Janka6685
05.06.05,10:45
Ahojte.

Úrad práce poskytuje príspevok zamestnávateľovi, ktorý zamestná znevýhodneného uchádzača o zamestnanie, len ak tým vytvorí nové pracovné miesto. Ak mal zamestnávateľ doteraz 8 dohodárov a chce zamestnať znevýhodnených uchádzačov, bude to považované za vytvorenie nového pracovného miesta?

Ďakujem
garter
05.06.05,11:27
Ahojte.

Úrad práce poskytuje príspevok zamestnávateľovi, ktorý zamestná znevýhodneného uchádzača o zamestnanie, len ak tým vytvorí nové pracovné miesto. Ak mal zamestnávateľ doteraz 8 dohodárov a chce zamestnať znevýhodnených uchádzačov, bude to považované za vytvorenie nového pracovného miesta?

Ďakujem

ÚPSVaR poskytuje príspevok aj potencionálnemu zamestnávateľovi. Nepoznám bližšie Tvoju firmu, ale dohodári sa nepovažujú za zamestnancov.
Podľa zákona sa príspevok poskytuje tzv. potencionálnemu zamestnávateľovi ako som uviedla, lebo keď príjme znevýhodneného UoZ /musí byť splnená generálna podmienka byť v evidencii UoZ min. 12 mesiacov/, len musí byť splnená podmienka, že predtým ani počas čerpania príspevku nie je možno prepúšťať zamestnancov z organizačných dôvodov.
Ak by bol záujem o túto tému pripravím bližšie o presnej výške a o spôsobe čerpania.
Skúsim navrhnúť Richardovi, nech by sa urobil nejaký "chlievik" na nástroje aktívnej politiky trhu práce.
adam
05.06.05,12:57
ÚPSVaR poskytuje príspevok aj potencionálnemu zamestnávateľovi. Nepoznám bližšie Tvoju firmu, ale dohodári sa nepovažujú za zamestnancov.
Podľa zákona sa príspevok poskytuje tzv. potencionálnemu zamestnávateľovi ako som uviedla, lebo keď príjme znevýhodneného UoZ /musí byť splnená generálna podmienka byť v evidencii UoZ min. 12 mesiacov/, len musí byť splnená podmienka, že predtým ani počas čerpania príspevku nie je možno prepúšťať zamestnancov z organizačných dôvodov.
Ak by bol záujem o túto tému pripravím bližšie o presnej výške a o spôsobe čerpania.
Skúsim navrhnúť Richardovi, nech by sa urobil nejaký "chlievik" na nástroje aktívnej politiky trhu práce. Mňa by táto téma zaujímala a myslím, že i viacerých. Ak môžeš popíš.......:)
vladan
05.06.05,16:37
skúste www.upsvar.sk ... tam by malo byť napr. definované kto je považovaný za znevýhodneného uchádzača (napr. ten kto je evidovaný na ÚP dlhšie ako X rokov, absolvent, nezamestnaní uchádzači starší ako 50 rokov atď - to sa dočítate aj v zákone o službách zamestnanosti), aké podmienky treba splniť ako zamestnávateľ (potvrdenia zo SP, ZP a DÚ, že vaša spoločnosť nemá voči týmto úradom žiadne záväzky). Výška tohto príspevku závisí od regiónu, resp. mesta a od miery nezamestnanosti v tomto meste. Informácie o výške príspevku by vám mali poskytnúť na miestne príslušnom ÚP.
garter
05.06.05,17:53
Mňa by táto téma zaujímala a myslím, že i viacerých. Ak môžeš popíš.......:)

Zajtra, keď nebudem mať veľa stránok niečo stvorím a pripojím.

Vladi tá stránka je dobrá, ale tam je to veľmi všeobecne napísané.
Ešte doporučím jednu www.employment.gov.sk - tam sú zákony v plnom znení aj vyhlášky. O podmienkach príspevku - § 50 zákona NR SR č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a Vyhláška MPSVaR č. 44/2004 Z. z.
a ešte ma jedna napadla www.esf.gov.sk - tam je všetko o čerpaní prostriedkov - Národný projekt I.

