andyt
13.01.09,07:26
Dobrý deň prajem, chcela by som vás poprosiť o radu a to:

vystavená FA ( týka sa to ešte rok 2008 ), tuzemskému odberateľovi v Eurách.

Suma v EUR perpočítaná pri vystavení FA kurzom NBS v deň vystavenia FA.

Ako s DPH s prepočtom kurzu NBS a dátumu prepočtu? Mám to pri účtovaní prepočítať teda DPH kurzom NBS podľa dátumu dodania služby?

Alebo az pri úhrade tejto FA? A ako potom s rozdielom ? uctovat ako kurzovy rozdiel , alebo nie??
Viete mi niekto napisat aky postup? 1x sa mi totiž dostala do ruk takato kombinacia..
Velmipekne vávopred ďakujem a prajem pekný dník.
andyt
13.01.09,07:01
Dobrý deň prajem, chcela by som vás poprosiť o radu a to:

vystavená FA ( týka sa to ešte rok 2008 ), tuzemskému odberateľovi v Eurách.

Suma v EUR perpočítaná pri vystavení FA kurzom NBS v deň vystavenia FA.

Ako s DPH s prepočtom kurzu NBS a dátumu prepočtu? Mám to pri účtovaní prepočítať teda DPH kurzom NBS podľa dátumu dodania služby?

Alebo az pri úhrade tejto FA? A ako potom s rozdielom ? uctovat ako kurzovy rozdiel , alebo nie??
Viete mi niekto napisat aky postup? 1x sa mi totiž dostala do ruk takato kombinacia..
Velmipekne vávopred ďakujem a prajem pekný dník.
POSUVAM.... poproim o radu......:confused: dakujem..:)
andyt
14.01.09,06:09
POSUVAM.... poproim o radu......:confused: dakujem..:)





KTO mi poradi?? DAKUJEM
babi2
14.01.09,10:25
Použila by som rovnaký kurz pre základ a aj DPH
andyt
14.01.09,13:04
Použila by som rovnaký kurz pre základ a aj DPH

OK ja som sa chcela spytat, že , Fa vystavená napr. 10.12.08 - a Kurz Nbs bol použitý z dňa 10.12.08 a v tejto sume vystavená FA.

A teraz ked to učtujem nemám použiť KURZ NBS z dátumu dodania služby ( dátum 03.12.08? )

A čo potom s tým rozdielom??

ĎAKUJEEEEM MOC MOC..
pridávam :
Fa je vystavená a bude uhradená v EUR ,ale je uvedená aj suma v SKK ( v prepočte kurzu NBS v deň vystavenia)

Ide mi hlavne ako s DPH, či nie je protrebné použiť kurz z datumu dodania služby..

Ešte raz ďakujem
Kája.
14.01.09,16:05
Podľa mňa pri DPH musíte použiť kurz NBS pri dodaní, kurz vystavenie Vás zaujma iba pri zaúčtovaní.
andyt
14.01.09,16:52
Podľa mňa pri DPH musíte použiť kurz NBS pri dodaní, kurz vystavenie Vás zaujma iba pri zaúčtovaní.

Ďakujem , to znamená, že použijem pri zaúčtovaní kurz pri dodaní a ten rozdiel? Ked budem robiť úhrady rozdeil medzi uhrádzanou sumou a sumou pri zaúčtovaní???
ďakujem ešte za túto odpoveď.
Kája.
14.01.09,19:07
Je normálny kurzový rozdiel, buď 311/663 (zisk) alebo 563/311 (strata)
andyt
15.01.09,05:43
Je normálny kurzový rozdiel, buď 311/663 (zisk) alebo 563/311 (strata)


ďakujem..... prajem príjemný dník.:)
babi2
15.01.09,07:53
Podľa mňa pri DPH musíte použiť kurz NBS pri dodaní, kurz vystavenie Vás zaujma iba pri zaúčtovaní.
Nesúhlasím, faktúra vystavená na Slovensku pre slovenského odberateľa je jednoznačne v SKK,
to že je tam prepočet na EUR a aj úhrada je v EUR, nemá vplyv na kurz EUR pri dodaní . Ten kurz bude rovnaký aj pre základ aj pre DPH. Kurz pri dodaní nás zaújíma pri dodávateľskej faktúre, vtedy je prepočet podľa dňa dodania.