simako
05.06.05,19:57
Navrhujem po porade zábavnú tému - vyhlasujem súťaž o najblbejšieho šéfa-šéfku. Bez toho, že by sme konkrétne menovali našich šéfov, zasmejeme na ich "múdrch" výrokoch, príkazoch alebo nariadeniach.

Ešte to nemám domyslené, ako určíme víťaza, môžete niekto zbehlejší pomôcť.

Na zahriatie:
Moja šéfka mi odmieta preplatiť paragón za známky, zakúpené v novinovom stánku, lebo podľa nej sa mi nechcelo ísť na poštu, a ona prišla o DPH.
Nie je to až také smiešne, ale pridajte dačo aj Vy!
Čaute.
babenko1
05.06.05,17:58
zo známok DPH?? ftipné to žieňa
Heni
05.06.05,18:30
simako, ale ako budes vediet, ci je to naozaj výrok séfa, alebo "odkukaný" vtip?
Braňo
05.06.05,18:48
Každý mesiac výrok : "Sprav mi tú DPH tak, aby sme neplatili nič."
Paula
05.06.05,18:49
Som za, aj vtipné situácie známych beriem.... predpokladám, že odkukané vtipy z časopisov nikto nebude používať. To by bolo nefér.
ondrejvla
05.06.05,18:58
Každý mesiac výrok : "Sprav mi tú DPH tak, aby sme neplatili nič."
Braňo, ja to počúvam stále! Dokonca, ešte by mal byť aj odpočet, keď je viac na strane D, tak sa rozkričí, že tam musím mať chybu! Ja ho asi raz ZABIJEM!
Heni
05.06.05,19:02
Braňo, ja to počúvam stále! Dokonca, ešte by mal byť aj odpočet, keď je viac na strane D, tak sa rozkričí, že tam musím mať chybu! Ja ho asi raz ZABIJEM!Vlasti, jasné, že len raz :p .
Paula
05.06.05,19:08
Zabiť a zakopať :rolleyes:
Heni
05.06.05,19:11
Zabiť a zakopať :rolleyes:Pauli, to už je veľa roboty s jedným blbom :D
ondrejvla
05.06.05,19:21
Zabiť a zakopať :rolleyes:
Pauli, vieš ako hlboko by som musela kopať!? Tak teda on mi za to nestojí! Alebo neviem, či stojí ?, to je ten s tým bločkom od Viagry!
Vieš koľko takých šéfov narástlo na Slovensku? Keď každý druhý, čo má živnostenský list, si myslí, že je aj podnikateľ s patentom na rozum! Len čo náš Patentový úrad?!
Vevey
05.06.05,19:39
Moj sef sa ma pytal, preco som tak dlho v praci, tak som mu na to, ze mi nesedia dodavatelia (zahranicni) o 20 korun. Vybral z penazenky dvacku a vitazne mi ju polozil na stol.
Inak mam samych uzasnych sefov, vobec sa na nich nemozem stazovat, len obcas sa im nejake skutocnosti dost tazko vysvetluju. Vazne som tam za tu, co vymysla problemy, o ktorych nevedeli a riesi im ich sposobom, ktoremu nerozumeju.
ondrejvla
05.06.05,19:42
Ale ako víťazne sa tvária! - aj napriek tomu, že nerozumejú!
Vevey
05.06.05,19:43
Ale ja ho nechcem prihlasit do sutaze, proste on za to nemoze, ze je podvojne uctovnictvo mimo jeho pochop (a myslim, ze takych je vacsina). Nieze nakoniec tu sutaz vyhra!
Paula
05.06.05,19:50
Vevey, s tou dvackou je to :D:D:D.... presne tak som si predstavovala príspevky na založenú tému.
Vevey
05.06.05,19:59
Musim dodat, ze som mu to pracne vysvetlila a tu dvacku vratila, takze si titul asi zasluzim ja. Mohla som byt o 20 korun bohatsia.
Ivenka
06.06.05,03:23
Dobrý nápad s tými výrokmi. Skúsim pridať.
Keď sme riešili nekonečnú tému čo s "mankom", tak šefka povedala s vážnou tvárou: Tak im tie mínusy budeme zrážať ! a dodala:A čo s plusmi, tie si môžu rozdeliť ?
V tej chvíli som mala pocit, že si delia moju výplatu.
emily
06.06.05,04:21
to je ten s tým bločkom od Viagry!

