kajasla
13.01.09,22:39
Mohli by ste mi poradit ake kroky podniknúk ak susedom v panelaku cely den zavyja pes ? Cely problem vznikol nastahovanim sa novych susedov. Ich pes zavyja cely den ,ked sú v praci. Ja som doma s malym dietatom a uz to nemozem vydrzat. Ten pes zavyja cely den , mala nemoze spat a ja som toho uz na nervy. Snazila som sa s nimi normalne porozpravat, ale som nepochodila. Oni si to vraj overovali a ked nerusia nocny klud tak im nic nemozem. Da sa stazovat na ochrane zvierat ? Ako mozem v takomto pripade postupovat? Nie som ziadna fajnovka , ale v nasom byte sa neda normalne fungovat.
wegamizi
13.01.09,22:17
Obehni si aj ostatnych susedov, ked budes mat viac podpisov na nejakej listine - staznosti, tak musi s tym aspon mestska policia nieco robit, mala som to aj ja, tak mi poradili, caf
najag
14.01.09,07:53
Pravidelne nahlasovat policii, ak je to najma v hodinach nocneho kludu. Aby bol podklad na sudne riesenie.Je potrebne, aby existovali zapisy o tom.
Marianna01
14.01.09,08:22
Mohli by ste mi poradit ake kroky podniknúk ak susedom v panelaku cely den zavyja pes ? Cely problem vznikol nastahovanim sa novych susedov. Ich pes zavyja cely den ,ked sú v praci. Ja som doma s malym dietatom a uz to nemozem vydrzat. Ten pes zavyja cely den , mala nemoze spat a ja som toho uz na nervy. Snazila som sa s nimi normalne porozpravat, ale som nepochodila. Oni si to vraj overovali a ked nerusia nocny klud tak im nic nemozem. Da sa stazovat na ochrane zvierat ? Ako mozem v takomto pripade postupovat? Nie som ziadna fajnovka , ale v nasom byte sa neda normalne fungovat.

Na ochrane zvierat sa v tomto prípade nemôžeš sťažovať. Ak je o psa riadne postarané, nie je týraný, je v dobrej kondícii a zdravotnom stave, tak ochrana zvierat nemá žiadne páky, aby dotlačili suseda k tomu, aby psa nenechával samého.
Ak pes zavýja cez deň, dokonca ani polícia nemá podľa môjho názoru na to dosah. Riešenie vidím jedine cez dohodu so susedmi - prípadne si psa zober cez deň k sebe... ale nie, to len na odľahčenie, aj keď verím, že nemáš náladu na vtipkovanie. Skús sa prípadne sťažovať na bytovom, alebo na schôdzi, verím, že nie si sama, komu zavýjajúci pes vadí. Sťažujte sa spoločne, skôr pochodíte, ako tiahnuť sama proti novým susedom.
duves
14.01.09,08:40
Je to ťažke riešenie. Ak si clovek uvedomí, že legalne riešenie je sťažnosť, tak je to na dlhe lakte. Rychlejsie riesenie je samosebou nelegalne v rozpore s dobrými mravmi, ale účinné. Kto chce, môže si domysliet.
Skor než ma niekto odsúdi, pýtam sa, akými mravmi oplýva majitel psa, ktorý znepríjemnuje susedom existenciu.
kajasla
14.01.09,09:03
Je to naozaj tazke riesenie, pretoze byvame v novostavbe a polovica bytov je este neobyvanych. Takze dohoda s ostatnymi susedmi by nebola jednoducha. Pes zavyja iba ak ma panov v praci. To je kazdy den od 9 DO 16 hodiny. Normalne by som to tolerovala, ale som pracujuca mamicka na materskej. Moja mala ma isty denny rezim, cez obedny spanok mam cas na pracu. Tym , ze mala nemoze kvôli psovi spavat sa mi situacia dost komplikuje. A to nehovorim o tom ake nervozne je nevyspate dieta.
Jara
14.01.09,09:09
Viem ťa pochopiť, pretože aj u nás to bolo presne tak. Manžel chodil na nočné a nemohol spať cez deň, lebo pes zavýjal. Práve preto lebo bol v byte sám. Je to čosi ako plač dieťaťa. Najprv si myslel, že je to dieťa ale potom išiel za plačom a zistil, že je to pes. Doma cez deň je málo ľudí a tak aj málo šance na pochopenie u susedov. U nás sa to vyriešilo tým, že manžel zmenil prácu a po roku sa aj susedia odsťahovali, takže už je pokoj.
Ešli
14.01.09,11:20
Odporúčala by som nahrať zavýjanie a rozobrať situáciu so susedmi. Bolo by od nich bezohľadné keby problém neriešili.Podľa mňa je psík zle naučený a možno by sa to dalo riešiť s ľudmi, ktorí sa zaoberajú výcvikom psíkov. Sama mám doma (v rodinnom dome) dve mopsíčky a tiež som ich učila na môj odchod z domu a preto viem, že sú v pohode kým som v práci.
jaros5
14.01.09,15:09
Je to ťažke riešenie. Ak si clovek uvedomí, že legalne riešenie je sťažnosť, tak je to na dlhe lakte. Rychlejsie riesenie je samosebou nelegalne v rozpore s dobrými mravmi, ale účinné. Kto chce, môže si domysliet.
Skor než ma niekto odsúdi, pýtam sa, akými mravmi oplýva majitel psa, ktorý znepríjemnuje susedom existenciu.
Súhlasím s tebou duves, je naozaj ťažké vyriešiť tento problém. Ale tvoje riešenie, ktoré naznačuješ je v rozpore nie len s dobrými mravmi, ale i so zákonom (ak si dobre domýšlam). :eek:Ja som si napr. domyslel viac amorálnych riešení; Ani jedno nepokladám za vhodné a správne.
jaros5
14.01.09,15:34
Odporúčala by som nahrať zavýjanie a rozobrať situáciu so susedmi. Bolo by od nich bezohľadné keby problém neriešili.Podľa mňa je psík zle naučený a možno by sa to dalo riešiť s ľudmi, ktorí sa zaoberajú výcvikom psíkov. Sama mám doma (v rodinnom dome) dve mopsíčky a tiež som ich učila na môj odchod z domu a preto viem, že sú v pohode kým som v práci.
Súhlasim s tebou, že pes je zle naučený. Psa, ak ho máme doma v byte, treba naučiť na odchod majiteľov. Takže jednoznačne zanedbaná výchova/výcvik zo strany majiteľa.
Ja by som to skúsil riešiť zmierlivou cestou. Navrhol by som susedovi, že mu psíka pri dopoludňajšej prechádzke s dcérkou, vyvenčím;)(pokiaľ to nie je pitbull )
Možno by po takomto návrhu zmenil svoj postoj a mal by aj on snahu vyriešiť problém k obojstrannej spokojnosti.
jaros5
14.01.09,15:49
Dá sa to riešiť aj cez SVB alebo BD. My máme v domovom poriadku zákaz chovu domácich zvierat a kto chce mať v byte psa, musí požiadať o súhlas ostatných vlastníkov; Ak to nemáte v DP, treba na najbližšej schôdzi navrhnúť dodatok, nechať ho schváliť a máš sa o čo oprieť pri ďalších krokoch. Nemusíš volať políciu, robiť zápisy, nahrávať zavýjanie a inak ťažkopádne dokazovať.
kajasla
14.01.09,16:36
Súhlasim s tebou, že pes je zle naučený. Psa, ak ho máme doma v byte, treba naučiť na odchod majiteľov. Takže jednoznačne zanedbaná výchova/výcvik zo strany majiteľa.
Ja by som to skúsil riešiť zmierlivou cestou. Navrhol by som susedovi, že mu psíka pri dopoludňajšej prechádzke s dcérkou, vyvenčím;)(pokiaľ to nie je pitbull )
Možno by po takomto návrhu zmenil svoj postoj a mal by aj on snahu vyriešiť problém k obojstrannej spokojnosti.


