kolomankraslan
13.01.09,22:47
dobry den chcel by som sa spytat ci by ste mi mohli poradit ohladom zamestnania.
1. chcel by som sa spytat ci stavac kulis v divadle ci to je profesia?
2. kolko by som mal mat volna za mesia podla zakona ked robime aj tak ze napr. pracujeme v kuse kazdy den dajme tomu 3 tyzdne a potom ak sa da mame 1 den volno a ked sa ich na to spytame odpovedaju nam totalne nezmysli napr. ze tam plati iny zakon a podobne alebo si myslia ze sme sprosty a neopytame sa niekoho
3. nevedeli by ste mi nahodou povedat taky stavac kulis na slovensku aky ma priemerny plat v cistom
4. dalsia vec ma trapi a to ze nam povedali ze vikendy v divadle su v nedelu a v pondelok to ma az tak netrapi ale ak dobre viem tak na vikend by sa malo platit viac no a teraz napr mal som cez vikend odrobene 21 hodin no a dostal som smiesnych 510 sk co sa da s tym urobit?
5. dalsia vec ze mavame nadcasy a nemame ich preplatene alebo ak nam ich preplatia tak ako som pisal ze som dostal na 21hod 510sk je to podla vas v poriadku alebo za kym by sa dalo obratit o pomoc.
6. pracovna doba nieje ako u vacsiny ze si spravim svoju robotu a denne 8 hodin a hotovo . je to tak ze niekedy robime aj v kuse 24 hodin a nepreplatia nam hodiny ale nam daju smiesne diety okolo 150sk.
niekdo si mysli ze to je smiesna praca no ale to vyzera takto postavime kulisy na predstavenie potom sme na predstaveni a po nom ho rozoberieme a este v ten den postavime nove kulisy na ine predstaveniea treba si davat pozor velky lebo nam stale hrozi neake nebezpecie ci uz pracujeme vo vyskach alebo podobne na to sa nedostavaju neake peniaze ako napr. rizikove pracovisko?
a hlavne nas najviac stve to ze ak sa na to ideme spytat tak sa nam vysmeju povedia nejaku somarinu aby sa nas co najskor striasli a hotovo takze si nevieme vybojovat proste nic a najhorsie je na tom ze tak to chodi ak sa ti to nepaci chod prec a na miesto teba je tu hned dalsich 5 ludi.
kam by sa dalo prosim vas obratit o radu s niekim sa o tom poradit co a ako sa moze a co a ako nie. vopred vam dakujem za odpoved.
Ľubica 025
14.01.09,08:21
A prečo odtiaľ neodídeš, keď sa ti tam nepáči? Nenapísal si, či máš nejakú zmluvu alebo dohodu o pracovnej činnosti.
kolomankraslan
14.01.09,13:31
mam pracovnu dobu na neurcitu a lahko sa vravi ze odtial odid ale nie je kam prave u nas tu v meste nie je az taka velka moznost pracovnej ponuky uz aj teraz velke podniky prepustaju strasne vela ludi a podobne co by sa dalo robit aby nas v zamestnani brali vazne a nie stale len s nami zametali.
veronikasad
14.01.09,13:45
mam pracovnu dobu na neurcitu a lahko sa vravi ze odtial odid ale nie je kam prave u nas tu v meste nie je az taka velka moznost pracovnej ponuky uz aj teraz velke podniky prepustaju strasne vela ludi a podobne co by sa dalo robit aby nas v zamestnani brali vazne a nie stale len s nami zametali.
Máš uzatvorenú pracovnú zmluvu ? /píšeš o pracovnej dobe/
aký je týždenný pracovný úväzok ?
akú mzdu máš dohodnutú v pracovnej zmluve ?
kolomankraslan
15.01.09,17:54
pracovnu zmluvu mam uzatvorenu a som na dobu neurcitu no a kolko hodin tyzdenne to je dobra otazka niekedy norma 40 ale to je malokedy a inac okolo 60hod