misomiso
14.01.09,13:22
Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.
Dada
14.01.09,12:29
Žiaden program nie je bezchybný a v mnohých iných programoch by som ti tých "banálnych" chýb vedela vymenovaaaaať. :-))))
Johanka
14.01.09,13:15
Hmmm, včera mi kamarátka hovorila o SW Money a "ochote" na hot-line :mee:.
misomiso
14.01.09,15:54
No ved ja po nikom nechcem aby bol bezchyny, ale vadi mi, ked za nieco zaplatim a autora, alebo vyrobcu netrapi, ze mi to nesluzi.

Tato chyba je banalna co sa tyka riesenia (nic komplikovane) ale zato neprijemna pre zakaznika.
Pidgey
14.01.09,21:26
ak sa mozem spytat, v com je tam vlastne problem? Je fakt ze toto nepouzivam,ale ked som si to skusil cvicne nahodit, tak sa mi to zdalo byt OK.
Ziarowka
15.01.09,07:15
Tiež som skúšala nahodiť faktúru v CM v Pohode a dala som zobraziť tlačovú zostavu faktúry anglickej v CM a zobrazilo mi správne.
misomiso
15.01.09,10:13
No ved prave. Do konca roka bolo Euro CM. Teraz uz nie je. Soft teda uz neponuka moznost tlacit zahranicnu fakturu v EUR.

Teda vznikla situacia, ked ak napriklad chcem predat do Nemecka, tak napriek tomu, ze aj Nemci aj my mame Euro, musel by som mu predat v USD, aby sa dala vytlacit faktura v nemcine s IBAN. To je snad absurdne nie? !!
misomiso
15.01.09,16:34
Tak dnes opat dalsia aktualizacia, no zmena ziadna, napriek tomu, ze to slubovali.
Onko
15.01.09,16:42
No ved prave. Do konca roka bolo Euro CM. Teraz uz nie je. Soft teda uz neponuka moznost tlacit zahranicnu fakturu v EUR.

Teda vznikla situacia, ked ak napriklad chcem predat do Nemecka, tak napriek tomu, ze aj Nemci aj my mame Euro, musel by som mu predat v USD, aby sa dala vytlacit faktura v nemcine s IBAN. To je snad absurdne nie? !!

Prepáč, ale kvôli takejto blbosti mi príde prehnané odporúčať nekupovať Pohodu :)

Riešenia:
1. Nadávať a čakať na update,
2. Upraviť si tlačovú zostavu vo vlastnej réžii,
3. Vystavovať faktúry v CM s kurzom 1:1.
Pidgey
15.01.09,17:03
myslim ze to ani nie je reklamacia, skor doplnenie tlacovych zostav...., to je troska rozdiel
Filip Glasa
15.01.09,19:19
Tlačové zostavy majú na h.... všetky účtovné SW a treba si ich prispôsobovať. Takže netreba nadávať iba na pohodu.
misomiso
15.01.09,21:40
Prepáč, ale kvôli takejto blbosti mi príde prehnané odporúčať nekupovať Pohodu :)

Riešenia:
1. Nadávať a čakať na update,
2. Upraviť si tlačovú zostavu vo vlastnej réžii,
3. Vystavovať faktúry v CM s kurzom 1:1.

Prepac, ale jestvuje evidentne aj strvrte riesenie - vypisat fakturu rucne. To si na to ale nepotrebujem jupovat soft od odbornikov.

Je to ako s ruskym plynom. Isteze mozeme kupovat skvapalneny plyn z Lybie a vozit ho sem po zeleznici. For je v tom, ze za plym nasim partnerom riadne platime, mame uzavrete zmluvy a napriek tomu o par dni budeme mrznut.

Ja som sa Pohodu tiez riadne zaplatil, neviem, preco by som si mal nieco "upravovat vo vlastnej rezii".
misomiso
15.01.09,21:42
A este nieco - ak by sme my nasim zakaznikom povedali, ze si maju nase vyrobky sami upravit aby im fungovali, tak zajtra ani nemusim chodit do prace, pretoze firma tymto automaticky ide do bankrotu.
Onko
16.01.09,08:46
Prepac, ale jestvuje evidentne aj strvrte riesenie - vypisat fakturu rucne. To si na to ale nepotrebujem jupovat soft od odbornikov.

Je to ako s ruskym plynom. Isteze mozeme kupovat skvapalneny plyn z Lybie a vozit ho sem po zeleznici. For je v tom, ze za plym nasim partnerom riadne platime, mame uzavrete zmluvy a napriek tomu o par dni budeme mrznut.

Ja som sa Pohodu tiez riadne zaplatil, neviem, preco by som si mal nieco "upravovat vo vlastnej rezii".

Čo si si zaplatil, to si aj dostal, nikto ti nesľuboval tlačovú zostavu Faktúra v domácej mene v cudzom jazyku. Ak si nevieš alebo nechceš zostavu urobiť sám, ešte stále je tam tá tretia bezplatná možnosť.
misomiso
16.01.09,09:59
Čo si si zaplatil, to si aj dostal, nikto ti nesľuboval tlačovú zostavu Faktúra v domácej mene v cudzom jazyku. Ak si nevieš alebo nechceš zostavu urobiť sám, ešte stále je tam tá tretia bezplatná možnosť.

Prepac, ale to snad nemyslis vazne. Ved ked si kupoval Pohodu, tak mi ani nikto nesluboval nejaky prechod na Euro. Co je to za argument?

Platim si riedne technicku podporu, v ktorej su obsiahnute aj aktualizacie produktu, ktore maju reagovat na meniacu sa situaciu. Tvoj prispevok mi pripomina socializmus, kedy zakaznik musel byt rad, ze nieco vobec dostal kupit, tak musel drzat hubu...
Pidgey
16.01.09,10:20
pre misimiso: myslim ze uz ideme do extremu. Fakt je ze je to ohlaodm tej tlacovej zostavy banalita, a je pravda ze zmenit to na to, aby tam boli aj domace FA v cudzom jazyku je najmenej.Ale je naopak hlupost koli takej veci odporucat nekupovat program.Keby to nepridali napriklad za mesiac, dva, mozno by ma to tiez zacalo hnevat,ale pokial existuju ine moznosti ako obist, tak by som sa tym nezatazoval. Ak mas napriklad report designer, tak staci pohladat na nete, ci niekto nema upravenu tlacovu zostavu do NJ, prip sa na to spytat, a potom si ju jednoducho pridat do tlacovych zostav. Nechcem sa tymto zastavat Stormware,ale kazda vec ma nieco pre a nieco proti a ma svoju cenu. Ak chces tu tlacovu zostavu, mozem ti ju upravit a prilozit sem.....len musis mat Report designer, aby si´si ju vedel pridat...
účtovník 007
16.01.09,12:48
Názov témy od misomiso nie je úplne v poriadku, ale v ostatnom s ním úplne súhlasím. Myslím, že mu skôr išlo o nespoľahlivosť a povrchnosť. Predsa chcem predávať produkty k spokojnosti zákazníka, tak prečo je problém to doplniť a ospravedlniť sa? Na Slovensku sa udomácňuje polovičatosť a tolerancia k nedokonalosti v poskytovaní služieb. Ja mám sama pocit, že ak požadujem 100% kvalitu, je na mňa vzhliadané ako na UFO.
misomiso
16.01.09,13:10
pre misimiso: myslim ze uz ideme do extremu.

Myslis? Neviem, ci by si bol taky kludny, ak by sa to tykalo teba. Kazdy sa hned na to inak pozera, ak mu napriklad predaju auto a potom mu ho nedkoazu ani za 16 dni opravit a este s nim ani poriadne nekomunikuju. Ukludnilo by ta, keby to v servise povedali, ze ak na aute nejde zaradit dvojka, tak vzdy je moznost preradovat z jednotky priamo na trojku?


Fakt je ze je to ohlaodm tej tlacovej zostavy banalita, a je pravda ze zmenit to na to, aby tam boli aj domace FA v cudzom jazyku je najmenej.Ale je naopak hlupost koli takej veci odporucat nekupovat program.Keby to nepridali napriklad za mesiac, dva, mozno by ma to tiez zacalo hnevat,ale pokial existuju ine moznosti ako obist, tak by som sa tym nezatazoval. Ak mas napriklad report designer, tak staci pohladat na nete, ci niekto nema upravenu tlacovu zostavu do NJ, prip sa na to spytat, a potom si ju jednoducho pridat do tlacovych zostav. Nechcem sa tymto zastavat Stormware,ale kazda vec ma nieco pre a nieco proti a ma svoju cenu. Ak chces tu tlacovu zostavu, mozem ti ju upravit a prilozit sem.....len musis mat Report designer, aby si´si ju vedel pridat...

Diky, ale ja RD nemam, a ani si ho nemienim kupovat. Ja Pohodu aj tak preplacam, na to na co ju pouzivam (iba vystavovanie faktur) platom az vela. Kupovat RD kvoli tomu, aby som opravoval chyby vyrobcu nemienim.
misomiso
16.01.09,13:26
Musim vas upozornit pani, ze s takymto pristupom, ako tu vacsinou predvadzate predpovedam, ze ako Slovensko dopadneme tvrdo na hubu a bude to mozno uz coskoro. Asi ste si nevsimli ze vsade okolo zuri kriza, ktorej dosledok je jediny - neda sa predat ani tretina tovarov a sluzieb, ktore je mozne vyprodukovat. Toto je nie len suboj firiem (konkurentov) ale predovsetkym suboj narodnych ekonomik a celych svetadielov.

Ked si odmysil podpasove udery (podozrenie, ze plynovu krizu spustina mimoeuropska velmoc na pribrzdenie europskej ekonomiky), stale je to velky priestor na konkurencny boj. Mozem vas ubezpecit, ze dnes uz aj subjekty v statoch, ktorymi sme doteraz opovrhovali vedia casto poskytovat velmi vysoku kvalitu sluzieb a tovarov spolu s prikladnym zakaznickym servisom. Svet sa rycho meni, to co bolo vcera nadstandardom, dnes je uz nevyhnutnostou.

Ja viem, na Slovensku este preziva mnozstvo firiem, ktore toto nepochopilio a stale maju na vyplaty. Ale ten pohyb je taky rychly, ze ked vytriezveju, moze byt uz pre nich neskoro. Napriklad nedavno som pomahal vybavovat mojmu znamemu z Viedne montaz nejakych zariadeni od renomovanej slovenskej firmy. Musel som tam telefonovat 6 x denne po dobu 10dni, aby vobec k nejakemu obchodu doslo, (ten clovek z Viedne to vobec nechapal, myslel, ze som sa nanho vykaslal). V oblasti, v ktorej podnikaju je slaba konurencia, tak ich to netrapi.

Nedavno sa hovorilo v spravach o Lotyssku. Pred 3 - 4 rokmi "tiger" EU, najvyssi rast HDP aj zivotnej urovne, najvacsie pokroky v IT, teraz su uplne na kolenach, EU im musi nalievat zachrane peniaze, ludia su v uliciach a rozbijaju policajne auta.

Toto bohuzial caka aj nas, ak sa nespamatame. Mame casto dojem, ze kedze sme mali dva roky po sebe dobre vysledky a biznis nam tu isiel ako po masle, tak uz nemusime nic robit a bude to tak naveky. Tolerancia k "šlompáckej" robote je tu evidentne velka, v tomto sa vraciame naspat do sociku. Skoda...
Pidgey
16.01.09,13:43
ja by som bol kludny stale, myslim ze v Pohde si dokazem spravit cokolvek, nakolko poznam jej databazu dokonale. teda aj keby sa cokolvek stalo (okrem vymazania databazy), tak si ju viem poskladat dokopy.Tak isto aj hocijaku tlacovu zostavu si dokazem spravit podla potreby, prip ak to nie je mozne spravit v pohode, napojim sa na jej databazu a vytiahnem si udaje podla potreby tak. Ale beriem, ze nie kazdy ma take skusenosti s programom, resp pocitacove znalosti, aby si to vedle spravit sam.
A este raz opakujem, to ze tam ta tlacova zostava chyba, nie je chyba programu,len nedostatok, co by tam mal byt. ak si myslis ze pohodu preplacas , preco ju pouzivas?je kopec inych SW, v podobnej cene ako Pohoda.Ja tiez ked si kupim auto, a po case som nespokojny so servisom,alebo s autom samotnym, tak ho proste vymenim...Ale pokial si viem prevadzkovat svoju skodu 120 tak, ze mi poskytuje komfort Octavie, nebudem ju menit (to bol priklad ;) )
Pidgey
16.01.09,14:05
no, v tom mas pravdu,Ale ...
Ja mam svoj biznis napriklad, a nebudem tlacit vsetkych svojich konkurentov, aby boli stale lepsi a lepsi, lebo by som isiel sam proti sebe. Ano je kopec firiem, ktore sa spravaju tak, ze si nevazia zakaznika.Ja im mam pomahat? Mozem ich na to upozornit, ak som ich zakaznik,ale ked krachnu, nie je to moj problem.A ak je moj biznis zavisly od inej firmy,resp od jednej, tak v tom pripade je moj biznis zly.Je kopec dalsich firiem, ktore ked ponukaju lepsie sluzby/sortiment, tak sa udrzia.A nepovedal by som ze vacsina firiem su zle.Treba vediet vyberat a nie brat prvu firmu zo zoznamu....

A este k Pohode. Pouzivam ju nie pre jej "skvely servis" ,ale preto, ze jej servis nepotrebujem (okrem nutnych legislativnych aktualizacii).A aj tie som schopny si zabezpecit sam, s minimalnym usilim.... (po lopate: netrvdim ze Pohoda je skvela,ale pre moje potreby je idealna...)
Onko
16.01.09,19:09
Názov témy od misomiso nie je úplne v poriadku, ale v ostatnom s ním úplne súhlasím. Myslím, že mu skôr išlo o nespoľahlivosť a povrchnosť. Predsa chcem predávať produkty k spokojnosti zákazníka, tak prečo je problém to doplniť a ospravedlniť sa? Na Slovensku sa udomácňuje polovičatosť a tolerancia k nedokonalosti v poskytovaní služieb. Ja mám sama pocit, že ak požadujem 100% kvalitu, je na mňa vzhliadané ako na UFO.

