kilo
13.01.09,20:14
Dobrý deň, nevieme si už naozaj rady.Moja dcéra má 5 rokov je alergička, vlastne všetci v rodine sme alergici, každý na niečo iné.Ide o to že dcéra bola dá sa povedať čo sa týka alergie celkom Ok až do leta minulého roka.Od kedy sme boli pri mori v chorvátsku(chodíme pravidelne každý rok) sa jej postupne zhoršoval stav pokožky, začalo to pred dovolenkou, prekonaním šarlachu, následne alergiou na dovolenke na slnko, možno na krém, nevieme.Samozrejme všetko jej postupne mizlo,no asi pred 2 mesiacmi sa jej začal robiť "ekzém" na pravej dolnej končatine na lýtku, ten sa doteraz zváčšuje a vyzera to naozaj zle, postupne sa jej to začalo presúvať aj na horné končatiny, 2 ekzémy v priemere 2-3 cm, na jednej aj druhej ruke + ta spomínaná noha. Skúšali sme všetko, boli sme aj na niekoľkých kožných oddeleniach, výsledok dieta. Dodržujeme to ale ten ekzém ostáva a zväčšuje sa, skušali sme aj rôzne mastičky.Stretol sa už niekto s takýmto prípadom?Prosím poradte čo treba ešte skúsiť.
pasuliatko
13.01.09,21:00
nie je ten atopický exém? http://www.prirodnilekarna.cz/e4aca39d_27d9_4e8d_b657_14df841f1dd2.aspx alebo http://www.potravinova-alergie.info/clanek/atopicky-exem-leky.php lebo môj priatel ma tiež zrovna tento a dermatológ mu povedal,že to spôsobuje zlatý streptokok a treba si dať urobiť na neho vyšetrenia.
syrik
14.01.09,06:07
Môže to byť aj atopický ekzém a je možné,že to spôsobuje aj helikobakter v žalúdku....pri ňom bývajú sprievodné kožné problémy...aj kamarátka má ekzém a lieči na na helikobaktera...
kilo
14.01.09,06:38
Pravdepodobne áno, ta koža v postihnutých miestach vyzera strašne, na nohe to ma priemer asi 5 cm je to suche a drsné, dcéra má aj občas nepravidelnú stolicu, hlavne takú tvrdú, lékári tvrdia že je to alergia na stravu.
KIKA16
14.01.09,06:40
Aj môj syn mal podobné problémy vo veku cca 3-4 roky. Lekárka mu striedala mastičky, jedna smradľavejšia ako druhá (ichtyolová s nejakou rybacou....) no strašné. Keď som sa pýtala či nie je niečo menej "voňavé" predsa len, chodil do škôlky, a prať to, no... Uzavrela to tým, že mám jedno s čím ho natieram a môžem aj indulonou. Nekomentujem. V knihe od M.Trebenovej Zdravie z Božej lekárne som sa dočítala, že na kožné problémy exémy a pod. je dobrý nechtík lekársky. Kúpila som masť s nechtíkom lekárskym (od bylinkára na trhu) a neviem či vďaka tomu, alebo tam zohrali úlohu aj iné faktory, ale ukľudnilo sa to. Predsa len je to cca 15 rokov. Syn je alergik dodnes, ale kožné prejavy nemá. Neviem či ti tento príspevok pomôže a nechcem tým tvrdiť, že treba ignorovať rady lekára, len možno skúsiť aj niečo, čo sa osvedčilo aj starým mamám.