Samozrejme, ze som sa snazila to so susedmi riesit , ale akosi neuspesne. Oni sa ohradzuju na to , ze nerusia nocny klud a udajne si zistili , ze im nic nemozem a pes zavyja preto, lebo si zvyka na novy byt. Ze je im to luto, ale mam smolu, ze som cez den doma.
Marína
14.01.09,16:51
Niečo podobné http://video.markiza.sk/tv-archiv/lamparen/22877 (Lampáreň 02, 8:24)
Nám sa to podarilo vyriešiť takto http://www.porada.sk/342566-post6.html
buchač
14.01.09,17:46
Je to trochu podľa príslovia :

" Na hrubú látku hrubú niť ! "

Keď možem poradiť , skús ísť na magistrát informovať sa na daňové odd. , ako je na tom s platením dane za psíka a poprípade sa podľa toho zariaď ..........
/ MOJE vyjadrenie - šmaril by som im to do ksichtu pri najbližšej možnej príležitosti :D:D:D /

Ešte otázočka :

" Aká veková kategória sú , majú deti , ak áno , aký vek ? "

Lebo ak nie , možno raz budú mať a vtedy pochopia . Dovtedy Tvoje dieťa podrastie a ostatným susedovcom tiež , potom budú mať oni hlavu v smútku :---
No a potom nastane tá chvíľa , keď sa budú sťažovať , že pes je nervózny z hluku .

Poznám to , nakoľko podo mnou podrástli deti . Doteraz bol kľud , no keď prídu zo školy , poteš bože ! Zdrhám z baráku :rolleyes:
Tiež to poznám , nakoľko moje už odrástli :rolleyes:

Juraj
najag
15.01.09,10:28
Najlepsie riesenie je pravna uprava v Nemecku. Psa moze uzivatel bytu chovat v byte, ak ma suhlas vsetkych obyvatelov bytoveho domu.
Predsa aj u nas je pravna uprava, ze uzivatel bytu moze v byte robit vsetko, ak to nezatazuje ostatnych uzivatelov. Problem je iba v tom, ze nam sa nechce natahovat so susedmi, ktori si potom robia co chcu.Jednoducho povedane, sloboda jedneho konci tam, kde zacina sloboda druheho.Len ti drzi a arogantni maju jej viac, lebo my ostatni to dovolime.Jednoducho nahlasit na priestupkove konanie a dalej.Je lepsie mat pohnevaneho suseda, ako stekajuceho psa.
220870
16.01.09,18:44
Ja by som toho psa nahral na nejké CD -čko.A potom ho púštal susedom keď sú doma.Môj známy to vyriešil jednou po papuli a bol kľud .Toto je ale tá posledná možnosť.
Aysha
16.01.09,19:40
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
alaya1
16.01.09,19:45
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
Vy sa stazujete na psa, mne minule sused zo spodu zvonil vecer o 8.00, ze nam huci pocitacmimotemy
220870
16.01.09,20:51
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
Pes by mal byť kamarát nie nepriateľ.Osobne by som psov , mačky a podobne vaľké zvieratá zakázal chovať v činžiakoch.Podľa mňa je to trýznenie týchto zvierat.
Aysha
16.01.09,21:24
Neviem či považuješ za týranie chovať mačku alebo psa v byte ktorému majiteľ dá lásku a opateru alebo to keď je pes priviazaný na reťazi a jediný dotyk od "pána" je kopanec. Toto je realita aj v tejto dobe. Nevravím, že sú takto chovaný všetci psy ale veľa skutočne veľa psov takto žije!
Ale to je už mimo témy.
Marína
16.01.09,22:00
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
Ale dalo. Každému sa to môže stať, súhlasím, ale mal by to riešiť. Moja priateľka mala tibetského teriéra a jej dcéra bobtaila. Keď ten zahynul, malý za ním hrozne smútil a zavýjal. Keďže nechcela obťažovať susedov, nosila ho k jednej pani za úplatu.

Neviem či považuješ za týranie chovať mačku alebo psa v byte ktorému majiteľ dá lásku a opateru alebo to keď je pes priviazaný na reťazi a jediný dotyk od "pána" je kopanec. Toto je realita aj v tejto dobe. Nevravím, že sú takto chovaný všetci psy ale veľa skutočne veľa psov takto žije!
Ale to je už mimo témy.
Podľa teba nie je týraním psa, ak vieš, že vo vašej neprítomnosti zavýja? Nielen reťazou sa dá týrať. A čo urobilo okolie, že je takto týrané?
Veľmi dobre si pamätám na takéto situácie(a to sme ich zažívali len cez víkend) a poviem úprimne, ešte teraz mi je úzko. Manželovmu srdiečku to tiež nepomohlo. Našťastie susedia pochopili.
Nedalo mi nenapísať a nie je to tým, že nemám rada zvieratá, práve naopak, práve preto, že ich mám rada.
Ak máš chuť, klikni si na link v prísp. 13.
Aysha
17.01.09,07:35
Nechápete význam slova týranie! Ak by to bolo týranie, bolo by to v zákone a polícia by to mohla riešiť! Ale zavýjanie je prejav psa ktorému je len smutno! Ľudia sa tvária že sú múdri, všetko vedia ale koľko ľudí v bytoch znepríjemňuje život! Hlasná hudba, rodinné hádky, plač decka... a čo stým?! Je to často neznesiteľné. Ľudia vidia len chyby druhých a svoje nie. Ale toto všetko môžete pochopiť až keď sa to stane aj vám. Keď budete na tej druhej strane, keď bude reč o vašom psovi. Teraz je zbytočné o tom hovoriť.
Marína
17.01.09,09:49
Nechápete význam slova týranie!
Aysha, nepoznáš ma, nemala by si takto konštatovať. Hlavne nie s výkričníkom. Ešte keby tam bol otáznik, prinajhoršim bodka, prosím. Mám silný pocit, že si nepochopila, čo som chcela povedať - obe strany majú byť voči sebe tolerentné.