Určite tu nikto nebude popierať, že vždy je čo na Slovensku v oblasti služieb zlepšovať a súhlasím, že aj výrobca Pohody má svoje nedostatky. Avšak problém vidím v spôsobe formulácie témy a niektorých príspevkov.

Požadovať kvalitu na 100% môžeš, ale ako stanovíš, čo je tých 100%? To je iné ako nejaké výrobky, ktoré majú mať presne určené rozmery a kvalita je, keď to sedí, nie je, keď nesedí. Keď sa už bavíme o tlačových zostavách, tak niekto môže potrebovať takú zostavu, niekto onakú, nevyhovieš vždy všetkým, je to subjektívne. Preto predaj softvéru funguje na inom princípe, prakticky sa nekupuje softvér, ale licencia na používanie daného softvéru. Zákazník má možnosť si pred kúpením vyskúšať demo, a pokiaľ je spokojný, kúpi si licenciu. Kvalita je potom na 100%, ak softvér funguje ako demo. Aj z tohoto hľadiska je podľa mňa odveci strašiť ľudí subjektívne zlou Pohodou, každý si ju môže vyskúšať a zistiť, aký bude spokojný.
Trochu inak to je v prípade predplatenia aktualizácií, nakoľko zákazník vopred nevie, čo dostane, vtedy to treba posudzovať podľa toho, čo predajca deklaruje vo svojich propagačných materiáloch a podobne.

Každopádne ja verím, že požadované zmeny časom budú do Pohody zapracované, avšak od množstva zákazníkov chodí množstvo požiadaviek, nemožno očakávať, že to bude okamžite, ale nejaký čas to potrvá. Dovtedy existuje to náhradné riešenie.
dracica
16.01.09,19:29
Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.

je jeden s najlacnejších a maju veľa zákazníkov, preto sa nesnažia, ale veď nikto vám nebráni presť na iný špičkovejší účtovný program....
misomiso
16.01.09,19:43
.Ja tiez ked si kupim auto, a po case som nespokojny so servisom,alebo s autom samotnym, tak ho proste vymenim...


je jeden s najlacnejších a maju veľa zákazníkov, preto sa nesnažia, ale veď nikto vám nebráni presť na iný špičkovejší účtovný program....

No nie celkom. Ja som si prave nedavno kupil podporu na rok. Samozrejme - prispevok je o mojej nespokojnosti, a nikde som nenapisal, ze sa nechystam patrat po tom, co ponuka konkurenica.

Lenze porovnanie s autom celkom neobstoji. Uz ta vidim, ako si len tak kupujes dalsie auto, ktore si prave zaplatil len preto, ze na nom napriklad po prechode na euro prestali fungovat stierace.
misomiso
16.01.09,19:47
Poviem vam to inak. Jeden moj kamarat studoval hudbu, hra na husliach. Cely zivot spomina okridlenu vetu, ktoru vypustil nejaky jeho podagog: "Pane, mne nevadi, ze hrate falosne, mne vadi, ze vam to nevadi".

Presne o tom, je tento prispevok, ak ste si to nesvimnli. Mne nevadi, ze Pohoda hra falosne, mne vadi, ze Stormwar-u to nevadi.
Pidgey
16.01.09,20:14
Poviem vam to inak. Jeden moj kamarat studoval hudbu, hra na husliach. Cely zivot spomina okridlenu vetu, ktoru vypustil nejaky jeho podagog: "Pane, mne nevadi, ze hrate falosne, mne vadi, ze vam to nevadi".

Presne o tom, je tento prispevok, ak ste si to nesvimnli. Mne nevadi, ze Pohoda hra falosne, mne vadi, ze Stormwar-u to nevadi.

njn, v tom nieco je.. Tiez ma napadlo ze ten priklad s autom nieje najvhodnejsi, reagoval som skor na tvoj priklad o tom radeni rychlosti :) Z istych dovodov nechcem komentovat ci servis Pohody je fajn,alebo nie, celkovo sa ho skor zastavam. Hlavne asi preto, ze tam kde pracujem (resp zakaznici, pre ktorych robim)som plateny za to aby mali databazu vzdy v poriadku, takze sa nemozem spoliehat na servis stormware,ale na to ze si to musim urobit sam. Samozrejme aj ja som mal problemy, ktore som nevedel odstranit (chyba programu),ale nakoniec to vzdy programatori opravili (je fakt ze to nebolo ihned,ale v casovom horizonte takom, ze sa to dalo zvladnut...)
dracica
16.01.09,20:24
nechcem tu obhajovať pohodu pretože aj mne vadia nejake veci, ako zdržovanie sa pri účtovaní zápočtov 395 a podobne...

len na porovnanie : jeden z najdrahších softwarov na trhu nevedel rozúčtovať analytické nákladové účty na strediská s týmto problémom si pohoda hravo poradila
Halli
16.01.09,20:37
Pidgey
16.01.09,20:47
misomiso: ma napadlo, v tvojom pripade by bolo mozne doplnit tu tlacovu zostavu v NJ aj bez designera (teda v pripade, ze nemas ziadnu inu pridavanu).Ved, ak mi vyjde zajtra cas, tak to dokoncim a hodim sem, mozno ti to pomoze, mozno aj niekomu dalsiemu.Pokial to v Pohode nedoplnia sami...
dracica
16.01.09,20:50
Chcem sa spýtať, ako je doriešené prechodné obdobie 2008/2009 v pohode ??? bol niekto z vás na školení pokiaľ viem je táto záložka neaktívna
Onko
16.01.09,20:59
Chcem sa spýtať, ako je doriešené prechodné obdobie 2008/2009 v pohode ??? bol niekto z vás na školení pokiaľ viem je táto záložka neaktívna

Prechodné obdobie 2008/2009 nie je, na otvorenie roku 2009 je nutné urobiť Údajovú uzávierku roku 2008. Avšak po uzávierke je možné rok 2008 odomknúť a pokračovať v práci. Po definitívnom ukončení roku 2008 bude nutné urobiť synchronizáciu konečných a počiatočných stavov. Každopádne ak sa dá, je lepšie čo najskôr ukončiť rok 2008, a až potom otvárať 2009.

Hlavné informácie zo školenia o prechode na euro sú k dispozícii v príručke http://www.stormware.sk/dnload/prirucka_EUROfinal.pdf
dracica
16.01.09,21:03
čo to znamená /urobiť synchronizáciu konečných a PS ?? ručne upraviť ???
Ďakujem za odpoveď
Rozalka
16.01.09,21:07
Pozri vyššie spomenutú príručku, str. 15 a ďalej
Melnick
16.01.09,21:32
Poviem vam to inak. Jeden moj kamarat studoval hudbu, hra na husliach. Cely zivot spomina okridlenu vetu, ktoru vypustil nejaky jeho podagog: "Pane, mne nevadi, ze hrate falosne, mne vadi, ze vam to nevadi".

Presne o tom, je tento prispevok, ak ste si to nesvimnli. Mne nevadi, ze Pohoda hra falosne, mne vadi, ze Stormwar-u to nevadi.

Čo sa programu Pohoda týka nemám právo kritizovať - nepoznám ho. Ale dnes v inej téme riešime program OBERON a jeho nedostatky a poviem vám, som poriadne vytočená. Ak mám ja sledovať všetko, či mi to program dobre zaúčtuje, potom si rovno môžem vytvoriť vlastný program./:mee: no neviem to/ Myslím si, že ak ja mám povinnosti voči svojim klientom a za určité veci som zodpovedná, takýto postoj by mali zaujať tvorcovia SW voči nám - svojim klientom.
Jana2004
16.01.09,21:50
Určite máš MISOMISO pravdu, že Ti vadí reklamovaný nedostatok a taktiež máš nárok povedať svoj názor. Problém "PORADY", aj keď určite budem zdieľať obrovskú kritiku, nechajte ľudí povedať svoj názor a nekritizujte ich hneď za to, že to povedali. Sedíme za PC 8-12 hodín denne, častokrát sa rozprávame celý čas len s PC a vlastnými myšlienkami. Občas máme chuť sa vyžalovať alebo prehodiť pár slov a zase je tu len PC a naša PORADA. Žiaľ, občas zúfalé výkriky do tmy majú ako odozvu zbytočnú kritiku. Do nového roku trochu tolerancie by nezaškodilo. Aj ja som v minulosti žiadala stormware, čiže Pohodu o úpravu vrchnej strany rozdelením na polovice, ľavé ako informačnú a pravú vo forme poznámkového zošita. Robíme niekoľko firiem a často krát papierikujeme zbytočne, pričom keby som si otvorila danú firmu, videla by som tam svoje poznámky, čo mám kde urobiť a pod. Žiaľ, do dnes to nezrealizovali. Pre 90% poraďákov nepodstatné, avšak ja by som to uvítala. Tým nechcem povedať, že Pohoda je zlá, je to veľmi dobrý program a som s ním spokojná, ale prispôsobenie sa potrebám klienta by nezaškodilo.
Robina
17.01.09,07:20
Čo sa týka Oberonu, tak musím s tebou Melnick súhlasiť. Ja som bola na nich napálená od septembra, keď reagovali tak flegmaticky, že som sa pripravovala psychicky aj finančne na zmenu. Tú som vykonala v decembri - uvidím či dobre. Ale horšie to už byť nemôže - len tie začiatky - všetko zadávať je najhoršie. No a pri spracovávaní decembra v Oberone som v šoku - mzdy sa bojím spracovať - pretože každý deň niečo robia - vraj aktualizácie. Čiže všade je nejaký problém, ale keď človek vidí, že sa snažia - tak sa to dá pochopiť, ale keď po nás chcú klienti všetko hneď /za tie smiešne sumy/ a my sa nemáme spoľahnuť na predplatené služby v programe /za sumy bez vyjednávania nie malé/, tak je čas na zmenu.
Pidgey
17.01.09,11:06
Určite máš MISOMISO pravdu, že Ti vadí reklamovaný nedostatok a taktiež máš nárok povedať svoj názor. Problém "PORADY", aj keď určite budem zdieľať obrovskú kritiku, nechajte ľudí povedať svoj názor a nekritizujte ich hneď za to, že to povedali. Sedíme za PC 8-12 hodín denne, častokrát sa rozprávame celý čas len s PC a vlastnými myšlienkami. Občas máme chuť sa vyžalovať alebo prehodiť pár slov a zase je tu len PC a naša PORADA. Žiaľ, občas zúfalé výkriky do tmy majú ako odozvu zbytočnú kritiku. Do nového roku trochu tolerancie by nezaškodilo. Aj ja som v minulosti žiadala stormware, čiže Pohodu o úpravu vrchnej strany rozdelením na polovice, ľavé ako informačnú a pravú vo forme poznámkového zošita. Robíme niekoľko firiem a často krát papierikujeme zbytočne, pričom keby som si otvorila danú firmu, videla by som tam svoje poznámky, čo mám kde urobiť a pod. Žiaľ, do dnes to nezrealizovali. Pre 90% poraďákov nepodstatné, avšak ja by som to uvítala. Tým nechcem povedať, že Pohoda je zlá, je to veľmi dobrý program a som s ním spokojná, ale prispôsobenie sa potrebám klienta by nezaškodilo.

V pohode zapracuju poziadavky iba ak su naozaj opodstatnene, alebo ak da podnet viac zakaznikov na rovnaku vec. Jedna vec je kritizovat program, a druha vec je odhovarat ludi od jeho kupy, co ciastocne vyplyva z nazvu temy. Vyslovenie nazoru by potom skor znelo: nabuduci rok zvazim ci zakupim servis na dalsi rok...
K Pohode, ak by zaroven mali zapracovavat vsetky podnety od zakaznikov, nestala by cca 10 tis
ALDA
17.01.09,12:07
mimotemyešte že používam iný program a pracujem v pohode.:---:D

Ale skutočne vážne, za 16 rokov som prešla asi cca desiatimi programami. Každý mi zobral niekoľko rokov života-som vždy tvrdila. Ano s programom sa treba skamarátiť, študovať ho, pohrať sa s ním a pod. a ked aj nastanú nejaké problémy nevzdávať sa.
Musím uznať, že to autori v tejto dobe nemajú ľahké tak ako my, toľko noviel a noviel noviel a všelijakých noviniek a ešte aj prechod na novú menu a všetko chceme mať už včera, pretože sme si zvykli na pomoc. Čo by sme robili, keby sa všetko ešte robilo ručne, to som zažila a preto trošku trpezlivosti nám nezaškodí.:)
Posťažovať sa a radiť si navzájom, pretože niekedy je to iba banalita, ale názov témy je podľa môjho názoru skutočné neadekvátny.
misomiso
17.01.09,12:12
Určite máš MISOMISO pravdu, že Ti vadí reklamovaný nedostatok a taktiež máš nárok povedať svoj názor. Problém "PORADY", aj keď určite budem zdieľať obrovskú kritiku, nechajte ľudí povedať svoj názor a nekritizujte ich hneď za to, že to povedali. Sedíme za PC 8-12 hodín denne, častokrát sa rozprávame celý čas len s PC a vlastnými myšlienkami. Občas máme chuť sa vyžalovať alebo prehodiť pár slov a zase je tu len PC a naša PORADA. Žiaľ, občas zúfalé výkriky do tmy majú ako odozvu zbytočnú kritiku. Do nového roku trochu tolerancie by nezaškodilo. Aj ja som v minulosti žiadala stormware, čiže Pohodu o úpravu vrchnej strany rozdelením na polovice, ľavé ako informačnú a pravú vo forme poznámkového zošita. Robíme niekoľko firiem a často krát papierikujeme zbytočne, pričom keby som si otvorila danú firmu, videla by som tam svoje poznámky, čo mám kde urobiť a pod. Žiaľ, do dnes to nezrealizovali. Pre 90% poraďákov nepodstatné, avšak ja by som to uvítala. Tým nechcem povedať, že Pohoda je zlá, je to veľmi dobrý program a som s ním spokojná, ale prispôsobenie sa potrebám klienta by nezaškodilo.