radik999
14.01.09,06:45
ahoj, odporúčal by som diétu, ak by sa stalo, že zje nieco pikantné alebo nie diétne, ihneď alebo čím skôr užiť klasícké živočíšne uhlie, aby detoxikovalo organizmus, mám s tým vlastnú skúsenosť a môžem potvrdiť len pozitívne výsledky.
gabikao
14.01.09,06:45
Aku ma liecbu? Ma len maste alebo aj tabletky? Dieta je dolezita, ale vela robi aj psychicky stav, staci mierna zataz v krizovom obdobi a cely stav sa zhorsuje.
Moje skusenosti s alergiou a atopickym ekzemom pri zhorsenom stave: prisna dieta(nekorenene, nic kysle - ani acidko, ani kysle uhorky, ziadna kysla kapusta, nic s octom, ziadna cokolada,orechy, rajciny, jahody atd. urcite aj vy mate zoznam rizikovych potravin - ked sa stav stabilizuje, postupne zavadzanie jednotlivych zakazanych potravin - pomoze niekedy rozlisit naco reaguje alergicky, kupat minimalne, postihnute miesto pokial mozno vobec nemacat, jedine vo vode s pripravkami na zlepsenie stavu, z oblecenia vylucit, vsetko co ma chlpky a umele vlakno - dost narocne, ale uz som sa stretla aj so specialnymi obvazmi, ktore toto splnaju a chrania tak kozu. Popri tom uzivat antialergika a mastit. Na zaciatok sa nebat kortikoidov - velmi dobre zaberaju a po zlepseni sa postupne vysadia a potom staci kozu udrziavat aj inymi mastami. Mozno mate toto vsetko za sebou, skusali ste asi toho dost.
V Bojniciach posobil vynikajuci koziar - MuDr. Hemza - mozno tam este stale je, neviem, ten pomohol aj v stavoch, kde si mnohi nevedeli rady.
syrik
14.01.09,06:58
Aj môj syn mal podobné problémy vo veku cca 3-4 roky. Lekárka mu striedala mastičky, jedna smradľavejšia ako druhá (ichtyolová s nejakou rybacou....) no strašné. Keď som sa pýtala či nie je niečo menej "voňavé" predsa len, chodil do škôlky, a prať to, no... Uzavrela to tým, že mám jedno s čím ho natieram a môžem aj indulonou. Nekomentujem. V knihe od M.Trebenovej Zdravie z Božej lekárne som sa dočítala, že na kožné problémy exémy a pod. je dobrý nechtík lekársky. Kúpila som masť s nechtíkom lekárskym (od bylinkára na trhu) a neviem či vďaka tomu, alebo tam zohrali úlohu aj iné faktory, ale ukľudnilo sa to. Predsa len je to cca 15 rokov. Syn je alergik dodnes, ale kožné prejavy nemá. Neviem či ti tento príspevok pomôže a nechcem tým tvrdiť, že treby ignorovať rady lekára, len možno skúsiť aj niečo, čo sa osvedčilo aj starým mamám.

