katka121
13.01.09,14:49
Ahojte všetci, na túto stránku som sa dostala náhodou. Dnes som bola na internom a tam mi zistili že mám infekciu baktériou borelia. V poslednom čase mám pocit, že veľmi veľa zabúdam. Neviem či je to tým spôsobené. Mám 21 rokov a preto ma to vystrašilo či to nie je niečo vážne. Ten problém s pamäťou sa týka krátkodobej pamäte. Zabúdam že mám niečo spraviť, že mám ísť napr. zaplatiť niečo. Som študentka ale s učením nemám až také problémy. Môžete mi prosím niekto poradiť, či máte podobné problémy? Alebo či niekto má boreliu čo to znamená? Ďakujem moc krát. pa.
ekonella
13.01.09,14:03
Je potrebné dať si urobiť testy a začať sa čím skôr liečiť.Najdi si na internete nejaké články aby si bola v obraze. Ja mám tiež problémy,po preliečení mám stále vysoké hodnoty. Bola som na odbere krvi v BA. Neviem aké máš hodnoty, ale ak potrebuješ pošlem Ti adresu špeciálnej ambulancie v BA. Idem koncom febreuára na vyšetrenie, potom Ti napíšem viac.
arizona
13.01.09,16:14
Na pamäť sú výborné tabletky-selén a ginkoprim.Po pár týždňoch užívania urobiť pauzu a v prípade potreby využívať ďaľšie balenie.
durisovad
13.01.09,16:26
Pocula som, ze vyborne posobi PIRACETAM. Je to taka neskodna droga, aj lekari to pouzivaju, ked sa pripravuju na nejake skusky, napr, atestacie alebo velky doktorat.
mareko
13.01.09,17:18
Pocula som, ze vyborne posobi PIRACETAM. Je to taka neskodna droga, aj lekari to pouzivaju, ked sa pripravuju na nejake skusky, napr, atestacie alebo velky doktorat.


Tak na toto pozor, vedľajšie účinky sú depresia, nespavosť a pod!!! Pozri si napr.: http://www.zdravie.sk/sz/forum/510/0/72208/1-1/Piracetam-ake-ma-na-vas-ucinky.html a vygoogli si ďalšie info.....piracetam by som istotne neužívala a neriskovala.:mad:
pasuliatko
13.01.09,20:41
Na pamäť sú výborné tabletky-selén a ginkoprim.Po pár týždňoch užívania urobiť pauzu a v prípade potreby využívať ďaľšie balenie.

ginkoprim som brala a nič moc :) a hlavne na prekrvenie končatín a to nič nepomahalo:) asi to je individuálne
durisovad
13.01.09,20:47
ginkoprim som brala a nič moc :) a hlavne na prekrvenie končatín a to nič nepomahalo:) asi to je individuálne
Citala som, ze ginko je dobry liek len pre farmaceuticke firmy, podla vyskumov vobec nepomaha. Sice ani neskodi, ale podla mojho nazoru uzivat sa ma to, co pomoze pacientovi nie lekarnikovi.
pasuliatko
13.01.09,20:53
Citala som, ze ginko je dobry liek len pre farmaceuticke firmy, podla vyskumov vobec nepomaha. Sice ani neskodi, ale podla mojho nazoru uzivat sa ma to, co pomoze pacientovi nie lekarnikovi.

presne môj ozec vyhodil za to žaťké peniaze a nič z toho:confused:
t.betinka
13.01.09,21:01
KATKA 121 keď som ja bola na vyšetrení ortopédii, kvôli mojej hluchote (mala som strojčeky v oprave) som sa nepýtala doktora čo znamená ta moja diagnóza a keď som sa opýtala MOJICH KAMARÁTOV Z PORADY tak mi odpísali že prečo som sa nepýtala doktora.Nečakaj 100 odpoveď.
BETYS
14.02.09,15:07
Doporučujem kalcium na podporu mozgovej činnosti z východnej medicíny.
syrik
15.02.09,10:39
Doporučujem kalcium na podporu mozgovej činnosti z východnej medicíny. Volajte