Teraz je zbytočné o tom hovoriť.
Tak už o tom nehovorme.
Pru
17.01.09,09:56
No nám zavýja 30 psov. Sused v druhom dome od nás chová psov, rôzne rasy, cez leto v noci je to strašné keď spustia pravidelne v noci jeden začne ostatní sa pridávajú, trvá to aj niekoľko hodín.
wegamizi
17.01.09,13:20
Kazdy tu vyjadruje svoj nazor, to je v poriadku a akceptovatelne. Ale vobec nic to neriesi. Na jednej strane trpia ludia a na druhej zvierata, ale chyba je uplne niekde inde, a to je chybajuci zakon, ktory riesi spolunazivanie ludi so zvieratami v obytnych zonach. V Nemecku napr. potrebujete suhlas susedov pred kupou takeho zvieratka do bytu, nehovoriac o chovnej stanici, ktora musi byt doslova na samote.
Je to vsetko o kulture byvania a to vyriesi len dobry zakon. Myslim, ze tam treba zacat;), my nic nevyriesime, len mozme konstatovat.
jaros5
17.01.09,14:19
Kazdy tu vyjadruje svoj nazor, to je v poriadku a akceptovatelne. Ale vobec nic to neriesi. Na jednej strane trpia ludia a na druhej zvierata, ale chyba je uplne niekde inde, a to je chybajuci zakon, ktory riesi spolunazivanie ludi so zvieratami v obytnych zonach. V Nemecku napr. potrebujete suhlas susedov pred kupou takeho zvieratka do bytu, nehovoriac o chovnej stanici, ktora musi byt doslova na samote.
Je to vsetko o kulture byvania a to vyriesi len dobry zakon. Myslim, ze tam treba zacat;), my nic nevyriesime, len mozme konstatovat.
Suhlasím, ale kedze u nás taky zakon neexistuje a my nie sme zakonodarci, musime si poradit sami - a najlepsie na porade ;);
judita1971
17.01.09,14:28
čo tu poradiť :D aj môj pes breše, len on je vonku, ale keď vám začne brechať o piatej ráno, lebo chce ísť von z voliéry vykonať si potrebu, tak viem aké nervy mám ja nie to ešte susedia. Tak som si ho zobrala do parády.... Nedovolila som mu aby zo mnou cvičil. Žiadna potreba o piatej ale o siedmej... Keď začal brechať zišla som dole k nemu - a príkazmi - ticho, nesmieš, do búdy ... lepšie povedané - mám sa priznať..... prišla som k nemu keď brechal a opýtala som sa ho - máš problém..... samozrejme že mal, lebo... a moja odpoveď znela ..... máš, tak si napíš do mladých rozletov... /pamätáte na taký časopis:D/ a do budy a ticho..... a tak či chcel či nechcel..... chodím ho venčiť o siedmej.... a nevybrechuje... len zo začiatku je veľa práce....ale stojí to za to.... teraz mi stačí povedať.... máš problém...... a môj pes vie, že má ísť do búdy.... a byť ticho....
jaros5
17.01.09,19:32
čo tu poradiť :D aj môj pes breše, len on je vonku, ale keď vám začne brechať o piatej ráno, lebo chce ísť von z voliéry vykonať si potrebu, tak viem aké nervy mám ja nie to ešte susedia. Tak som si ho zobrala do parády.... Nedovolila som mu aby zo mnou cvičil. Žiadna potreba o piatej ale o siedmej... Keď začal brechať zišla som dole k nemu - a príkazmi - ticho, nesmieš, do búdy ... lepšie povedané - mám sa priznať..... prišla som k nemu keď brechal a opýtala som sa ho - máš problém..... samozrejme že mal, lebo... a moja odpoveď znela ..... máš, tak si napíš do mladých rozletov... /pamätáte na taký časopis:D/ a do budy a ticho..... a tak či chcel či nechcel..... chodím ho venčiť o siedmej.... a nevybrechuje... len zo začiatku je veľa práce....ale stojí to za to.... teraz mi stačí povedať.... máš problém...... a môj pes vie, že má ísť do búdy.... a byť ticho....
Vtipné - tie mladé rozlety .... celkom ma baví, ked vidím nejakého majiteľa psa, ako mu vysvetľuje čo treba, čo smie, čo nesmie, ... hotový slohový výcvik :D, aj keď viem, že pes je schopný pochopiť až okolo 300 slov/povelov; Ak ho chcem niečo naučiť musím byť dôsledný, neoblomný a v žiadnom prípade sa s ním nevykecávať; Pes musí vedieť, kto je vodca svorky:D a juditin má v tom určite jasno:D;
A presne o tom to je.
jaros5
17.01.09,20:05
Podľa toho, ako sa vyvíja diskusia na tebou zadanú tému, či už voči susedom niečo podnikneš, alebo nie - radím tlmiče do uší,
kým sa to nejak samé, alebo s tvojim pričinením nevyrieši.
Možno si hafan naozaj za pár dní zvykne na nové prostredie a všetko bude OK.
accad
17.01.09,23:22
alaya1
18.01.09,08:33
čo tu poradiť :D aj môj pes breše, len on je vonku, ale keď vám začne brechať o piatej ráno, lebo chce ísť von z voliéry vykonať si potrebu, tak viem aké nervy mám ja nie to ešte susedia. Tak som si ho zobrala do parády.... Nedovolila som mu aby zo mnou cvičil. Žiadna potreba o piatej ale o siedmej... Keď začal brechať zišla som dole k nemu - a príkazmi - ticho, nesmieš, do búdy ... lepšie povedané - mám sa priznať..... prišla som k nemu keď brechal a opýtala som sa ho - máš problém..... samozrejme že mal, lebo... a moja odpoveď znela ..... máš, tak si napíš do mladých rozletov... /pamätáte na taký časopis:D/ a do budy a ticho..... a tak či chcel či nechcel..... chodím ho venčiť o siedmej.... a nevybrechuje... len zo začiatku je veľa práce....ale stojí to za to.... teraz mi stačí povedať.... máš problém...... a môj pes vie, že má ísť do búdy.... a byť ticho....
Judita, ja len rozmyslam, aky povel by mal dat mne moj muz, ked ja labzujem v noci na zachod aj viackrat a on ma slaby spanok a vzdy sa zobudi.:)
No mam ja ale stastie, ze moj pes nebrese a o 5 nechce chodit von. Jeho totiz musim budit ja, aby sme uz konecne o pol osmej isli na vencenie.
judita1971
18.01.09,12:17
A keby to tak tebe niekto? Zakazoval tvoje túžby :D:D ?
Ešte NIE.
ZADRŽ.
VYDRŽ.
Do postele.

