andrea
05.07.04,18:03
Vedel by mi niekto poradiť, ako postupovať pri nákupe hliníka z Poľska? Jedna sa mi o to, či potrebujem niejake povolenie - a od koho? Ide totiž o väčšie množstvo za niekoľko miliónov, ktoré sa bude používať na ďalšie spracovanie. Ako postupovať pri zakúpení a dovoze? Má niekto podobné skúsenosti? Vedel by mi niekto poradiť alebo ma nasmerovať? Prosííííím pekne....... Môj mlient mi to dal za úlohu, ale ja neviem ani čoho sa mám chytiť. Na colnom úrade mi povedali, že oni akože s tým nič. Daňovníkov zaujíma DPH. Mne sa jedna o to, či netreba niejake povolenie, keď sa jedna o hliník. Ďakujem.
accad
06.07.04,06:18
Skúste sa informovať na ministerstve hospodárstva. Ak sú k tomu potrebné povolenia, tak o tom by mali vedieť najlepšie.
Marian
06.07.04,06:44
Nepotrebujete nič. Pokiaľ je tovar v Poľsku tak je na vnútornom trhu EÚ a ďalšie obmedzenia sa naň nevzťahujú. V prípade, že tovar pochádza z tretích krajín a boli by potrebné dovozné licencie (kvóty) z tretích krajín do EÚ, tak to budú musieť mať vybavené už Poliaci. Takže kľudne.
andrea
06.07.04,14:07
Pán Marián, vy mate osobné skúsenosti? Môže sa to vo veľkom nakupovať bez niejakého oznámenia alebo povolenia, čo sa týka minist.hospodátrstva?
Ďakujem za odpoveď. :)
Marian
07.07.04,05:55
Andrea, povedzte mi o akú formu hliníka ide. Ak viete tak číslo CS alebo Taric. Skúsim Vám to vyhľadať.
andrea
07.07.04,18:39
Ja som sa už snažila hľadať číslo CS a Taric, ale zatiaľ neviem konkrétne. Viem iba, že ten hliník môj klient chce používať na výrobu hlinikovej fólie. Mam za úlohu zistiť, čo to obnáša (povolenia....atď..), aby to mohol nakúpiť a potom z toho vyrábať tu fóliu. Všeličo už má poschvaľované, iba ten nákup ostal na mne. Ja si asi zavolam na Minist.hospodárstva a uvidím. Potom dam vedieť. Ďakujem a ochotu. Pekný večer.