Ak tu chceš robiť reklamu,tak si zadaj jednu tému a tam to napíš a nie na každy príspevok :mad:
pasuliatko
16.02.09,08:46
Ak tu chceš robiť reklamu,tak si zadaj jednu tému a tam to napíš a nie na každy príspevok :mad:

mimotemy vymaž si prosím ťa ss schránku :--- ďakujem mimotemy
syrik
16.02.09,08:58
mimotemy vymaž si prosím ťa ss schránku :--- ďakujem mimotemy

už od piatku ju mám vymazanú...niet tam jedinej správy ;)
feron
17.02.09,07:23
Ahojte všetci, na túto stránku som sa dostala náhodou. Dnes som bola na internom a tam mi zistili že mám infekciu baktériou borelia. V poslednom čase mám pocit, že veľmi veľa zabúdam. Neviem či je to tým spôsobené. Mám 21 rokov a preto ma to vystrašilo či to nie je niečo vážne. Ten problém s pamäťou sa týka krátkodobej pamäte. Zabúdam že mám niečo spraviť, že mám ísť napr. zaplatiť niečo. Som študentka ale s učením nemám až také problémy. Môžete mi prosím niekto poradiť, či máte podobné problémy? Alebo či niekto má boreliu čo to znamená? Ďakujem moc krát. pa.Borelióza môže zasahovať aj nervovú sústavu, ale najmä v rozvinutých štádiách, kotré majú aj mnohé iné príznaky, kotré si človek určite všimne. Ak ti ju zistili len z krvi, pravdepodobne to nie je rozvinutá infekcia a s pamäťou to nebude súvisieť. Zvlášť, ak s učením problémy nemáš. To znamená, že pri zámernom zapamätávaní pamäť funguje, pri mimovoľnom, keď sa človek nesústredí len na vnímanú vec, tak je to slabé. Bežne to býva príznakom vyššej hladiny stresu, prepracovanosti, iných psychických problémov a pod., je to skôr problém pozornosti, nie je to pravá porucha pamäti. Pomôže relaxácia, oddych, lepší time menežment, životospráva, samozrejme v dlhšom časovom horizonte, nie zo dňa na deň. Nikedy môžu byť nápomocné aj vyššie spomínané prípravky, len treba vedieť, ako ich užívať. Napr.spomínaný piracetamol len podľa odporúčania a na predpis lekára, rastlinné prípravky podľa návodu, v dostatočnej dávke a dostatočne dlho. To býva najčastejší problém napr ginka, že ho ľudia berú v malej dávke alebo krátko (na efekt je potrebných niekoľko týždňov), u niekoho môže byť naozaj neúčinný, ako hociktorý iný liek.
Katarína Mihoková
18.02.09,10:07
Na pamäť je dobrý aj Lecitin, ale ten sa musí užívať dlhodobo.
Taktiež pri Gingko-bilobe sa účinok neprejaví ihneď. Na lekársky predpis je dostať TANAKAN alebo TEBOKAN. Je to vlastne gingko, ale v koncentrovanejšej forme a finančne je to výhodnejšie. Môže to predpísať aj všeobecný lekár.
motylik7
19.02.09,21:52
Katka áno, veľa ľudí s diagnózou borelióza má problémy s pamäťou, vrátane mňa kedysi, lebo vírus napáda okrem iného aj nervový systém. Konkrétne produkty na nápravu ti neporadím (lebo však spam :---), ale určite nájdeš niečo na nete alebo ti poradí lekár (magnézium, selén, chróm atd.).
Ak ti môžem poradiť, nespoliehaj sa až tak veľmi na farmakoliečbu, zo skúseností iných ľudí viem, že vo väčšine prípadov nepomôže, problémy sa stále vracajú ako bumerang (pamäť, poškodená pečeň, kĺby, kosti, a neskôr "celý človek") a ešte navyše si chémiou poškodíš a rozhádžeš telo ešte viac. Ja som sa napríklad nenechala nimi "liečiť", podarilo sa mi poraziť vírus borélie a dať telo do poriadku pomocou alternatívy.
Je však iba na tebe, čo si vyberieš, máš svoj vlastný rozum. Nedávno som náhodou natrafila aj na webovú stránku borelioza.cz, kde určite nájdeš veľa rôznych rád.
Držím palce :)
syrik
20.02.09,08:13
Katka áno, veľa ľudí s diagnózou borelióza má problémy s pamäťou, vrátane mňa kedysi, lebo vírus napáda okrem iného aj nervový systém. Konkrétne produkty na nápravu ti neporadím (lebo však spam :---), ale určite nájdeš niečo na nete alebo ti poradí lekár (magnézium, selén, chróm atd.).
Ak ti môžem poradiť, nespoliehaj sa až tak veľmi na farmakoliečbu, zo skúseností iných ľudí viem, že vo väčšine prípadov nepomôže, problémy sa stále vracajú ako bumerang (pamäť, poškodená pečeň, kĺby, kosti, a neskôr "celý človek") a ešte navyše si chémiou poškodíš a rozhádžeš telo ešte viac. Ja som sa napríklad nenechala nimi "liečiť", podarilo sa mi poraziť vírus borélie a dať telo do poriadku pomocou alternatívy.
Je však iba na tebe, čo si vyberieš, máš svoj vlastný rozum. Nedávno som náhodou natrafila aj na webovú stránku borelioza.cz, kde určite nájdeš veľa rôznych rád.
Držím palce :)