Áno,súhlasím...nei vždy je nutná len liečba liekmi a mastičkami od lekára...no Indulona,najmä červená je účinná na kožné problémy...;)
kilo
14.01.09,07:35
DCERA MA PRISNU DIETU, TAKZE VSETKO CO JE ALERGENNE S POTRAVIN MA VYLUCENE, DOKONCA NEMOZE ANI PECIVO, LEN SOJOVE ROZKY, ALEBO KUKURICNY CHLIEB, CO A TÝKA MASTICIEK, JE PRAVIDELNE KREMOVANA SEBA MED, BERIE PRAVIDELNE OD NARODENIE aerius, . V POSLEDNEJ DOBE SA TO UZ VOBEC NEZLEPSUJE, TAKTIEZ SA DAVALA MAST ADVANTAN, TAKTIEZ TROCHA ZABRAL DOKONCA AJ FRAMIKOIN, KUPE SA TAAKTIEZ V OLEJI. a TAKTIEZ SME JEJ DAVALI DAVKY BIOPTRONOVOU LAMPOU. DOST VELA SA TU PISE NAPR. O INDULONE NA ALERGIE, SKUSIME AJ TO A UVIDIME CO SA BUDE DIAT DALEJ, CHECEM SA OPYTAT NA CAS KEDY BY TO MOHLO USTUPOVAT, POKIAL BY SME REGISTROVALI ZLEPSENIE?
syrik
14.01.09,07:40
Ja si myslím,že je to veľmi individuálne...moja kamarátka má obdobie,kedy je bez problémov a potom stačí stres alebo príde do kontaktu s alergénom a bum...má to nazad...a trvá jej dosť dlho,kým sa opäť z toho dostane...tiež má prísnu diétu...skúšala všeličo...hlivu ustricovú,kozie mlieko,no ak pomohlo,tak na chvíľu...no chodí každý rok k moru a tam jej to zázračne zmizne...
velvet
14.01.09,12:37
Píšeš tu o kožnej lekárke...znamená to že u alergologičky ste neboli???
Na atopický ekzém sa odjakživa používala MODRÁ indulona nie červená...
Môže to byť nejaká skrížená alergia, ale na všetko by Ti mala dať odpoveď alergologička...z dotykových testov aj krvných...ak ste to absolvovali, tak napíš viac.
syrik
14.01.09,12:51
Ja som sa dočítala o červenej indulone...nebudem sa hádať...dočítala som sa,je účinná na viacero kožných ochorení vrátane atopického ekzému...po prečítaní som si ju kúpila...hoci nemám žiadne kožné ochorenie,len mám teraz v zime veľmi vysušené ruky...to je všetko....
milagros208
14.01.09,13:04
Dcére sa tiež teraz urobili na rukách také suché miesta s malými červenými škvrnkami. Keďže je vonku chladno a mrazivo, a tiež mám problémy so suchou pokožkou pripisujem to hlavne chladu a mrazu. Mne sa na takéto kožné problémy osvedčil jeden recept od kožnej lekárky. Mala som niekedy dávno alergickú reakciu na biseptol spojený s užitím citrónu. Dcére som niekoľko dní vysušovala ruky harmančekom a potom 2 x denne mastila s calciovou mastičkou. Po pár dňoch sa jej to pekne preliečilo.
OKAA
14.01.09,14:08
PRESNE-červená indulona!Moja neter mala (teraz je už dospelá) atopický ekzém.Chodila už ako 2 ročná z nemocnice do nemocnice,dávali (teda skúšali) jej všelijaké mastičky-až jedna MUDRA lekárka poradila červenú indulonu.Až konečne tá jej zabrala!!!!No,trpí na atopický ekzém aj moja najmladšia 9 ročná dcéra.Viete čo jej pomáha?No predsa červená indulona!!!!!Ekzém má na nohách-lýtkach.Každý večer jej to natieram červ.indulonou,ale,iba vtedy ak sa jej to objaví.Napr.má aj pol roka pokoj,ale ak zje viac čokolády-znova sa jej začne tvorit!Stačí pár dní natierat a ekzém zmizne.Naozaj záleží na tom čo alergénne zje!!!!!!!!Vela štastia a skoré vyzdravenie.......
ignis1
14.01.09,15:01
Mojej známej dcéra má podobné problémy a zistili jej (musím podotknúť, že po dlhej dobe) celiakiu.
velvet
14.01.09,15:27
Modrá indulona je univerzálna, premasťuje, pH je neutrálne...
Červená indulona je dezinfekčná...síce chráni pred mikroorganizmami z vonku, ale obsahuje tiež dezinfekčnú prísadu...skús si ju natrieť na mokvajúcu ranu!!!
Mám atopický ekzém už 28 rokov...skoro od narodenia...viem o čom hovorím.
Atopický ekzém nie je len suchá šupinatá pokožka, sú to aj mokvajúce "mapy" na koži...hlavne v laketných jamkách a podobných miestach...pekne to štípe aj bez dezinfekcie.

