nina.v.
14.01.09,13:17
Prosim ak by sa tu nasiel niekto kto by si nasiel chvilu na prelozenie tohto abstraktu do anglictiny bola by som mu nesmierne vdacna. Ja bohuzial neviem po anglicky az tak dobre:( DAKUJEM


text: Rodina základ spoločnosti

Moja práca sa zaoberá analýzou rodiny. Rodina sa považuje za základ spoločnosti a s týmto názorom súhlasim aj ja. Hlavným cieľom mojej práce bolo charakterizovať rodinu v súčastnosti, jej hlavné problémy fungovania, rôzne štruktúry rodinného života a vplyv spoločnosti na rodinu. V práci je sústredená veľká pozornosť na neúplnú rodinu, čiže rodinu s absenciou jedného z rodičov a jej zákonitosti. Ďalej som sa snažila analyzovať funkcie rodiny a odvrátenú stranu rodiny, kde sú ako hlavné problémy uvedené pohlavné zneužívanie detí a násilie v rodine. Svoje osobitosti a špecifiká, ktoré ovplyvnujú vývoj život dieťaťa má aj rómska rodina a prostredie v ktorom je dieťa vychovávané.



Klúčové slová: manželstvo, výchova, rodinný život, neúplná rodina, funkcie rodiny, rodičia, výchovné prostredie, kríza rodiny, rozvod, rómska rodina


DAKUUUUUUUUUUJEEEEEEEEEEEM
zlatica76
14.01.09,12:22
Nič v zlom, ale.... diplomová práca (bakalárska alebo pod.) by mala predovšetkým odrážať tvoje vedomosti, nie vedomosti niekoho iného. A to sa týka aj prípadného prekladu.

Takže možnosti:
- buď na nájde niekto, kto ti to urobí
- alebo si zaplať profesionálneho tlmočníka
- alebo sa svojmu vedúcemu priznaj, že v AJ nie si až taká dobrá, nech ti s tým prekladom pomože, alebo nech ten anglický abstrakt úplne vyhodí

Prikláňala by som sa k tretej možnosti, lebo aj toto svedčí o tvojej vyspelosti neklamať.

A nič v zlom: presne takáto žiadosť ukazuje na tvoju (ne)inteligenciu.
(skutočne nechcem urážať)

A na záver: Aj Konfucius povedal:

If you give a man a fish, you feed him for a day. If you teach him how to fish, you feed him for a lifetime.
Chobot
14.01.09,15:41
Prosim ak by sa tu nasiel niekto kto by si nasiel chvilu na prelozenie tohto abstraktu do anglictiny bola by som mu nesmierne vdacna. Ja bohuzial neviem po anglicky az tak dobre:( DAKUJEM


text: Rodina základ spoločnosti

Moja práca sa zaoberá analýzou rodiny. Rodina sa považuje za základ spoločnosti a s týmto názorom súhlasim aj ja. Hlavným cieľom mojej práce bolo charakterizovať rodinu v súčastnosti, jej hlavné problémy fungovania, rôzne štruktúry rodinného života a vplyv spoločnosti na rodinu. V práci je sústredená veľká pozornosť na neúplnú rodinu, čiže rodinu s absenciou jedného z rodičov a jej zákonitosti. Ďalej som sa snažila analyzovať funkcie rodiny a odvrátenú stranu rodiny, kde sú ako hlavné problémy uvedené pohlavné zneužívanie detí a násilie v rodine. Svoje osobitosti a špecifiká, ktoré ovplyvnujú vývoj život dieťaťa má aj rómska rodina a prostredie v ktorom je dieťa vychovávané.



Klúčové slová: manželstvo, výchova, rodinný život, neúplná rodina, funkcie rodiny, rodičia, výchovné prostredie, kríza rodiny, rozvod, rómska rodina


DAKUUUUUUUUUUJEEEEEEEEEEEM

Už tu bolo niekoľko takýchto požiadaviek na preklad abstraktu. Dobré by bolo, keby si to nabudúce skúsila preložiť a hodila to sem len na kontrolu.

Ale aby som ti to tentoraz uľahčil, tu to máš:

Family - the keystone of the society.

My thesis is concerning the analysis of the family. Family is considered as the basic element of the society and I agree with this opinion. The main goal of my thesis is to describe the family in the present day, its main problems, various structures of family life and the influence of the society on the family. Substantial focus is made in the thesis on incomplete family, i.e. the family without one of the parents and its patterns. Further I tried to analyse the function of the family and the other - reverse side of the family where the main problem is the sexual abuse of children and violence. The gipsy family especially the environment where the child is brought up has its particular features that has influence on the development of the kid´s life.

Key words: marriage, education, family life, incomplete family, function of the family, parents, educational environment, family crisis, gipsy family.
Mária27
03.02.09,11:32
nina.v. asi nie je sama dosť inteligentná - ani sa nepozrela, či jej niekto odpovedal. Poďakovať sa tiež patrí.

Možno sa sem nevie dostať ...
Chobot
03.02.09,11:52
nina.v. asi nie je sama dosť inteligentná - ani sa nepozrela, či jej niekto odpovedal. Poďakovať sa tiež patrí.

Možno sa sem nevie dostať ...

Bola tu a pozrela si to:

nina.v. http://www.porada.sk/images/statusicon/user_offline.gif
Junior Member
Posledná návšteva: 14-01-09 11:27 PM