Ako by si reagovala ?
:D:D:Dzavýjala by som :D:D
jaros5
18.01.09,17:25
Judita, ja len rozmyslam, aky povel by mal dat mne moj muz, ked ja labzujem v noci na zachod aj viackrat a on ma slaby spanok a vzdy sa zobudi.:) ...
..."fuj" resp. "nesmieš" a hneď po výkone "ku mne" alebo "k nohe" :D;
A za bezchybný výkon jednoznačne pamlsok musí byť;).
Marína
18.01.09,21:19
Pekne ste to tu zamrníkovali, len čo je pravda.:D:D:D
jaros5
19.01.09,07:46
mimotemy:V príspevku 36 pekne vidieť, ako sa dá všetko prekrútiť:eek::)
Myslím však, že stačilo:o, aby sa nám to tu nezvrhlo;)
wegamizi
19.01.09,15:01
Mne sa to na odlahcenie celkom pacilo, keep smiling :D
Shoudy
22.01.09,21:55
Co uz sa psik ukludnil? Riesil by som to mierne skuste sa vzit do koze susedov sam mam psika a jeto ako clen rodiny skoro ako dieta a je to dost drsne ich zavalit roznymi peticiami nech ho daju prec aj oni su ludia a nemyslia to zle jasne otravuje to ludi poriadne to si viem predstavit .
Klimentová Viera
23.01.09,12:50
Nedá mi, aby som sa nezapojila do tejto debaty. Prečítala som si DP od začiatku a so všetkým čo tu je som sa stretla aj ja v našom paneláku. Psík "nariekal" v noci. Bolo to strašné, zaspávala som s vankúšom na hlave. Chodila som k dverám a tíšila ho cez dvere. Upozornenia susedovcov tiež neboli účinné. Až chudáčik "odišiel". Možno od žiaľu. Tam, kde žije viacčlenná rodina, musí byť byť predsa riešenie, aby v noci bol niekto doma.
Na dvere týchto susedovcov sa však bál každý zabúchať ?! Časté hlučné hádky a histerické vyčínanie bolo na zavolanie Polície. Skúsenosti však hovoria o tom, že väčšie opletačky má ten kto políciu zavolá, ako ten kvôli ktorému bola zavolaná.
Dnes je z bytu sídlo podnikateľskej (stavebnej činnosti). Zvuky, ako keď sa čistí maštaľ, otlkanie a búchanie na dennom poriadku.
Aj ja mám však doma dve mačky. Majú chvíľku, keď sa potrebujú vyblázniť. Doslova ako malé deti. Starší má 4 roky, mladší 1/2 roka. Trvá to len krátko (cca 5 minút) kým sa vynahaňajú. Všade máme koberce, takže ich veľmi počuť nie je, ale aj tak mám strach, či sa susedovci pod nami neprídu sťažovať. Neviem si predstaiť, žeby niekto proti nim spisoval petíciu a mala by som sa s nimi rozlúčiť. A nadôvažok, mačkám nerozkážete, aj keď vedia že sa hnevám, nachvíľu sa zarazia a veselo pokračujú ďalej.
kajasla
27.01.09,12:33
Paradáci, dakujem za Vaše tipy a triky. Po už dôraznom upozornení susedov sa psík o dost ukludnil. Asi sa zlakli nasho 200 litroveho akvaria a tak si povedali, ze toho psa aspon sem tam vyvenčia. Ešte sem tam pozavíja , ale nie je to už taka katastrofa. Oni na toho psa totalne kašlali. Každy by si mal dobre zvážiť či je schopný a ma čas na to , aby sa staral o domaceho miláčika.
alaya1
27.01.09,14:18
Paradáci, dakujem za Vaše tipy a triky. Po už dôraznom upozornení susedov sa psík o dost ukludnil. Asi sa zlakli nasho 200 litroveho akvaria a tak si povedali, ze toho psa aspon sem tam vyvenčia. Ešte sem tam pozavíja , ale nie je to už taka katastrofa. Oni na toho psa totalne kašlali. Každy by si mal dobre zvážiť či je schopný a ma čas na to , aby sa staral o domaceho miláčika.
Myslim, ze ked viete o tyrani psikov v byte, treba to nahlasit do utulku, oni uz vedia, co treba robit.
džino
29.01.09,19:36
Aj mne zavýja pes a ja s ním aj štekám keď sa rozprávame (hráme) preto som bol dnes predvolaný na mestskú políciu vypovedať na priestupkové konanie a takto som im to tam povedal a vysvetlil ak nejaké suky v okolí hárajú a potom sa na Vás sťažujú na polícii , tak Vám nič iné nezostáva len smutne zavýjať.
piggos
25.02.09,07:22
Pes zavýja lebo je sám doma chúďa malé.A chúďa je aj v tom že má takých majiteľov,ktorý si sním nevedia dať rady a znepríjemňujú susedovcom život.
Niektorý ľudia nemajú chrbtovú kosť a nedajú si povedať to to je už sebectvo.
Im to nevadí že im doma zavýja pes prečo aj ,veď oni ho do práce nepočujú.. Verte v jednu vec ,keby im to robil v noci a oni by nemohli spať hneď by skončil na ulici!!!!
bobino38
25.02.09,08:28
...pes predsa nepatrí do paneláku !!!
wegamizi
25.02.09,18:01
...pes predsa nepatrí do paneláku !!!
To je pravda. Ale predstavte si to, ze ja byvam v rodinnom dome a v susedstve je opusteny dom, kedze majitelka prednedavnom zomrela. V priebehu asi pol roka sa tam nastahovalo postupne asi 10 - 12 tulavych psov,(dom je pootvoreny, neviem preco), ktori nekontrolovatelne behaju po ulici, stekaju dnom i nocou, vsade spinia, no hruza a to byvam v okresnom meste, v sirsom centre. Nemozeme si tiez pomoct, lebo sa neda vstupit na sukromny pozemok a dom este nie je vysporiadany. Tu uz nemam ani komu dohovarat, bez komentara:(
arizona
25.02.09,18:17
To je pravda. Ale predstavte si to, ze ja byvam v rodinnom dome a v susedstve je opusteny dom, kedze majitelka prednedavnom zomrela. V priebehu asi pol roka sa tam nastahovalo postupne asi 10 - 12 tulavych psov,(dom je pootvoreny, neviem preco), ktori nekontrolovatelne behaju po ulici, stekaju dnom i nocou, vsade spinia, no hruza a to byvam v okresnom meste, v sirsom centre. Nemozeme si tiez pomoct, lebo sa neda vstupit na sukromny pozemok a dom este nie je vysporiadany. Tu uz nemam ani komu dohovarat, bez komentara:(
S túlavými psami vie pomôcť mestská polícia.
evuša
25.02.09,18:23
Môžete podať sťažnosť na mestskom úrade, prípadne na mestskej polícii. Oni si preveria, či platí poplatky za psa. Ak platí, tak je to bez šance.
wegamizi
26.02.09,08:52
Mestsku policiu sme kontaktovali, oni robia odchyt psov len na ulici, akonahle vbehnu do dvora, alebo do opusteneho domu, tam uz nema policia vstup a tam cela snaha konci. Viac ich bavi merat vzdialenost parkovania aut na chodnikoch, ci je tam dodrzanych 1,5m pre chodcov, to je istota. Skusam este cez ochrancov zvierat, ale z ich strany to tiez nie je take ruzove, ako sa to vsade deklaruje. Nemaju kde umiestnovat tulave zvierata, smola.
petmar
27.02.09,19:22
Niekedy sú vhodné prírodné produkty, viem kde rastú muchotrávky hľuznaté
bonita
27.02.09,22:01
To je pravda. Ale predstavte si to, ze ja byvam v rodinnom dome a v susedstve je opusteny dom, kedze majitelka prednedavnom zomrela. V priebehu asi pol roka sa tam nastahovalo postupne asi 10 - 12 tulavych psov,(dom je pootvoreny, neviem preco), ktori nekontrolovatelne behaju po ulici, stekaju dnom i nocou, vsade spinia, no hruza a to byvam v okresnom meste, v sirsom centre. Nemozeme si tiez pomoct, lebo sa neda vstupit na sukromny pozemok a dom este nie je vysporiadany. Tu uz nemam ani komu dohovarat, bez komentara:(



V ktorom meste?
wegamizi
28.02.09,07:45
V ktorom meste?
Malacky
bonita
28.02.09,11:35
Posli mi ss kou adresu a cislo toho domu - posuniem to kolegyni. Ale ved malacky maju aja karantenu, tak nechapem, ze sa tam nakopilo tolko psv, ved obcas musia vychadzat na ulicu za potravou?

Ale radsej to karantene nehlas, nech to vybavi SZ, v KS utracaju a moznu su medzi nimi len nestatsni , vyhodeni psi, ktori si zasluzia novy domov.
wegamizi
28.02.09,11:55
Posli mi ss kou adresu a cislo toho domu - posuniem to kolegyni. Ale ved malacky maju aja karantenu, tak nechapem, ze sa tam nakopilo tolko psv, ved obcas musia vychadzat na ulicu za potravou?

