chandler
14.01.09,09:52
Mohli by ste mi prosim povedat, co vsetko musim spravit ak sa chcem zamestnat vo vlastnej firme. Momentalne som nezamestnany ,konatel v jednoosobovej s.r.o.
Ak by som sa zamestnal a dal si miminalnu mzdu, kolko by som musel platit odvodov? a bolo by z tym vela papierovaciek alebo sa staci raz prihlasit a vybavene?
Mal by som z toho aj nejake vyhody? Teda okrem toho ze by som si platil na dochodok a ak by sa nieco stalo tak by mi dali aj nejaky invalidny.
Uplatnil by som si nezdanitelny prijem (co nemozem ked dostavam iba zisk s firmy) ale sukromne auto mozem davat do nakladov tak ci tak (aj bez zaplatenej cestnej dane). a este asi gastrolistky by som mohol, nie?
:confused:
Johanka
14.01.09,09:06
Daj si do vyhľadávania " konateľ pracovná zmluva";) a číííítaj :).
chandler
14.01.09,16:58
dakujem, dal som si a vsetko precital (predtym som daval konatel zamestnanec a vyhodilo toho tisice :)
ale na tu otazku som tam odpoveda nenasiel :(
akurat som zistil, ze by som nemusel platit do ZP ani tolko co platim :)
Zoltán Kovács
14.01.09,17:17
dakujem, dal som si a vsetko precital (predtym som daval konatel zamestnanec a vyhodilo toho tisice :)
ale na tu otazku som tam odpoveda nenasiel :(
akurat som zistil, ze by som nemusel platit do ZP ani tolko co platim :)

Práveže by si platil viac. Ak nie si zamestnaný, tak si zrejme samoplatiteľ do ZP. To činí mesačne zhruba do 800 Sk (nechce sa mi prepočítavať na €). Ak sa zamestnáš tak z minimálneho vymeriavacieho základu by si platiť 4% ako zamestnanec, a 10% ako zamestnávateľ. Momentálne min.vym.základ je 8900 SK.
chandler
15.01.09,12:41
ano to viem, myslel som na ine. videl som tam nejake prispevky o tom ze ked si dam mesacnu odmenu 100sk tak budem platit len 14% zdravotne poistenie.. teda 14sk. neviem ci som to spravne pochopil, ze nemusel by som platit tych 800sk co platim teraz a namiesto toho by som platil iba 14sk. ale to aj tak nechcem spravit.


ide mi o to ci budem mat nejake vyhody ak budem zamestnany vo vlastnej firme. okrem gastrolistkov a nezdanitelnej casti ma nic nenapada. tak preto sa pytam.
Zoltán Kovács
15.01.09,12:43
ano to viem, myslel som na ine. videl som tam nejake prispevky o tom ze ked si dam mesacnu odmenu 100sk tak budem platit len 14% zdravotne poistenie.. teda 14sk. neviem ci som to spravne pochopil, ze nemusel by som platit tych 800sk co platim teraz a namiesto toho by som platil iba 14sk. ale to aj tak nechcem spravit.


ide mi o to ci budem mat nejake vyhody ak budem zamestnany vo vlastnej firme. okrem gastrolistkov a nezdanitelnej casti ma nic nenapada. tak preto sa pytam.

Dobre si to pochopil. Lenže ak budeš mať pracovnú zmluvu, tak existuje aj minimálna mzda, čo ťa nepustí.....