Suchá koža môže signalizovať aj nedostatok draslíka. Treba začať jesť banány, sušené marhule a slivky, strukoviny...každý deň, nie len jedenkrát do týždňa.

OKAA - keď dcérka zje viac čokolády, vyhodí sa jej ekzém...natieraš to červenou indulonou a dcéra ďalej papá čokoládku? Alebo načas s čokoládou prestane? :rolleyes:...tak čo jej pomáha? indulona alebo absencia alergénu?

Spor červená kontra modrá indulona sa dá vyriešiť jednoducho "googlením"...je tam pár článkov :-)
syrik
15.01.09,05:56
Jemine a nie je to jedno?? modrá alebo červená...čo zaberie jednému,nemusí zabrať druhému... a zúfalý človek je schopný vyskúšať všeličo...ja som to len medzi rečou spomenula,že som to čítala...a medzi inými tam bol spomenutý aj atopický ekzém...ja som nikomu neradila ju používať...
kilo
18.01.09,12:14
Cervene jej jednoznacne pomohla, trvalo to par dni a kozne problemy zmizli, vdaka za rady,.
BXLmiami
18.01.09,15:19
Červená či modrá,to je otázka:).Pre medicínu je typické,že čo je dobré pre jedneho,druheho môže zabiť.1000 x pichnete inejkciu Penicilínu a 1001 pacient dostane anafylaktický šok a ak má šťastie tak to prežije.Ale k veci.2 mesiace liečby ekzému je krátko a udali ste nedostatok udajov o vyšetrovaní.Pokiaľ ste všetci alergici je veľmi pravdepodobné,že alergička je aj Vaša dcéra,má na to genetiku,ktorá sa práve prejavila.Treba spraviť kompletné vyšetrenie na fokusy -infekciu v tele.hrdlo,zuby,stery z krku nosa-,dalej krvný obraz a faktory alergické,z krvi sa dá zistiť aj alergia na kravské mlieko,ale to vyšetrenie nesmie urobiť pediater,len na doporučenie kožného alebo gastroenterologa,ktorý vie vyšetriť aj coeliakiu.Dietovať treba dlhodobe.Celkove treba lieky proti alergii,dlhodobe.U dieťaťa doporučujem aj terenne nastavenie na homeopatickú liečbu,ale až po dovyšetrovaní dieťaťa.Uvedené doporučenie je správne,pokiaľ sa jedná o dg Dermatitis atopica.Pretože podľa opisu sa nedá zistiť o aku dieagnozu sa jedná,mala by byť napísaná na náleze od kožnej lekárke.
širi1
21.01.09,18:26
na liečenie kožných (a nielen tých) problémov má veľmi dobrý vplyv pán Dedík - liečiteľ, lieči bylinkami, výťažkami, 4.-5.2. by mal byť znova v Ba
wegamizi
21.01.09,20:18
Kde by mal p. Dedik byt v Ba? Dakujem
inajana
23.01.09,20:53
Všetci radia mastiť, dopovať tým, či oným ... Organizmus treba vyčistiť!
Mám dobré skúsenosti s produktami herbalife. Ja nie som díler.
Keď sa obchodník vyzná v problematike, vie poradiť. Len je to beh na dlhé trate: málokto vydrží obdobie detoxikácie. Ale ak doteraz všetko zlyhalo, treba si zohnať objektívne info a skúsiť. No zdôrazňujem, že ak choroba pretrváva roky - určite za pár týždňov nezmizne. Ale držím palce!
širi1
27.01.09,18:27
Kde by mal p. Dedik byt v Ba? Dakujem
pán Dedík chodieva do Cultusu - Kaštielska ulica, na prízemí, býva tam v prvú stredu + štvrtok v mesiaci takmer celý deň. Oznam býva aj dolu na nástenke v Cultuse
marina8
27.01.09,18:40
Dobrý deň, nevieme si už naozaj rady.Moja dcéra má 5 rokov je alergička, vlastne všetci v rodine sme alergici, každý na niečo iné.Ide o to že dcéra bola dá sa povedať čo sa týka alergie celkom Ok až do leta minulého roka.Od kedy sme boli pri mori v chorvátsku(chodíme pravidelne každý rok) sa jej postupne zhoršoval stav pokožky, začalo to pred dovolenkou, prekonaním šarlachu, následne alergiou na dovolenke na slnko, možno na krém, nevieme.Samozrejme všetko jej postupne mizlo,no asi pred 2 mesiacmi sa jej začal robiť "ekzém" na pravej dolnej končatine na lýtku, ten sa doteraz zváčšuje a vyzera to naozaj zle, postupne sa jej to začalo presúvať aj na horné končatiny, 2 ekzémy v priemere 2-3 cm, na jednej aj druhej ruke + ta spomínaná noha. Skúšali sme všetko, boli sme aj na niekoľkých kožných oddeleniach, výsledok dieta. Dodržujeme to ale ten ekzém ostáva a zväčšuje sa, skušali sme aj rôzne mastičky.Stretol sa už niekto s takýmto prípadom?Prosím poradte čo treba ešte skúsiť.


