kaskader222
12.01.09,20:10
Poprosím o radu. Ak som platca DPH, čo všetko má byť uvedené na pokladničnom doklade? A ak som platca a dostanem kartu s ič dph, tá stará kde bolo dičo zanika?
evina
12.01.09,19:53
Poprosím o radu. Ak som platca DPH, čo všetko má byť uvedené na pokladničnom doklade? A ak som platca a dostanem kartu s ič dph, tá stará kde bolo dičo zanika?

DIČ = daňové identifikačné číslo, t.j. to, ktoré získavaš pri vzniku k registrácii daňovníka - je vyznačené na osvedčení k akej dani - najčastejšie daň z príjmov atď.

IČ DPH získaš pri registrácii k dani z pridanej hodnoty, t.j. platné sú obe čísla.
http://www.porada.sk/t15489-ico-dic-ic-dph-kto-kde-a-preco.html

Na pokladničný doklad sa pýtaš aký - z ERP alebo pokladničný príjmový či výdavkový doklad?
kaskader222
12.01.09,20:23
Otázka znie. Mama má na pokladničnom doklade /z registračnej pokladne/ je platca DPH a všimla som si, že tam má DIČ, nemá tam mať ako platca DPH, IČ DPH? Ja sa do takýchto vecí vôbec nerozumiem.. tak by som rád poradil. Takisto ak je platcom čo má mať na pečiatke? ič dph a ičo? alebo dič a ičo?
evina
12.01.09,20:26
Otázka znie. Mama má na pokladničnom doklade /z registračnej pokladne/ je platca DPH a všimla som si, že tam má DIČ, nemá tam mať ako platca DPH, IČ DPH? Ja sa do takýchto vecí vôbec nerozumiem.. tak by som rád poradil. Takisto ak je platcom čo má mať na pečiatke? ič dph a ičo? alebo dič a ičo?
Všimla si si správne. Ako platiteľ DPH musí mať na pokladničnom doklade z ERP IČ DPH.
Pečiatku vo všeobecnosti vôbec nemusí mať.
Platiteľ DPH uvádza na dokladoch /a teda aj na pečiatke by mala mať, ak ju má/ IČ DPH a IČO.
Ak si klikneš na ten link, čo som Ti vyššie pripla. tak tam je to krásne rozpísané.
kaskader222
12.01.09,20:41
Ďakujem pekne, všetko si to pozriem.
Takže na 100 % som mala pravdu, aby si to čo najskôr zmenila, ak je platcom DPH, tak na registračnej páske pokladni musí zmeniť to Dič čo má chybné na ič dph a takisto na pečiatku to musí zmeniť.. bo ona tam má dičo. Takže môžem jej to takto povedať, ano? A čo ak platcom je už nejakú dobu a mala to tam takto nesprávne?Ďakujem pekne za rady.
evina
12.01.09,21:04
Ďakujem pekne, všetko si to pozriem.
Takže na 100 % som mala pravdu, aby si to čo najskôr zmenila, ak je platcom DPH, tak na registračnej páske pokladni musí zmeniť to Dič čo má chybné na ič dph a takisto na pečiatku to musí zmeniť.. bo ona tam má dičo. Takže môžem jej to takto povedať, ano? A čo ak platcom je už nejakú dobu a mala to tam takto nesprávne?Ďakujem pekne za rady.

Určite musí mať minimálne IČO a IČ DPH - môžeš jej to tak povedať. Ak sa zmestí môže mať aj DIČ ale nemusí. Pečiatku môže zmeniť ale nemusí.
Spôsobila problémy tým, ktorí si odpočítavali DPH z jej dokladov a si to nevšimli /asi si nevšimli, ak ju nikto neupozornil/. Mala skrátka nekompletný doklad, DPH však odviedla, tak principiálne môže dostať nejakú pokutu , ale nemusí...
kaskader222
12.01.09,22:12
ďakujem strašne strašne mooooc..naozaj! Som veľmi vďačnááá!:)