barbinka333
14.01.09,08:22
Potrebujem poradiť, prosím, podnikateľ kúpil auto za vlastné peniaze a auto dal na používanie do firmy - M1, chcem vedieť čo s faktúrou v Money - zaúčtovať celú ako V-Majetok samozrejme bez dph a čo potom odpisovanie? Bude to teda jeho celý výdaj, lebo to uhradil na pokladničný doklad, mám potom auto ešte aj tak odpisovať do nákladov, alebo sa nemôže dať do nákladov faktúra. Na leasing viem, ale toto nie....Ďakujem za rýchlu odpoveď
Zoltán Kovács
14.01.09,07:35
Potrebujem poradiť, prosím, podnikateľ kúpil auto za vlastné peniaze a auto dal na používanie do firmy - M1, chcem vedieť čo s faktúrou v Money - zaúčtovať celú ako V-Majetok samozrejme bez dph a čo potom odpisovanie? Bude to teda jeho celý výdaj, lebo to uhradil na pokladničný doklad, mám potom auto ešte aj tak odpisovať do nákladov, alebo sa nemôže dať do nákladov faktúra. Na leasing viem, ale toto nie....Ďakujem za rýchlu odpoveď

K účtovaniu:
Kúpa (obstaranie) motorového vozidla je výdaj neovplyvňujúci základ dane. Obstarávacou cenou majetku je cena s DPH, nakoľko ide o MV kategórie M1, kde nie je možnosť uplatnenia DPH ( §49 zákon o DPH). Do výdavkov sa dostane iba ročný odpis podľa § 26 zákona o dani z príjmov.

K programu: TU ti neviem poradiť, nakoľko používam iný.
barbinka333
14.01.09,07:39
ďakujem, aj som si to myslela, idem skontrolovať ako je nastavenie predkontácie V-Majetok, a keď je uhradený z pokladne nastavenie bude asi rovnaké :-)