Ja si stale myslim, ze najvacsou vydodu internetu je, ze si ludia mozeu vymienat zakaznicke skusenosti a informacie a vyrobkocj a sluzbach. Tyka sa to jajma blogov a chatov, a to aj takych, ako je porada. Porada je sice o uctovnictve, ale ludia sa tu mozu vzajomne varovat napr. pred vyuzitim sluzieb nekvalitneho vyrobcu okien, co je dobre. Tym viac so zameranim stranky suvisi debata o uctovnom software.

Mne nejde iba o to vyzalovat sa. Ja to chapem ako celkom legalny a velmi ucinny nastroj na tom ako prinutit vyrobcu spravat sa nalezite. Apropos - nasi zakaznici robia uplne to iste. Kazda chybicka nasich vyrobkov sa ocita na odbornych chatoch v anglictine, ktore maju celosvetovy dosah. Iba uplne prikladny zasah z nasej strany (perfektny zakaznicky servis, naprava, odskodnenie a ospravedlnenie) dokazu zabranit najhosriemu. Naozaj vam mozem potvrdit, ze kazdu zmienku o nasich produktoch, ci uz pozitivnu alebo negativnu citime priamo na nasej penazenke a to velmi intenzivne.

Richard sem nedavno napisal, ze ktorysi vyrobca uct. softu sem prestal davat platene bannery potom, co tu bol "poohovarany". No - ja som na to napisal, ze by sa to mali naopak platit, pretoze je to velmi dobry bezplatny kanal, ako ziskat spatnu vazbu. Potom staci naozaj malo - spravit napravu, a firma ziska sympatie aj u dalsich (nie kazdy, komu nieco vadi sa naozaj rozhodne stazovat na internete).

A co sa tyka mojej konkretnej poziadavky - to nebol nejaky "zlepsovak", ja som reklamoval, ze to co islo v decembri uz nejde v januari a myslim, ze v tomto pripade je ich psou povinnostou to cim skor napravit.
Onko
17.01.09,13:53
A co sa tyka mojej konkretnej poziadavky - to nebol nejaky "zlepsovak", ja som reklamoval, ze to co islo v decembri uz nejde v januari a myslim, ze v tomto pripade je ich psou povinnostou to cim skor napravit.

Ja by som to ako reklamáciu tiež zamietol: Faktúru v cudzej mene v cudzom jazyku dokážeš vytlačiť v januári rovnako ako aj v decembri. Možno keby si reagoval slušnejšie a nepísal o "psej povinnosti", tak by boli v Tvojom prípade ústretovejší.
dracica
17.01.09,16:46
ahojte poradaci dostala som takýto napad...čo by ste povedali na to keby sa diskutovalo o softwaroch o výhodách a nevýhodach z praxe????...1. tema by sa nazvala výhody nevýhody softw. POHODA, 2. tema výhody a nevýhody MONEY atď:)
misomiso
17.01.09,18:15
Ja by som to ako reklamáciu tiež zamietol: Faktúru v cudzej mene v cudzom jazyku dokážeš vytlačiť v januári rovnako ako aj v decembri. Možno keby si reagoval slušnejšie a nepísal o "psej povinnosti", tak by boli v Tvojom prípade ústretovejší.

Ja som reagoval slusne. Volal som tam hned po novom roku a bol som slusny. Potom som volal znova o dva tyzdne a opat som bol slusny. Oni boli do telefonu sice "slusni" tiez, napriek tomu bolo zrejme, ze ich nejake problemy nejakeho zakaznika vobec netrapia.

Stale sí myslim, ze psou povinnostou kazdeho poskytovatela sluzieb je udrziavat aspon uroven, ktoru sluzba mala ked ju zakaznik kupoval. Ja som mal Pohodu na skusku a kupil som ju preto, ze som si vyskusal, ze viem tlacit faktury v EUR aj v cudzich jazykoch a so zodpovedajucim formatom bankoveho spojenia.

Ja neviem, o co vam tu stale ide, ked sa zastavate niekoho, kto nie je ochotny pohnut prstom aby opravil svoju chybu. Jeden tu pise, ze by Pohoda stala 10.000, iny, ze nie som slusny. Ved ja netvrdim, ze by soft nemohol stat 10.000, su aj omnoho drahsie softy. Na druhej strane ale na to, aby sa faktura, ktora sa da vytlacit v USD alebo JPY dala vytlacit aj v EUR snad netreba 100 hodin prace spickoveho IT specialistu. To mate stale pocit, ze je pre Stormware to taky problem?
8alle
17.01.09,18:25
Misomiso ,uvedom si ,koľko mali teraz práce programátori ,naša legislatíva sa o to riadne postarala.
Ak by si mal zamestnancov a nemal by si načas a správne vypočítané mzdy ,odposlané formuláre do poisťovní ,zaplatené odvody a dane a potom by ti prišla/prišli pokuty ,určite by sa ti zdal problém s faktúrou za malicherný.
Nechcem obhajovať ten či onen softvér, no trochu sa treba zamyslieť nad tým ,prečo nestíhajú reagovať včas .
misomiso
17.01.09,18:38
Ja by som to ako reklamáciu tiež zamietol.

Ked si sa tak uprimne priznal, tak budem tiez uprimny. Cloveka, ktory neuzna takuto "reklamaciu" by som urcite nezamestnal. Este raz prepac za uprimnost, nejde mi o nejaky osobny utok, ide mi o to, ze by si tym poskodil firmu, preto o tom pisem.

Dnes uz skoro kazdy dokaze vyrobit vsetko a to velmi kvalitne. Suboj firiem sa v buducnosti (uz sa to zacina) presunie v podstate vyhradne na pole "vztah k zakaznikovi", teda "zakaznicky servis".

V poslednom case som zazil mnozstvo prikladov, ktore naznacuju tuto zmenu, nanestastie zatial nie velmi na Slovensku, hoci aj tu uz badat prve naznaky. Naposledy som si v Mnichove nechal vymenit u hodinara baterku do takych specialnych hodin. Ospravedlnoval sa, ze ma strasne vela roboty, ze to nemoze spravit na pockanie, ze mam prist o 2 hodiny. Prisiel som teda o dve hodiny a on zistil, ze to stale nie je hotove. Opytal sa ma, ci mozem prist za hodinku. Prisil som teda za hodinu a moja zakazka stale nebola hotova. Sam teda zanechal svoju pracu a osobne mi to na pockanie predo mnou vymenil, ospravedlnil sa ze som musel cakat, a "ako samozrejmost" som spolu s ospravedlnenim dostal baterky aj pracu celkom zadarmo.

V poslednom case som precital mnozstvo dobrych knih, so zemeranim na marketing, PR a riadenie firiem. Vsetko toto je tam opisovane ako uplna nevyhnutnost a samozrejmost pre tych, ktori chcu prezit. K nam to samozrejme vsetko prenika trocha pomalsie, preto sa cudujeme, preco este turisti z cudzich krajin "neobjavili krasy Slovenska" a preco je tak malo cisto Slovenskych firiem, ktore exportuju na "zapad".

Aj reakcie v tejto teme ma utvrdzuju v tom, ze perspektiva nie je ruzova. Uz len zistenie, ze naozaj asi patrim k "malo" zakaznikom, ktori potrebuju vytlacit fakturu v anglictine nie je radostne. Ja viem - v makroekonomickych ukazovateloch nas export nestoji najhorsie, ale z poznania, ze to tu cele taha Peugeot, Kia a VW beha mraz po chrbte. Jednak je zle, ze su to vsetko firmy z jednej oblasti, a teda vsetky zasahuje rovnaka kriza odbytu, a napokon su to vsetko zahranicni vlastnici, ktori o par rokov mozu kludne zobrat zeriav, nalozit tie stroje a odviest ich do Moldavska alebo naUkrajinu, ak sa im bude zdat, ze nasi ludia pytaju vela.

Pritom by stacilo malo. Vyrobkov a sluzieb, ktorymi by sme mohli uspiet na svetovych trhoch je tu dost, stacilo by si v mnohych pripadoch osvojit zvykosti "civilizovaneho" sveta. Presne tento termin "civilizovany" som tu spominal nedavno, ked som sa pokusal na jednom US chate branit cest Slovenka po tom, co sa jedna Bratislavska firma rozhodla neuznat jednemu americanovi opravnenu reklamaciu. Ja som presvedceny, ze uz to olutovala, ale o to tu nejde. Ja som bol vtedy dost pobureny slovnikom, ktory pouzivali, ked Slovensko zaradovali mimo civilizovany svet. Dnes som uz opatrnejsi a ked vidim reakcie v tejtio teme tak im musim mozno aj ciastocne dat zapravdu...
misomiso
17.01.09,18:39
Misomiso ,uvedom si ,koľko mali teraz práce programátori ,naša legislatíva sa o to riadne postarala.


To je sice pravda, ale kedy bol prijaty zakon o prechode na Euro? Nebolo to nahodou uz pred rokom?
Melnick
17.01.09,18:49
mimotemyešte že používam iný program a pracujem v pohode.:---:D

. Čo by sme robili, keby sa všetko ešte robilo ručne, to som zažila a preto trošku trpezlivosti nám nezaškodí.:)

Aldi, vieš že ma to dnes zrovna napadlo, ako by som toto všetko zvládala a riešila,keby neboli PC ? A môžem Ti povedať - preskočil mi mráz po tele.:)
Rozalka
17.01.09,19:11
To je sice pravda, ale kedy bol prijaty zakon o prechode na Euro? Nebolo to nahodou uz pred rokom?
Bolo. A hádaj, kedy vyšli zákony z dielne jednotlivých ministerstiev? netráp sa s odpoveďou - v decembri.


Aldi, vieš že ma to dnes zrovna napadlo, ako by som toto všetko zvládala a riešila,keby neboli PC ? A môžem Ti povedať - preskočil mi mráz po tele.:)
Veru, a keby ten plyn nepustili ... ako by sme robili ručne? už by sme to veľmi ťažko zvládli (veď ani kalkulačky by nefungovali)
evina
17.01.09,19:45
Ja si dovolím takúto reakciu. Áno misomiso trochu zdramatizoval názov témy , ale ja s ním v podstate po obsahovej stránke súhlasím. Každý zákazník pre dodávateľa je zákazník. Ak má problém s výrobkom a požiada o spoluprácu /podľa toho čo Misimiso píše, ak to v programe už bolo, tak by to nemal byť problém - to uvažujem laicky lebo softom nerozumiem/ mal by sa mu dodávateľ venovať.
Z môjho pohľadu tiež neobstoja argumenty akože ináč by soft stál viac, mám si to opraviť sama /no to by napr. v mojom prípade nebolo nikdy:D alebo máme byť trpezliví, nakoľko teraz majú softweristi veľa práce.
Za soft platí toľko, koľko si oni udali cenu a žiada doplniť niečo čo už program obsahoval. Ak sa to nedá urobiť je treba na to zákazníka upozorniť. Ja sa tiež neviem zmieriť všeobecne s ľahostajnosťou.
Dovolíte si Vy povedať niektorému zo svojich klientov, že mu o jeden deň neskôr podáte DP za DPH lebo máte veľa práce teraz s prechodom na Euro?. Ignorujete jeho požiadavky, ak chce, aby ste mu napr. napísali postup pri vystavovaní faktúr, hoci mu faktúry ináč nevystavujete a pod. Ak máte veľa firiem a roboty zaujíma to niektorého z Vašich klientov?. Skrátka všetci si musíme odvádzať svoju prácu a neobstojí, že iba jeden žiada takú úpravu - aj jeden človek je zákazník.
Viete, ak budeme stále len 100% tolerantní, potom nevymiznú napr. také prípady ako sa i mne stal osobne. Kúpila som cestovnú tašku vo veľkom OD. Po prvom použití sa na rohu rozpárala. Išla som reklamovať a pracovníčka, ktorá reklamáciu prijímala sa obrátila na svoju kolegyňu a prehodila ironickým tónom ani sa na mňa neopozrúc: "To mám tak rada, ak ľudia prídu s takouto blbosťou a nevedia si to zašiť sami".
Podľa niektorých som možno mala byť zhovievavá, ale ja som nebola lebo neznášam takýto prístup k práci. Zavolala som vedúcu a požiadala ju, aby upozornila svoju pracovníčku, že ........ a na záver som dodala, že ak budem chcieť rozpáranú tašku, tak si ju kúpim na burze ale obvykle nezašívam nové veci. Po rozhovore so sojou nadriadenou už nemala pracovníčka taký oprsklý výraz. Viem, že v duchu určite nadávala na mňa a neuznala si chybu, ale systematicky sa musíme snažiť neuspokojovať s takýmto prístupom k práci .....
misomiso
17.01.09,20:05
Viete, ak budeme stále len 100% tolerantní, potom nevymiznú napr. také prípady ako sa i mne stal osobne. Kúpila som cestovnú tašku vo veľkom OD. Po prvom použití sa na rohu rozpárala. Išla som reklamovať a pracovníčka, ktorá reklamáciu prijímala sa obrátila na svoju kolegyňu a prehodila ironickým tónom ani sa na mňa neopozrúc: "To mám tak rada, ak ľudia prídu s takouto blbosťou a nevedia si to zašiť sami".