Borelióza je tak vážne ochorenie,že by som sa určite nespoliehala len na alternatívu,,,,sú ochorenia,kde je farmakologická liečba nevyhnutná....takže si už konečne prestaň robiť reklamu :mad:
motylik7
20.02.09,09:04
Borelióza je tak vážne ochorenie,že by som sa určite nespoliehala len na alternatívu,,,,sú ochorenia,kde je farmakologická liečba nevyhnutná....takže si už konečne prestaň robiť reklamu :mad:
Nepochopila som - kde si robím reklamu?
Všetci ľudia nevedia, že existuje aj iná možnosť liečby ako formou modernej medicíny a myslím si, že je dobré dať o tom vedieť. Nech už sa potom lieči hocijako. Nikomu predsa nediktujem, čo má robiť, každý má na výber a každý sa riadi svojimi vlastnými rozhodnutiami.
V žiadnom prípade nepodceňujem modernú medicínu, vhodne sa tieto dve - západná a východná medicína môžu dopĺňať (a lekárov si hlboko vážim). Nakoniec, v ázijských krajinách sú za najväčších odborníkov považovaní medicinmani, ktorí ovládajú obidva horespomenuté spôsoby liečenia - z každého to najlepšie (samozrejme v prípade západnej medicíny oprostené od zastaralých a dogmatických prvkov hojne v nej zastúpených).
cowboyka
15.11.10,15:04
zaujímavá debatka, aj mňa by vveľmi zaujímalo, ako bojovať s pamäťou. Začala som študovať vo vyššom veku a zisťujem, že si mi začína skúškové obdobie a jednoducho sa neviem naučiť jednu stranu, už keď si myslím, že to viem, ráno zistím, že nič neviem. Vie mi niekto s týmto poradiť - veľmi by som to ocenila.. Ďakujem...
dusansl
23.11.10,14:33
Áno tento problém je celkom jdenoducho riešiteľný. Dôvod prečo tomu tak je, je v nerovnomernom vyživení mozgu. Netrápte sa ako na to, už pred 30 -timi rokmi to vyriešili číňania z Akadémie vied ČĽR.
Stačí trojtýždňová kúra zamerraná na zvýšenú výživu mozgu a je po probléme.
Zdraví dusansl
zdenka131
23.11.10,17:02
Áno tento problém je celkom jdenoducho riešiteľný. Dôvod prečo tomu tak je, je v nerovnomernom vyživení mozgu. Netrápte sa ako na to, už pred 30 -timi rokmi to vyriešili číňania z Akadémie vied ČĽR.
Stačí trojtýždňová kúra zamerraná na zvýšenú výživu mozgu a je po probléme.
Zdraví dusansl
Vhodná výživa mozgu môže do určitej miery upraviť problémy s pamäťou, avšak trojtýždňová kúra zameraná na zvýšenú výživu mozgu určite tento problém nevyrieši.
miramax1
24.11.10,04:40
Áno tento problém je celkom jdenoducho riešiteľný. Dôvod prečo tomu tak je, je v nerovnomernom vyživení mozgu. Netrápte sa ako na to, už pred 30 -timi rokmi to vyriešili číňania z Akadémie vied ČĽR.
Stačí trojtýždňová kúra zamerraná na zvýšenú výživu mozgu a je po probléme.
Zdraví dusansl
To by bolo veľmi jednoduché, keby to fungovalo ako píšeš. Nikto by nemal problémy s pamäťou. Stačili by tri týždne a bolo by po probléme. Ale realita je iná.