mozno by stalo za pokus urobit jednoduchy kupel, nazyvaju to derivacny kupel a je popisany v knihe od France Guillain: uzdravujuca sila vody, Eugenika
clovek nikam nemusi chodit, za nic neplati:)
ak chces , mozem ti z tej knihy oskenovat a poslat strany s popisanym ekzemom a ako sa to robi
neviem ci stym ma niekto nejake skusenosti, ale ked ma clovek nejaky zdravotny problem tak sa chyta naozaj vsetkeho a zrazu aj liecitelom veri
takze za pokus by to stalo:)
dusansl
09.02.09,18:34
tak táto téma je nanajvýš aktuálna. Podľa štatistík je situácia na hornej hranici únosnosti. Dnes je to tak, že s troch ľudí sú dvaja alergici. na čo, to je úplne jedno.
Vážení praďáci alergici a budúci alergici,
Váš problém je ukrytý v trvalej alebo kolísavej strate i m u n i t y!!!
A súbežne s týmto stavom máte silne toxický organizmus.
Problém je riešiteľný. alergie sa človek celkom jednoducho dokáže zbaviť.
Podmienka je , že to musí naozaj chcieť, nieln o svojo stave viesť nekonečné rozpravy. Prajem skoré uzdravenie.
S pozdravom Dušansl.
syrik
10.02.09,05:21
tak táto téma je nanajvýš aktuálna. Podľa štatistík je situácia na hornej hranici únosnosti. Dnes je to tak, že s troch ľudí sú dvaja alergici. na čo, to je úplne jedno.
Vážení praďáci alergici a budúci alergici,
Váš problém je ukrytý v trvalej alebo kolísavej strate i m u n i t y!!!
A súbežne s týmto stavom máte silne toxický organizmus.
Problém je riešiteľný. alergie sa človek celkom jednoducho dokáže zbaviť.
Podmienka je , že to musí naozaj chcieť, nieln o svojo stave viesť nekonečné rozpravy. Prajem skoré uzdravenie.
S pozdravom Dušansl.

