kajab
13.01.09,19:09
Daňová povinnosť dane z motorových vozidiel zaniká posledným dňom mesiaca, v ktorom sa prestalo používať na podnikanie. Tzn. ak auto prestaneme používať na podnikanie 10.06.2008, tak daňová povinnosť zaniká 30.06.2008. Chápem dobre, ak v daňovom priznaní uvediem, že auto podliehalo dani 6 mesiacov? Nechápem, prečo dali, že končí posledným dňom mesiaca a pri vzniku dali, že vzniká nasledujúcim dňom.
Johanka
13.01.09,18:36
Daň platíš za 6 mesiacov.
Druhú časť otázky skús položiť na www.nrsr.sk (http://www.nrsr.sk) :).
Pinocchio
14.01.09,12:51
Ako je definovany zanik danovej povinnosti? V auguste som ako SZCO kupil nove vozidlo a tym padom prestal pouzivat starsie, ktore som ale predal a previedol na noveho majitela az v novembri. Od augusta si na neho neuplatnujem ziadne vydavky. Znamena to, ze mi za starsie vozidlo staci zaplatit dan iba do zakupenia noveho vozidla, alebo musim zaplatit dan az do jeho prevodu na ineho majitela?
Tweety
14.01.09,12:53
Ako je definovany zanik danovej povinnosti? V auguste som ako SZCO kupil nove vozidlo a tym padom prestal pouzivat starsie, ktore som ale predal a previedol na noveho majitela az v novembri. Od augusta si na neho neuplatnujem ziadne vydavky. Znamena to, ze mi za starsie vozidlo staci zaplatit dan iba do zakupenia noveho vozidla, alebo musim zaplatit dan az do jeho prevodu na ineho majitela?
A oznámil si zánik daňovej povinnosti na staré, vznik povinnosti nového MV?
Pinocchio
14.01.09,12:55
nie
JAJA11
14.01.09,12:59
nie

Ale to je chyba, bolo to treba nahlásiť do 30 dní od skončenia používania vozidla, t.j. do 30. nasledujúceho mesiaca. (Vo vašom prípade do 30.8. a auto ste používali 7 mesiacov ) Bolo by dobré dať dodatočne oznámenie. V zákone to vraj nemajú ošetrené ako povinnosť pokutovať (ale môžu), ale zas ušetríte na dani z motorového vozidla.
Pinocchio
14.01.09,18:11
Znamena to teda, ze danova povinnost zanika skoncenim pouzivania vozidla, napriek tomu, ze je v majetku?
JAJA11
15.01.09,06:14
Znamena to teda, ze danova povinnost zanika skoncenim pouzivania vozidla, napriek tomu, ze je v majetku?

Auto treba vyradiť z majetku ak sa už nepoužíva na podnikanie. A nie je podstatné či bolo odhlásené z evidencie u policajtov.