Ale radsej to karantene nehlas, nech to vybavi SZ, v KS utracaju a moznu su medzi nimi len nestatsni , vyhodeni psi, ktori si zasluzia novy domov.
Ano, zistim a poslem, dik. Su to nestastni psikovia, ja viem, ale kam s nimi, ved behaju okolo domov a smetnych kosov, mozno tam nieco najdu. Ja by som im dala zrat, ale bojim sa, ze by si zvykli a mam co robit so svojimi zvieratkami, este raz dakujem
piggos
28.02.09,20:00
kajasla.. tak čo.. ešte furt zavýja ten pes?...alebo ste mu už dali tú muchotrávku hľuznatú? hi hi
Agripina
02.03.09,14:48
Ja mám to samé ako kajasla a neviem si rady. Boli sme s tým už aj na obci, ale akoby to bolo zaspalo. Majiteľ toho psa vychovával týn, že ho riadne zbil. Medzi domami vedie len taká cesta popri plotoch a keď začne zavýjať...až mi srdce trhá. Niekedy non-stop celél dni, noci málo. Je citlivý už na malý pohyb, pes je na dvore.
Keby ste počuli, keď ho udre ako ten pes "zareve". Už sme pomýšľali aj na odsťahovanie. Je to všetko o ľuďoch. Nikdy neprišli ani len sa ospravedlniť, že bla-bla bla...Priateľ tam bol 3x cez noc, ale nič sa nedeje. Ešte si to schytal. A tak to je ako s upratovaním na chodbe. Ako je to u vás? Naši susedia z vrchu si myslia, že prízemie - chodba - oni to umývať nebudú. Vraj majú hore svoje. Lietajú im tam veselo deti hore-dole za dažďa i snehu, dvere nezatvárajú, a možeš im hovoriť koľko len chceš. Ach jaj!!
piggos
09.03.09,10:38
Ja mám to samé ako kajasla a neviem si rady. Boli sme s tým už aj na obci, ale akoby to bolo zaspalo. Majiteľ toho psa vychovával týn, že ho riadne zbil. Medzi domami vedie len taká cesta popri plotoch a keď začne zavýjať...až mi srdce trhá. Niekedy non-stop celél dni, noci málo. Je citlivý už na malý pohyb, pes je na dvore.
Keby ste počuli, keď ho udre ako ten pes "zareve". Už sme pomýšľali aj na odsťahovanie. Je to všetko o ľuďoch. Nikdy neprišli ani len sa ospravedlniť, že bla-bla bla...Priateľ tam bol 3x cez noc, ale nič sa nedeje. Ešte si to schytal. A tak to je ako s upratovaním na chodbe. Ako je to u vás? Naši susedia z vrchu si myslia, že prízemie - chodba - oni to umývať nebudú. Vraj majú hore svoje. Lietajú im tam veselo deti hore-dole za dažďa i snehu, dvere nezatvárajú, a možeš im hovoriť koľko len chceš. Ach jaj!!
Agripina:
Tak to je fakt super akých máš susedov.Keby som ja mala tento problém no neviem neviem čo by som robila.Ale jednoznačne by som im povedala, že ak nebudú spoločné priestory umývať tak nech tadiaľ ani nechodia! Nech si urobia vlastné schody, pre mňa za mňa aj z okna z obývačky...niektorý ľudia sú nad mieru sprostý..FAKT..
atolka
29.01.10,07:12
Tak ja budem pisat z pozicie majitelky, ktora ma doma zavyjajuceho psa. Mame psika, ktory, ak je sam doma, smuti a tak zavyja. Viem, ze to nie je nic prijemne, ale psik je cviceny. Nas psik je z ulice, na ktoru sa dostal vdaka nezodpovednym ludom - jednoducho ich prestal "bavit" a tak sa ho zbavili. Nesie si so sebou traumu a má tzv. separačnú uzkost. Snazili sme sa to vysvetlit susedom, ale marne. Manzel aj ja chodime do prace, ja som si kvoli tomu prehodila sluzby, aby bol psik co najmenej sam. Skusame s nim rozne cvicenia, ale aj tak sa to susedom mali.:(

Myslim, ze je potrebna tolerancia z oboch stran. Ved my sa v tom nevyzivame, ze je pes sam a zavyja.
ucetni_fantozzi
29.01.10,07:23
pes v byte a este k tomu sam... co potom majitelia ocakavaju, ze? (ci tych to mozno az tak netrapi...) toto sa naozaj tazko chape...

kazdopadne, akurat nedavno som riesil s kamaratom tuto temu - su totiz take tzv. protistekacie obojky, ktore psa v tomto smere... povedzme "tlmia"... otazka znie, ako k tomu chudak pes pride - ani len steknut si nemoze. ale mozno by to v pripade uvedenych susedov bolo dobre riesenie...
avonka1
29.01.10,08:52
My bývame v rodinnom dome a pes, ktorý žije za našou záhradou, šteká vo dne, v noci. Je to labrador a už to trvá takmer dva roky:mad::mad:, je to neúnosné...
Uprostred noci hučí a neprestane do rána...
Raz sa mi stalo, že po takejto prebdenej noci som za volantom dostala mikrospánok, našťastie, bol so mnou v aute aj priateľ, keby nie, už to sem nepíšem... Takisto v práci musím byť čulá, veselá, plná entuziazmu...:eek:
Tiež som majiteľom psa navrhla kúpu obojka proti štekaniu ( na moje náklady - a nie je to lacné ), ale odmietli to, lebo oni ho nechcú učiť na obojok. Pritom pes sedí v ohrade, znudene sa pozerá akolo seba a hučí a hučí...
Momentálne som PN- takže ak to nechcem nonstop počúvať, musím nahlas púšťať rádio, čo tiež nie je výhra:mee:...
Zvažujem ďalší postup: navrhnem im zrejme mediátora ( ten je však dobrovoľný, takže tam by som ich asi nedotiahla... ).
inajana
29.01.10,11:56
avonka1,
cítim s tebou - my máme za plotom dvoch.
Letnú terasu sme prestali využívať, lebo akonáhle niekto vstúpi do záhrady, začnú štekať do zachrípnutia - až straty hlasu.
Nepomohli ani trojsklá, čo sme už považovali za posledné riešenie kľudu aspoň vnútri a hlavne v noci ...
verkaz
29.01.10,17:51
Chcem sa pripojiť aj ja. Mám doma 10 mesačného psíka, ktorý neznáša samotu. Keď odídem z domu plače. Vždy počkám za dverami a keď stíchne vrátim sa a dám mu maškrtu a pochválim ho. Veľkom sa mi to darí. Právne sa nič nevyrieši, dalo by sa len vtedy, keby za psa neplatili. Skús sa so susedmi porozprávať, že ti je toho psíka velmi ľúto a určite ak ho majú radi, tak spolu nejaké riešenie nájdete.
arizona
29.01.10,19:30
Skúste sa so susedovým psom skamarátiť, občas s ním cez plot pokecajte, či pohľadkajte. Ide o to, aby si na vás zvykol, poznal váš hlas a poslúchol;)

Na nášho štvornového sesedovho psa to pomáha. Stáva sa iba občas, že breše pod oknom v noci, ale poslúchne na slovo, že má prestať a zaliesť do búdy...:D:---
avonka1
29.01.10,20:32
Ten "náš" býva asi 150m od nášho domu, v doline, takže kričať na neho uprostred noci by asi tiež nebolo bohvie čo... ak by ma vôbec počul cez ten svoj rev :-(
aďka26
25.04.10,19:18
zdravím, som tu nová...nemala som v plane sa tu prihlasiť no keď som čítala čo tu píšete musela som sa registrovať.ide o to že ja sama mám psa ktorý zavíja, uznávam že je to moja chyba....dozvedela som sa to od susedov,od vteda sa snažím spojiť s nejakym cvičiteľom psov a poradiť ale zatiaľ mi nikto nikdy na to neodpísal.je mi ľuto susedov ktorý to musia počúvať ale aj mojho havina ktorý ťažko znáša že chodím do prace.už 2 roky utekám každý deň z prace na pestavku domov aby bol aspoň na chvíľku ticho a susedia mali pokoj,vyvenčím a utekám späť do práce. je to unavujúce,nemam ani auto ale zatiaľ mi nikto neporadil čo mam robiť aby som to zmenila.naštastie mam tolerantných susedov no o mesiac sa mam stahovať a rozmýšľam čo dalej tak mi niekto prosím pomožte. ďakujem za každú radu vopred škoda že sa psovi nedá vysvetliť že sa vratim a že nech bude ticho,ak by sa dalo už by som mala po probléme
ubka
25.04.10,19:54
Tiež by som volila zmierlivú cestu, aj keď ste prvý krát nepochodili, verím, že aj sami majitelia nie sú s tým spokojní, iba nemajú iné východisko. Oni totiž psíka nepočujú, keď odchádzajú za prácou a nemajú nikoho, kto by sa v dobe ich neprítomnosti psikovi venoval.
verkaz
26.04.10,07:45
Adka 26
nájdi si ďalej príspevok - pes nechce byť sám. Máš tam dobré rady, podľa ktorých sa riadim aj ja.
verkaz
26.04.10,07:48
Hladaj na strane 3
avonka1
26.04.10,08:02
Aďka26, skvelé u Teba je už to, že sa snažíš hľadať riešenie a nehádžeš sťažnosti susedov za hlavu. Určite nájdeš ten správny postup, ktorý bude na Tvojho psíka platiť- možno to potrvá dlhšie, ale raz sa to podarí, budem držať palce!!! :)
arizona
26.04.10,08:32
zdravím, som tu nová...nemala som v plane sa tu prihlasiť no keď som čítala čo tu píšete musela som sa registrovať.ide o to že ja sama mám psa ktorý zavíja, uznávam že je to moja chyba....dozvedela som sa to od susedov,od vteda sa snažím spojiť s nejakym cvičiteľom psov a poradiť ale zatiaľ mi nikto nikdy na to neodpísal.je mi ľuto susedov ktorý to musia počúvať ale aj mojho havina ktorý ťažko znáša že chodím do prace.už 2 roky utekám každý deň z prace na pestavku domov aby bol aspoň na chvíľku ticho a susedia mali pokoj,vyvenčím a utekám späť do práce. je to unavujúce,nemam ani auto ale zatiaľ mi nikto neporadil čo mam robiť aby som to zmenila.naštastie mam tolerantných susedov no o mesiac sa mam stahovať a rozmýšľam čo dalej tak mi niekto prosím pomožte. ďakujem za každú radu vopred škoda že sa psovi nedá vysvetliť že sa vratim a že nech bude ticho,ak by sa dalo už by som mala po probléme
Tak ako ľudia, tak aj zvieratá majú svoju povahu. Niektoré sa naučia na samotu rýchlo, niektoré pomalšie, niektoré nikdy. Potom je to trápenie nielen pre majiteľa, susedov, ale aj pre psíka. Poznám aj zopár takých prípadov, keď psík sa nenaučil byť sám v činžiaku, majitelia sa s ním museli rozlúčiť a radšej ho niekomu darovali ...