Dúfam, že som nič neporušila so zverejnením internetových stránok.
Ivan2
06.06.05,20:09
Dakujem pekne za adresy. Minuly tyzden som sa bol informovat na UP v BA o moznostiach, kedze som mal zaujem vytvorit pracovne miesto pre pracovnicku, ktora bola od 2001 nezamestnana, 2003 vyradena z dovodu cerpania materskej. Teraz, ked jej bude koncit MD som si myslel, ze spada pod kategoriu "dlhodobo nezamestnana" a mam narok ziadat o dotaciu. Pracovnicka UP ma vyviedla z omylu, udajne musi byt 12 mes. z poslednych 18 evidovana nezamestnana, takze nesplna podmienky (???).
Teraz na stranke ministerstva citam, ze tam patri aj: "obcan, ktory nevykonaval zarobkovu cinnost ani sa nepripravoval na povolanie v ramci sustavnej pripravy na povolanie alebo v systéme dalsieho vzdelavania z dovodu, ze nemohol zosuladit pracovne povinnosti s plnenim rodicovskych povinnosti, ..". Takze teraz neviem.
Janka6685
11.06.05,07:44
ÚPSVaR poskytuje príspevok aj potencionálnemu zamestnávateľovi. Nepoznám bližšie Tvoju firmu, ale dohodári sa nepovažujú za zamestnancov.
Podľa zákona sa príspevok poskytuje tzv. potencionálnemu zamestnávateľovi ako som uviedla, lebo keď príjme znevýhodneného UoZ /musí byť splnená generálna podmienka byť v evidencii UoZ min. 12 mesiacov/, len musí byť splnená podmienka, že predtým ani počas čerpania príspevku nie je možno prepúšťať zamestnancov z organizačných dôvodov.
Ak by bol záujem o túto tému pripravím bližšie o presnej výške a o spôsobe čerpania.
Skúsim navrhnúť Richardovi, nech by sa urobil nejaký "chlievik" na nástroje aktívnej politiky trhu práce.
"Zamestnanec
§ 11

(1) Zamestnanec je fyzická osoba, ktorá v pracovnoprávnych vzťahoch, a ak to ustanovuje osobitný predpis, aj v obdobných pracovných vzťahoch vykonáva pre zamestnávateľa závislú prácu podľa jeho pokynov za mzdu alebo za odmenu."

Podľa tohto paragrafu dohodár je zamestnanec. Alebo som to zle pochopila?

V mojom prvom príspevku som zle položila otázku. Myslela som to tak, že ak už nebudem mať tých 8 dohodárov, lebo chcem mať len zamestnancov v normálnom pracovnom pomere a budú napr. dvaja, či to potom bude považované za vytvorenie nového pracovného miesta (z 8 dohodárov na dvoch zamestnancov na TPP)?

K tejto téme by ma ešte zaujímalo, či po predložení žiadosti úrad práce vyberie sám znevýhodneného uchádzača, alebo si ho môžem vybrať sama?
lenkak
11.06.05,07:55
Môžeš požiadať o konkurz a oni dajú zoznam takých uchádzačov a ty si máš možnosť z nich vybrať.
Janka6685
11.06.05,08:15
Môžeš požiadať o konkurz a oni dajú zoznam takých uchádzačov a ty si máš možnosť z nich vybrať.
Takže nemôžem prísť a povedať, že už mám vyhliadnutého človeka?
lenkak
11.06.05,08:19
Keď Ti dajú zoznam uchádzačov, ty si ho zobereš domov, nájdeš si tam to meno, a už len im povieš, že si si vybrala toho a toho. Neviem, či by Ti to prešlo len tak.
Janka6685
11.06.05,08:27
Keď Ti dajú zoznam uchádzačov, ty si ho zobereš domov, nájdeš si tam to meno, a už len im povieš, že si si vybrala toho a toho. Neviem, či by Ti to prešlo len tak.
O.K., takže keby mi dali zoznam všetkých uchádzačov, ktorí spĺňajú podmienky znevýhodneného uchádzača, tak by to šlo. Tak ako píšeš, ja by som si ho v tom zo zname našla a bolo by to vyriešené. Ide mi hlavne o to, že nechcem, aby mi pridelili len tak hocikoho. Ide o stráženie parkoviska s vyberaním poplatkov za parkovisko a takúto prácu nedám hocikomu.
Janka6685
12.06.05,07:55
Chcela by som sa opýtať ešte na jednu vec. V zákone sa píše, že znevýhodnený uchádzač o zamestnanie je okrem iného ten, ktorý je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej 12 mesiacov z posledných 16 mesiacov od zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie.....mám tomu rozumieť tak, že pokiaľ by evidovaný predtým celý život pracoval, teda nikdy nebol na ÚP, musel by byť evidovaný min. 16 mesiacov? Takže nestačí tých 12?