Keby sa človek dokázal alergie jednoducho zbaviť, tak by tie štatistiky také hrozivé neboli....
heja3
10.02.09,05:50
Ja nedám dopustiť na žihľavu. Ale s mierou. Keďže dieťa má 5 rokov, tak by som jej urobila len 1/2 dávku /1/2 sáčku/ - 1x denne a maximálne týždeň. A potom opakovala po 2 týždennej prestávke. Viac nie. Zopakovať 3x. A najviac je účinná čerstvá - jarná, keď odštipnete vršok a urobíte čaj.
Viem o čom hovorím. Keď som bola malá - mala som tiež asi 5 rokov (chodila som do škôlky) objavila sa u mňa silná alergia na peľ. Taká silná, že keď začali kvitnúť kvety, hneď som mala sennú nádchu, slzili mi oči. A keď som náhodou chytila kvet a nejako sa mi dostal peľ do očí, tak mi očerveneli a opuchli ako pinpongáče - vyzerala som asi takto:eek: ale s červenými očami. No strach, a veľmi to bolelo. Každý vie, že žihľava očisťuje krv, ale málokto vie, že pomáha pri alergiách. Mne mama varievala žihľavový čaj - tak ako som hore popísala. Hlavne na jar z čerstvej. Tá prestávka je dôležitá. Žihľava je moc silná, nesmie sa brať dlhodobo. Musia sa robiť prestávky. Dnes nemám problém s alergiou a ani s peľom.
Ajulka33
18.02.09,07:17
Vie mi niekto poradiť, čo by som mala jesť, keďže mám vraj žihlavku? Nikdy predtým som alergická nebola a zrazu toto. Vraj som alergická na jedlo, lenže na aké, to nevie ani doktorka ani ja, lebo ma zatiaľ na žiadne vyšetrenie neposlala. Beriem lieky Fixit a krém, ktorým si potieram fľaky. Liečim sa ešte len tretí týždeň a vraj je liečenie dlhodobé. Doktorka mi dala do ruky jeden malý papierik (8 x 8 cm) so zoznamom čo nesmiem jesť, ale toho čo môžem je veľmi málo alebo teda mám málo informácií toho čo môžem. Zatiaľ som len na varených zemiakoch, cestovinách alebo jem ryžu s varenou zeleninou a bielym pečivom.
syrik
18.02.09,07:19
Vie mi niekto poradiť, čo by som mala jesť, keďže mám vraj žihlavku? Nikdy predtým som alergická nebola a zrazu toto. Vraj som alergická na jedlo, lenže na aké, to nevie ani doktorka ani ja, lebo ma zatiaľ na žiadne vyšetrenie neposlala. Beriem lieky Fixit a krém, ktorým si potieram fľaky. Liečim sa ešte len tretí týždeň a vraj je liečenie dlhodobé. Doktorka mi dala do ruky jeden malý papierik (8 x 8 cm) so zoznamom čo nesmiem jesť, ale toho čo môžem je veľmi málo alebo teda mám málo informácií toho čo môžem. Zatiaľ som len na varených zemiakoch, cestovinách alebo jem ryžu s varenou zeleninou a bielym pečivom.

Musíš skúšať...robiť si denný zoznam potravín,ktoré ješ a sledovať sa....jedlo,ktoré Ti nerobí dobre vynecháš...
kvietka
04.03.09,20:02
moja vlastna skusenost: od r. 97 trpim na atopicky ekzem, nepomohli mi ziadne masti,lieky, ani hospitalizacia, alergen nezisteny, minuly rok v januari som uzivala lanovy olej /z bioshopu/, rano a vecer po 2 pol. lyzice-pre zlepsenie travenia, efekt,ktory som vobec necakala bol, ze mi uplne az doteraz ekzem zmizol,mozno moj organizmus potreboval prave to.

prajem pri liecbe vela uspechov
kecaldes
12.09.09,08:30
Dobrý deň, nevieme si už naozaj rady.Moja dcéra má 5 rokov je alergička, vlastne všetci v rodine sme alergici, každý na niečo iné.Ide o to že dcéra bola dá sa povedať čo sa týka alergie celkom Ok až do leta minulého roka.Od kedy sme boli pri mori v chorvátsku(chodíme pravidelne každý rok) sa jej postupne zhoršoval stav pokožky, začalo to pred dovolenkou, prekonaním šarlachu, následne alergiou na dovolenke na slnko, možno na krém, nevieme.Samozrejme všetko jej postupne mizlo,no asi pred 2 mesiacmi sa jej začal robiť "ekzém" na pravej dolnej končatine na lýtku, ten sa doteraz zváčšuje a vyzera to naozaj zle, postupne sa jej to začalo presúvať aj na horné končatiny, 2 ekzémy v priemere 2-3 cm, na jednej aj druhej ruke + ta spomínaná noha. Skúšali sme všetko, boli sme aj na niekoľkých kožných oddeleniach, výsledok dieta. Dodržujeme to ale ten ekzém ostáva a zväčšuje sa, skušali sme aj rôzne mastičky.Stretol sa už niekto s takýmto prípadom?Prosím poradte čo treba ešte skúsiť.
Prospěšný Helikobakter...

