Mimka21
13.01.09,12:07
Dobry den poradaci :-)
V roku 2008 sme nadobudli pozemok teda k 1.1.2009 sme zapisani ako majitelia danej nehnutelnosti. Takze podavame danove priznanie... A tu je moj problem. Nas pozemok je v podstate zlozeny z 2 parciel, pricom jedna parcela je orna poda a druha su ostatne plochy. Na 1 danove priznanie nie je mozne priznat viac ako 1 druh pozemku ( znamena orna poda, trvale travne porasty atd)
To znamena, ze ked mam 2 druhy pozemkov na 1 LV podavam 2 danove priznania, pre kazdy druh zvlast???
Resp. v pouceni je pisane:
"Pri väčšom počte pozemkov rôzneho druhu treba údaje o jednotlivých druhoch pozemkov uvádzať na samostatných prílohách."
Väcsi pocet = viac ako 1?
Fakt nechapem co su potom prilohy
Dakujem
nokia901
17.01.09,14:10
Dobry den poradaci :-)
V roku 2008 sme nadobudli pozemok teda k 1.1.2009 sme zapisani ako majitelia danej nehnutelnosti. Takze podavame danove priznanie... A tu je moj problem. Nas pozemok je v podstate zlozeny z 2 parciel, pricom jedna parcela je orna poda a druha su ostatne plochy. Na 1 danove priznanie nie je mozne priznat viac ako 1 druh pozemku ( znamena orna poda, trvale travne porasty atd)
To znamena, ze ked mam 2 druhy pozemkov na 1 LV podavam 2 danove priznania, pre kazdy druh zvlast???
Resp. v pouceni je pisane:
"Pri väčšom počte pozemkov rôzneho druhu treba údaje o jednotlivých druhoch pozemkov uvádzať na samostatných prílohách."
Väcsi pocet = viac ako 1?
Fakt nechapem co su potom prilohy
Dakujem
Prečo by si mala podávať 2 daňové priznania, podáš 1 daňové priznanie a priložíš si také prílohy, ktoré potrebuješ v tvojom prípade potrebuješ ešte 1 prílohu na pozemok - ostatné plochy, keďže za každý druh pozemku sú iné sadzby. To by bolo zbytočné vypisovanie, veď ide o jedno číslo listu vlastníctva,ktorý je tiež prílohou k DP. Aj keby si mala 2, 3, 4 listy vlastníctva tak podávaš jedno DP.
Mimka21
20.01.09,09:21
Ok, takze podavam 1 DP, kde vypisujem zakladne udaje + udaje k pozemku a este raz rovnaky harok pre pozemok, len to bude uz ako priloha. Chapem to dobre, ?
dakujeeem
nokia901
20.01.09,17:02
Áno, chápeš to dobre, podávaš 1, ktoré vypíšeš tvojimi osobnými údajmi a pridávaš toľko príloh, koľko potrebuješ.
*agatha*
01.02.09,15:14
dobry den, koncom roka sme s priatelom kupili ornu podu, 2877 m2, za 10.000sk. 1/2 je moja a 1/2 priatelova. prave som pocuvala radio, kde hovorili o tom, ze zajtra je posledny den na podanie danove priznania z nehnutelnosti. a vtedy mi napadlo, za aj my podla vsetkeho musime podat DP, nie? dakujem za radu. erika
mysimis
01.02.09,15:17
dobry den, koncom roka sme s priatelom kupili ornu podu, 2877 m2, za 10.000sk. 1/2 je moja a 1/2 priatelova. prave som pocuvala radio, kde hovorili o tom, ze zajtra je posledny den na podanie danove priznania z nehnutelnosti. a vtedy mi napadlo, za aj my podla vsetkeho musime podat DP, nie? dakujem za radu. erika

Na katastri už zápis prebehol? Máte už aj listy vlastníctva?
wagner
01.02.09,15:18
Pokiaľ ste boli do 31.12.2008 vlastníkmi a boli ste zapísaní aj na KN tak áno. Pokiaľ ste do konca roku neboli vlatníkmi aj na KN, tak nie
*agatha*
01.02.09,15:21
ano, mame uz aj list vlastnictva - jeden. musim podat aj ja, aj priatel, kedze list vlastnictva je len jeden? alebo poda len jeden z nas? dakujem pekne.
mysimis
01.02.09,15:25
Keďže ste vlastníci dvaja, podávate obaja aj daňové priznanie. Zajtra je naozaj posledný termín na jeho podanie.
*agatha*
01.02.09,15:28
dakujem za odpovede.v zivote som nevypisovala danove priznanie z nehnutelnosti, tak si na to idem sadnut a nieco vymysliet.dakujem.
Lianka
01.02.09,15:37
Niekde su velmi ustretovi a vypisu to aj za teba, resp. hodia do PC a je to rychlejsie. Stretla som sa tym uz v dvoch obciach. Zajtra je vsak posledny den, tak tazko povedat - pravdepodobne budu mat dost prace... :(
*agatha*
01.02.09,15:38
mozete mi prosim este poradit ktore tlacivo mam vypisat? DP k dani z prevodu a prechodu nehnutelnosti? som stratenaa...
mysimis
01.02.09,16:06