pupkin
14.01.09,06:38
Prosím Vás poraďte mi. Ako je to s úrazovým poistením na lyžiarskom zájazde. Niekedy boli žiaci poistení zo zákona, teraz vraj musia byť komerčne poistení. Buď vlastnou úrazovou poistkou, alebo sa musia poistiť na konkrétnu akciu. Ďakujem
erzet
14.01.09,05:56
Prosím Vás poraďte mi. Ako je to s úrazovým poistením na lyžiarskom zájazde. Niekedy boli žiaci poistení zo zákona, teraz vraj musia byť komerčne poistení. Buď vlastnou úrazovou poistkou, alebo sa musia poistiť na konkrétnu akciu. Ďakujem
Presne tak ako vravíš. Alebo škola musí poistiť konkrétnu akciu. To sa týka všetkých školských úrazov. Vlastná úrazová poistka je jedna a komerčné poistenie školských úrazov školou (zriaďovateľom) je druhá. Takže by bolo možné čerpať z dvoch poistiek.
pupkin
14.01.09,06:56
A nestačí, keď majú individuálnu úrazovú poistku. Vraj ak sa aj škola dá poistiť, plnenie potom ak sa stane úraz je minimálne. Ďakujem
alaya1
14.01.09,07:01
A nestačí, keď majú individuálnu úrazovú poistku. Vraj ak sa aj škola dá poistiť, plnenie potom ak sa stane úraz je minimálne. Ďakujem
Urcite by bolo vhodne informovat sa priamo v poistovni. tam su ludia, ktori vedia poradit.
katica.vargova
14.01.09,10:02
Ako škola máme poistené každé dieťa. Keď sme žiakov nemali poistených, poisťovali sme ich na tie dni, keď sme išli na výlet, do školy v prírode, na plavecký výcvik, ...

Doporučujem poistiť ich na obdobie lyžiarskeho výcviku.
erzet
14.01.09,11:56
A nestačí, keď majú individuálnu úrazovú poistku. Vraj ak sa aj škola dá poistiť, plnenie potom ak sa stane úraz je minimálne. Ďakujem
Prvá veta je otázka?
erzet
14.01.09,12:14
Mám takúto skúsenosť. Niektoré školy (nechcem povedať väčšinou) žiakov nepoisťujú, pretože je to drahé a keď sa stane školský uraz rodičia si to odškodnia, zo súcitu ku škole, z individuálnej poistky. Nedajboh, aby sa stalo ťažké poškodenie zdravia alebo smrť (utopenie žiaka v Púchove, prevrhnutie hádzanárskej bránky) potom je to pre školu šok, ak by bola vinná.
pupkin
14.01.09,13:57
Áno. Prvá veta je otázka. Na nete som našiel, že samosprávny kraj opať uzatvoril s Alianzom poistku/ako tomu bolo dakedy so Slov. poisť./. Neviete o tom niečo? Či sa to týka aj lyžiarskeho?Ďakujem
amakov
14.01.09,14:22
moj syn ide na lyžiarsky výcvik, upozornovali nás na to, že je potrebné individuálne poistenie rodičmi, bola som v tom, že stačí urazové poistenie, ktoré má uzavreté a teraz som na pochybách či je dostatočné asi naozaj je potrebné si to overiť v kom.poisťovni
erzet
15.01.09,06:33
Za žiakov na školských akciách zodpovedá škola, resp. jej zriaďovateľ
erzet
15.01.09,06:36
Prvá veta je otázka?
Pre rodičov by nemalo stačiť. Pre školu stačí. Takto natvrdo.
jaros5
15.01.09,16:06
Prosím Vás poraďte mi. Ako je to s úrazovým poistením na lyžiarskom zájazde. Niekedy boli žiaci poistení zo zákona, teraz vraj musia byť komerčne poistení. Buď vlastnou úrazovou poistkou, alebo sa musia poistiť na konkrétnu akciu. Ďakujem
Väčšina škôl navrhuje (začiatkom škol. roka) rodičom poistenie detí proti krádeži a tiež úrazovú poistku. Je to z viacerých dôvodov. Šikovnej škole sa pri veľkom počte detí podarí s poisťovňou vyjednať celkom výhodné podmienky pri plnení poistnej udalosti a môže získať aj iné bonusy;). Šikovný RŠ vybaví s poisťovňou také hromadné poistenie žiakov, kde sú poistený nie len počas vyučovania, ale aj na všetkých akciách organizovaných školou (výlety, exkurzie, vychádzky, krúžky, športové - kultúrne a iné, škola v prírode, plavecký, lyžiarsky výcvik). Tesne pred jednotlivými akciami opäť predložia rodičovi požiadavku na ďalšie poistenie dieťaťa. Prečo o tom píšem?
Škola sa takto "istí", ak by sa stal úraz.
Rodič ale nie je povinný zaplatiť (uzavrieť) tieto poistky.