Poviem príklad: dotyčný je evidovaný od 6/2004. Je ku 7/2005 znevýhodnený uchádzač, alebo si musí počkať do 10/2005?
garter
12.06.05,08:41
"Zamestnanec
§ 11

(1) Zamestnanec je fyzická osoba, ktorá v pracovnoprávnych vzťahoch, a ak to ustanovuje osobitný predpis, aj v obdobných pracovných vzťahoch vykonáva pre zamestnávateľa závislú prácu podľa jeho pokynov za mzdu alebo za odmenu."

Podľa tohto paragrafu dohodár je zamestnanec. Alebo som to zle pochopila?

V mojom prvom príspevku som zle položila otázku. Myslela som to tak, že ak už nebudem mať tých 8 dohodárov, lebo chcem mať len zamestnancov v normálnom pracovnom pomere a budú napr. dvaja, či to potom bude považované za vytvorenie nového pracovného miesta (z 8 dohodárov na dvoch zamestnancov na TPP)?

K tejto téme by ma ešte zaujímalo, či po predložení žiadosti úrad práce vyberie sám znevýhodneného uchádzača, alebo si ho môžem vybrať sama?






To je definícia podľa ZP. Keď čerpáš finančné prostriedky z úradu práce, tak výchádzaš zo zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti, práve som o tom písala v http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=9851 . Na dohodárov určite príspevok nedostaneš. Má to aj logiku podľa mňa, treba podporovať vytvorenie serióznych pracovných miest. Keď sú zamestnaní na dohodu o vykonaní práce - okrem úrazového poistenia sa im do soc. p. nič neplatí (žiadna PN, dovolenka, doba sa im neráta do dôchodku, ochrana pri ukončení prac. vzťahu zákonom atď.).
Úrad práce poskytne príspevok podľa § 50 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti, keď bude pracovný pomer. Dohoda s úradom musí byť podpísaná pred nástupom zamestnancov, aby sa mohla refundovať ich časť celkovej ceny práce. Zamestnancov si vyberáš Ty, či už požiadaš úrad o výberové konanie to je na Tebe. Len musíš splniť podmienku, že musia byť vedení v evidencii UoZ najmenej 12 mesiacov, bez ohľadu na to, že sú znevýhodení podľa § 8.
Janka6685
12.06.05,08:54
To je definícia podľa ZP. Keď čerpáš finančné prostriedky z úradu práce, tak výchádzaš zo zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti, práve som o tom písala v http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=9851 . Na dohodárov určite príspevok nedostaneš. Má to aj logiku podľa mňa, treba podporovať vytvorenie serióznych pracovných miest. Keď sú zamestnaní na dohodu o vykonaní práce - okrem úrazového poistenia sa im do soc. p. nič neplatí (žiadna PN, dovolenka, doba sa im neráta do dôchodku, ochrana pri ukončení prac. vzťahu zákonom atď.).
Úrad práce poskytne príspevok podľa § 50 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti, keď bude pracovný pomer. Dohoda s úradom musí byť podpísaná pred nástupom zamestnancov, aby sa mohla refundovať ich časť celkovej ceny práce. Zamestnancov si vyberáš Ty, či už požiadaš úrad o výberové konanie to je na Tebe. Len musíš splniť podmienku, že musia byť vedení v evidencii UoZ najmenej 12 mesiacov, bez ohľadu na to, že sú znevýhodení podľa § 8.
Asi si ma zle pochopila. Mne nešlo o to, že chcem dostať príspevok na dohodára. Len som chcela vedieť, že ak mám teraz 8 dohodárov a ku 7/2005 už nebudem mať tých dohodárov, len dvoch na pracovný pomer a asi 2-3 na skrátený pracovný úväzok, či to bude považované za vytvorenie novej pracovnej pozície (z 8 dohodárov na 2 TPP a 3 skr. prac. úv.). Prepáč, ale mám v hlave toľko myšlienok a otázok, že sa to potom ťažko dáva zrozumitelne "na papier".
garter
12.06.05,09:34
Janka a k čomu tú informáciu potrebuješ?
Janka6685
12.06.05,10:04
Janka a k čomu tú informáciu potrebuješ?
No k tomu, že chcem dostať príspevok od ÚP za vytvorenie nového pracovného miesta znevýhodneným uchádzačom. Teda zruším 8 dohodárov, zoberiem dvoch na pracovný pomer. Išlo mi o to, či to bude považované za vytvorenie nového pracovného miesta. Ja viem, asi sa zle pýtam, ale však ja sa naučím...
Denda
12.06.05,10:27
No k tomu, že chcem dostať príspevok od ÚP za vytvorenie nového pracovného miesta znevýhodneným uchádzačom. Teda zruším 8 dohodárov, zoberiem dvoch na pracovný pomer. Išlo mi o to, či to bude považované za vytvorenie nového pracovného miesta. Ja viem, asi sa zle pýtam, ale však ja sa naučím...Čo je v náplni práci dohodára?
Zaujíma ma to z toho hľadiska, že sme čerpali tento typ príspevku.