Možno máš vo svojom okolí ľudí, ktorí z nejakých dôvodov (napr. finančných) si psíka nemôžu dovoliť, ale majú zvieratká radi. Možno by prijali spoločníka-havka na čas pokým si Ty v práci...:):):)
ala12
29.04.10,17:21
Prosím poraďte, písala som aj do inej témy, ale teraz som našla zavýjanie psa. Bývame vo výškovaku a jeden pes zavýja a šteká hneď za spálňou, tam je garsónka a ďalší z 10-teho poschodia z garsónky. My bývame na ôsmom a toho z 10teho počuť tak akoby mi štekal pri uchu. Od šiestej ráno do piatej poobede. Som už na nervy z toho ako sa zobudím na zavýjanie a štekanie. Bývam doobeda doma, takže vstávam neskôr, o ôsmej a to sa tam dve hodiný prehadzujem v posteli a trpím. Aj keby som vstala je ho počuť v celom byte. Je to už neúnosné, nedá sa to vydržať. Proste na nervy!!!!U domovníčky sme sa sťažovali, nepomolo, lebo sú tam v prenájme a majiteľ neviem ako to riešil. Chcem napísať sťažnosť na OSBD a mestský úrad. Neviete o nejakom vzore ako napísať takúto sťažnosť? Mohla by som sa sťažovať aj na polícii? Dokonca aj o 11-tej v noci štekal. Samozrejme, že to vadí aj iným, ale nikto nechce byť ten zlý. Ale už sa to naozaj nedá vydržať.Ďakujem.
verkaz
30.04.10,14:59
Skús sa ešte porozprávať s majiteľmi tých psov. Ak je to štekanie alebo zavýjanie aj po 22,00 hod. - je to rušenie nočného kľudu a zavolaj políciu. Prečítaj si príspevky v tejto téme a možno sa ti niečo bude hodiť.
bettylou
01.05.10,09:24
Tiež by som volila zmierlivú cestu, aj keď ste prvý krát nepochodili, verím, že aj sami majitelia nie sú s tým spokojní, iba nemajú iné východisko. Oni totiž psíka nepočujú, keď odchádzajú za prácou a nemajú nikoho, kto by sa v dobe ich neprítomnosti psikovi venoval.
tak sa mu za ten čas venujte vy, ak vám je toho psa tak ľúto. Ved ste za stenou, či nie? :cool:
ala12
02.05.10,12:01
To si robíte srandu? Ja sa mám venovať susedovým psom?!!!! Bohužial na psíčkarov som už alergická kvôli tomu ako si ich nasáčkujú do činžiaku a potom tam otravujú a znepríjemňujú život ostatným obyvateľom a nezbierajú si po sebe hovná! Sorry, mne nie je ľúto tých psov, mne je ľúto seba a ostatných ľudí, ktorí to musia trpieť. Asi si neviete predstaviť čo to je. Ani majitelia nevedia, keď nie sú celý deň doma a ostatní tam musia znášať štekanie a zavýjanie. Hádam mám ísť von nie?, aby som to nepočula... Za susedmi sa už bolo. Ak niekto písal podobnú sťažnosť budem vďačná za info.
verkaz
02.05.10,16:37
Napíš len obyčajnú sťažnosť a vymenuj na čo sa sťažuješ. Na to nie je predpísané tlačivo. Nemala by si hádzať majiteľov psov do jedného vreca. Ja som vlastníčkou psa v činžáku, kde nás je vo vchode 32 bytov. Vo vchode máme troch psíkov a nie sú žiadne problémy ani sťažnosti. Psíkovia si po sebe nevedia zbierať svoje výkaly. Ak uvidíš nejakého majiteľa psíka, volaj mestskú políciu, prípadne si to odfoť. Pokuta za takého znečisťovanie prostredia môže byť až do výšky 50 Eur. Len takto sa dá zjednať aký taký poriadok. Psík ani za to nemôže, že šteká a zavíja, keď je sám, zodpovedný je za neho vlastník. Ja sama mám skúsenosti a tým, že môj psík nechcel zostávať doma sám a podarilo sa mi ho to naučiť.:eek::mad:
charonme
04.08.10,12:01
antistekace.sk
korela
16.01.12,00:52
http://www.slobodazvierat.sk/Ako-zabranit-tyraniu.39.0.html?&L=0
Ruší vás susedov pes?
Ak vo vašom dome neustále šteká susedov pes, nemusí ísť vždy o týranie. Pes väčšinou nie je zvyknutý byť sám doma a je mu smutno. Požiadajte suseda, aby dal svojho psíka vycvičiť, nech sa skrátka pokúsi privyknúť ho na to, že je sám doma. V prípade, že ste celý den sám doma, a je Vám psíka, ktorého majitel musí byť v práci lúto, môžete mu ponúknuť, že ho budete chodiť počas dňa venčiť alebo sa dokonca v čase jeho neprítomnosti postaráte. Samozrejme, musíte určit hranice, aby sa majitel nezbavoval zodpovednosti. Túto možnosť skúste iba v prípade, že ste už všetky ostatné vyčerpali. Ak sa prípad nedá vyriešiť podajte stažnosť na miestny úrad - ten je kompetentný riešiť "narušovanie pokojného bývania".
alaya1
16.01.12,06:30
http://www.slobodazvierat.sk/Ako-zabranit-tyraniu.39.0.html?&L=0
Ruší vás susedov pes?
Ak vo vašom dome neustále šteká susedov pes, nemusí ísť vždy o týranie. Pes väčšinou nie je zvyknutý byť sám doma a je mu smutno. Požiadajte suseda, aby dal svojho psíka vycvičiť, nech sa skrátka pokúsi privyknúť ho na to, že je sám doma. V prípade, že ste celý den sám doma, a je Vám psíka, ktorého majitel musí byť v práci lúto, môžete mu ponúknuť, že ho budete chodiť počas dňa venčiť alebo sa dokonca v čase jeho neprítomnosti postaráte. Samozrejme, musíte určit hranice, aby sa majitel nezbavoval zodpovednosti. Túto možnosť skúste iba v prípade, že ste už všetky ostatné vyčerpali. Ak sa prípad nedá vyriešiť podajte stažnosť na miestny úrad - ten je kompetentný riešiť "narušovanie pokojného bývania".