To bola pre mňa bezkonkurenčná téma pri daňových priznaniach:D:D:D
Bubika
06.06.05,05:56
Vyborny napad s touto temou. Ja bohuzial zatial nemam ziaden prispevok, lebo moj sef je vcelku do pohody. Ale clovek nikdy nevie, mozno sa dockame.
Alebo ma osvieti a spomeniem si na nejaku haluz z predchadzajuceho zamestnania :O)
jess
06.06.05,06:19
Žeby som si písala sama o sebe, ako som "blbá a blbšia", keď čítam zákony a zakaždým si ho vysvetlím inak :D:D:D:D? Prečo tie zákony nepíšu tak, aby sme im aj my "blbší" porozumeli na prvý, možno druhý krát :D. Alebo, že by som mala nejakú oficiálnu chorobu, že potrebujem všetko vysvetliť ako pre "blbého" polopatisticky a najlepšie 2x ???? Fakt mi to niekedy príliš dlho zapína:D:D:D. Ale daňové kontroly zatiaľ nenamietali na moje myslenie.:D
Chobot
06.06.05,06:32
Mija bývalá riaditelka bola na sluzobke (mesto si uz nepamätám, ale bolo to nieco okolo 100km) vlastným autom. Cestou spät zabudla úplne uvolnit rucnú brzu a isla s tým az do BA. Jasné ze brzdové oblozenie bolo v tahu, trebalo to vymenit. Z moci pozície si to dala preplatit zamestnávatelovi ako poruchu pocas sluzobnej cesty.

Potialto by to bolo skoro OK, ved to spravila chytro. Lenze ona sa s tým potom este chválila na porade vedenia odboru. Ked si myslíte, ze zasiahla spravodlivost a náklady musela vrátit, mýlite sa, nic sa nestalo.

Darmo, stále platí: Co je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi.
rosemary
06.06.05,09:12
Keď píšeš chobot, o tom brzdovom obložení, som na tom rovnako. V práci mi menili brzdové obloženie na súkromnom vozidle. To že som cúvala na plný plyn, auto mi po ceste skapávalo mi vôbec nevadilo, až pred barákom /asi 10 km/ som chcela zatiahnuť ručnú brzdu, a ona mrška hore. Brzdové obloženie smrdelo ako zrolované tepichy.....no a muž ma pochválil , no a som šéfka
Chobot
06.06.05,09:20
Tak som potom nenapísal nic nového, bude to asi vseobecne známe.

....pokial nie si tá moja séfka.
Mickya
06.06.05,10:23
Jeden prípad poznám aj ja, keď šéfino kúpil dvere v kancli na prenájom a tieto dvere boli preplatené nájomcom (čiže akokeby 2x výdavok, 1x príjem peňazí). A vraj to treba spraviť nie 1 x výdavok ovplyv. ZD a 1 a 1 príjem a výdavok neovplyvňujúci ZD, ale 2 x výdavok ovplyv. ZD. Osôbka účtovníčka sa snažila vysvetliť, že to tak proste nejde, ale mala som dať aj tak 2x výdavok ovplyv. ZD, ale tak to spraviť, aby to bolo dobre...
simako
06.06.05,17:22
Ahote, Poraďáci.
Myslím, že zatiaľ sa to ešte nerozbehlo až tak, načrite lepšie da pamäti ,
určite sa niečo nájde. Nech sa trochu zasmejeme.
Čaute.
VieraM
06.06.05,17:37
Žeby som si písala sama o sebe, ako som "blbá a blbšia", keď čítam zákony a zakaždým si ho vysvetlím inak :D:D:D:D? Prečo tie zákony nepíšu tak, aby sme im aj my "blbší" porozumeli na prvý, možno druhý krát :D. Alebo, že by som mala nejakú oficiálnu chorobu, že potrebujem všetko vysvetliť ako pre "blbého" polopatisticky a najlepšie 2x ???? Fakt mi to niekedy príliš dlho zapína:D:D:D. Ale daňové kontroly zatiaľ nenamietali na moje myslenie.:D
Tak prid pozriet mojho sefa, lebo on tvrdi ze "ja som zakon". Absolutne nic
nedodrzuje, a ked ho upozornim ze co treba urobit lebo v zmysle zakona ...
tak mi da takuto odpoved.
JanaF
06.06.05,17:41
Pauli, vieš ako hlboko by som musela kopať!? Tak teda on mi za to nestojí! Alebo neviem, či stojí ?, to je ten s tým bločkom od Viagry!
Vieš koľko takých šéfov narástlo na Slovensku? Keď každý druhý, čo má živnostenský list, si myslí, že je aj podnikateľ s patentom na rozum! Len čo náš Patentový úrad?!
Tak s tymto s tebou suhlasim, to je viac ako pravda, vela z nich zabudlo, ze zacinali v praci ako podradny zamestnanci a zrazu im slava stupe do hlavy:):D :D :D :D
M0NIKA
06.06.05,18:05
S tými brzdami ste mi pripomenuli dva "príbehy". Nie je to o mojom nadriadenom, ale stojí to za to:

Kočka išla zo služobky domov a cestou zadrela motor. Keď sa jej pýtali či si nevšimla, že jej svieti kontrolka oleja, tak povedala že áno a aby ju vraj neznervózňovala, tak ju prelepila leukoplastom....

