kittike23
13.01.09,16:59
ROK 2008 PROSIM O POMOC O VYPLNENIE DANOVEHO PRIZNANIA.

OD 01.01.2008 DO 28.03.2008 NA 3 ROCNEJ MAT. DOVOLENKE.
OD 28.03.2008-31.03.2008 NA 6 ROčNEJ MAT. DOVOLENKE

OD 01.04.2008 DO 006.06.2008
UDAJE Z POTVRDENIA O PRIJMOCH FO ZO ZAVISLEJ čINNOSTI A PREDDAVKOCH NA DAN, O DANI VYBERANEJ ZRAZKOU.....

01 R.
UHRN ZUCTOVANYCH A VYPLATENYCH PRIJMOV ZO ZAV.CINNOSTI 19142,-

02. RIADOK ZUCTOV. V MESIACOCH 04-06

RIADOK 3.
POISTNE A PRISPEVKY CELKOM 2572,-
Z TOHO POISTNE NA VEREJNE ZDRAVOTNE POISTENIE 767,-

riadoK 4
čIASTKOVY ZAKLAD DANE 16570,-
05. R.
UHRN ZRAZENYCH PREDDAVKOV NA DAN - BEZ UPLATNENIA DANOVEHO BONUSU 55,- SK.

nEZDANITELNA CAST NA DANOVNIKA 24624,-

MAM 1 SYNA, NA KTORY MI VYNECHALI DAT - DANOVY BONUS DO VYPLATNEJ LISTINY.

OD 07.06.2008 DO 31.12.2008 SOM NA 6 ROčNEJ MAT. DOVOLENKE.

MAM PREPLATOK Z DANOVEHO URADU? MOZEM SPATNE PYTAT NA TIE DNI KTORE SOM ROBILA SPAT DANOVY BONUS.

PROSIM POMOZTE MI VYPLNENIM DP TYPU A.
DAKUJEM.
veronikasad
13.01.09,16:14
Kittike, nárok na daňový bonus ti nevznikne, lebo tvoj príjem nepresiahol 6-násobok min. mzdy. Zrejme máš u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie, keď máš daň len 55sk. Ak požiadaš do 15.2. o RZD u zamestnávateľa, preplatok dane sa ti vráti. Keď budeš podávať DP sama, preplatok do 100sk DU nevracia.

Požiadala si zamestnávateľa o výplatu daňového bonusu na syna ? /podpísaním vyhlásenia a predložením rodného listu/.
Mesačne si môžeš daňový bonus uplatniť iba v prípade, ak tvoj príjem presiahne 1/2 mesačnej min. mzdy. Nič sa neprepočítava na dni,
editasara
13.01.09,17:06
Prosím Vás, môže požiadať o daňový bonus jeden z rozvedených manželov? Dieťa býva u matky, ktorá dostáva iba príspevok za opatrovanie dieťaťa. Rozvedený manžel - otec pracuje. Bonus by si uplatnil a chcel by o túto čiastku zvýšiť výživné. Je to možné? Nežijú v spoločnej domácnosti.
kittike23
13.01.09,17:19
Kittike, nárok na daňový bonus ti nevznikne, lebo tvoj príjem nepresiahol 6-násobok min. mzdy. Zrejme máš u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie, keď máš daň len 55sk. Ak požiadaš do 15.2. o RZD u zamestnávateľa, preplatok dane sa ti vráti. Keď budeš podávať DP sama, preplatok do 100sk DU nevracia.

Požiadala si zamestnávateľa o výplatu daňového bonusu na syna ? /podpísaním vyhlásenia a predložením rodného listu/.
Mesačne si môžeš daňový bonus uplatniť iba v prípade, ak tvoj príjem presiahne 1/2 mesačnej min. mzdy. Nič sa neprepočítava na dni,

ja som vyhlasenie nepodpisala, robili nam uctovnictvo - uctovna firma - teda oni zabudli dať do vyplatnej pasky danovy bonus na dieta.
tak teraz co mam spraviť?
uz mam skonceny prac. pomer.
veronikasad
14.01.09,06:24
Kittike, nárok na daňový bonus ti nevznikne, lebo tvoj príjem nepresiahol 6-násobok min. mzdy. Zrejme máš u zamestnávateľa podpísané vyhlásenie, keď máš daň len 55sk. Ak požiadaš do 15.2. o RZD u zamestnávateľa, preplatok dane sa ti vráti. Keď budeš podávať DP sama, preplatok do 100sk DU nevracia.

Požiadala si zamestnávateľa o výplatu daňového bonusu na syna ? /podpísaním vyhlásenia a predložením rodného listu/.
Mesačne si môžeš daňový bonus uplatniť iba v prípade, ak tvoj príjem presiahne 1/2 mesačnej min. mzdy. Nič sa neprepočítava na dni,

ja som vyhlasenie nepodpisala, robili nam uctovnictvo - uctovna firma - teda oni zabudli dať do vyplatnej pasky danovy bonus na dieta.
tak teraz co mam spraviť?
uz mam skonceny prac. pomer.
Nezabudli,ak si o DB nepožiadala podpísaním vyhlásenia, nemali ti ho na základe čoho dať. Možno si nemala ani splnenú podmienku - výška mesačnej mzdy musí byť najmenej 1/2 min. mzdy.
Už s tým nič nenarobíš, z tvojho ročného príjmu ti nevyjde. Môže si ho uplatniť v ročnom zúčtovaní dane manžel.