tema je rok a pol stara......
korela
16.01.12,09:33
Ja ešte dokážem chápať súvislosti, nemusíš ma upozorňovať. Téma je pre mnohých ľudí stále aktuálna a bude aj naďalej.
Komu by napadlo, že týmto problémom sa zaoberá aj Sloboda zvierat?
Má Porada časové obmedzenia? Nie.
tienik
16.01.12,17:48
ultrazvukovy generator, zosilnovac a vyskovy reprak - riesenie co zaberie na 100% :-) ci uz v dome, alebo v byte (tam je niekedy problem vzdialenost) a hned sa da kludne spat. Par takychto "lekcii" a pes to celkom slusne pochopi.
misoft
16.01.12,19:47
Vo všetkých prípadoch by si jedna osoba s týmito problémami vedela rady:
http://animal.discovery.com/tv/its-me-or-the-dog/images/meet-victoria-stilwell-284x212.jpg
Puma05
27.04.14,11:05
Dá sa to riešiť aj cez SVB alebo BD. My máme v domovom poriadku zákaz chovu domácich zvierat a kto chce mať v byte psa, musí požiadať o súhlas ostatných vlastníkov; Ak to nemáte v DP, treba na najbližšej schôdzi navrhnúť dodatok, nechať ho schváliť a máš sa o čo oprieť pri ďalších krokoch. Nemusíš volať políciu, robiť zápisy, nahrávať zavýjanie a inak ťažkopádne dokazovať.

A zeby sa uzakonilo aj to, ze ked chce mat niekto deti, aby sa najskor popytal susedov, ci mu to dovolia? Brechanie psa alebo plac dietata... podla mna vsio rovno.. A neskor pubertalne vylevy v podobe hlucnej hudby v tych najnemoznejsich dennych a nocnych dobach, pripadne bujare party pocas nepritomnosti rodicov... tiez to mnozsvo smeti, co vacsina deciek nechava pohodene, kde im to od ruky odpadne... V com je to ine ako pes??
misoft
27.04.14,13:28
Puma05 - sleduješ dátumy? Veď ty reaguješ na príspevok zo 14.1.2009 - teda viac ako päť rokov starý!
alaya1
27.04.14,14:49
Dá sa to riešiť aj cez SVB alebo BD. My máme v domovom poriadku zákaz chovu domácich zvierat a kto chce mať v byte psa, musí požiadať o súhlas ostatných vlastníkov; Ak to nemáte v DP, treba na najbližšej schôdzi navrhnúť dodatok, nechať ho schváliť a máš sa o čo oprieť pri ďalších krokoch. Nemusíš volať políciu, robiť zápisy, nahrávať zavýjanie a inak ťažkopádne dokazovať.

A zeby sa uzakonilo aj to, ze ked chce mat niekto deti, aby sa najskor popytal susedov, ci mu to dovolia? Brechanie psa alebo plac dietata... podla mna vsio rovno.. A neskor pubertalne vylevy v podobe hlucnej hudby v tych najnemoznejsich dennych a nocnych dobach, pripadne bujare party pocas nepritomnosti rodicov... tiez to mnozsvo smeti, co vacsina deciek nechava pohodene, kde im to od ruky odpadne... V com je to ine ako pes??

tema z 13.01.09 23:39, myslim, ze niekto prevetrava stare nepouzivane nicky, vo viacerych temach.
vretenica
01.05.14,07:02
hej a čo mam robiť keď susedové decko ruší môjho psa? :D ste netolerantní!! na tejto zemi nie ste sami a pes je po boku človeka už tisíce rokov! ja mam psychicky (po pôrode jej preplo, tak šteká už aj ona) narušenú suseda ktorá mi nadáva aj môjmu psovi lebo na ňu štekne a pýta sa(hystericky reve na celú ulicu) dookola "Prečo ten pes šteká??!!" čo odpovedať na takúto otázku Lebo je to pes!! keby to bola mačka a štekala tak by som sa čudovala, ale čudovať sa prečo pes šteká...
A ja sa pýtam prečo to decko stále reve aj keď mňa to ruší? Lebo je to prirodzené? ...ale to je aj u psa... Môžem Vám povedať rovno ak by mali susedia snahu isť proti mne kvôli môjmu psovi ktorý je MOJIM MAJETKOM!! tak samozrejme akcia vyvolá reakciu a ešte len vtedy by nemali pokoj ;)
mier s vami :)
taiko
01.05.14,07:16
hej a čo mam robiť keď susedové decko ruší môjho psa? :D ste netolerantní!! na tejto zemi nie ste sami a pes je po boku človeka už tisíce rokov! ja mam psychicky (po pôrode jej preplo, tak šteká už aj ona) narušenú suseda ktorá mi nadáva aj môjmu psovi lebo na ňu štekne a pýta sa(hystericky reve na celú ulicu) dookola "Prečo ten pes šteká??!!" čo odpovedať na takúto otázku Lebo je to pes!! keby to bola mačka a štekala tak by som sa čudovala, ale čudovať sa prečo pes šteká...
A ja sa pýtam prečo to decko stále reve aj keď mňa to ruší? Lebo je to prirodzené? ...ale to je aj u psa... Môžem Vám povedať rovno ak by mali susedia snahu isť proti mne kvôli môjmu psovi ktorý je MOJIM MAJETKOM!! tak samozrejme akcia vyvolá reakciu a ešte len vtedy by nemali pokoj ;)
mier s vami :)
Hmmm, len Ty by si asi nenechala placuce dieta cely den doma, aby rusilo susedov. A za druhe nie je podla mna normalne ked pes dlhodobo steka zavrety v byte cely den. Pises, ze pes je s nami tisice rokov. Pravda ale nie zavrety 8 hodin na siedmom poschodi panelaku.
PS: Psy a vlastne vsetky zvierata mam velmi rad, sam som bol majitelom NO, (v dome so zahradou na dedine)
vretenica
01.05.14,07:39
Decko ti reve aj keď si doma to máš jedno... aj aj tak ma to ruší...
Ja som si svoj príspevok prečítala znovu a nikde som nevidela napísane to že je normálne ak niekto nechá psa 8 hodín doma samého a nerieši to.. Mám psa ktorý keď ho nechám doma zavýja, snažím sa vám tu poodhaliť aj druhu stranu mince.. Doma je sám len skutočne sem-tam a ani nie 4 hodiny.. proste za mnou plače, snažím sa to riešiť (ja som ten zodpovedný majiteľ)
To že pes nepatrí do paneláku, bytoviek, bytu či bohvie kde je také post socíkovsky termín (už mi to tak príde.).. paneláky osobne rada nemám či už z estetickej stránky, alebo preto že každá izba je ako škatuľa.. ale vieš svet sa nejakým spôsobom mení a vyvíja takže je jasne že pred 1000 rokmi neboli paneláky... a kam ide človek ide aj pes :)
Všetko je o tolerancii a všetko sa dá vyriešiť aj normálne, ale to by sa najprv museli ľudia správať normálne..
taiko
01.05.14,08:28
Decko ti reve aj keď si doma to máš jedno... aj aj tak ma to ruší...
Ja som si svoj príspevok prečítala znovu a nikde som nevidela napísane to že je normálne ak niekto nechá psa 8 hodín doma samého a nerieši to.. Mám psa ktorý keď ho nechám doma zavýja, snažím sa vám tu poodhaliť aj druhu stranu mince.. Doma je sám len skutočne sem-tam a ani nie 4 hodiny.. proste za mnou plače, snažím sa to riešiť (ja som ten zodpovedný majiteľ)
To že pes nepatrí do paneláku, bytoviek, bytu či bohvie kde je také post socíkovsky termín (už mi to tak príde.).. paneláky osobne rada nemám či už z estetickej stránky, alebo preto že každá izba je ako škatuľa.. ale vieš svet sa nejakým spôsobom mení a vyvíja takže je jasne že pred 1000 rokmi neboli paneláky... a kam ide človek ide aj pes :)
Všetko je o tolerancii a všetko sa dá vyriešiť aj normálne, ale to by sa najprv museli ľudia správať normálne..
Tymi 8 hodinami som nenarazal na Teba, ale na mnohych tzv. "majitelov" psov, ktori si psa kupia, bez toho aby chapali ze to je ziva bytost.
Nemyslim ze tvrdenie ze pes do panelaku nepatri je post-socialisticky termin. Pes je zviera a ako take ma byt co najviac v prirode. Byt zavrety v byte je pre neho asi take prirodzene ako je pre tigra prirodzena klietka v ZOO. Je tam len preto, lebo sa to nam ludom paci a keby mohol tak tam nebude ani sekundu. Ak chce clovek mat psa, mal by mu vyjst v ustrety aspon do polcesty a nie si zivu bytost prisposobovat svojim potrebam. "Kam ide clovek ide aj pes", hmmmmm, to znamena, ze si mozeme psa vziat aj do kina? Nuz a porovnavanie dietata a psa hadam ani nerozoberajme.
Ale nie o tom bola debata, debata bola o tom, ze niekto necha psa vyt cely den v byte, ten je tam nestastny a nespokojny a to vytie zneprijemnuje zivot susedom.
erik555
01.05.14,08:59
Mám psa ktorý keď ho nechám doma zavýja, snažím sa vám tu poodhaliť aj druhu stranu mince.. Doma je sám len skutočne sem-tam a ani nie 4 hodiny.. proste za mnou plače, snažím sa to riešiť (ja som ten zodpovedný majiteľ)
.
Akym sposobom sa to snazis riesit, ked mas psa uzkostliveho?