JID, 22. 11. 00 – Kolonizace trávícího traktu bakterií Helicobacter pylori s sebou nenese jen negativní důsledky. Podle výsledků výzkumu lékařů z epidemiologického oddělení Univerzitní nemocnice v německém Ulmu může kolonizace helikobakterem působit protektivně vůči exogenním střevním patogenům. Provedli analýzu údajů, získaných z databáze výsledků vyšetření celkem 2 477 dětí ve věku 5 až 8 let, provedených v oblasti Ulmu v letech 1996-1998. Z nich byla přítomnost helikobaktera zjištěna u 304 (12,3). Porovnání výskytu průjmových onemocnění během 3 měsíců před vyšetřením ukázalo, že zatímco u dětí s helikobakterem se infekční průjmy vyskytly v 54,3%, u těch, u kterých nebyl jeho výskyt zjištěn, došlo k výskytu průjmových onemocnění v 76,1%. Z údajů vyplývá, že u dětí, jejichž GIT je kolonizován helikobakterem, je riziko vzniku infekčních průjmových onemocnění sníženo na pouhých 37%. Vedoucí lékař týmu, dr. Dietrich Rothenbacher, se domnívá, že pokud se tyto výsledky potvrdí, může to znamenat podstatnou změnu v přístupu k prevenci a léčbě infekčních onemocnění trávícího traktu, a to i u dospělé západní populace. Ačkoli určité kmeny helikobaktera mohou zvyšovat rizika vzniku jiných chorob, celkově lze říci, že přednosti, z kolonizace helikobakterem vyplývající, pravděpodobně převyšují škody, které může způsobit. Proč? Helikobakter podle Rothenbachera jednak stimuluje tvorbu IgA a navíc secernuje vlastní antibakteriální peptidy.

bližší info: J. Infectious Diseases 2000; 182:1446-49
monika306
16.09.09,21:11
Nečítala som celú diskusiu, ale z vlastnej skúsenosti môžem poradiť, dcéra má atopák od druhej hexy, nepomáhalo nič, aj my sme mali advantan, berieme aerius, ichtiol. masť, nič nepomáhalo, až som sa obrátila na damiána zo stránky badatel.sk a on mi poradil toto: . 500 mg praskoveho vitaminu C (pH neutral, aby neposkodila zuby) 4 x denne do vody a vypit
>2. koloidne striebro 10 ppm pit a 20 alebo 40 ppm na kozu na ekzem
>3. odporucam natietar kozu mocom
>4. ziadne kravske ani umele mlieka, ziadny biely cukor, ziadna biela muka a vyrobky z nej. (Glukozou neslad. Len prirodnym hnedym cukrom, medom, molasou a pod, Mlieko sa moze ovsene, ryzove pripadne kozie, Z mliecnych vyrobkov moze LEN kysle (biely jogurt, tvaroh, kysle mlieko a pod)