Ano, problem je myslim v tom, ze tato predavacka nebola majitelkou obchodu a sama necitila ziadnu spojitost medzi hrubkou svojej penazenky a spokojnostou zakaznikov s firmou, pre ktoru pracuje. Ja osobne ak by som mal maoobchod by som detailne poucil personal ako sa spravat k zakaznikom a porusenie tychto zasad by som povazoval za "hrube porusenie prac. discipliny" so vsetkymi dosledkami. Malokto si uvedonuje "hodnotu" takehoto spravani av peniazoch. Platilo to vzdy. Internet dolezitost tejto oblasti este vyrazne znasobuje.

Mozno si mnohi myslia, ze cielom tejto temy bolo Stormwaru uskodit. Naopak. Cielom bolo im pomoct.

Mozno ste si (niekedy v lete) vsimli temu o Tatra Banke, do ktorej vyznamne prispieval pan Mihal a neskor aj ja. Obaja sme sa s Vami bohato delili o nase mimoriadne negativne skusenosti so sluzbami tejto banky. Mam vyrazny poct, ze od tej doby sa dost zmenilo. Tatra Banka ma prestala oslovovat s ponukami, ktore boli vyhodne iba pre nu a ktore by som si nedovolil ponuknut ani znepriatelenemu analfabetovi (co sa pred tym hojne stavalo) a zacali sa spravat korektnejsie. Aj od znamych som dostal referencie, ze sa tam zacina cosi diat. Ja som od tej doby ziaden ich produkt uz nevyuzil (strata dovery bola u mna dost silna, preto ta opatrnost), ale ak je to naozaj tak, ze si tam niekto nieco uvedomil, tak som tomu rad. A to aj v pripade ak by som zlepsenie ich sluzieb osobne ja nevyuzil, jednoducho ma tesi, ak je naozaj pravda, ze sa k ludom uz spravaju ferovejsie.

Samozrejme je to otazka - mohli k tomu priepiet prispevky pana Mihala o dalsich par nespokojnych klientov na Porade? No - ono to nebolo iba na Porade, boli toho plne chaty. Ja som osobne presvedceny, ze tam niekto zmuderl a zistil, ze internet dnes uz nie je iba hracka pre deti, ale casto aj ucinna reklama (resp. antireklama) zadarmo.

Ved staci tak malo. Zlepsit sluzby a odkomunikovat to. Hoci aj zadarmo tu na Porade. Je to ako v tej reklame na Mobelix - "nestoji skoro nic".
Bastian
17.01.09,20:58
Ja by som to ako reklamáciu tiež zamietol: Faktúru v cudzej mene v cudzom jazyku dokážeš vytlačiť v januári rovnako ako aj v decembri. Možno keby si reagoval slušnejšie a nepísal o "psej povinnosti", tak by boli v Tvojom prípade ústretovejší.

Ja to vidím práve naopak. Na Slovensku si ľudia sami žiadajú, aby sa k nim človek správal tvrdšie. Ako keby im ľudské jednanie nevyhovovalo. Stáva sa mi (a často to vidím aj u iných napr. na úradoch v reštauráciách alebo v obchodoch), že slušné správanie neakceptujú. Buď majú druhých za hovädá a tak s nimi aj jednajú, alebo ich proste odbijú. Až keď ich človek postaví do pozoru, až vtedy sa začnú správať inak (resp. až potom sa veci pohnú)...

V mnohých slov. obchodoch a úradoch platí také divné pravidlo: Čím slušnejšie sa budeš správať, tým arogantnejšie budú s tebou jednať...

A mám taký pocit, že za momentálneho stavu sa to tak skoro ani nezlepší. Úctivé a slušné správanie dnes vidieť iba sem-tam... Na Slovensku dnes nie je iba finančná a plynová kríza. Je tu oveľa horšia kríza... Ľudia zabudli na to, že tak ako pri koláčoch - najprv ich treba upiecť, tak aj pri iných veciach v živote - musí vyjsť najprv od nich nejaký impulz a až potom môžu čakať, že sa to k nim vráti v podobe niečoho príjemného. Neviem prečo je to tak, ale veľa ľudí čaká za nič niečo. Správajú sa neprofesionálne príp. neľudsky... a potom sa čudujú, že sa im v živote nedarí.
Melnick
17.01.09,21:02
Rozalka
Citát:
Pôvodca textu príspevku: Melnick http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/98898-zvazte-nakup-pohody-post919923.html#post919923)
Aldi, vieš že ma to dnes zrovna napadlo, ako by som toto všetko zvládala a riešila,keby neboli PC ? A môžem Ti povedať - preskočil mi mráz po tele.:)


Rozalka
Citát:

Veru, a keby ten plyn nepustili ... ako by sme robili ručne? už by sme to veľmi ťažko zvládli (veď ani kalkulačky by nefungovali)

A bolo by nám myslím, horúco aj bez plynu.:D
Bastian
17.01.09,21:26
Ano, problem je myslim v tom, ze tato predavacka nebola majitelkou obchodu a sama necitila ziadnu spojitost medzi hrubkou svojej penazenky a spokojnostou zakaznikov s firmou, pre ktoru pracuje. Ja osobne ak by som mal maoobchod by som detailne poucil personal ako sa spravat k zakaznikom a porusenie tychto zasad by som povazoval za "hrube porusenie prac. discipliny" so vsetkymi dosledkami. Malokto si uvedonuje "hodnotu" takehoto spravani av peniazoch. Platilo to vzdy. Internet dolezitost tejto oblasti este vyrazne znasobuje.

Mozno si mnohi myslia, ze cielom tejto temy bolo Stormwaru uskodit. Naopak. Cielom bolo im pomoct.

Mozno ste si (niekedy v lete) vsimli temu o Tatra Banke, do ktorej vyznamne prispieval pan Mihal a neskor aj ja. Obaja sme sa s Vami bohato delili o nase mimoriadne negativne skusenosti so sluzbami tejto banky. Mam vyrazny poct, ze od tej doby sa dost zmenilo. Tatra Banka ma prestala oslovovat s ponukami, ktore boli vyhodne iba pre nu a ktore by som si nedovolil ponuknut ani znepriatelenemu analfabetovi (co sa pred tym hojne stavalo) a zacali sa spravat korektnejsie. Aj od znamych som dostal referencie, ze sa tam zacina cosi diat. Ja som od tej doby ziaden ich produkt uz nevyuzil (strata dovery bola u mna dost silna, preto ta opatrnost), ale ak je to naozaj tak, ze si tam niekto nieco uvedomil, tak som tomu rad. A to aj v pripade ak by som zlepsenie ich sluzieb osobne ja nevyuzil, jednoducho ma tesi, ak je naozaj pravda, ze sa k ludom uz spravaju ferovejsie.

Samozrejme je to otazka - mohli k tomu priepiet prispevky pana Mihala o dalsich par nespokojnych klientov na Porade? No - ono to nebolo iba na Porade, boli toho plne chaty. Ja som osobne presvedceny, ze tam niekto zmuderl a zistil, ze internet dnes uz nie je iba hracka pre deti, ale casto aj ucinna reklama (resp. antireklama) zadarmo.

Ved staci tak malo. Zlepsit sluzby a odkomunikovat to. Hoci aj zadarmo tu na Porade. Je to ako v tej reklame na Mobelix - "nestoji skoro nic".
Keď im misomiso oznámil, že mu niečo nefunguje, tak sa mu mali ospravedlniť a povedať mu, kedy bude chyba odstránená. Ja sa mu nečudujem, že sa tu ozval. Bodaj by to všetci tak robili. Veci okolo nás by fungovali tak ako majú.

A ešte niečo. Keď sa budete sťažovať majiteľovi alebo vedúcemu nejakého obchodu, kde ste zažili neprofesionálny prístup, tak sa len ukáže aký je... Nabudúce by ste sa tam už s takým neprofesionálnym správaním nemali stretnúť. Ak áno, tak by ste tam už viac nemali ísť. Znamená to potom, že je taký istý a je mu jedno ako sa správajú jeho zamestnanci k zákazníkom. Dúfam, že príde čas, keď takýchto... budú ľudia zďaleka obchádzať.
Pidgey
17.01.09,21:44
tu prikladam, ak by niekto teda potreboval tie tlacove zostavy, Vydana FA v Nemcine a Anglictine
Onko
17.01.09,23:05
podľa toho čo Misimiso píše, ak to v programe už bolo, tak by to nemal byť problém - to uvažujem laicky lebo softom nerozumiem

Práve v tomto je problém, že nie je pravda, že by teraz v programe chýbalo niečo, čo tam pretým bolo. Aj kvôli tomu som napísal, že by som to ako reklamáciu zamietol. (Nie že by som sa tým nezaoberal a nesnažil sa zákazníkovi vyhovieť, ale nie ako reklamáciu.)
Onko
17.01.09,23:19
V mnohých slov. obchodoch a úradoch platí také divné pravidlo: Čím slušnejšie sa budeš správať, tým arogantnejšie budú s tebou jednať...

Ale kvôli tomu sa nebudem správať neslušne aj u tých, u ktorých to divné pravidlo neplatí. :) Nerád generalizujem a obzvlášť som proti nejakej kolektívnej vine. Snažím sa byť slušný z pozície zákazníka aj dodávateľa.

Pracoval som aj na zákazníckej podpore a veľakrát sa zákazníci arogantne domáhali niečoho, na čo nemali právo. Bolo to nepríjemné a samozrejme klesala ochota čosi pre takého zákazníka robiť. Naopak keď zavolá niekto a komunikuje milo a príjemne, tak mu znesiem modré z neba. ;)
misomiso
18.01.09,11:36
Ale kvôli tomu sa nebudem správať neslušne aj u tých, u ktorých to divné pravidlo neplatí. :) Nerád generalizujem a obzvlášť som proti nejakej kolektívnej vine. Snažím sa byť slušný z pozície zákazníka aj dodávateľa.

Pracoval som aj na zákazníckej podpore a veľakrát sa zákazníci arogantne domáhali niečoho, na čo nemali právo. Bolo to nepríjemné a samozrejme klesala ochota čosi pre takého zákazníka robiť. Naopak keď zavolá niekto a komunikuje milo a príjemne, tak mu znesiem modré z neba. ;)

Otazne je prave castokrat co je to "prijemne" a naco ma "zakaznik pravo". Ja si osobne myslim, ze na to pravo mam a dva razy som tam slusne volal v priebehu 14 dni, kym som to zavesil dem na Poradu, takze neviem, v com je problem.
misomiso
18.01.09,11:46
Práve v tomto je problém, že nie je pravda, že by teraz v programe chýbalo niečo, čo tam pretým bolo. Aj kvôli tomu som napísal, že by som to ako reklamáciu zamietol. (Nie že by som sa tým nezaoberal a nesnažil sa zákazníkovi vyhovieť, ale nie ako reklamáciu.)

No tym si prave nie som vobec isty. To by som potom nemohol ziadat od Stormwaru asi ziadne upravy suvisiace s prechodom na euro nie? Ved ked som Poradu kupoval, euro sme nemali.

Myslim, ze soft je prave uplne nieco ine ako napr. auto. Tam sa napriklad stalo majitelom starsich vozov, ze zo dna ma den uz nemohli tankovat benzin na pumpach, kvoli zmene legislativy (prechod na bezolovnaty benzin). Teda mohli tankovat, ale mali to skomplikovane tym, ze museli kupovat rozne aditiva a nesmeli zabudnut ich tam primiesat.

Lenze toto opatrenie postihlo majitelov aut, ktore su uz davno po zaruke. Je logicke, ze vyrobcovia tychto aut s tym uz nic nemaju spolocne, dnes ti isti vyrobcovia produkuju auta, ktorych motory uz znasaju bezolovnaty benzin. Soft nie je nikdy po zaruke, ak si platis technicku podporu a aktualizacie, vyrobca musi zodpovedat za to, ze to pobezi bez toho, aby si zrazu zo dna na den spadol do situiacie ze musis hladat nejake nahradne riesenia. Od toho su tie aktualizacie, aby reagovali na meniacu sa legislativu.

Ja viem, ze prechod na Euro si nevymyslel Stormware, ale nevymyslel som si ho ani ja. Kazdy s tymto prechodom musime znasat svoj diel starosti, dokonca aj ludia, ktori vobec nepodnikaju s tym maju spojene nejake komplikacie. Je ale na vyrobcovi softu, aby zapracoval vsetky zmeny do aktualizacii, pokial mozno vcas, teda vopred. Ak uz sa to neda vopred, malo by to byt co naskor po objaveni problemu.
emik
20.01.09,09:44
mno pridam aj ja svoj nazor a skusenosti na temu zakaznicky servis a celkovy pristup k zakaznikom. Pred 8 mesiacmi som sa vratila na slovensko. 3 roky som zila v krajine, kde som bola cudzincom, v krajine kde slova ako: dobry den, dakujem, prepacte su bezne pouzivane. Je mi luto a smutno, ze okrem novych aut sa tu toho vela nezmenilo. Casto ma riadne vytoci reakcia niektorych ludi, ci uz v obchodoch, v novinovych stankoch, restauraciach, vo firmach.

Raz sa mi stalo, ze som si chcela kupit listok na bus, chcela som 2ks po 17 SK. Pozeram do penazenky a vravim tetuske v stanku ze bohouzial mam len tisicku. A ona, no tak to teda nie, ona nevydava z tisicky len za listky. Vravim, ze nemam ine, ze co mam robit. Odpovedala, ze toto nie je jej starost, a bla bla....som sa jednak ponahlala a jednak sa to nejak nakopilo, tak som vyletela s tym, ze ja som predsa zakaznik. A ona, ze a co! .... Ludia na zastavke si urcite mysleli, ze ja som ta drza. Bolo mi len luto toho, ze som sa neovladla a zvysila som hlas....Inak sranda bola to, ze keby ta tetuska kusok pohla rozumom a vyriesila moj problem, tak by sa ma spytala: Prosim vas a urcite nemate nejake drobne mince, aspon na jeden listok? Tak by som sa pozrela do priehradky s mincami a zistila by som, ze ano mam.

