wegamizi
13.01.09,21:40
Prosim, poradte mi, mam zvysene hodnoty helicobactera pylori, ale nijako ho necitim, zistila mi ho lekarka pri odbere krvi. Na doporucenie som isla na gastroskopiu, ale tam mi lekar povedal, pokial mi nesposobuje nejake viditelne tazkosti, nebude mi ani gastroskopicke vysetrenie zbytocne robit. Mozem s "nim" ( s helico );) zit bez liecby? Dakujem za ( po-) radu
pasuliatko
13.01.09,20:57
na helicobaktera sa dávajú ATB trojkombinácia a tá by ho mala zabiť, pokial ti nerobí iné ťažkosti napr. pri trávení podla mna sa nemáš čoho báť a kludne môžeš žiť zdravo a hlavne sa thak stravovať :)
Slniecko2001
14.01.09,06:47
ahoj, mne lekárka povedala, že helicobaktera má v tele skoro každý 2.človek, ale iba u niektorých sa môže prejaviť a spôsobiť ťažkosti, inak o ňom nemusíš vôbec vedieť, je zbytočné podľa mňa brať antibiotiká, keď si zdravá.
Helicobakter sa môže prejaviť nielen žaludočnými problémami, ale napr. aj ekzémom, práve v súvislosti s ním som bola ja na tieto testy. Teraz by som to na tvojom mieste neriešila, a neskôr, ak by sa niečo vyskytlo, tak to pripomeň lekárke. Toľko moja rada :)
wegamizi
14.01.09,06:57
ahoj, dakujem, aj ja si to tak myslim, urobim to teda tak, budem s nim zit v symbioze:D
dusansl
14.01.09,12:07
K tomuto problému by som pre postihuntú pacientku uviedol niekoľko nasledujúcich a určite nie zanedbateľných skutočností:
- myslím si, že sa vaša lekárka k Vám zachovala ľahkomyselne.
- Nezodpovedne podcenila skutočnosť , že ste infikovaná Helicobakterom, čím Vás vedome vystavila nasledujúcim rizikám:
- možnosť vziku vredového ochorenia žalúdka v dôsledku posobenia Helicobatkera na steny žalúdočnej sliznice.
- Možnosť vziku žalúdčných vredov
- Možnosť vzniku závažných žlčníkových problémov
- Možnosť vziku pankreatitídy
- Možnosť vziku rôznych hormonálnych porúch.
- Nedá sa vylúčiť v dôsledku už uvedných a neliečených onemocnení ani možnosť okologického onmeocnenia ktorejsi časti tráviaceho trakru.
Tak akosi neviem prísť na to , ako uvažujete zdravo žiť? Zaráža ma skutočnsoť, že poniekltorí účastníci tohoto portálu sa dosť nezodpovedne vyjadrujú k témam, čím vlastne pýtajúceho sa vedome zavádzajú.

Doporučujem preto :
Zmeniť lekára a uvedený stav radikálne riešiť. Neobstojí argument, že je časť populácie ktorá s baktériou dočasne koexistuje. Niet dlhodobého výskumu klinicky podloženého, ktorý by dokazoval, že tento stav sa dá považovať za zdraviu neškodný.
Áno, ak má jedinec trvale silnú imunitu, vypuklnutie ochorenia sa odkladá na čas , keď hoci aj na prechodnú dobu zoslabne.
O to razantnejšie sa neskôr prejaví. Máte chuť to vyskúšať?
S pozdravom dušansl.
syrik
14.01.09,12:17
Nedá mi to,ale musím s týmto posledným príspevkom súhlasiť...
Aiculka
14.01.09,12:40
Suhlasim s prispevkom c.5.
Akurat riesim problem helicobaktera. Mam uz asi 2 roky kozne problemy a presla som 3 lekarov, bud to podcenovali alebo mi davali masticky, no nebrali ziadne vytery, odbery,.. no mna to stale stvalo, lebo problemy sa stale vracaju.. Pred mesiacom priatelovi zistili Helicobaktera pyroli k tomu sa pridruzil dvanastornikovy vred a zlcnikovy piesok (nikdy mu travenie nerobilo problem a problem sa objavil cca pred viac ako mesiacom ze mu bolo asi 2tyzdne zle od zaludka). Vcera som isla za lekarkou s tym, aby ma odporucila na vysetrenie na HP, kvoli priatelovi. Pozrela na mna nepresvedcivo. Kvoli koznym problemom ma na moje vyziadanie poslala ku koznej, ta o problemoch s HP vobec nevedela. Ked som bola u nej, tak sa mi pytala ci mam urobeny rozbor krvi na HP. TAk som bola rada, ze konecne niekto, kto to zacal riesit.Dobra zhoda nahod. Som objednana na gastro, tak uvidime ake budu vysledky...dufam ze sa to uz zacne liecit a neurobilo to velke skody na mojom organizme.. preto by som virus v tele vobec nepodcenovala.. najlepsia je prevencia (cize aj vtedy,ked viete ze ho mate a problemy este nepocitujete).Na nete je vela diskusii ohladom HP, ktore mozu byt poucne....