K bodu jedna: nedávam pravidelne, ale pri náznaku choroby, ak sme v styku s chorým a pod. asi 1000 mg za celý deň (kúpila som si v lekárni Jamieson c 1000 mg bez postupného uvoľňovania - určite nie celaskon a pod.), ale môžeš si objednať aj zo zahraničia, alebo priamo z badatel.sk (nie je to zisková organizácia, oni nič nepredávajú, ale zoženie tie najlacnejšie v zahraničí)
K bodu dva: zatiaľ sme neskúšali
K bodu tri: nejako mi je to proti srsti, takže tiež sme neskúšali
K bodu štyri: nepijeme žiadne kravské ani umelé mlieko, kupujem v dm drogérii ryžové mlieko s vápnikom (Reis drink calcium) a ovsené (Hafer drink), z toho aj varím, vôbec nesladíme bielym cukrom - hrozné, dnes ho napchajú skoro všade), ale hnedým nerafinovaným, najhoršie je to s bielou múkou, takže kupujeme ražný chlieb v tescu za cca 32 sk (vždy čítam zloženie na obale, aby tam nebola pšeničná múka, ale ak je celozrnná, tak je to ok), celozrnné (25 sk v potravinách), ryžové (cca 80 sk veľké balenie v zdravej výžive) alebo grahamové cestoviny (tesco cca 25 sk), zahusťujeme kuk. alebo zemiakovým škrobom, robím jej kukuričnú kašu (tú od narodenia), žiadne sušienky, keksy a pod. (v zdravej výžive jej kupujem napr. kukuričné trubičky plnené banánom, jablkové tyčinky a pod. (cca 7-12 sk), jogurty jeme len biele s trochou hnedého cukru a pod... Ono to nemá nič spoločné s celiakiou, lebo môže pšenicu a všetky ostatné obilniny, ale nesmie byť nič z bielej múkyNa alergológii (nemáme alergiu na nič) lekár odporúčal dodržiavať: žiadne sladkosti (takže čokoláda ti asi dobre neurobí), žiadne korenie (dávam len trochu rasce, príp. č. papriku), žiadne alergény. Keď som mu povedala o tejto diéte, odporúčal dodržiavať. odkedy dodržiavame, nemá nič!!!! (vyčistila sa po cca 2-3 týždňoch).

Určite nedávaj sójové rožky!

Potom som sa radila aj s jednou odborníčkou z ČR a tá mi poradila toto: ta dieta je velmi, velmi rozumný krok. Mnohdy ale nestačí vysazení pouze mléka, větš.je v případě atopie kojence a batolete třeba ještě vysadit jogurty a všechny mléčné výrobky. Takže je štěstí, že k vyčištění stačilo toto
klasická pšenice, tj.Triticum aestivum, obsahuje nejagresivnější lepek, ať už je v celozrnné formě či nikoli (tj.bílá mouka). Čili ať už bílé, tak celozrnné výrobky z klas.pšenice bych nedávala vůbec. Z lepkových obilnin lépe dát např.špaldu (též druh pšenice, ale jiný), kus kus (opět druh pšenice, ale jiný), žito, oves, ječměn, atd.atd. Je to spíš preventivní doporučení vzhledem k dceřině atopii.

Stejně tak jogurty- nepřehánět množství, BKM (bílkoviny krav.mléka) nepůsobí příznivě při atopii. Kombinovat např.s pudinkem z rýž.mléka, atd., rozhodně nedávat každý den.

Dieta je výborná věc a ani nevíš jak moc pro dceru děláš tím, že jí nepodáváš alergeny - kdybys je totiž podávala a příznaky (např.ekzém) utlumovala např.kortikoidními mastmi, do budoucna bys zadělávala na astma, velmi silné inhalační alergie, atd. - prostě na velmi silnou atopii. Takto, vyloučením alergenů, její střeva chráníš od skrytých zánětů (charakteristických pro alerg.reakci, střeva=80% imunit.systému), chráníš také játra před nadměrnou zátěží způsobenou metabolity alergenních molekul, a nejen to (tělo je velmi provázaný komplex). Zkrátka, děláš ohromně záslužnou činnost do budoucna, kdy namísto astmatických záchvatů a silných ekzémů (někdy nejen toto) čeká dceru maximálně tak slabá např.pylová alergie (možná ani to ne), s níž se dá naprosto v pohodě žít bez omezení kvality života. Děláš to dobře, jen tak dál.
monika306
16.09.09,21:13
Ešte som zabudla napísať, že ja mám astmu a dosť zlú, takže viem, čo to je.....