A zasa chalan - aby to nebolo o ženských za volantom - si požičal na služobku auto, cestou domov dotankoval a nevrátil sa... natankoval do diesla benzín...
M0NIKA
06.06.05,18:07
Moj sef sa ma pytal, preco som tak dlho v praci, tak som mu na to, ze mi nesedia dodavatelia (zahranicni) o 20 korun. Vybral z penazenky dvacku a vitazne mi ju polozil na stol.
Inak mam samych uzasnych sefov, vobec sa na nich nemozem stazovat, len obcas sa im nejake skutocnosti dost tazko vysvetluju. Vazne som tam za tu, co vymysla problemy, o ktorych nevedeli a riesi im ich sposobom, ktoremu nerozumeju.Myslím, že tu je potrebné pochváliť aj to, že šéf mal aspoň snahu. :cool: Snaha sa cení. Koľko z nás má takého šéfa???
ondrejvla
08.06.05,13:04
Pridám aj ja jednu, i keď to nie je šéf, ale moja švagrinká - inak mám ju veľmi rada, i napriek jej diagnóze - profesorka. Dnes jej prišlo vyrozumenie zo Soc.poisťovne, že jej za odpracovaný minulý rok, zvyšujú dôchodok o 105,-Sk mesačne! Náramne sa rozčúlila, že ona im kašle na ich mesačné zvýšenie, ktoré jej doplatili za 7 mesiacov a budú jej ho doplácať stále, ale ona chce, aby jej ho zaplatili iba za január až december 2004! To je vraj viac - až 1260,- Sk za rok, a oni jej teraz doplatili "len" 735,- Sk! Že vraj, čo z toho má, že jej budú doplácať len po 105,-Sk, keď mohla dostať naraz až 1260,-Sk! Penila som, kým som jej to vysvetlila a keď už som bola spokojná, že to pochopila, tak mi pri odchode povedala, že aj tak ju Soc.poisť.opinkala o 525,-Sk! No tak mi povedzte, ako mám tým začínajúcim účtovníčkam niečo vysvetliť, keď sa mi to nepodarí
67 ročnej žene!!!!
Vera
08.06.05,13:17
S tými brzdami ste mi pripomenuli dva "príbehy". Nie je to o mojom nadriadenom, ale stojí to za to:

Kočka išla zo služobky domov a cestou zadrela motor. Keď sa jej pýtali či si nevšimla, že jej svieti kontrolka oleja, tak povedala že áno a aby ju vraj neznervózňovala, tak ju prelepila leukoplastom....

A zasa chalan - aby to nebolo o ženských za volantom - si požičal na služobku auto, cestou domov dotankoval a nevrátil sa... natankoval do diesla benzín...To sa stalo aj mojej mame ... a potom povedala, že ona vždy tankuje z toho istého miesta a že jej to vymenili za diesel... :-)

A ešte jedna pikoška....zrovna včera som robila kamošovi účto JU za r. 2003- resp. len dávala dokopy, lebo tá ktorá mu ho robila pred tým mu napr.
- do výdavkov dávala aj výbery z bankomatu (na osobnú spotrebu)
- účtovníctvo u nej predstavoval jeden papier na ktorom boli na jednej strane napísané výdavky a na druhej príjmy, žiadne VPD a PPD /keby boli aspoň dobre spočítané/
- a to nebolo všetko ....