Jara
14.01.09,12:48
Lekár mi na gastro povedal, že vyšetrenie krvi je nesmerodajné a neurčuje sa presný HP. Ja som ho mala 400 násobne zvýšený pred operáciou žlčníka. Po operácii sa v krvi neobjavil. Vyšetrenie presné sa robi myslím z dychu a je to vyšetrenie ktore si musí platiť človek sám. Sú to len také informácie spred roka tak možno niekto napíše presne koľko to stojí /myslím vtedy mi lekár hovoril okolo 3 tis/ a tiež napíše ten kto si ho robil ako sa to robi...
Aiculka
14.01.09,13:11
Ja som citala asi o 4 sposoboch zistenia HP, najpresnejsie su dychom a odberom zo steny zaludka, dalsie su zo vzorky stolice a taktiez krv.. Neviem podla coho si tu-ktoru metodu vybera lekar...
Jara
14.01.09,13:16
Asi to bude podľa povahy ochorenia a podľa toho čo usúdi lekár, nakoľko poisťovňa všetky vyšetrenia neprepláca. Keď ideš na gastro tak ti to lekár určite rád vysvetli. Potom sa necháme poučiť aj my.
arizona
14.01.09,15:45
Mne to lekár vysvetlil tak, že dá sa zistiť aj v krvi, ale potom je lepšie aj vyšetriť žalúdok aj gastroskopiou-aby vedel lepšie posúdiť ochorenie.
Heliobaktera mi zistili z krvi.
Hoci lekár naliehal ,ja som gastro odmietla,bola som aj na sono, dostala som trojaké tabletky,ktoré som využívala-lebo som mala bolesti pankreasu.
Je tomu už pár rokov a našťastie mám od vtedy pokoj.:)
wegamizi
14.01.09,18:34
Tak vam vsetkym dakujem, mate velky kus pravdy. Pojdem teda este raz na krv, alebo ten dych. Myslela som si, ze zdravy organizmus dokaze bojovat aj bez chemie, teda so svojimi zachranymi moznostami a komlikaciam by som sa mohla vyhnut. Ale ako som usudila, je to agresivny navstevnik:) v organizme a musi prec.
Musim uzivat potom trojkombinaciu liekov, alebo je aj nieco ine???????????:mee:
Velmi pekne este raz dakujem za odborne i priatelske rady
Aiculka
15.01.09,06:04
Ake tablety budes uzivat, ti naordinuje odborny lekar...docitala som sa aj o prirodnych preparatoch, ktore pomozu HP vyhnat von z tela...O tych vsak musia napisat ti, ktori maju s nimi skusenosti...NO urcite by si mala ist na vysetrenie u lekara. Ja uvidim, co mi povedia na odbornych vysetreniach (na gastro ma zoberu az o dva tyzdne). Priatel prave dobral ATB na vyliecenie HP a na kontrolu ma ist tiez az o 2tyz.. takze we will see ;)
Aiculka
11.02.09,12:57
Takze moja najaktualnejsia novinka ze mam HP tiez a lekar mi nasadil tu kombinaciu ATB. Uvidime ako budu ucinkovat. lekar vravel ze sa nemam velmi znepokojovat, ze HP ma 45% ludi.
wegamizi
21.02.09,15:26
Ahojte, tak vysledky z krvi boli, ze mam HB 230 ( neviem coho ), lekarka navrhla, ze ked som bez problemov, nebude mi ziadne lieky davat, mam sa o pol roka ukazat na kontrolny odber.
piggos
22.02.09,13:23
Ja som tiež mala HLK.B Necítila som sa dobre.Čo to znamená? bolel ma žalúdok
mala som zvíšený obsah kyseliny v žalúdku čo tento HLK .B spôsobuje. Krútila sa mi hlava a mala som malátne stavy.Potom som išla na Test dychovou skúškou kde sa mi potvrdil výskyt tohoto HLK.B Mala som 18% čo je až moc o proti norme.Nasadená mi bola liečba trojkomb.antibiotýk.
Tak že ak netúžite po vredoch na žalúdku, netreba to podceňovať.Ak sa však aj na priek Helikobakterovi cítite dobre,aspoň raz do roka sa dajte vyšetriť či sa hHLK.B Nerozmnožuje.Treba to mať pod kontrolou.