Hej a este aby som nezabudla....za tych 8 mesiacov som nepocula NIKOHO povedat: Prepacte; Je mi to luto; Ospravedlnujem sa .... tolkokrat by to potesilo, aj v pripadoch kedy nejde o nic.

Prosim vsetkych manazerov a zamestnavatelov: venujte pozornost svojim zamestnancom. Zabezpecte im trening, aby mohli zlepsit zakaznicky pristup, aby sa vedeli ospravedlnit hoc aj zato, ze rohliky sa uz vypredali, ved zakaznik je tym skodny, tak nech citi vasu snahu pomoct mu. Vyssi stupen bude navrhovanie alternativnych rieseni. Nech pouzivaju hlavu. Napriklad: Rohliky nemame, ale mame super ine neviem ake pecivo :)

Negativne skusenosti sa siria 10x rychlejsie ako pozitivne.

Este moja konkretna skusenost s pohodou. Objednala som si pohodu komplet a k tomu aj report designer. Poslali mi len pohodu komplet...:)

prajem pekny den vsetkym, plny pozitivnych skusenosti a zazitkov
Emi
Klára2
21.01.09,14:16
Som veľmi spokojná s Pohodou, nič nie je dokonalé ale naozaj mi práca s Pohodou vyhovuje.
Dnes som natrafila na to ALE, a neide o software, ale o tech. podporu. Myslím, že aj za to, že mne, účtovníkovi ale nie odborníkovi na hadware a saoftware poradia, hoc sa niekedy pýtam na banálnosti, tak aj za to si platíme kažbý rok poplatok SERVIS. Preto neviem, či by som mala pri telefonickom dotazovaní a riešení problému s pracovníkom na technickej podpore počúvať, ako komentuje svojmu kolegovi, aký som hrozný zákazník, ani nevie, z akej diery, keď mám t. predvoľbu, atď...... Skrátka, bol to veľmi "príjemný" komentár. Pokiaľ sa naozaj ich hovory nahrávajú, ako na to upozorňujú vždy pri zavolaní, tak sa mi zdá, že by to autor tohto komentára nemusel rozchodiť.

Je mi ľúto, ale tento telefonický rozhovor pozmenil môj názor a pohľad na STORMWARE. Ešte ju budem stále všetkým odporúčať?
misomiso
21.01.09,14:25
Ja som si dnes taketo nervy usetril, pre zmenu sa mi tam nepodarilo dovolat vobec - "vsetci operatori prave hovoria so zakaznikmi" :)
emik
21.01.09,14:29
Som veľmi spokojná s Pohodou, nič nie je dokonalé ale naozaj mi práca s Pohodou vyhovuje.
Dnes som natrafila na to ALE, a neide o software, ale o tech. podporu. Myslím, že aj za to, že mne, účtovníkovi ale nie odborníkovi na hadware a saoftware poradia, hoc sa niekedy pýtam na banálnosti, tak aj za to si platíme kažbý rok poplatok SERVIS. Preto neviem, či by som mala pri telefonickom dotazovaní a riešení problému s pracovníkom na technickej podpore počúvať, ako komentuje svojmu kolegovi, aký som hrozný zákazník, ani nevie, z akej diery, keď mám t. predvoľbu, atď...... Skrátka, bol to veľmi "príjemný" komentár. Pokiaľ sa naozaj ich hovory nahrávajú, ako na to upozorňujú vždy pri zavolaní, tak sa mi zdá, že by to autor tohto komentára nemusel rozchodiť.

Je mi ľúto, ale tento telefonický rozhovor pozmenil môj názor a pohľad na STORMWARE. Ešte ju budem stále všetkým odporúčať?

hm, co myslite aka by bola reakcia vedenia firmy, ak by si ich slusne upozornila, ze ich zamestnanci mali neslusne spravanie voci tebe? :)
misomiso
21.01.09,14:37
Ano, zkaznicky servis Stormware asi naozaj nie je dobry. Uz som to tu niekde pisal, asi pred rokom som si kupil individualne skolenie, ale musel som vynalozit dost energie, skratka - nermal som dojem, ze oni potrebuju moje peniaze.

Problem vidim v tom, ked sa nejaka firma stane rychlo velmi uspesna, ludia zleniveju a maju pocit, ze to tak bude naveky. Toto je riziko vsetkych firiem (vratene mojej - to si uvedomujem) a dost firiem na to v historii uz zakapalo. Poniektori ludia su vo svojej uprimnosti schopni sa s tym este aj priznat zakaznikovi.

Jeden priklad z uspesneho stavebneho supermarketu. Asi 15 minut pred zatvorenim, pri kazdej pokladni asi sturia zakaznici. Posledna pokladna prazdna. Isiel som teda tam. Videl som ze je oznacena oznamom (Prednostne vybavujeme zakaznikov z vonkajsieho skladu) - teda pri tejto pokladni mali prednost ti, ktori kupovali rozmerne veci, ktore boli skladovane vonku. Lenze v case, ked som tam prisiel tam ziadny dalsi zakaznik nebol. Pokladnicka sa ma snazila otocit s tym, ze to je pokladna pre vonkajsi sklad. Tak jej vravim, ze vie, ale ze "prednostne" pre vonkajsi, teda teraz ma moze pokojne obsluzit. Ona na to - "Chodte vedla - tuto pokladnu planujeme casom vyuzivat iba pre vonkajsi sklad, tak uz teraz vychovavame zakaznikov".

Teda jej sa nechce 15 minut pred koncom prac. zmeny robit, tak "vychovava" zakaznikov. Samozrejme som jej povedal nieco, s cim sa asi doma nepochvali a nakoniec ma velmi rychlo obsluzila.

Teda v com bol problem? Pokladnicka nebola nijako zainteresovana na trzbch, mala svoj plat, a majitelia to neriesili, pretoze im do vacku (zatial) plynul rozpravkovy zisk. Nebola totiz ziadna konkurenica. Teraz uz zacina byt...
misomiso
21.01.09,14:39
hm, co myslite aka by bola reakcia vedenia firmy, ak by si ich slusne upozornila, ze ich zamestnanci mali neslusne spravanie voci tebe? :)

Myslim, ze otazka stoji skor - ci by bola vobec nejaka...
Klára2
21.01.09,18:03
Môj dnešný zážitok bol úplne zbytočný, pretože nikomu nič - okrem zlého pocitu - nepriniesol. Opakujem, viem o sebe, že nie som zručná napr.v exporte exelovských tabuliek do Pohody, lenže preto nerobím na technickej podpore, ale robím účtovníctvo. Celé poobede uvažujem nad tým, na čo to vôbec bolo.
Pidgey
21.01.09,21:03
ak mas nejaky dotaz, kludne sa tu spytaj, s exportom a importom do a z pohody mam dost skusenosti
atka4
21.01.09,21:54
ak mas nejaky dotaz, kludne sa tu spytaj, s exportom a importom do a z pohody mam dost skusenosti

Mám otázočku, lebo viem, že si v tom doma.
Firma A vlastní a používa SW Pohoda verzia komplet od 1.1.2009
Firma B (to ako "ja"), im robím účtovníctvo, tiež SW Pohoda verzia komplet

Doteraz mali iný SW, takže som všetky faktúry, kt. vystavili prepisovala (nie položkovite) do svojho SW, ale aj tak sa sem-tam stane chybička-zaokrúhľovanie - aj keď je nastavené rovnako a pod....

Vedela by som teraz, keď máme rovnaký SW aj verzie stiahnuť do svojej verzie ich vystavené faktúry z ich PC napr. za týždeň, alebo mesiac, alebo od č. do čísla....aby som to neprepisovala?

Samozrejme, aby som pritom nestratila ani nezmenila svoje predchádzajúce údaje. Detto moje údaje naviazané napr. na banku a pokladňu.

(každý máme sólo verzie, nie sme v sieti prepojení....)
oni vo svojom PC nahadzujú sklad - príjem a výdaj, ale do faktúr vydaných neťahajú cez sklad, ale robia sólo príjemky(z došlých faktúr - tie neevidujú v SW, len v Knihe faktúr - papier. verzia.) a výdajky, (opäť sólo vystavenie ťahajú zo skladu.)

Dosť neporiadne zaznamenávajú aj likvidáciu vydaných faktúr. Zväčša nesedí, spoliehajú na moje výstupy.

Neviem, či dosť informácií pre možné riešenie..
Ďakujem:confused:
Pidgey
22.01.09,10:53
pri importe /exporte z Pohody do Pohody nemusite nic exportovat. Staci ak chcete naimportovat do vasej databazy ich doklady (napriklad FA) - ist cez menu Subor/datova komunikacia/Import agendy - vybrat agendu ktoru chcete importovat (napriklad "faktury") , v dalsom krorku vas Pohoda vyzve od kial to chcete naimportovat - vyberiete priamo databazu Pohody zakaznika -tej druhej firmy, a v dalsom kroku Vam Pohoda oznami nieco v zmysle "databaza je vo formate databazy Pohoda, budu importovane kompletne udaje" a ponukne Vam na vyber co chcete importovat (vyber od -do datumu, vyber pomocou zaskravacich policok bud Vydane FA, prijate FA, zalohove FA, pohladavky zavazky). Najlepsie je si ale pre dtym zalohovat Vasu databau, ak by nahodou nieco nevyslo,aby ste si nespravili neporiadok u seba.Takto mate potom moznost si importovat FA iba od isteho datumu, cize si nebudete prepisovat stare udaje. Jediny problem moze nastat, ak by vo firme odkial importujete urobili nieco zle a pouzili by uz vystavene cislo FA este raz v dalsom mesiaci (napriklad by povodnu FA vymazali,alebo by jej zmenili datum na dalsi mesiac) - vtedy by pohoda zastavila import a vypisala chybu duplicitneho zaznamu pri importe.Inak by vsetko malo fungovat ako po masle ;). Ak by ste s tym mali problem,alebo by ste niecomu nerozumeli, napiste mi do spravy, dam Vam cislo na seba a cez telefon by sme to doklepli

A este k likvidaciam. Tie sa pri ziadnom importe neprenesu korektne. Pri takomto importe Vam ale pohoda spravi likvidaciu (ak dana Fa bola zlikvidovana) ako "likvidaciu bez vazby". To si potom musite rucne opravit (vymazat a vystavit novy doklad).Ak su likvidovane cez Pokladnu, aj tuto agendu si viete takto naimportovat, a potom si jednotlive doklady podla textu viete sparovat s danymi FA.V Banke by to malo byt obdobne.

A este posledne upozornenie: takyto import funguje, teda Pohoda Vam ponukne na vyber datum a agendy iba vtedy ak mate zhodny release, cize aktualizaciu Pohody. Ak maju oni starsiu verziu, musite si ju najprv u seba nacitat a previest do vasej verzie (zalozte si ju ako druhu, docasnu firmu, aby ste si neprepisali vasu databazu)
Onko
22.01.09,11:01
Mám otázočku, lebo viem, že si v tom doma.
Firma A vlastní a používa SW Pohoda verzia komplet od 1.1.2009
Firma B (to ako "ja"), im robím účtovníctvo, tiež SW Pohoda verzia komplet

Doteraz mali iný SW, takže som všetky faktúry, kt. vystavili prepisovala (nie položkovite) do svojho SW, ale aj tak sa sem-tam stane chybička-zaokrúhľovanie - aj keď je nastavené rovnako a pod....

Vedela by som teraz, keď máme rovnaký SW aj verzie stiahnuť do svojej verzie ich vystavené faktúry z ich PC napr. za týždeň, alebo mesiac, alebo od č. do čísla....aby som to neprepisovala?

Samozrejme, aby som pritom nestratila ani nezmenila svoje predchádzajúce údaje. Detto moje údaje naviazané napr. na banku a pokladňu.

(každý máme sólo verzie, nie sme v sieti prepojení....)
oni vo svojom PC nahadzujú sklad - príjem a výdaj, ale do faktúr vydaných neťahajú cez sklad, ale robia sólo príjemky(z došlých faktúr - tie neevidujú v SW, len v Knihe faktúr - papier. verzia.) a výdajky, (opäť sólo vystavenie ťahajú zo skladu.)

Dosť neporiadne zaznamenávajú aj likvidáciu vydaných faktúr. Zväčša nesedí, spoliehajú na moje výstupy.

Neviem, či dosť informácií pre možné riešenie..
Ďakujem:confused:

Je to možné takýmto postupom: Oni ti pošlú zálohu účtovnej jednotky, bude to súbor IČO_ROK.zip, ten treba rozzipovať, dostaneš súbor PohodaXX.mdb. Ten potom vieš použiť na import. V Pohode spustíš funkciu Súbor - Dátová komunikácia - Import agendy, zvolíš si agendu Faktúry a na ďalšej stránke cez Prechádzať otvoríš ten súbor PohodaXX.mdb. Na ďalšej stránke si definuješ dátumy, v rozsahu ktorých sa majú faktúry naimportovať.