Nechápem ako sa môže niekto ponúknuť, že spraví účto, keď o tom vie veľké prd ....
durisovad
08.06.05,13:58
No, ja by som povedala, ze do sefov sa velmi netreba triafat, aby to nedopadlo zle. Podla jednej teorie kazdy clovek je potencialny drak. Ked sa z neho stane sef, zvysi sa mu v krvi mnozstvo DRAKULINU. Ked takemuto nadopovanemu drakovi odtnete jednu hlavu, narastu mu namiesto nej dve nove. Takze radsej sa vyhybat ohnu z jednej hlavy ako kluckovat medzi dvomi.
To len tak na okraj. Sefovia su tiez len ludia a maju pravo sem-tam aj na zlu naladu aj na vyplodenie nejakej tej hluposti, tak ako my vsetci. Ak je sef vysloveny blbec, potom treba hladat mensieho blbca. Alebo sa stat sam sefom.
anto
08.06.05,14:22
Niekedy sa stane, že aj šéf je už nie šéfom, a potom len zisťuje, čo nevedel. Ja by som každého šéfa najskôr urobil účtovníkom, aby vedel, čo môže a nemôže.
blcha
08.06.05,14:40
Jedna pani podnikateľka po dvoch rokoch podnikania sa ma nesmelo opýtala: "Aký to ja mám vlastne plat?"
Iný podnikateľ práve začínal a bol sa prihlásiť do sociálnej poisťovne. Do kolonky "vymeriavací základ" mal napísať ním zvolenú sumu, minimálne však... Začal rozmýšľať, koľko asi plánuje zarobiť, pre istotu ešte niečo prihodil,a došiel k sume 10 000,-. Opýtal sa pracovníčky, či to bude stačiť. To ju prebralo z letargie, dlho predlho si ho premeriavala a potom mu povedala: "Vy ste ešte podnikateľská panna!"
gabri
08.06.05,17:17
Moja šéfka bola hrozne podozrievavá, myslela si, že každý ukradne čo sa dá.Trvala na tom, aby som chodila so šoférom tankovať do Pickupu, brala so sebou niť a jej spustením merala zostatok PHM v nádrži...
Tiež sa vždy čudovala, ako dlho mi trvá "nahadzovať banku a pokladňu, veď načože mi kupovala počítač, keď to tam nie som schopná napchať, tak ako tí ostatní...
na školenie som mohla ísť, keď som verejne priznala, že nie som schopná prečítať odbornú literatúru a pochopiť ju, veď aj tí, čo prednášajú mi len to isté budú čítať....
kolegyni chýbalo do dôchodku 5 mesiacov, pred rokmi bola doma so synom, ktorý jej nakoniec odišiel s leukémiou, na to jej povedala :no čo, moja milá, nato si mala myslieť, keď si si doma hovela!
je to naslovovzatá blbaňa...predtým bola riaditeľkou SOU-čo dodať.
kukučka
08.06.05,18:16
babenko1
08.06.05,18:43
Moja šéfka bola hrozne podozrievavá, myslela si, že každý ukradne čo sa dá.Trvala na tom, aby som chodila so šoférom tankovať do Pickupu, brala so sebou niť a jej spustením merala zostatok PHM v nádrži...
Tiež sa vždy čudovala, ako dlho mi trvá "nahadzovať banku a pokladňu, veď načože mi kupovala počítač, keď to tam nie som schopná napchať, tak ako tí ostatní...
na školenie som mohla ísť, keď som verejne priznala, že nie som schopná prečítať odbornú literatúru a pochopiť ju, veď aj tí, čo prednášajú mi len to isté budú čítať....
kolegyni chýbalo do dôchodku 5 mesiacov, pred rokmi bola doma so synom, ktorý jej nakoniec odišiel s leukémiou, na to jej povedala :no čo, moja milá, nato si mala myslieť, keď si si doma hovela!
je to naslovovzatá blbaňa...predtým bola riaditeľkou SOU-čo dodať.keby mi toto povedala, ak by mi zomrel syn, asi by jej išli zuby štvorstupom
ondrejvla
08.06.05,18:56
keby mi toto povedala, ak by mi zomrel syn, asi by jej išli zuby štvorstupom
No tak takú šéfku s jej "citlivým" srdcom len papučou zabiť a spláchnuť ako krysu!
ALDA
08.06.05,19:26
Pri pohovore mi povedal, že potrebuje účtovníčku, ekonomiku si robí sám!
Prekvapilo ma to, ale dobre, vzala som to. Po pol roku chcel, aby som urobila aj DP, hovorím, účtovníčka zúčtuje doklady, aké dostane a viac sa nemusí starať, ekonóm a daň. poradca pokračujú ďalej. DP som urobila! Po troch mesiacoch chcel výklad súvahy, já sa čudovala, šak ekonomiku si robíte sám a nerozumiete súvahe? Odpoveď: Veď já som hnojár a nie ekonóm! Je to môj príbeh osobný a mohla by som za tých 5 rokov pokračovať, ale tu to nejde!
Ešte jedna perlička:Rozdelenie firmy na dve je tá istá robota!


Pokračovanie nabudúce: to sú tie dve firmy, ktoré lacno predávam,
s pekným konateľom a nikto ich nechce!
Evaman
09.06.05,06:31
Anto, odkiaľ berieš tie šikovné obrázočky????? Strašne sa mi lúbia. Nemohla by som si ich nejako stiahnúť, poraď ako , lebo ja som polovičný technický antitalent..
Jara
09.06.05,09:39
ALDA, príbeh ako ušitý na dnešnú dobu. Podobný som zažila pred pár rokmi, až to dospelo k dvom firmám a tie sa tak pekne rozrástli... No a plat ostával stále jeden... Je to začiatok rýchleho konca...
MajaL
09.06.05,10:33
Alda tak to som zažila aj ja a teraz robim všetko od učtovníčky pomaly až po upratovačku:)
Vevey
09.06.05,11:04
Anto, odkiaľ berieš tie šikovné obrázočky????? Strašne sa mi lúbia. Nemohla by som si ich nejako stiahnúť, poraď ako , lebo ja som polovičný technický antitalent..
Klikni na obrazok pravym tlacidlom mysi.
Bubika
09.06.05,11:04
tiez mam pre Vas jednu "blbovinu" (a verim, ze budete so mnou suhlasit), i ked nie je o mojom sefovi.....ale hlavnou postavou je SPP....pred nedavnom mi prisli od nich 2 obalky (kazda za 9,- Sk postovneho), pricom v jednej bol vycisleny preplatok za rok 2004 vo vyske 28,- Sk a v druhej mi prisiel sek na 1,- Sk, ako nedoplatok za 1-4/2005 (po odhlaseni odberu plynu). Tak som si povedala, ze nepojdem im predsa uhradzat postovou poukazkou 1,-Sk a zaplatim pritom na postovnom 5 ci 8 Sk (i ked oni uz 9 za postovne zaplatili),ale necham to tak, aby si mohli preplatok s nedoplatkom zapocitat a nech si ten zvysok nechaju k dobru. Lenze mudry plynari mi o tyzden poslali postovy poukaz na vyzdvihnutie 28,- Sk ..... a tak mi neostalo nic ine, len im tu 1,- Sk seriozne uhradit :O), aby ma nasledne nahodou este nepokutovali - prevodom cez ucet, aby som sa vyhla zbytocnym poplatkom....
Tu si len kladiem otazku, kto je blby a kto blbejsi....ci ja ako obcan alebo ta uchvatna organizacia neustale zvysujuca poplatky, aby mali na svoje nerentabilne postovne...
rosemary
09.06.05,11:10
A to isté urobili elektrikári. dvakrát po sebe poslali list ako bude vyzerať faktúra, potom kedy je pošlú a na tretí krát sa im ju podarilo poslať. Nechce sa mi ani domyslieť koľko minuli na poštovnom
účtovník 007
09.06.05,11:12
Pridám aj ja svoju skúsenosť so šéfkou.

