Radovanni
14.01.09,07:28
Zdravim

Chcem sa opýtať a zároveň poradiť...

Chcel by som si otvoriť bar (kaviarničku) spočiatku nič velke, kolko mi nato bude treba cca financie ?

ak budem mať nejaky kapitál ktory bude postačujúci podľa vás mam ist dotoho ak mam aj nejake iesto vybrate ale bojím sa tzv. výpalníkov čo vy na to ? ...

ma stim niekto skusenosti ? ...

ako je to s pivom v bare, ak chcem čapovať apodavať musim si kupiť sudy ale reklamu mi urobia nejaku ? alebo mi prispeju asi nie čo ? ...

ja viem že možno neivem otomv ela ale prave preto píšem aby som vedel načom som...

za poradenie diki...
:)

čav
kori
14.01.09,06:46
p

Zdravim

Chcem sa opýtať a zároveň poradiť...

Chcel by som si otvoriť bar (kaviarničku) spočiatku nič velke, kolko mi nato bude treba cca financie ?
to záleží na tebe, podľa toho ako to chceš mať vybavené, ak chceš mať pub ako nižšie píšeš časť vybavenia ti môže dať aj značka piva ktorú budeš čapovať . treba napísať aké zariadenie chceš.

ak budem mať nejaky kapitál ktory bude postačujúci podľa vás mam ist dotoho ak mam aj nejake iesto vybrate ale bojím sa tzv. výpalníkov čo vy na to ? ...
dnes to už nie je také ako v minulosti ale netvrdím že sa to nemôže stať. ale tohto by som sa nebál.

ma stim niekto skusenosti ? ...

ako je to s pivom v bare, ak chcem čapovať apodavať musim si kupiť sudy ale reklamu mi urobia nejaku ? alebo mi prispeju asi nie čo ? ...
sudy nekupuješ, iba obsah, vymieňa sa systém- sud za sud

ja viem že možno neivem otomv ela ale prave preto píšem aby som vedel načom som...

za poradenie diki...
:)

čav
Radovanni
14.01.09,07:53
zdarvim

popravde bol som v jednej miniu kaviarni reštike mimo svojho mesta a celkom sa mi tam zapáčilo a uvažoval som nad niečim takym no na začiatok by som tam nedal určite take drahe veci ako som videl v inom bare lebo predsa nebudem plytvať tolko love ked su cenne, za druhe no nechcem tam reštiku ale len kaviareň, a aby sa nalieval alkohol pivo a tak, nechem tam nič drahe velkost maximalne pre 15 stolov, nič velke no mam otom ako taku predstavu no len chccem zistiť kolko mi na začiatok treba cca financi ak by si vedel poradiť pls. dik pekne zdarec
linko1
14.01.09,08:00
treba si zvážiť pre akú klientelu bude ten bar , pretože ak nechceš investovať do zariadenia a budeš tam ponúkať len najlacnejšie pivo, tak taká klientela ti tam bude chodiť...
čo toho z vrecka moc nepustí....
Radovanni
14.01.09,10:44
tak chcem aby ta klientela bola na úrovni pre podnikatelov a tak nechcem aby tam chodili stoky a haraburdy, ano povedal som že enchcem investovat do zariadenia to som len nevysvetlil mysslene to bolo tak že tam nedam kožene sedački a gauče chcem aby tam bol luxus, no aby to nebolo len otom že vysoolim za priklad stoly a stoličky 1 melko to zase nie, ale aby som urobil nejaku slušnu kaviareň to že sa tam bude predávať pivo je len doplnok chápeš... čiže inerier s mierou
florian1123
14.01.09,17:27
Radovanni ako tak citam mas v tom riadny hokej a podla toho by ta kaviaren aj vypadala.
kvetinka909
16.01.09,08:53
súhlasím s tým čo píše florian
musíš si premyslieť čo chceš Radovan a tak rozmýšľať ako zariadiť kaviareň
zuzanalenka
22.01.09,18:24
ak dovolíte, vložím sem svoju otázku, keďže názov otvorenie baru, sedí.
Mám gymnázium, prax ako servírka, barmanka, no žiaľ nemám výučný list. Bude mi stačiť rekvalifikačný kurz barmana (nie čašníka) na založenie si viazanej živnosti? Chcem si na základe tohto ŽL otvoriť kaviareň s kokteil barom.
Prosím poraďte.
Pavol Hantsok
22.01.09,18:45
Ak v tom koktail bare budes robit ty resp. podla mojho nazoru nepotrebujes ziadny vyucny list...staci ti zivnost predaj obcerstvenia...bla bla bla...ja idem otvarat bar a nemam absolutne ani sajnu co vsetko to ma casnik, barman vediet robit abo co aj ked ja to budem riesit personalom...:D...no nemyslim ze ked bude ten bar akykolvek tvoj potrebujes viazanu zivnost...
Pavol Hantsok
22.01.09,18:47
Radovanni :

na tvojom mieste by som sa zamestnal v bare a zistis co vlastne chces....najidealnejsie keby si uz teda chcel nieco mat tak prenajat alebo kupit uz zabehnuty podnik....treba sa vsak dost vypitovat a niekedy cakat dost vysoke zaciatocne sumy .....
zuzanalenka
23.01.09,20:23
...... takže stačila by mi živnosť na kúpu a predaj tovaru ??? ja predsa nebudem vyrábať jedlo, iba ho nakúpené od dodávateľov roznášať. haha... No myslím, že to asi nebude také jednoduché.
Pavol Hantsok
24.01.09,00:59
co sa zivnosti tyka vravim staci ti zivnost pokial chlast tak na priamy predaj tovaru teda dve budes musiet mat urcite...no co sa baru tyka HYGIENA je vacsi problem..resp. ty chcu vela muziky od teba ci uz dres, wc, hentake nadoby, take opatrenia, atd...