r.galovic
13.01.09,11:49
Ahojte.

Ako zaúčtovať úhradu vo výške 21,58€, ktorá bola uhradená pred dodaním faktúry na základe trvalého príkazu? Faktúra je vystavená na 21,57€, teda rozdiel je 1 cent.

Zaúčtovať 21,57€ ako VOZD a 0,01€ ako VNZD a následne spárovať iba 21,57€ s dotyčnou faktúrou? Len ako to v Money S3 urobiť?

Ď.
bea26
14.01.09,09:19
Ja by som uhradila 21,57 bez účet, a ten rozdiel, ktorý ti vznikol by som spárovala cez interné doklady, ako nejaký vzniknutý rozdiel
Alexa.k
14.01.09,14:06
Ahojte.

Ako zaúčtovať úhradu vo výške 21,58€, ktorá bola uhradená pred dodaním faktúry na základe trvalého príkazu? Faktúra je vystavená na 21,57€, teda rozdiel je 1 cent.

Zaúčtovať 21,57€ ako VOZD a 0,01€ ako VNZD a následne spárovať iba 21,57€ s dotyčnou faktúrou? Len ako to v Money S3 urobiť?

Ď.

V bankovom doklade dáte cez variabilný symbol tzv trojbodku faktúru v správnej výške na tiahnete do dokladu, sumu prepíšete o jeden cent vyššiu dáte OK ... otvorí sa vám okno s upozornením ... dáte OK ... otvríte zaúčtovanie tam budú dva riadky ... riadok s 1 centom preúčtujete na VNZD a do popisu výdavok NZD - peplatenie FA

cez INT doklady nič neučtujte v JU by to robilo len paseku.
r.galovic
16.01.09,14:48
V bankovom doklade dáte cez variabilný symbol tzv trojbodku faktúru v správnej výške na tiahnete do dokladu, sumu prepíšete o jeden cent vyššiu dáte OK ... otvorí sa vám okno s upozornením ... dáte OK ... otvríte zaúčtovanie tam budú dva riadky ... riadok s 1 centom preúčtujete na VNZD a do popisu výdavok NZD - peplatenie FA

cez INT doklady nič neučtujte v JU by to robilo len paseku.

Ahoj.

Mne to upozornenie, keď dám vyššiu sumu ako na hradenom doklade vôbec nevyhadzuje.
Nadrzovku mi to zaúčtuje do peňažného denníka v zlej výške, ale vyriešil som to tak, že až v peňažnom denníku som dal ten dotyčný riadok rozúčtovať na dva riadky.

Ďakujem všetkým