Pred niekoľkými rokmi som pracovala vo firme, kde hlavná šéfka ekonomického úseku veľa pila,napriek tomu to na nej nebolo vidieť.Ako to robila, neviem Ja som mala stôl oproti nej a vždy som vedela, kedy mala predchádzajúci večer ťažký. Moje trápenie vzniklo, keď ma začala posielať kupovať fľašky s koňakom,vínom,vodkou...... No vždy mi kázala dať fľašu zabaliť. To by nebolo nič hrozné, no mňa po čase poznali vo všetkých okolitých potravinách. Hambila som sa kupovať stále v jednom obchode, tak som to striedala. Malé mesto a správy sa šíria. Keď som sa dozvedela prvú šuškandu, že tajne popíjam, povedala som šéfke:"Dosť bolo zabalených fliaš!" Našťastie prišla nová spolupracovníčka a nová obeť bola na svete. Dnes tam nepracujem, ale počula som, že obete prichádzajú a odchádzajú......... Tá musí mať zdravú pečeň.
tamara
09.06.05,11:12
moj prispevok sa do tejto temy az tak velmi nehodi, ale dufam, ze vas pobavi....

v mojom pred-predchadzajúcom zamestnani som mala fakt stastie na dobreho a velkodusneho sefa, o uctovnictve nemal sice ani páru,ale bol taky zlaty, ze mi do nicoho nekecal a ako zacinajucej uctovnicke mi pri kazdom probléme /a bolo ich neurekom/ vzdy bez frflania zaplatil odbornu pomoc, za co som mu dodnes vdacna...ale idem k veci..jedneho dna, mala som v praci nejaku súrnu robotu, ktoru bolo treba dokoncit, som si privstala a prisla do roboty o hodinku skôr.šok nastal, ked som otvorila dvere a zbadala / teraz sa držte/ ako moj šef vyšíva!?!?

poviem Vám,pocity boli vseljake na obidvoch stranach, ale nakoniec sa mi priznal so svojim tajomstvom, že strasne rad vyšíva a z vdačnosti, ze som o tom nikomu nepovedala mi vyšil obrus, ktorým som si potom prikrývala počítač.....:-)))))))))))))

No da sa na takéhoto šéfa zabudnut?
janaGT
09.06.05,11:16
moj prispevok sa do tejto temy az tak velmi nehodi, ale dufam, ze vas pobavi....

v mojom pred-predchadzajúcom zamestnani som mala fakt stastie na dobreho a velkodusneho sefa, o uctovnictve nemal sice ani páru,ale bol taky zlaty, ze mi do nicoho nekecal a ako zacinajucej uctovnicke mi pri kazdom probléme /a bolo ich neurekom/ vzdy bez frflania zaplatil odbornu pomoc, za co som mu dodnes vdacna...ale idem k veci..jedneho dna, mala som v praci nejaku súrnu robotu, ktoru bolo treba dokoncit, som si privstala a prisla do roboty o hodinku skôr.šok nastal, ked som otvorila dvere a zbadala / teraz sa držte/ ako moj šef vyšíva!?!?

poviem Vám,pocity boli vseljake na obidvoch stranach, ale nakoniec sa mi priznal so svojim tajomstvom, že strasne rad vyšíva a z vdačnosti, ze som o tom nikomu nepovedala mi vyšil obrus, ktorým som si potom prikrývala počítač.....:-)))))))))))))

No da sa na takéhoto šéfa zabudnut?

To máš pravdu - nedá sa zabudnúť na takého šéfa.
Môj šéf mi vždy v pondelok nosí zákusky, čo mali v nedeľu doma upečené. Už sa smejem, keď vidím, že nesie krabičku .... viem, že to budú zákusky.
uko
09.06.05,11:21
[QUOTE=tamara].šok nastal, ked som otvorila dvere a zbadala / teraz sa držte/ ako moj šef vyšíva!?!?

