laruta
12.01.09,21:30
Dobry vecer,
mohli by ste mi poradiť ohľadom výberov z bankomatu. Podľa môjho názoru je potrebne aby sa som mala založený doklad o výbere z bankomatu a následne som ho mohla zaúčtovať ako príjem do pokladne. Je tento môj názor správny alebo nie? Je potrebne uchovávať tieto potvrdenky v rámci učtovania v jednoduchom účtovníctve alebo stačí len označenie na výpisy z banky "výber kartou"?
mysimis
12.01.09,20:32
Je potrebné to účtovať cez priebežné položky, samozrejme ak sa vyberá do pokladne. Ak je to na osobnú spotrebu tak to naúčtuj ako VNZD - členenie osobná spotreba. Doklad z bankomatu k tomu je potrebné podložiť. Máš predsa výpis z bú.
JankaO
12.01.09,20:34
Dobry vecer,
mohli by ste mi poradiť ohľadom výberov z bankomatu. Podľa môjho názoru je potrebne aby sa som mala založený doklad o výbere z bankomatu a následne som ho mohla zaúčtovať ako príjem do pokladne. Je tento môj názor správny alebo nie? ÁNO Je potrebne uchovávať tieto potvrdenky v rámci učtovania v jednoduchom účtovníctve ÁNO doporučujem alebo stačí len označenie na výpisy z banky "výber kartou" k tomuto vypísať príjmový pokladničný doklad a zaúčtovať .
..........
ekonella
12.01.09,20:34
Ak mi podnikateľ neodovzdá doklad o výbere z účtu, zaúčtujem si výber do priebežných položiek len základe výpisu z bežného účtu.
laruta
12.01.09,20:36
To je samozrejme, že to učtujem cez priebežné položky, len ma zaujíma či v pokladni, musím vystaviť príjmový doklad a podložiť ho touto potrdenkou z bankomatu. Takto to robím doteraz a vyžadujem aby mi podnikateľ tieto potvrdenky odkladal, len neviem či je tento postup správny.
mysimis
12.01.09,20:37
Veľmi často sa stane, že mi výberový lístok podnikateľ nedoloží, tak ho nedoložím ani ja ale PPD vypíšem.
Zoltán Kovács
12.01.09,20:37
To je samozrejme, že to učtujem cez priebežné položky, len ma zaujíma či v pokladni, musím vystaviť príjmový doklad a podložiť ho touto potrdenkou z bankomatu. Takto to robím doteraz a vyžadujem aby mi podnikateľ tieto potvrdenky odkladal, len neviem či je tento postup správny.

Je, a keď podnikateľ ti ich odovzdáva, potom gratuľujem. Si jedna z mála účtovníčok, ktorej sa podarilo "vychovať" svojich klientov, aby si mala čo všetko v poriadku.
optimistka
12.01.09,20:40
či máš doklad z bankomatu alebo nie, vieš podľa výpisu z BU o čom máš účtovať, aj keď ti ho nedonesie, vystav PPD a keď dokald máš prilož, keď nie budeš mať sólo PPD
bankomat má voľbu aj bez potvrdenky
laruta
12.01.09,20:44
Ešte by som mala jednu otázku ohľadom prefocovania dokladov. Každy doklad prefotim a zakladam, aby sa zachoval v účtovnictve. Zaujima ma ako mam uchovať doklad, ktory je už vyblednutý a keď ho prefotim nie je čitateľný. Čo mám urobiť aby som mohla niekedy, kontrole dokazať sumy na doklade?
optimistka
12.01.09,20:47
požiadaj dodávateľa o čitateľný doklad