom tiež dal sťažnosť na inšpektorát na jednu firmu a čuduj sa svete, po dvoch mesiacoch mi prišla odpoveď, že moju sťažnosť prešetrili, posúdili ako opodstatnenú a zaviazali firmu odstrániť uvedené nedostatky pod hrozbou pokuty.

Nebojme sa chrániť si svoje práva. A anonymitu radšej vynechajme.

Prajem pekný deň. Juraj
Marta V
04.06.05,19:05
Inšpektorát na anonymné sťažnosti nereaguje, mali sme ich na kontrole a kontrolorka mi hovorila, ze majú veľa anonymných sťažností, že sa ľudia boja podpísať sa, ale že tie neprešetrujú.
adam
04.06.05,19:42
Nevies ci sa da to nahlasenie na inspektorat urobit aj anonymne ? Dakujem
Prečo rozmýšľaš o anonyme? Veď nie Ty si niečo urobila!!!!!! Niekto zneužil Tvoje osobné údaje!!!!! Účtovníčka asi poctivo pracovala, a tak si to v tej pochybnej firme zlízne......:confused:
Zuzka
04.06.05,19:52
Možno by bolo vhodné to nahlásiť aj na daňový úrad, pretože na ročnom prehľade tejto firmy je Tvoja mzda uvedená.
Paula
04.06.05,20:50
Možno zistili,že majú zlé DP (vychádza im vyššia daň.povinnosť) a potrebovali dodatočne nazbierať náklady a vyrobili čierných duší viac... takže aj dodatočne sa to môže objaviť na ich opravnom prehľade na DÚ.......
lenkak
05.06.05,07:10
Treba si za tým ísť. Je to tvoje právo.
relisys
05.06.05,17:53
Keď to nenahlásiť ty, môžeš mať s tým nepríjemnosti, hlavne na DÚ
ondrejvla
05.06.05,19:02
Odporúčam nahlásiť na DÚ, názov tej firmy máš, nepríjemnosti môžeš mať inak ty!
Paula
05.06.05,19:18
Spomínala som pred časom nepríjemnosť iného druhu - lekárka použila čiernu dušu voči poisťovni a známej hrozil takmer súd za to, že "uplatňuje" dve ZP súčasne - takže ohlásiť naozaj.