Kennard
14.01.09,09:55
Zdravim,

chcel by som sa poradit.
Nasiel som tento clanok

http://ekonomika.sme.sk/c/4235861/odvody-pre-szco-by-sa-mali-vypocitavat-z-priemernej-mzdy.html

...a rad by som sa spytal ci to pre zivnostnika bude lepsie?

Zaplati nizsie odvody alebo vyssie? Logicky mi to vychadza ze priemerna mzda je okolo 20tis a minimalna iba 8900 tak by tie odvody mali byt vyssie.

Som vsak laik tak by som sa rad opytal skusenejsich.
Dakujem.
bea
14.01.09,09:04
Ak by ostalo také percento ako je teraz, tak určite by odvody boli vyššie. Takže závisí od toho, či bude zmenené percento odvodov. A to ako je uvedené:
"Zástupcovia zamestnancov a zamestnávateľov sa jednoznačne dohodli, že veličinou, od ktorej sa bude odvádzať platenie odvodov pre samostatne zárobkovo činné osoby, bude percento z priemernej mzdy v národnom hospodárstve," povedala Tomanová. O aké percento pôjde, ministerka nekonkretizovala."
Zoltán Kovács
14.01.09,09:08
Ak by ostalo také percento ako je teraz, tak určite by odvody boli vyššie. Takže závisí od toho, či bude zmenené percento odvodov. A to ako je uvedené:
"Zástupcovia zamestnancov a zamestnávateľov sa jednoznačne dohodli, že veličinou, od ktorej sa bude odvádzať platenie odvodov pre samostatne zárobkovo činné osoby, bude percento z priemernej mzdy v národnom hospodárstve," povedala Tomanová. O aké percento pôjde, ministerka nekonkretizovala."

mimotemy Len aby sme sa neprekvapili, že to nakoniec bude 150% priemerného zárobku.
Jozef Mihál
14.01.09,09:11