Alca20
14.01.09,13:16
Ahojte. Chcem sa poradiť či môžem zamestnancovi preplatiť potvrdenie od lekára. Bol si totiž potvrdiť prihlašku na vodičský kurz, teda či je sposobilí alebo nie a neviem či mu to môžem preplatiť alebe nie, kedže tam bol v osobnom voľne. A tiež ako to zaučtujem v jeho mzde.
Tweety
14.01.09,12:18
Ahojte. Chcem sa poradiť či môžem zamestnancovi preplatiť potvrdenie od lekára. Bol si totiž potvrdiť prihlašku na vodičský kurz, teda či je sposobilí alebo nie a neviem či mu to môžem preplatiť alebe nie, kedže tam bol v osobnom voľne. A tiež ako to zaučtujem v jeho mzde.
Nie je to prekážka v práci podľa § 141 ZP.
Alca20
14.01.09,12:22
Ale on za to potvrdenie zaplatil určitu sumu a ten kurz potrebuje na výkon svojho pracovného zaradenia tak môžem mu to pretplatiť ked mi dá potvrdenie o zaplatení
Tweety
14.01.09,12:24
Ale on za to potvrdenie zaplatil určitu sumu a ten kurz potrebuje na výkon svojho pracovného zaradenia tak môžem mu to pretplatiť ked mi dá potvrdenie o zaplatení
Neporozumela som celkom, napísala si to dosť nejasne, pochopila som to, že mu chceš preplatiť prekážku v práci, taký je aj názov témy. Ak tú prehliadku, to môžeš, ale bude to jeho príjem.
Alca20
14.01.09,12:30
Dakujem pekne. A nevedela by si mi tiež ako to bude teda zaučtované v jeho mzde??? Budem s toho odvádzať aj odvody a daň alebo to prirátam len k čistéj mzde. Ale pokial to zarhniem do príjmu tak zdaniť to musím, že??? A tiež kde sa dá najsť niečo o takýchto náhradach. Prešla som celý ZP ake nič podobné také som nenašla.
erzet
14.01.09,12:47
To sú dve veci? Preplatenie času čo bol u lekára a sumu ktorú zaplatil za ošetrenie. Ako BT tvrdím že mu patria obe dávky.
§ 6, bod 11 Zákona č. 124/2006 o BOZP - "Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca".
Alca20
14.01.09,13:09
Re: Náhrady za lekárske vyšetrenie
To sú dve veci? Preplatenie času čo bol u lekára a sumu ktorú zaplatil za ošetrenie. Ako BT tvrdím že mu patria obe dávky.
§ 6, bod 11 Zákona č. 124/2006 o BOZP - "Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca".


Ale patrí mu tá nahrada za ten čas ked tam bol vo svojom osobnom voľne????
Tweety
14.01.09,13:11
Re: Náhrady za lekárske vyšetrenie
To sú dve veci? Preplatenie času čo bol u lekára a sumu ktorú zaplatil za ošetrenie. Ako BT tvrdím že mu patria obe dávky.
§ 6, bod 11 Zákona č. 124/2006 o BOZP - "Náklady spojené so zaisťovaním bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je povinný znášať zamestnávateľ; tieto náklady nesmie presunúť na zamestnanca".


Ale patrí mu tá nahrada za ten čas ked tam bol vo svojom osobnom voľne????
Nie, ak nebol v pracovnom čase, tak nebola žiadna prekážka v práci, nemáš čo preplatiť.