Aby to fungovalo, musíte mať rovnakú verziu Pohody, napr. release 9005, tiež si treba uvedomiť, že keď sa definuje rozsah dátumov, tak je nutné importovať iba uzatvorené obdobia. Ak by doplnili nejakú faktúru do dňa, ktorý už máš naimportovaný, tak ten jeden importovať nepôjde, jedine keby si zase vymazala všetky faktúry z toho dňa a naimportovala opakovane celý deň. Ak nájde duplicitu, tak sa celý import zastaví.
Dada
22.01.09,12:45
Dobre tomu rozumiem, že si napríklad môže naimportovať len príjemky alebo len výdajky? Lebo mám taký prípad, že klient má Pohodu, vystavuje v nej faktúry a vedie sklad a mne by veľmi pomohlo, keby sa len faktúry a sklad dal naimportovať ku mne, kde mám všetko ostatné.
Pidgey
22.01.09,13:12
Ano, viete si naimportovat jednotlive agendy samostatne.
no, pri takomto importe mate na vyber importovat aj s vazbou na sklad. Tam ale musite mat aj rovnake karty (teda rovnaky kod vyrobku) ktore chcete importovat.Vydajky viete importovat tiez,ale prijemky sa nedaju.(Iba prijate FA). Treba si to zazalohovat a vyskusat. Ak mate viac skladov s rovnakymi kartami, pred importom si treba vybrat sklad, na ktory sa to bude viazat (cez menu sklady/Sklady - vybrat sklad).Ono, tazko sa niektore veci vysvetluju pisanim, ked neviem co presne chcete importovat, co presne mate uz u seba a co u zakaznika, a co zakaznik vytvara v Pohode.Keby napriklad medzi casom aj pridal skladove karty, tak by to mohlo pri importe naprv vydajok,alebo FA robit problemy, resp zbytocne komplikacie.Ale, aj tie sa daju riesit, len nechcem vypisovat vsetky mozne sposoby rieseni....
Heni
22.01.09,15:27
Pidgey, prosím, a dajú sa importovať len vystavené faktúry z Money do Pohody?
Onko
22.01.09,16:08
Pidgey, prosím, a dajú sa importovať len vystavené faktúry z Money do Pohody?

Pohoda vie importovať iba údaje zo súbora, ktorý má štruktúru Pohody. Pri prenose údajov medzi odlišnými systémami by ste potrebovali naprogramovať prevodník, ktorý by to zabezpečoval.
Pidgey
22.01.09,23:06
Pidgey, prosím, a dajú sa importovať len vystavené faktúry z Money do Pohody?
No bud ako pisal Onko, pomocou prevodnika,alebo....
Od zaciatku, Pohoda dokaze importovat bud z formatu dbf alebo mdb. Pohoda sama je ukladana vo formate mdb. Ak pri importe agendy pohoda zisti, ze sa importuje z mdb suboru, ktory je vo formate Pohody, tak sa pohoda sprava ako sme pisali v predoslych prispevkoch. Ak to nie je format pohody, sprievodca importom klasicky pokracuje dalej tak ze zvolite subor odkial sa maju importovat udaje , a v dalsich krokoch priradite poliam z Pohody prislusne polia v tabulke (je to naozaj jednoduche)
Ono, ak potrebujete importovat iba hlavicky FA, cize VS, datumy, vysku FA, odberatela a pod, tak to urcite pojde (export z money do dbf a nasledny import do Pohody vyparovanim prislusnych poli).Ale pri takomto importe sa neimportuju udaje o polozkach FA, importuje sa iba spominana hlavicka FA.Money nepoznam , iba z pocutia,ale myslim ze bude mat podobne ako pohoda moznost vyfiltrovat si napr vydane FA v datume od do a to exportovat do excelu.Potom by to uz nemal byt problem.Skusim sa na to zajtra pozret ako to v tom money funguje, snad budem vediet napisat viac

tak som si to v money pozrel, je tam moznost vyfiltrovat si dane zaznamy a exportovat do excelu. pri exporte by som zvolil (keby som to robil ja) zobrazit vsetky stlpce, resp vsetky potrebne stlpce na import do pohody, a to by som exportoval.Po otvoreni excelovskeho suboru si to viete v exceli ulozit ako dbf, co nasledne viete importovat do Pohody. Este som zabudol. ak pri importe do Pohody su v tabulke rovnako nazvane polia ako v pohode a maju spravny format (napr hodnota ICO je textova hodnota a nie ciselna a pohoda ju vedie presne pod tymto oznacenim v tabulke. ak moj stlpec v mojej tabulke bude tiez nazvany "ICO" tak pri importe toto pole uz bude vyplnene a nebudem ho musiet hladat v zozname dostupnych poli....)), tak sa to automaticky vyparuje v Pohode samo.Cize by som si pripravil nazvy v subore z money tak, aby boli nazvane podla Pohody, a odpadla by mi praca s parovanim pri importe (pri dalsich importoch by som si iba skopiroval horny riadok s nazvami stlpcov,a nemenil by som poradie stlpcov v money). Takze myslim ze toto je take najrychlejsie riesenie. Take komplikovanejsie by bolo riesenie cez xml,ale to nepouzivam, nepoznam.
misomiso
28.01.09,07:24
Tak vyzera to, ze som sa dockal. Prisiel mi newsletter o aktualizacii, kde sa uz tlacove zostavy v cudzich jazykoch spominaju.
lkk9769
29.01.09,06:05
ale pri vystavení faktúry v roku 2009 teda ako v riadnejnej nie zahraničnej sa dá označiť, že chceš vytlačiť aj s IBAN ..
Pidgey
29.01.09,11:28
ale pri vystavení faktúry v roku 2009 teda ako v riadnejnej nie zahraničnej sa dá označiť, že chceš vytlačiť aj s IBAN ..
to sice hej,ale on mal na mysli takuto FA vytlacit v cudzom jazyku, a to tam nie je.Ta moznost je (zatial bola) iba pri FA v cudzej mene
P07
30.11.09,10:13
Pisem sem, aby som upozornil kolegov na to, ze Stormware nie je schopny riesit banalne problemy v rozumnych terminoch (nehovoriac o tom, ze by ich mali predvidat).

Hned 2. januara som reklamoval, ze sa nedaju vystavit zahranicne faktury (faktura v cudzom jazyku s IBAN). Medzitym vydali uz jednu aktualizaciu, no tuto banalnu chybu nevedia odstranit. Dnes som tam opat volal, nevedia povedat kedy to bude, je to uplne to iste ako s ruskym plynom. Mal som pocit, ze volam do materskej skolky.

Robi nam to (nasej firme aj Slovensku) hanbu, kazdemu odberatelovi sa musim ospravedlnovat.

Nehnevaj sa na mňa ale toto je tak trápna chyba, že by som sa hanbil sem napísať, že som si to nevedel odstrániť sám.:cool:

Na druhú stranu musím s Tebou súhlasiť Stormware má katastrofálnu reakčnú dobu na opravu chýb. Mne osobne najviac vadí, že sa nedovoláš ani nedopíšeš do vývojárskeho oddelenia a neustále komunikuješ s Helpdeskom. V mojom prípade keď som upozorňoval na chybnú deklaráciu premenných pri export/importe cez dBase tak trvalo asi mesiac vypisovania aby to vôbec posunuli na IT oddelenie. Rovnako ako ty som bol zúfali s niektorých odpovedí na môj podnet :eek:

Mám aj silný dojem, že podnety a nápady na vylepšenie od užívateľov končia v odpadkovom koši pracovníkov Helpdesk. :mee:
Zita5
03.12.09,07:06
Prečítala som si celú tému .:rolleyes: Od 1.1.2010 budem potrebovať program na PU . Tak teraz čo ? Babo raď .....POHODA , alebo OMEGA ?:)
P07
03.12.09,11:30
Prečítala som si celú tému .:rolleyes: Od 1.1.2010 budem potrebovať program na PU . Tak teraz čo ? Babo raď .....POHODA , alebo OMEGA ?:)

Najprv napíš čo vlastne robíš. Ja keď som zvažoval migráciu z Pohody na KROS tak som presne vymenoval čo robím a KROS ma zabil sumou čo znamenala, že by som robil len na to aby som platil SW.

Ja osobne preferujem SW ktorý ma neobmedzuje koľko mám účtovných jednotiek, zamestnancov, skladových položiek... Takéto mantineli sú nepružné a ja ani len netuším koľko čoho budem za rok mať.

Pre mňa je KROS mimo mojej cenovej relácie. S Pohodou nie som na 100% spokojný ale to by som asi nebol so žiadnym SW.
goldenage
07.01.10,19:47
Tak vyzera to, ze som sa dockal. Prisiel mi newsletter o aktualizacii, kde sa uz tlacove zostavy v cudzich jazykoch spominaju.

Dobry vecer.

Nedalo mi aby som nereagoval na Vas "problem". Pracujem uz 14 rokov v istej firme a sme hlavne importeri a dost ma zarazilo, ze takato banalita je pre Vas natolko dolezita, ze tomu venujete niekolko dni stazovania sa na portali. My dovazame material z celeho sveta a vedzte, ze v zahranici si s tymto problem nerobia. Francuzi napisu fakturu vo francuzstine, taliani v taliancine brazilcania v spanielcine a bankove spojenie vratane datumu splatnosti a ostatnych omacok je napisane v texte faktury!!!! Jednoducho No problem pre nich. Alebo je "faktura", ak sa da ta piata kopia tlacena na ihlickovej tlaciarni cez kopir tak nazvat, natlacena na hlavickovom papieri, ktory ma na sebe tieto udaje. Fakt by som s tymto nezatazoval firmu na software ako to asi nerobi nikto len slovaci, ktori maju v poslednej dobe ako sam badam prehnane naroky, dokonca vacsie ako kdekolvek vonku. A to si budte isti, ze za tie roky som pochodil cely svet a videl som v megafirmach ako tlaciarne "chrlili" odberatelske faktury a nebolo na nich ani logo firmy... Co by u nas asi maloktory "podnikatel" predychal. Tak len tolko, nechcel som sa Vas dotknut, len mi to nedalo a dokonca som sa koli tomu dnes zaregistroval. Este raz pekny vecer a venujme svoju energiu podstatnym veciam...
P07
08.01.10,07:12
Dobry vecer.

Nedalo mi aby som nereagoval na Vas "problem". Pracujem uz 14 rokov v istej firme a sme hlavne importeri a dost ma zarazilo, ze takato banalita je pre Vas natolko dolezita, ze tomu venujete niekolko dni stazovania sa na portali. My dovazame material z celeho sveta a vedzte, ze v zahranici si s tymto problem nerobia. Francuzi napisu fakturu vo francuzstine, taliani v taliancine brazilcania v spanielcine a bankove spojenie vratane datumu splatnosti a ostatnych omacok je napisane v texte faktury!!!! Jednoducho No problem pre nich. Alebo je "faktura", ak sa da ta piata kopia tlacena na ihlickovej tlaciarni cez kopir tak nazvat, natlacena na hlavickovom papieri, ktory ma na sebe tieto udaje. Fakt by som s tymto nezatazoval firmu na software ako to asi nerobi nikto len slovaci, ktori maju v poslednej dobe ako sam badam prehnane naroky, dokonca vacsie ako kdekolvek vonku. A to si budte isti, ze za tie roky som pochodil cely svet a videl som v megafirmach ako tlaciarne "chrlili" odberatelske faktury a nebolo na nich ani logo firmy... Co by u nas asi maloktory "podnikatel" predychal. Tak len tolko, nechcel som sa Vas dotknut, len mi to nedalo a dokonca som sa koli tomu dnes zaregistroval. Este raz pekny vecer a venujme svoju energiu podstatnym veciam...

Po prečítaní som si uvedomil, že ani jeden zahraničný dodávateľ mi nevystavil faktúru v inom ako svojom rodnom jazyku. Takže musím s týmto názorom úplne súhlasiť.
farbo
21.03.10,14:17
Hmmm, včera mi kamarátka hovorila o SW Money a "ochote" na hot-line :mee:.
"ochotni" su az az. Ja zvazujem napisanie oficialnej staznosti na sposob ich komunikacie. Ale az ked si najdem cas na taketo "Liebesbriefen". :-)
Stefan2005
21.03.10,15:45
...sme hlavne importeri a dost ma zarazilo, ze takato banalita je pre Vas natolko dolezita, ze tomu venujete niekolko dni stazovania sa na portali. My dovazame material z celeho sveta a vedzte, ze v zahranici si s tymto problem nerobia. Francuzi napisu fakturu vo francuzstine, taliani v taliancine brazilcania...

... možná z pohľadu zvýrazneného sa to zdá ako banalita. Pre Francúzov, Brazilčanov,.... slovenskí odberatelia asi nemajú takú váhu, aby sa stálo zato meniť ich návyky.

Naproti tomu misomiso môže byť hlavne (alebo len) exportér, ktorý má záujem z tohoto malého teritória presadiť sa vo veľkom svete; a ak to chce urobiť, treba vedieť aj výjsť zákazníkovi v ústrety.

Problém bol naozaj banálny - a preto aj jeho reakcia bola taká, aká bola - miesto toho, aby dodávateľ softvéru po prvom telefonáte korigoval nedostatok, radšej x-krát komunikoval...
P07
22.03.10,09:21
Katastrofálne je že už začiatkom marca je plánovaný vývoj Pohody na celý rok uzatvorený. Akékoľvek požiadavky na SW ktoré zašlete sa v ten rok do aktualizácií proste nedostanú. Túto informáciu mám priamo z hotline Stormware. Rád by som vedel ako je to u iných spoločností.
Pidgey
22.03.10,10:58
no, tiez ma to zarazilo. len poopravim, uz zaciatkom februara, ci mozno koncom januara to uz mali uzavrete. Ja som po nich pozadoval, ci by bolo mozne rozsirit prefix v ciselnych radoch na 6 znakov (prip viac), co ani nepovazujem za zasah do vyvoja SW.
Som z toho dost sklamany ze taketo banality nedokazu spravit priebezne popri vyvoji.....