QUOTE]:D :D :D :D to je milé!!!!!!!!!
Vevey
09.06.05,11:26
:-))))))) A takto si ho zradila, a cele nam to prezradila!:-)
rosemary
09.06.05,11:28
Tamarka to vyzerá tak, že chlap ktorý holduje ženským záľubám bude mať aj so ženami pochopenie.
aladin
09.06.05,11:34
zo života či fiktívny nex sa každý sam rozhodne

jeden moj klient : a kolko bude ta dan.....
uctovnik : xxx korun
klient : joj tak to sa este musim pozriet po vreckach ci nemam nejaký doklad
uctovnik : najdite vsetky doklady ktore suvisia ss daným obdobím nevznikla situacia že uctovnictvo bude neuplne že nebudu zauctovane vsetky doklady
klient : a kolko dokladov mam este najst aby bola dan xxx korun....

este dodam že v minulosti boli 2 sadzby dph ...
tamara
09.06.05,11:36
:-))))))) A takto si ho zradila, a cele nam to prezradila!:-)
:-)))) vsak to iba Vám a vo vsetkej anonymite :-)))
Kočtúchová
09.06.05,11:38
Na mojho ex-schefa by sa hodil príspevok skôr do nejakej hororovejšej témy ako blbý a blbší. Asi o tomto:


výplatnú pásku som nevidela za 20 mesiacov, čo som tam robila (pred štátom som mala priznanú minimálnu mzdu - dal nám každý mesiac podpísať)
prémie - vraj najväčšie aké mohol dať boli 800 sk - a to som mala šťastie že ma mal o milimeter radšej ako ostatné kolegyne, lebo tie mali len okolo 200 - 300 mesačne
mali sme jeden mystery shopping - dopadli sme druhé miesto vrámci slovenska - slúbil prémie, firma ich aj poslala na jeho účet pre nás zamestnancov -ale na naše účty sa už nedostali (fšak potreboval si kúpil auto, kúpeľnu a motorku)
vlastne na účet nám ani žiadne prachy prísť nemohli, lebo on nám nechcel posielať peniaze na účet, takže len na ruku boli výplaty - jeho zdôvodnenie, že bud všetkým na účet alebo nikomu
tých prémií sme sa teda nedočkali (to bol tuším september), ale začal nám slubovať vianočné -tak sme sa tešili, ani dovolenku nevybratú nám na konci roka nepreplatil, že vraj bude inventúra, aby bolo z čoho strhávať
inventúra prišla (prémie z firmy tiež ale len na jeho účet - na nase výplaty sa už tie peniaze nedostali) štrnásti zamestnanci zaplatili manko cca 40 000 - tak si to vydeľte ako som fajne zarobila.
ked som odchádzala z firmy, o prémiách už ani pomyslieť posledný mesiac, jeho zdôvodnenie: nedal som vám prémie, lebo sama ste sa rozhodli, že odchádzate.
no a ked sme hovorili že málo zarábame, nech nám zdvihne plat povedal: tu sa dá zarobil aj 10 000,- len treba chcieť (10 000 zarobil kolega ked odrobil v jeden mesiac 240 hodín)
no a aj na minulé leto sme sa tešili - sezóna, turisti, budú tržby - prémie - ale asi vám nemusím hovoriť ako to dopadlo ...
a to som ešte nespomenula, že v januári nám stiahol inventuru, vo februári dalších 300 už ani neviem za čo, v marci nejakých 200 tiež manko, a ked som si prišla po poslednú výplatu - tak mi tiež stiahol 650 sk - robila sa čiastková inventúra na nejaký tovar a zas dačo chýbalo.
Už tam nepracujem. Utiekla som odtiaľ - a bol to asi "the best of" krok v mojom živote. Do jedenástich dní ako som odtiaľ odišla som si napriek súčasnému stavu nezamestnaných našla novú prácu. Túto. A som spokojná.
Už viem, čo je to výplatná páska. A pomaly zabudam na to, čo sú to zrázky zo mzdy.

A nanovo sa začínam presviedčať že je 21. storočie a aj zamestnanci majú nejaké práva.
PS: Keby som bola sviňa už je dávno v base (alebo aspon platí pokuty až by sa zelenal). Ale ja som taká dobrá, milá a usmievavá, že až. :D
Daniela
09.06.05,12:09
No vidíte a já vždy hovorím, že takúto prácu a za také peniaze (rozumej účtovníctvo) robia len blbé ženy. Je jedno či šéfka alebo nie. Všetci šéfovia by bez nás pokapali.
anto
09.06.05,14:04
Emoticons, tak sa tí malí škriatkovia volajú, sa dajú nájsť na internete, v Google zadať emoticons, nájsť ich a stiahnuť pravým tlačítkom myši, uložiť na disk a používať.
evae
09.06.05,14:54
ked sme pri vtipalkoch, tak moj priatel mal sice v jednej nemenovanej firme vyplatnu pasku ale (nakolko mu vkladali peniaze na ucet a nie posielali) neviem ci tiez nemal minimalnu mzdu a zvysok na ruku. ako to viem? len napriklad v aprili mal preplatenych 16 sviatkov, co sa mi zda uzasne na 21.storocie a dnesne softwarove moznosti :D
lenkak
09.06.05,15:45
Na mojho ex-schefa by sa hodil príspevok skôr do nejakej hororovejšej témy ako blbý a blbší. Asi o tomto:


výplatnú pásku som nevidela za 20 mesiacov, čo som tam robila (pred štátom som mala priznanú minimálnu mzdu - dal nám každý mesiac podpísať)
prémie - vraj najväčšie aké mohol dať boli 800 sk - a to som mala šťastie že ma mal o milimeter radšej ako ostatné kolegyne, lebo tie mali len okolo 200 - 300 mesačne
mali sme jeden mystery shopping - dopadli sme druhé miesto vrámci slovenska - slúbil prémie, firma ich aj poslala na jeho účet pre nás zamestnancov -ale na naše účty sa už nedostali (fšak potreboval si kúpil auto, kúpeľnu a motorku)
vlastne na účet nám ani žiadne prachy prísť nemohli, lebo on nám nechcel posielať peniaze na účet, takže len na ruku boli výplaty - jeho zdôvodnenie, že bud všetkým na účet alebo nikomu
tých prémií sme sa teda nedočkali (to bol tuším september), ale začal nám slubovať vianočné -tak sme sa tešili, ani dovolenku nevybratú nám na konci roka nepreplatil, že vraj bude inventúra, aby bolo z čoho strhávať
inventúra prišla (prémie z firmy tiež ale len na jeho účet - na nase výplaty sa už tie peniaze nedostali) štrnásti zamestnanci zaplatili manko cca 40 000 - tak si to vydeľte ako som fajne zarobila.
ked som odchádzala z firmy, o prémiách už ani pomyslieť posledný mesiac, jeho zdôvodnenie: nedal som vám prémie, lebo sama ste sa rozhodli, že odchádzate.
no a ked sme hovorili že málo zarábame, nech nám zdvihne plat povedal: tu sa dá zarobil aj 10 000,- len treba chcieť (10 000 zarobil kolega ked odrobil v jeden mesiac 240 hodín)
no a aj na minulé leto sme sa tešili - sezóna, turisti, budú tržby - prémie - ale asi vám nemusím hovoriť ako to dopadlo ...
a to som ešte nespomenula, že v januári nám stiahol inventuru, vo februári dalších 300 už ani neviem za čo, v marci nejakých 200 tiež manko, a ked som si prišla po poslednú výplatu - tak mi tiež stiahol 650 sk - robila sa čiastková inventúra na nejaký tovar a zas dačo chýbalo.
Už tam nepracujem. Utiekla som odtiaľ - a bol to asi "the best of" krok v mojom živote. Do jedenástich dní ako som odtiaľ odišla som si napriek súčasnému stavu nezamestnaných našla novú prácu. Túto. A som spokojná.
Už viem, čo je to výplatná páska. A pomaly zabudam na to, čo sú to zrázky zo mzdy.

A nanovo sa začínam presviedčať že je 21. storočie a aj zamestnanci majú nejaké práva.
PS: Keby som bola sviňa už je dávno v base (alebo aspon platí pokuty až by sa zelenal). Ale ja som taká dobrá, milá a usmievavá, že až. :D
Dokonale poznám, ale už našťastie inde pracujem. Mala som tvrdú školu.
Aby nám bolo veselo, raz do týždňa som posielala jedného zo zamestnancov nachovať šéfkinho psíka a raz za mesiac som psíkovi objednávala papaníčko.
Mickya
10.06.05,04:46
Dokonale poznám, ale už našťastie inde pracujem. Mala som tvrdú školu.
Aby nám bolo veselo, raz do týždňa som posielala jedného zo zamestnancov nachovať šéfkinho psíka a raz za mesiac som psíkovi objednávala papaníčko.Ja som tak bola opisovať riaditeľke autobusy SAD na zástavke. Tak som sa hanbila.... Kebyže je poruke nejaký stánok, radšej by som jej ich kúpila.
Alebo keď som stála v rade na chleba..... Kebyže si ho idem kúpiť pre svoju potrebu a uvidím takúto radu, otočím sa a idem preč, ale čo som mala robiť..?
účtovník 007
10.06.05,06:24
Pridám aj ja svoju skúsenosť so šéfkou.