My sme vytvárali pracovné miesto sekretárky a na túto pozíciu Nám úrad práce tak ako už spomínala Lenkak urobili konkurz. Čiže by si mala dopredu vedieť a ký typ pracovného miesta vytváraš. A myslím, že pri type dohôd toto nie. Keď aj je tak sa už jedná o iný typ zmluvy a nie dohoda. Napr. ako tu už spomínali na kratší pracovný úväzok. Čiže máš možno dohody pouzatvárané na činnosti, ktoré s týmto vôbec nič nemajú.
Janka6685
12.06.05,10:38
Asi vážne píšem nezrozumitelne. Ja nechcem dostať príspevok na dohodára. Ja tých dohodárov prepustím a príjmem dvoch na normálny pracovný pomer. Chcela som vedieť, či sa to bude považovať za vytvorenie nového pracovného miesta, ak prepustím 8 dohodárov a vezmem si z ÚP dvoch ľudí na pracovný pomer, nie znova dohodu.
Denda
12.06.05,10:53
Asi vážne píšem nezrozumitelne. Ja nechcem dostať príspevok na dohodára. Ja tých dohodárov prepustím a príjmem dvoch na normálny pracovný pomer. Chcela som vedieť, či sa to bude považovať za vytvorenie nového pracovného miesta, ak prepustím 8 dohodárov a vezmem si z ÚP dvoch ľudí na pracovný pomer, nie znova dohodu..
Podľa mňa áno. Toto nám vôbec neskúmali. Ich zaujíma skôr dodržanie dlhodobosti takto vytvoreného miesta. Majú to aj v zmluve kedy a ako budeš tento príspevok vracať.
Janka6685
12.06.05,11:06
.
Podľa mňa áno. Toto nám vôbec neskúmali. Ich zaujíma skôr dodržanie dlhodobosti takto vytvoreného miesta. Majú to aj v zmluve kedy a ako budeš tento príspevok vracať.
Vracať príspevok.......ale len ak sa nedodržia podmienky, dúfam...
Denda
12.06.05,11:13
Vracať príspevok.......ale len ak sa nedodržia podmienky, dúfam...Samozrejme. Neviem aký typ ideš brať. Nám uhrádzali výšku minimálnej mzdy a odvody po dobu myslím 1 roka. V zmluve bolo 2 roky dodržania pracovného miesta.
Janka6685
12.06.05,11:22
Samozrejme. Neviem aký typ ideš brať. Nám uhrádzali výšku minimálnej mzdy a odvody po dobu myslím 1 roka. V zmluve bolo 2 roky dodržania pracovného miesta.
Môžeš mi prosím povedať, z akého mesta si? Lebo príspevky a doba poskytovania je podľa regiónu. Podľa toho čo píšeš som pochopila, že ti uhrádzali 100%.
Denda
12.06.05,11:25
Môžeš mi prosím povedať, z akého mesta si? Lebo príspevky a doba poskytovania je podľa regiónu. Podľa toho čo píšeš som pochopila, že ti uhrádzali 100%.Neuhrádzali mi 100%. Pracovná zmluva bola na 1,2 násobok minimálnej mzdy.
garter
13.06.05,12:33
Prikladám Vám materiál ohľadne príspevku na zamestnávanie znevýhodného uchádzača o zamestnie.
Janka6685
13.06.05,12:56
Prikladám Vám materiál ohľadne príspevku na zamestnávanie znevýhodného uchádzača o zamestnie.
To je super spracovanie. Si skvelá. Myslím, že budem hovoriť za všetkých, keď poviem, že Ďakujeme:)
Janka6685
18.06.05,10:09
Ahojte. Vraciam sa k tejto téme, lebo už som sa pustila do vybavovania žiadosti o poskytnutie príspevku na zamestnanie znevýhodneného uchádzača o zamestnanie. Medzi iným, je v prílohách, ktoré je potrebné doložiť ku žiadosti, aj podnikateľský zámer. Tento PZ sa samozrejme vypracúvava pred začatím podnikateľskej činnosti. Preto sa chcem opýtať, či mám predložiť PZ vypracovaný pred začatím pod. činn., alebo musím pre tieto účely vypracovať nový, aktuálny. Je to súrne, a preto veľmi pekne prosím o rýchlu odpoveď. Ďakujem
vladan
19.06.05,12:04
Jani, ja som tuším vypracovávala nový ... ÚP mi dal nejaké materiály, kde bolo uvedené čo má obsahovať tento podnikateľský zámer (bolo tam asi 10 bodov), keďže náš prvý podnikateľský zámer bol tuším iba na pár riadkov, tak som to vypracovala nanovo.
Ak teraz rozmýšľaš nad tým, či by som ho tu nemohla pricapiť, tak to ti sľúbiť nemôžem, lebo neviem, či mám kópiu alebo či to vôbec niekde vo firme nájdem ...
Janka6685
19.06.05,12:20
Jani, ja som tuším vypracovávala nový ... ÚP mi dal nejaké materiály, kde bolo uvedené čo má obsahovať tento podnikateľský zámer (bolo tam asi 10 bodov), keďže náš prvý podnikateľský zámer bol tuším iba na pár riadkov, tak som to vypracovala nanovo.
Ak teraz rozmýšľaš nad tým, či by som ho tu nemohla pricapiť, tak to ti sľúbiť nemôžem, lebo neviem, či mám kópiu alebo či to vôbec niekde vo firme nájdem ...
Ďakujem za info. Neboj sa, vypracujem si ho sama;) Takže v ňom budem písať o skutočnostiach, ktoré sa dejú teraz, v prítomnosti? Ak sa niektoré veci zmenili, napr. počet zamestnancov,....tak tam budem písať terajší stav?