...prave som si to pozrel v maili, takze presne to bolo 22.01.2010, co mali plan vyvoja uz uzavrety...
P07
22.03.10,11:26
toto si vôbec neviem predstaviť. To akože si v januári povedia toto spravíme a robia to celý rok bez ohľadu na to čo sa okolo nich deje? Najviac človeka naštve, že sú to naozaj banality ktoré sa dajú zmeniť omnoho rýchlejšie než napísať odpoveď na takúto požiadavku.
renca644
20.04.10,19:15
a prosim vas, je mozne importovat aj agendu "predajky" medzi 2 uctovnymi jednotkami s rovnakym release? ked idem cez subor-datova komunikacia-import, tak mi tam neponuka moznost importovat do agendy "predajky"..... a ked idem priamo do agendy predajok, tam sa mi to da vyexportovat, no moznost import nie je vysvietena.... existuje na to nejaka "finticka", aby mi to preslo aj s polozkami? dakujem moc za kazdu pomoc!!!!!
VieraPopluharova
20.04.10,19:29
Ahojte,
ja som si napr. teraz stiahla ich demoverziu, ze si to popozeram, nakolko ma jeden klient presviedca, aby som mu uctovnictvo spracovavala v tomto programe, pretoze jeho kamarat ho ma tiez, ale uprimne povedane doteraz co som presla programy tak tento vyber nie je prave najstastnejsi, kazdy kto o uvazuje o kupe SW by si mal velmi dobre odskusat demoverzie, ale hlavne pruznost firmy, ktora ho spravuje. Ja mam dobre skusenosti s KROSOM,DATALOCKOM, este i TP soft ujde.
cathyc
20.04.10,19:30
"ochotni" su az az. Ja zvazujem napisanie oficialnej staznosti na sposob ich komunikacie. Ale az ked si najdem cas na taketo "Liebesbriefen". :-)
mňa už vytočili do tej miery, že postupne mením sw za iný. Začala som s podvojným.
Rozalka
20.04.10,19:50
Nemám Kros, nemám Pohodu.

Spravila som si štatistiku zaúčtovaných faktúr, za štvrťrok 2200 faktúr vystavených v rôznych softvéroch. Žiadna iná nemá takú chybu ako Pohoda: v 90-95% prípadoch pri viac ako 2 fakturovaných položkách je DPH zle vyčíslená, DPH za faktúru je súčtom DPH za jednotlivé položky na faktúre, čo je nesprávne.

Ak vezmeme
§ 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu,
a podľa
§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
(2) Faktúra musí obsahovať
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.

usudzujem správne, že DPH má byť vypočítaná z celkovej ceny a nie jednotlivo?
Možno si poviete, že sú to asi len centíky, no niekedy je na faktúre rozdiel aj 3-4 centy ...
Ak to v ostatných programoch funguje správne, asi tento nie je celkom OK, však?
katarina.j
20.04.10,20:07
Ahojte,
ja som si napr. teraz stiahla ich demoverziu, ze si to popozeram, nakolko ma jeden klient presviedca, aby som mu uctovnictvo spracovavala v tomto programe, pretoze jeho kamarat ho ma tiez, ale uprimne povedane doteraz co som presla programy tak tento vyber nie je prave najstastnejsi, kazdy kto o uvazuje o kupe SW by si mal velmi dobre odskusat demoverzie, ale hlavne pruznost firmy, ktora ho spravuje. Ja mam dobre skusenosti s KROSOM,DATALOCKOM, este i TP soft ujde.
Aj ja som tohoto názoru, lebo v práci mám Pohodu-ale nie je to az taka pohodička, dost zle sa mi tam orientuje, neviem, či je to tym,ze som zvyknuta na KROS-acky software, ale dost si porovnavam udaje a v pohode mi aj niektore veci chybaju,ktore mam v Krose/napr.len pri evidencii skladu-sklad.kariet-pohyb tovaru-zasoby-je pohoda dost slabo vymakana,neviem, je to len môj nazor a postreh v porovnani tychto dvoch účtovnych programov/.;)
Pidgey
20.04.10,21:21
no, a ja zasa naopak, najlepsie sa orientujem v pohode, a vsetko tam mam k dispozicii za 2-3 kliky (obrazne), a mam to vstko na jednej ploche a neotvara sa mi X dalsich okien ako v inych SW. Ale to bude asi tym ze v Pohode robi uz niekolko rokov, plus som zaroven spravca databazy, cize Pohodu naozaj dobre poznam. Priznam s aze som uz dlho nevidel Kros,ale mozes mi pls povedat co ti chyba v pohyboch v Pohode? Mozno to tam je, a vedel by som poradit.

Inak s tym zaokruhlovanim tiez neviem ako to je, ci sa ma pocitat DPH z poloziek alebo z celkoveho zakladu dane. Naopak, mne sa zasa dostali FA z inych SW , kde to bolo zle zaokruhlene (ked som nahodil celkovu sumu, zle rozratalo zaklad a DPH-aj kontrola kalkulackou), teda nie ze by vsetky FA boli zle, len niektore sumy inak zaokruhlilo.
Inak co sa tyka technickeho hotline v Pohode, zial aj moja posledna skusenost nebola najstastnejsia.....ani nie tak z riesenia ktore mi napisali, ako z pocitu, ktory po mne ta komunikacia zanechala. Ale to je asi problem kazdeho technickeho hotline, kde si vacsina technikov mysli aky su dobri v IT, a ostatny nevedia rozdiel medzi pravym a lavym tlacidlom mysi
VieraPopluharova
21.04.10,05:46
Vies vadia mi prave tie dva-tri kliky, napr. pri JU v TP softe otvorim penazny dennik a cez neho vlastne uctujem vsetko, pretoze rozuctuje si to program sam, jasne ze pen. dennik ponuka DF,VF,P,BU , ale nemusim sa preklikavat z DF do penazneho dennika a pod., co sa tyka Pohody vadia mzdy a velmi, jednoducho vsetko si musis vytvorit sam, nemyslim tym teraz databazu pracovnikov a pod., ale napr. odpocit.polozka na zamestnanca , odvody a pod. zda sa mi to trosku neprehladne , treba sa ako Ty hovoris preklikavat, v ostatnych napr. mzdy otvorim zamestnanca a hore mam kopletne riadok s ponukou, a co sa tyka odvodov a nezd. ciastky len zaskrknem policka ano nie.Skratka mozno je to lopatistickejsie, alebo je to tym, ze clovek v ktorom programe dlhsie robi tak ten povazuje za najlepsi, ale jedno je iste doteraz som z programatormi z inysh SW nemala najmensi problem, napisala som vecer meil, a na druhy den som mala cez meil odoslany update s upravou.
Pidgey
21.04.10,07:10
Skor si myslim ze je to tym ako si pisala, ze clovek ktory pouziva dlhsie program tak ho lepsie pozna. S tym rozuctovanim som to asi nepochopil, ved ked si pripravis predkontacie, tak raz si ju pripravis (ak to nevyhovuju tie kotre su tam standartne) a potom sa z pokladne, ci fakturacii nemusis preklikavat do dennika,ale ju jendoducho nastavis na doklade s rolovacieho menu v predkontacii. Co sa tyka miezd, tie velmi nerobim,ale pokial viem, ked osm robil standartneho zamestananca, tak som vyplnil povinne udaje o zamestnancovi a v zalozke "dane a poistne som iba nastavil cez rolovacie menu -Danovnik (podpisal prehlasenie) - to je na odpocitatelnu polozku, a Poistenie-Vsetko - co su vlastne vsetky poistenia co sa platia. Ostatne veci su tam uz iba doplnkove, ked zamestnanec bud splaca nejake pozicky a pod.
Je to asi o otm, ze ked som nauceny robit v jednom SW tak automaticky hladam rovnake nastavenia a ponuky aj v inom programe na tom istom mieste a ked tam nie su, tak mam potom pocit ze je zbytocne komplikovany.
Mne pride logickejsie uctovat doklady v jednotlivych agendach ako Pokladna, BU, FV, DF, ako ich uctovat v penaznom denniku. Takto mam pre kazdu agendu vytvorene prostredie, kde mam k dispoczicii konkretne tlacove zostavy a je prisposobene potrebam daneho dokladu. Do dennika sa mi automaticky tahaju iba udaje zauctovania.
Co sa tyka zapracovania zmien do SW podla poziadaviek zakaznika, tam nie som moc spokojny co je fakt,ale na druhej strane chapem ze Pohoda je robena ako univerzalny SW,kde sa sice snazili natlacit co najviac funkcii,ale predsalen je potrebne aj na strane zakaznika aby sa troska prisposobil.
Osobne ked som si pozeral programy asi tak 3 roky dozadu, tak Pohoda ponukala v danej cene najvacsi komfort a ponuku funkcii oproti inym SW.
Ale je mozne ze som ovplyvneny sam sebou nakolko som predtym robil s predom Pohody, cize som musel vediet kompletne ovladat cely program. Ked som bol u zakaznikov, tak som sa nestretol s tym aby som nenasiel v Pohode funkciu/vystup, aky by zakaznik potreboval (resp riesenie), resp ak im chybala nejaka funkcia, co mali v inom SW, tak ten SW stal nepomerne viac ako stala Pohoda.
P07
21.04.10,07:41
Pohoda nieje dokonalá a sú veci čo ma v nej vytočia. Uvažoval som o zmene ES vyskúšal som to aj ono ale je to čert ako diabol. KROS ma totálne sklamal lebo viac dávajú do reklamy ako do vývoja SW. Ostávam zatiaľ pri Pohode. Dúfam, že sa aspoň jedna spoločnosť zobudí a uvedomí si že je rok 2010. Som ochotný si priplatiť ale nie za polotovar. Musím súhlasiť s Pidgey kvalita/cena vyhráva na plnej čiare Pohoda.
Stefan2005
21.04.10,07:44
... Žiadna iná nemá takú chybu ako Pohoda: v 90-95% prípadoch pri viac ako 2 fakturovaných položkách je DPH zle vyčíslená, DPH za faktúru je súčtom DPH za jednotlivé položky na faktúre, ...

"od verzie "1.3" je možné u položkovej faktúry používať zaokrúhľovaciu položku , u kterej je vypočítáné DPH zo zaokrúhlenia. Čiastka priceRoundSum a DPH priceRoundSumVAT zaokrúhlenie by mali byť vypočítané podľa pokynu č. D-253, ktorým v januári 2003 Ministerstvo financií upravilo spôsob výpočtu DPH zo zaokrúhlenia" (zo stránky http://www.stormware.sk/pohoda/eform/format.aspx ).

Otázka je, kto ako má nastavené možnosti zaokrúhľovania v programe (ak sú také možnosti pre užívateľa). Ďalšia vec, prečo Pohoda môže mať rozdiely oproti iným faktúram, môže byť práve v tom pokyne D-253 - vydalo ho síce MF, ale české! Koniec koncom Pohoda je len "lokalizovaný" produkt.
renca644
21.04.10,13:04
a prosim vas, je mozne importovat aj agendu "predajky" medzi 2 uctovnymi jednotkami s rovnakym release? ked idem cez subor-datova komunikacia-import, tak mi tam neponuka moznost importovat do agendy "predajky"..... a ked idem priamo do agendy predajok, tam sa mi to da vyexportovat, no moznost import nie je vysvietena.... existuje na to nejaka "finticka", aby mi to preslo aj s polozkami? dakujem moc za kazdu pomoc!!!!!


pls, nikto s tym nema skusenost? vdaka!
Pidgey
21.04.10,13:45
No, priama funkcia tam nie je, a myslim ze by bolo dost komplikovane urobit nejaky prevod, ktory by fungoval, aby sa to dalo robit opakovane. Ak sa mozem spytat, preco to potrebujete importovat do druhej uct jednotky? pokial by to bolo jednorazove, vedel by som to spravit priamo cez databazu, ze by som to tam cele skopiroval, nemalo by to dlho trvat, odhadujem tak do hodinky. takto by sa to dalo robit aj opakovane samozrejme, ale len ako som pisal, priamym importom do databazy Pohody
Atreides
21.04.10,15:17
Nemám Kros, nemám Pohodu.

Spravila som si štatistiku zaúčtovaných faktúr, za štvrťrok 2200 faktúr vystavených v rôznych softvéroch. Žiadna iná nemá takú chybu ako Pohoda: v 90-95% prípadoch pri viac ako 2 fakturovaných položkách je DPH zle vyčíslená, DPH za faktúru je súčtom DPH za jednotlivé položky na faktúre, čo je nesprávne.

Ak vezmeme
§ 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby
(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu,
a podľa
§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
(2) Faktúra musí obsahovať
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.

usudzujem správne, že DPH má byť vypočítaná z celkovej ceny a nie jednotlivo?
Možno si poviete, že sú to asi len centíky, no niekedy je na faktúre rozdiel aj 3-4 centy ...
Ak to v ostatných programoch funguje správne, asi tento nie je celkom OK, však?

Toto je velmi zaujimava otazka. Sam som po tom dlho patral. Pytal som sa roznych uctovnikov, danovych poradcov a auditorov ako by to malo byt spravne a dospel som k zaveru, ze tuto otazku slovenska legislativa jednoznacne neupravuje. Kazdy ma na to vlastny nazor. V ziadnom zakone, postupoch uctovania ani opatreni som sa nedocital, ci ma byt DPH za doklad vycislena zo sumy zakladov poloziek alebo suctom DPHcok vycislenych na polozkach. Podla mna z uvedeneho prikladu to v ziadnom pripade jednoznacne nevyplyva. Skor si myslim, ze su spravne a obhajitelne oba sposoby vycislenia DPH na doklade. :)
Atreides
21.04.10,15:29
Vies vadia mi prave tie dva-tri kliky, napr. pri JU v TP softe otvorim penazny dennik a cez neho vlastne uctujem vsetko, pretoze rozuctuje si to program sam, jasne ze pen. dennik ponuka DF,VF,P,BU , ale nemusim sa preklikavat z DF do penazneho dennika a pod., co sa tyka Pohody vadia mzdy a velmi, jednoducho vsetko si musis vytvorit sam, nemyslim tym teraz databazu pracovnikov a pod., ale napr. odpocit.polozka na zamestnanca , odvody a pod. zda sa mi to trosku neprehladne , treba sa ako Ty hovoris preklikavat, v ostatnych napr. mzdy otvorim zamestnanca a hore mam kopletne riadok s ponukou, a co sa tyka odvodov a nezd. ciastky len zaskrknem policka ano nie.Skratka mozno je to lopatistickejsie, alebo je to tym, ze clovek v ktorom programe dlhsie robi tak ten povazuje za najlepsi, ale jedno je iste doteraz som z programatormi z inysh SW nemala najmensi problem, napisala som vecer meil, a na druhy den som mala cez meil odoslany update s upravou.

