marushka11
12.01.09,18:47
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s hypoalergénnou dojčenskou výživou (napríklad BEBA HA). Mám malé 6 mesačné bábätko, ktorému už nestačí moje materské mlieko. Keďže je manžel alergik, lekárka nám vravela, že by sme mali radšej prikrmovať hypoalergénnou dojčenskou výživou, ktorá svojim zložením predchádza možnému vzniku alergie u bábätka. Tuším práve tá BEBA HA obsahuje špeciálnym procesom upravené bielkoviny. Ďakujem.
kajasla
13.01.09,10:59
s hypoalergenním mliečkom skúsenost nemam, ale ak ma dieta predispozíciu k alergii tak je taketo mlieko aj na predpis. V takom pripade ti polku hradi poistovna.
gabikao
13.01.09,19:19
Ahoj, to ze kojis je super. Nemusis sa trapit Bebou ani inym podobnym, najlepsie bude, ak zostanes pri kojeni a zacnes s prikrmami. Moje deti boli alergicke od narodenia, takze som tiez riesila podobnu dilemu. Velmi mi pomohla ryzova kasa Hame bez pridania mlieka, tu som pridavala do materskeho mlieka pred spanim. S prikrmami je vhodne zacat pri plne kojenom babatku od ukonceneho 6.mesiaca. Postupuj velmi opatrne - zavadzaj novu potravinu 1 za tyzden, aby si vedela rozlisit, na co reaguje dieta alergicky. Mam aj nejaky zoznam postupnosti zavadzania, ak by si potrebovala, daj vediet.
jenifer11
28.01.09,17:58
Kamoška BEBOU HA kŕmila svojho synčeka. Od nej viem, že obsahuje špeciálnym procesom naštiepené bielkoviny, probiotiká a nenasýtené mastné kyseliny, a je vyrobená podľa vzoru materského mlieka. Ona s ňou bola spokojná. Zatiaľ sa žiadna alergia u malého neprejavila. Odporučila jej to lekárka a ak je aspoň jeden rodič alergik, tak to budete mať na predpis lacnejšie.
delonka
30.01.09,06:49
marushka11,
na co je manzel alergik? v akom zmysle alergik? pokial ty kojis,davas to najlepsie svojmu dietatku,ja som dceru kojila 10 mesiacov pokym jej nenarastli zubky hore aj dole, vtedy ma zacala hryzt.,po polroku som jej pridala na vecer detsku krupicu., marushka, ziadne kupene vyrobky nenahradia tvoje mliecko,cim viac kojis, tym viac mlieka sa ti tvori a to je to najdolezitejsie momentalne pre tvoje dietatko,. ja som dcerke nemusela varit ani caj, ked plakala, dala som jej napit moje mlieko, poradil mi to lekar, nedodrziavala som ani rezim tri alebo dve hodiny,skratka ked chcela mliecko dala som jej.,/to boli nase najkrajsie chvile, kojila som ju v klude,pokym nebola spokojna/ je to namahave, viem, nech ta v noci zastupi manzel, aby si si pospala a oddychla si, ak ti mozem poradit, nesiahaj k nakupovanym vyrobkom., co v nich musi byt, aby vydrzali na pulte?
vanili
30.01.09,07:26
Ahoj. Nam lekarka predpisovala BEBU HA akosi automaticky, viac-menej preventivne, kedze som mala dvojcata. Ale kamaratkine dvojicky uz HA nemali, tak neviem, podla coho takto rozhodovali. Chutilo nam a nemali sme s nou ziadne problemy.