Anita Keszelyová
12.01.09,16:15
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či SVB je povinné odviesť daň z prenájmu bytového domu ( prenajímame strechu - zosilovať ), a ak ano, či je možné si uplatniť odpočítateľnú položku - výdavky vo výške 40 %,ďakujem

Anita K.
peton
12.01.09,16:40
Príjmy z prenájmu spoločných priestorov sú príjmami vlastníkov t.j. FOÚ. Tento príjem nie je príjmom SVB. SVB je len povinné namiesto vlastníkov zraziť z týchto príjmov daň v zmysle § 43 ods. 3 písm. g) a tiež pozri ods. 6 a to najneskôr do 15.01. po ukončení roka, v ktorom boli príjmy poukázané - viď ods. 14 toho istého §. Čiže odviesť. :-)
Elena Navrátilová
12.01.09,16:47
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či SVB je povinné odviesť daň z prenájmu bytového domu ( prenajímame strechu - zosilovať ), a ak ano, či je možné si uplatniť odpočítateľnú položku - výdavky vo výške 40 %,ďakujem

Anita K.

Treba odviesť uzrážkovú daň vo výške 19% na príslušný účet DU pod určeným KS. VS sa uvádza IČO SVB. Príjem je príjmom SVB a je príjmom do FPOaU. 40% alebo 60% sú paušálne výdavky SZČO. Treba dať oznámenie na DU, že SVB dalo priestory do prenájmu a zrážkovú daň odvedú v zákonom danej lehote.
Zoltán Kovács
12.01.09,16:56
Treba odviesť urážkovú daň vo výške 19% na príslušný účet DU pod určeným KS. VS sa uvádza IČO SVB. Príjem je príjmom SVB a je príjmom do FPOaU. 40% alebo 60% sú paušálne výdavky SZČO. Treba dať oznámenie na DU, že SVB dalo priestory do prenájmu a zrážkovú daň odvedú v zákonom danej lehote.


Super.... :D Preklep dňa, u mňa na prvom mieste.