EDIT: casto vidim, ze si do panelakov ludia zoberu psov, aby co i len vedeli zaklady o spravani psov. Pes nie je clovek! Takze k psovi sa tak nesprava, ako napr. k malemu dietatu!
Potom pri problemoch maju majitelia uzasnu odpoved: ved je to pes, tak aj preto steka! Ale odtial, potial!!!
korela
01.05.14,09:17
Mám psa ktorý keď ho nechám doma zavýja, snažím sa vám tu poodhaliť aj druhu stranu mince.. Doma je sám len skutočne sem-tam a ani nie 4 hodiny.. proste za mnou plače, snažím sa to riešiť (ja som ten zodpovedný majiteľ)
.
Akym sposobom sa to snazis riesit, ked mas psa uzkostliveho?
Susedia majú psíka, keď ho pustia do záhrady, proste iba trochu von aby sa vybehal, tak jednoducho stojí tvárou k dverám, nešteká pri tom, iba trpezlivo čaká, kým sa otvoria dvere. Na dvere im našťastie neškrabká. Je to veľmi citlivý, zlatý pes. Vidím, že skúšali už všetko možné, pravidelné vychádzky do okolia, čiastočne pomohlo až keď mu zaobstarali ďalšieho psíka. Teraz si s ním dokáže ísť zaštekať aj ku bráne. Je to proste majiteľov ciciak. Mať ho ja, tak ho od seba nepustím. Jediná výhoda pre majiteľa bola, že neštekal vonku ani vnútri. Ale z tej závislosti na nich, boli zúfalí. Reagujem na úzkostlivosť psa, nie na zavýjanie. Zavýja iba pri sirénach, sanitkách, hasičoch ..., resp. vyspevuje.
pavol54
01.05.14,09:59
Decko ti reve aj keď si doma to máš jedno... aj aj tak ma to ruší...
Ja som si svoj príspevok prečítala znovu a nikde som nevidela napísane to že je normálne ak niekto nechá psa 8 hodín doma samého a nerieši to.. Mám psa ktorý keď ho nechám doma zavýja, snažím sa vám tu poodhaliť aj druhu stranu mince.. Doma je sám len skutočne sem-tam a ani nie 4 hodiny.. proste za mnou plače, snažím sa to riešiť (ja som ten zodpovedný majiteľ)
To že pes nepatrí do paneláku, bytoviek, bytu či bohvie kde je také post socíkovsky termín (už mi to tak príde.).. paneláky osobne rada nemám či už z estetickej stránky, alebo preto že každá izba je ako škatuľa.. ale vieš svet sa nejakým spôsobom mení a vyvíja takže je jasne že pred 1000 rokmi neboli paneláky... a kam ide človek ide aj pes :)
Všetko je o tolerancii a všetko sa dá vyriešiť aj normálne, ale to by sa najprv museli ľudia správať normálne..
Tymi 8 hodinami som nenarazal na Teba, ale na mnohych tzv. "majitelov" psov, ktori si psa kupia, bez toho aby chapali ze to je ziva bytost.
Nemyslim ze tvrdenie ze pes do panelaku nepatri je post-socialisticky termin. Pes je zviera a ako take ma byt co najviac v prirode. Byt zavrety v byte je pre neho asi take prirodzene ako je pre tigra prirodzena klietka v ZOO. Je tam len preto, lebo sa to nam ludom paci a keby mohol tak tam nebude ani sekundu. Ak chce clovek mat psa, mal by mu vyjst v ustrety aspon do polcesty a nie si zivu bytost prisposobovat svojim potrebam. "Kam ide clovek ide aj pes", hmmmmm, to znamena, ze si mozeme psa vziat aj do kina? Nuz a porovnavanie dietata a psa hadam ani nerozoberajme.
Ale nie o tom bola debata, debata bola o tom, ze niekto necha psa vyt cely den v byte, ten je tam nestastny a nespokojny a to vytie zneprijemnuje zivot susedom.
Však "je iná doba" tak keď tak vyskúšať majiteľa psa každý deň na osem alebo desať hodín do samotky(iba sedieť alebo ležať) len s pohárom vody a nočníčkom bez telefónu a knižky. Inak vieš ako sa zisťuje kto ťa má radšej či manželka alebo pes? Keď ich zavrieš do kufra auta a potom vypustíš, skutočne ťa miluje ten kto sa šťastne usmieva :---
misoft
01.05.14,10:58
hej a čo mam robiť keď susedové decko ruší môjho psa? :D ste netolerantní!! na tejto zemi nie ste sami a pes je po boku človeka už tisíce rokov! ja mam psychicky (po pôrode jej preplo, tak šteká už aj ona) narušenú suseda ktorá mi nadáva aj môjmu psovi lebo na ňu štekne a pýta sa(hystericky reve na celú ulicu) dookola "Prečo ten pes šteká??!!" čo odpovedať na takúto otázku Lebo je to pes!! Zlá odpoveď. Protiotázka je vhodnejšia: A vy prečo škriekate? Prekračujete povolenú hladinu hluku! keby to bola mačka a štekala tak by som sa čudovala, ale čudovať sa prečo pes šteká...
A ja sa pýtam prečo to decko stále reve aj keď mňa to ruší? Lebo je to prirodzené? ...ale to je aj u psa... Môžem Vám povedať rovno ak by mali susedia snahu isť proti mne kvôli môjmu psovi ktorý je MOJIM MAJETKOM!! tak samozrejme akcia vyvolá reakciu a ešte len vtedy by nemali pokoj ;)
mier s vami :) ...a rukám pokoj

:D
4l3na
11.10.15,16:22
súhlasím s tým že psy by v byte nemali byť chované, je to zviera, potrebuje čerstvý vzduch a priestor na pobehovanie, nie celý deň osamote čumieť do steny...nechápem ľudí ktorí ich nechávajú osamote 8 a viac hodín, veď to je na zošalenie, potrebuje pozornosť...
vlado 33
11.10.15,17:31
súhlasím s tým že psy by v byte nemali byť chované, je to zviera, potrebuje čerstvý vzduch a priestor na pobehovanie, nie celý deň osamote čumieť do steny...nechápem ľudí ktorí ich nechávajú osamote 8 a viac hodín, veď to je na zošalenie, potrebuje pozornosť...
Je vidieť, že nemáš ani šajnu o čom píšeš. Odpovedáš na rok starú tému.