Len to nie! :D. Ruky prec od SW produktu, kde Vam do nasledujuceho dna od napiseneho mailu na hotline, poslu update s opravou. To nema so serioznou firmou vyvijajucou SW nic spolocne. Kedy to poslali na analyzu? Kedy to stihli otestovat? Kedy napisat dokumentaciu? Jedine ze by bol analytik, programator, tester, hotline a nedajboze aj obchodnik v jednej osobe. Brrrrr.
Stefan2005
21.04.10,15:47
Toto je velmi zaujimava otazka. Sam som po tom dlho patral. Pytal som sa roznych uctovnikov, danovych poradcov a auditorov ako by to malo byt spravne a dospel som k zaveru, ze tuto otazku slovenska legislativa jednoznacne neupravuje. Kazdy ma na to vlastny nazor. V ziadnom zakone, postupoch uctovania ani opatreni som sa nedocital, ci ma byt DPH za doklad vycislena zo sumy zakladov poloziek alebo suctom DPHcok vycislenych na polozkach. Podla mna z uvedeneho prikladu to v ziadnom pripade jednoznacne nevyplyva. Skor si myslim, ze su spravne a obhajitelne oba sposoby vycislenia DPH na doklade. :)

Správne nemôžu byť oba spôsoby - už len z matematického hľadiska - ak by sme sa mali priblížiť k rovnakým výsledkom, bolo by nutné uvádzať jednotkové ceny i DPH z nich na viacej ako 2 desatinné miesta.

Niečo za to predsa je v zákonoch - napr. o DPH v §71, odst. 2:

f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,

teda výpočet DPH k jednotkovým cenám nie je nutný - pre informáciu by stačilo uvádzať sadzbu DPH (6,10,19%) bez jeho absolútneho vyčíslenia. Ak sa predsa len vyčísluje, celkový základ dane je súčet jednotlivých jednotkových základov dane a DPH sa má počítať z celkového základu dane. Ale toto je tiež len môj názor.

Zaujímavá diskusia bola už aj tu na Porade: http://www.porada.sk/t126002-dph-z-ceny-celkom-alebo-z-poloziek.html
renca644
21.04.10,16:03
dik pidgey, chcela som to natiahnut z klientovej verzie do svojej... ale tak nevadi, prenesiem co treba do pokladne a bezhotovostne predajky do pohladavok.. mi to len neslo do hlavy, ze preco sa tam ponuka moznost vyexportovania, ale nasledny import uz dovoleny nie je....
Pidgey
21.04.10,16:34
Ono, aj tak to exportuje iba hlavicky dokladov, bez poloziek. Import s polozkami je mozny iba na agendach, ktore su v ponuke Subor-datova komunikacia-import agendy..., a ked sa importuje z - do Pohody, a je zhodny release Pohody.Ked nepotrebujes polozky, a ide iba uctovanie, riadil by som sa iba uzavierkou z kasy a terminalu a to uctoval napr cez interne doklady jednym zapisom za obdobie (tyzden, mesiac...) , jedine co sa teda neprenasa je sklad a zasoby, ale pokial si zakaznik vedie normalne sklady u seba (koretne prijima tovar s cenami), tak aj o sa da lahko zistit, len sa mi to nechce teraz rozpisovat, lebo je na to viac postupov -podla potreby
baushop
02.02.11,18:03
Ďakujem, za komentár, aj keď , priznám sa nemyslel som si že sa mi ozvete. No som rád. Kedže stojím na prahu vstupu do Pohody musím povedať , že som dobrý v MoneyS3 , ale kedže nie je na sql, nemôže to podať taký výkon o aký v dnešnej dobe ide. Myslím teraz na sklad- bleskový predaj s požičným, zápožičkami, vratkami, subornými faktúrami, výmenou tovaru predaným cez reg. pokladnu, vyhodnoteniu ponúk a objednanie tovaru , viaceré merné jednotky, prepočet na SI, štítky na regále s jednotkovou cenou , reklamácie za pochodu, tlač cenníkov s obrázkami, resp. ponuky, výdajky s obrázkom tovaru, to cez čitačky .
Niektoré veci z pohody sú mi nie jasné ako napr. tlač obrázkov v dod.liste neviem či by sme to tam vytiahli mne to nešlo. V money to je easy.
Viete my s tým pomôcť?
Onko
02.02.11,19:12
Ďakujem, za komentár, aj keď , priznám sa nemyslel som si že sa mi ozvete. No som rád. Kedže stojím na prahu vstupu do Pohody musím povedať , že som dobrý v MoneyS3 , ale kedže nie je na sql, nemôže to podať taký výkon o aký v dnešnej dobe ide. Myslím teraz na sklad- bleskový predaj s požičným, zápožičkami, vratkami, subornými faktúrami, výmenou tovaru predaným cez reg. pokladnu, vyhodnoteniu ponúk a objednanie tovaru , viaceré merné jednotky, prepočet na SI, štítky na regále s jednotkovou cenou , reklamácie za pochodu, tlač cenníkov s obrázkami, resp. ponuky, výdajky s obrázkom tovaru, to cez čitačky .
Niektoré veci z pohody sú mi nie jasné ako napr. tlač obrázkov v dod.liste neviem či by sme to tam vytiahli mne to nešlo. V money to je easy.
Viete my s tým pomôcť?

Dobrý deň,

Pohoda zvláda všetko uvedené okrem tlače obrázkov tovaru (v cenníkoch, ponukách, výdajkách, nikde), to zatiaľ Report Designer - Editor tlačových zostáv Pohody - neumožňuje.
Pidgey
03.02.11,07:19
Ja som potrebu obrazkov na dokladoch riesil cez zostavy html.
teda konkretne dealersky cennik,ale myslim ze by sa dal obrazok doplnit aj do html dod listu vo vydajkach, ci FA.
Zial ale nema to uplne presnu formu ako klasicka zostava,ale da sa to myslim celkom tomu priblizit.
baushop
04.02.11,12:49
Chcelo by to vidieť.
baushop
04.02.11,12:50
Potrebujem riešenie pre prijem tovaru s tromi zľavami
napr. 14% cenikova zľava + 4% za predplatbu + 12% objektova zľava =
0,86*0,96*0,88=0,7265= 27,34%, (nie súčtom 14+4+12=30%)
ktoré potrebujeme mať v evidencii a vedieť . Neprijať zásobu iba
priamo so zľavou 27,34% ale aby bolo v systéme vidieť jednotlivé
zľavy.
Pidgey
04.02.11,13:40
co sa tyka tych zostav html s obrazkami. tam je potrebne vediet ako je instalovana Pohoda, a kde su ulozene obrazky, nakolko sa do zdrojoveho kodu zapisuje cesta k obrazkom. to sa najlepsie robi priamo na mieste, resp by som aj vedel poslat cca tu zostavu,ale pokial nebudete mat ulozene obrazky presne v danom adresari (napr v instalacnom priecinku Pohody, v adresari dokumenty - Obrazky ), tak sa nebudu zobrazovat. a je potrebne vediet ako je instalovana Pohoda ci je to iba lokalna instalacia,alebo sietova, ci sa ma zapisat cesta iba lokalne k obrazkom,alebo sietovou cestou, aby to fungovalo z kazdeho PC.
Co sa tyka tych zliav k tovaru pri prijme, tak s tym som sa zatial nestretol, resp ani ma nenapada nejake riesenie. Ako Vam chodi FA? tak ze na konci su jednotlive zlavy vycislene % a sumou?. V pohode sa daju do prijemky zapisat zlavy 2 sposobmi. pripocita zlavu k polozke, co sa prenesie rovno do obstaravacej ceny,alebo sa zapise zlava samostatnou polozkou, co ale nevstupuje do ceny. Alebo, este nestandartne riesenie, zapisat zlavu ako vedlajsie naklady minusovou cenou - ale tam by ste potrebovali vediet sumu odpovedajucu danej zlave.
tak by ste potom mohli mat napr jednu polozku prijem 100 ks za 100€, jeden vedlajsi naklad 14% cennikova zlava vycisleny minusovou celkovou sumou, potom dalsi vedlajsi naklad detto 4% predplatba atd.
Tak sa vam prijme tovar v konecnej cene po zlave, a naprijemke budete mat rozpisane zlavy.
Ale jednotlive zlavy budete vidiet iba naprijemke, nie na zasobe - tam sa uzpremietne iba cena po zlave.
latka
07.02.11,17:44
Dobrý večer, milé poradkyne, chcem sa touto cestou verejne posťažovať na Pohodu, nakoľko nie sme schopní nainštalovať aktuálnu verziu pre udajne neplatný inštal. kľúč a dnes nam program uplne zamrzol z dôvodu neaktivácie verzie a nemôžme vôbec pracovať. Môžme si žiadať od spoločnosti náhrady za spôsobené škody???????????????????
latka
07.02.11,17:58
Dobrý večer, milé poradkyne, chcem sa touto cestou verejne posťažovať na Pohodu, nakoľko nie sme schopní nainštalovať aktuálnu verziu pre udajne neplatný inštal. kľúč a dnes nam program uplne zamrzol z dôvodu neaktivácie verzie a nemôžme vôbec pracovať. Môžme si žiadať od spoločnosti náhrady za spôsobené škody???????????????????
Pidgey
07.02.11,18:49
No, nechcem sa zastavat Pohody,ale toto sa nejavi ako problem na ich strane.Teda mate platny instalacny kodna rok 2011? to je ta seria 5x6 znakov(pismen a cislic). instalujete CD s oznacenim release 7000?. To ze vam zamrzol program urcite nesuvisi s neaktivovanim Pohody. ak nie je aktivovana a prejde tych 30 dni, tak sa jednoducho spusti, oznami ze dni do aktivacie 0, a ak ju neaktivujete, tak sa vypne. Ale nie zamrzne.
Skusali ste volat ich hotline?
srska
07.02.11,22:09
No, nechcem sa zastavat Pohody,ale toto sa nejavi ako problem na ich strane.Teda mate platny instalacny kodna rok 2011? to je ta seria 5x6 znakov(pismen a cislic). instalujete CD s oznacenim release 7000?. To ze vam zamrzol program urcite nesuvisi s neaktivovanim Pohody. ak nie je aktivovana a prejde tych 30 dni, tak sa jednoducho spusti, oznami ze dni do aktivacie 0, a ak ju neaktivujete, tak sa vypne. Ale nie zamrzne.
Skusali ste volat ich hotline?
aktuálna verzia je január 2011 z 24.01.2011 release: 9700.148
Onko
07.02.11,23:24
Dobrý večer, milé poradkyne, chcem sa touto cestou verejne posťažovať na Pohodu, nakoľko nie sme schopní nainštalovať aktuálnu verziu pre udajne neplatný inštal. kľúč a dnes nam program uplne zamrzol z dôvodu neaktivácie verzie a nemôžme vôbec pracovať. Môžme si žiadať od spoločnosti náhrady za spôsobené škody???????????????????

Problém hľadajte v prvom rade medzi stoličkou a klávesnicou, nie hneď chcieť žiadať náhradu škody od iných.
Pidgey
08.02.11,08:06
aktuálna verzia je január 2011 z 24.01.2011 release: 9700.148
ooops :) pamatal som si sedmicku....nejak sa mi to poplietlo...dik za opravu
Heni
27.04.11,10:59
doteraz som bola jednoznačným zástancom Pohody, ale teda dnes ma riadne vytočila...
prefix SK pri čísle IČ DPH nechce vytlačiť ani za svet! a to vo všetkých tlačových výstupoch :mad: napriek tomu že v nastaveniach to mám zadané správne :mad:
bea
27.04.11,11:06
doteraz som bola jednoznačným zástancom Pohody, ale teda dnes ma riadne vytočila...
prefix SK pri čísle IČ DPH nechce vytlačiť ani za svet! a to vo všetkých tlačových výstupoch :mad: napriek tomu že v nastaveniach to mám zadané správne :mad:
Ja som mala ten istý problém, keď som im volala, či napísala, už si nepamätám, tak mi poslali na mail súbor a hneď to bolo v poriadku. Vraj sa mi nesprávne nakopírovali niektoré súbory pri aktualizácii. Teda tak si to pamätám, že to bol dôvod.
Takže sa na nich obráť, aby Ti pomohli. U mňa to bolo veľmi rýchlo vyriešené.
Heni
27.04.11,11:09
Ja som mala ten istý problém, keď som im volala, či napísala, už si nepamätám, tak mi poslali na mail súbor a hneď to bolo v poriadku. Vraj sa mi nesprávne nakopírovali niektoré súbory pri aktualizácii. Teda tak si to pamätám, že to bol dôvod.
Takže sa na nich obráť, aby Ti pomohli. U mňa to bolo veľmi rýchlo vyriešené.

hej, na tretíkrát som sa dovolala na strašne utajené hotline-číslo, tak už to mám ok, ale srdí ma, že teraz musím všetko povytláčať ešte raz :mad:
Pidgey
03.05.11,11:32
No, ja osobne som nemal nikdy problem s prefixom. a kedze robim s pohodou aj u mojich zakaznikoch, ani u nich som nikdy nic podobne nevsimol.
Standartne by som sa skor zamyslel, ze ked to korektne funguje u 99% zakaznikov a u mna nie, problem bude asi u mna, resp v konfiguracii pocitaca (napr nastavene prava uzivatela mozu obmedzit spravnu aktualizaciu a pod). Nevravim ze pohoda je neomylna, ale posledne spominane chyby sa mi zdaju byt skor v PC ako v programe. a teda ked mi neco korektne nefuguje, a inym hej, najprv by som si dal poriadne do poriadku pocitac
srska
19.07.11,16:03
aktuálna verzia pohody od 18.07.2011: verzia 9802.13
Zdenka 0705
19.07.11,16:35
práve som dostala mailom oznam o novej verzii
srska
02.08.11,07:05
nová verzia pohody 9803.4 (28.07.2011)