Pred niekoľkými rokmi som pracovala vo firme, kde hlavná šéfka ekonomického úseku veľa pila,napriek tomu to na nej nebolo vidieť.Ako to robila, neviem Ja som mala stôl oproti nej a vždy som vedela, kedy mala predchádzajúci večer ťažký. Moje trápenie vzniklo, keď ma začala posielať kupovať fľašky s koňakom,vínom,vodkou...... No vždy mi kázala dať fľašu zabaliť. To by nebolo nič hrozné, no mňa po čase poznali vo všetkých okolitých potravinách. Hambila som sa kupovať stále v jednom obchode, tak som to striedala. Malé mesto a správy sa šíria. Keď som sa dozvedela prvú šuškandu, že tajne popíjam, povedala som šéfke:"Dosť bolo zabalených fliaš!" Našťastie prišla nová spolupracovníčka a nová obeť bola na svete. Dnes tam nepracujem, ale počula som, že obete prichádzajú a odchádzajú......... Tá musí mať zdravú pečeň.Ľudia, ja by som bola radšej chodila kupovať chlieb ako vodku!!!!
Evaman
10.06.05,06:28
Vďaka, Anto.
dara
10.06.05,07:57
Super téma. Aj ja sa teda sa teda s príspevkom pridám.
Kedysi som robila v menšej firme ako ekonómka. Boli sme tam dve kolegyne, pričom jedna robila iba administratívne práce. Ja keď bolo treba tak aj sekretárku, čo sa dalo prežiť.
Mali sme strašne lakomého šéfa, platy totižto minimálne, pomimo na ruku nič.
Jednalo sa o firmu, ktorá poskytovala poradenstvo. Jednou dobou som doma hovorila, aký je on dobrý, že poskytuje poradenstvo ľudom zadarmo, vôbec nepýta peniaze a ešte sa aj usmieva, ale len do tej doby kým som nezistila, že si inkasuje v hotovosti pre seba.
Keď sa blížil termín výplat stále sa okúňal, neprišiel do práce, výplaty nám šli v hotovosti a tam som o ne musela doslova žebrať a to mal vždy plno výhovoriek koľko ho stojíme.
Taktiež sme mali chladničku v ktorej by mali byť nápoje pre klientov ale chladnička bola prázdna, keď ju bolo treba naplniť a posielal nás, tak som sa nepohla z miesta pokiaľ mi nedal rovno peniaze pretože už by som ich nevidela. Raz nám nechcel dať tak sme si kúpili svoju kávu a tú sme si zatvorili do šuflíka. Prišiel mu významný klient a len vykríkal aby sme mu uvarili kávu, my sme sa robili, že nepočujeme tak dobehol za nami a poprosil samozrejeme milo pred tým klientom, či by sme mu neuvarili kávu, a MY NA TO " KÚPIL STE SI", nie "TAK NEMÁME". Máme súkromné a tie nedáme!!! A bolo odišiel z dlhým nosom k sebe do kancelárie a viac nám dal pokoj.
blcha
13.06.05,05:33
Ako ste ma dobre naštartovali na celý tento týždeň! Keď si človek porovná svoje trápenie s tým cudzím, hneď mu je lepšie!
Hoci som dnes prišla do práce s tým, že zas mám toho príliš mnoho, nedá sa to stihnúť, raz sa zbláznim,... teraz sa teším z toho, že som sama sebe šéfka a nemusím žobrať o výplatu (ktorú aj tak nemám, ale aspoň presne viem prečo) ani trpieť šéfa bez maturity a slušného spávania (čo trpím klientom, ale zase presne viem prečo) .

Len ktovie, čo tu píše moja chudinka podriadená ?!
zlatica76
13.06.05,07:01
ked som si tak precitala vase skusenosti, tak som rada, ze mam takeho sefa akeho mam :) Nie je to hviezda, obcas mu treba niekedy zdlhavo vysvetlovat (hlavne to, co dokaze nas program), ale inak je uznanlivy... Len odmeny idu tazko :)
ankap
16.06.05,05:03
Je to len o šéfoch, alebo aj o zamestnancoch?

Dva dni sme prežívali horor, keď nám šofér s 20- ročnou praxou natankoval do autobusu 150 litrov benzínu. Infarktový stav.
Chobot
16.06.05,06:36
Istý cas pracovala moja manzelka v jednom zdravotníckom zariadení, kde primár bol zároven majitelom sro, ktorá sídlila priamo v budove zariadenia. Ked mali velkú poradu na zhodnotenie uplynulého roka (tá sro, nie nemocnica), tak hovoril, ze dosiahli zisk 8 mil. SKK. Ale nech si zamestnanci nemyslia, ze to je jeho, to ide vraj na platy a nájomné, takze on má z toho iba málo.

Krátko na to boli rocné odmeny a vedúci technikov mal na páske 500,- SKK. Bol za primárom (kedze boli aj kamaráti) sa spýtat, ci sa nepomýlili o jednu nulu? Primár ze nie, tak to má byt, ze vsak to má pekné odmeny, nie? Potom trpol, ako to povie doma, lebo manzelku nazhavil na velké odmeny.

Bezne sa stalo, ze vybral v hotovosti z podnikatelského uctu peniaze na vlastnú potrebu. Úctarka si potom lámala hlavu, ze kde zmizli peniaze. ked mu to povedala, ze nech jej aspon oznámi, ze na co vybral peniaze, tak sa na nu osopil, ze co ju do toho, ze to je jeho firma a on si s peniazmi môze robit co chce.

Tak potom boh s nami, ked takíto hnupi sú majitelmi firiem.