Krásnu nedeľu
vladan
19.06.05,12:25
ak sa dobre pamätám, tak som písala aj o histórii firmy (v krátkosti), a tuším som tam dávala aj prítomný stav firmy, no a jasne, že aj plány do budúcnosti ;)
Janka6685
19.06.05,12:29
ak sa dobre pamätám, tak som písala aj o histórii firmy (v krátkosti), a tuším som tam dávala aj prítomný stav firmy, no a jasne, že aj plány do budúcnosti ;)
Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Konečne sa môžem pohnúť z miesta.:)
vladan
19.06.05,12:33
Ďakujem, veľmi si mi pomohla. Konečne sa môžem pohnúť z miesta.:)
Jani, nechcem ťa strašiť, ale tebe ÚP nedal nejaké stručné info o to podnikateľskom zámere? ... lebo mne sa marí, že nám ho vrátili na prepracovanie, lebo nám tam chýbal nejaký finančný plán, čičo :eek: ... ja som si myslela, že mi to dali ako pomôcku, nech sa viem od čoho odpichnúť, ale oni to napokon chceli presne podľa tých 10tich, či koľkých bodov - ja hovorím konkrétne o trebišovskom ÚP, tak neviem ako je to na ostatných ÚP (proces som absolvovala tuším v roku 2003, takže možno sa už podmienky trošku pomenili)
Janka6685
19.06.05,12:45
Jani, nechcem ťa strašiť, ale tebe ÚP nedal nejaké stručné info o to podnikateľskom zámere? ... lebo mne sa marí, že nám ho vrátili na prepracovanie, lebo nám tam chýbal nejaký finančný plán, čičo :eek: ... ja som si myslela, že mi to dali ako pomôcku, nech sa viem od čoho odpichnúť, ale oni to napokon chceli presne podľa tých 10tich, či koľkých bodov - ja hovorím konkrétne o trebišovskom ÚP, tak neviem ako je to na ostatných ÚP (proces som absolvovala tuším v roku 2003, takže možno sa už podmienky trošku pomenili)
Dobre, že hovoríš.:cool: Síce väčšinou robím presne podľa podkladov (som ešte mladá a naivná a myslím si, že ak mi niečo povedia, musím to urobiť:o ) aj tak som si myslela, že je to len pomôčka, ako spracovať podnikateľský zámer. Ďakujem, keby ťa ešte niečo napadlo, budem ti vďačná, ak mi dáš vedieť. Ono to nakoniec môže pomôcť aj niekomu inému tu na porade.
garter
19.06.05,12:51
K žiadosti na § 50 nie je prílohou podnikateľský zámer. Na ktorom ÚP ho žiadajú?
Janka6685
19.06.05,13:03
K žiadosti na § 50 nie je prílohou podnikateľský zámer. Na ktorom ÚP ho žiadajú?
Odo mňa ho žiadajú v KE. Dostala som formulár žiadosti a na poslednej strane sú prílohy a poslednou je podnikateľský zámer.
garter
19.06.05,14:05
Keď ho žiadajú, mali Ti dať aj štruktúru podnikateľ. zámeru a určiť rozsah strán.
Janka6685
19.06.05,14:11
Keď ho žiadajú, mali Ti dať aj štruktúru podnikateľ. zámeru a určiť rozsah strán.
Dali mi 10 bodov. Podľa nich sa mám riadiť. Mne išlo len o to, či má byť s terajšími údajmi a či má byť úplne presne podľa tých bodov, ako písala vladan.
garter
19.06.05,14:45
Podľa mňa áno, ak máš štruktúru, tak ju musíš dodržať. Tak ako vladan spomínala daj dam trochu z histórie firmy, aká je súčasnosť a potom aj vízie aspoň na 2-3 roky.
Janka6685
22.06.05,14:46
Ohľadom tohto mám ešte otázku:

V žiadosti o príspevok na znevýhodneného uchádzača je časť, kde je potrebné napísať údaje o celkovej cene práce na vytváraných pracovných miestach + v do podnikateľského zámeru treba tiež urobiť kalkuláciu mzdových nákladov na 1 pracovné miesto po dobu 2 rokov (hrubá mzda, poistné). Viete mi, prosím, poradiť, ako to mám urobiť? Neviem si predstaviť akú dám hrubú mzdu, keď ešte neviem koľko sviatkov odrobia, koľko nočných, koľko budú mať nadčasy...

Ako sa, prosím vás, v takomto prípade rieši predbežná kalkulácia?:confused:
Janka6685
22.06.05,19:15
Prosííííííííííííííííííííííí íííím,...........nikto mi nepomôže?

Potrebujem vedieť, čo musím zohľadniť pri výpočte a na čo nesmiem zabudnúť.
vladan
23.06.05,04:53
Potrebujem vedieť, čo musím zohľadniť pri výpočte a na čo nesmiem zabudnúť.
Jani, kalkulácia je preto kalkuláciou, lebo to nie je 100% výpočet :D ... takže ak chcú celkovú cenu práce, tak je to hrubá mzda + odvody zamestnávateľa. Ja som tam tuším dávala aj tých 55% stravného, čo platí zamestnávateľ. Keďže to chcú od teba po dobu 2 rokov, tak by som nejakým "koeficientom" zvýšila mzdu tohto zamestnanca, buď k 1.10 (vtedy sa mení výška minimálnej mzdy) alebo k nejakému inému dátumu.
Janka6685
24.06.05,03:16
Jani, kalkulácia je preto kalkuláciou, lebo to nie je 100% výpočet :D ... takže ak chcú celkovú cenu práce, tak je to hrubá mzda + odvody zamestnávateľa. Ja som tam tuším dávala aj tých 55% stravného, čo platí zamestnávateľ. Keďže to chcú od teba po dobu 2 rokov, tak by som nejakým "koeficientom" zvýšila mzdu tohto zamestnanca, buď k 1.10 (vtedy sa mení výška minimálnej mzdy) alebo k nejakému inému dátumu.
Ďakujem. Len som sa toho trocha zľakla. Hneď sa do toho pustím.

Prajem príjemné ukončenie pracovného týždňa:)
gabi2
20.10.08,11:06
Ahojte. Vedeli by ste mi prosím povedať ( napísať) výšku príspevku keď by sme vytvorili nové pracovné miesto a výšku príspevku pre začínajúceho SZČO ? Mesto Martin Srdečná vďaka
gabi2
02.12.08,12:22
Výška príspevku pre začínajúceho SZČO pre mesto MArtin je 66496,-- Sk. Ahojte Gabi