Ve.ronika
14.01.09,18:30
Ahoj , študujem prvý rok na SZŠ a mám problém s predmetom - angličtina...P. profesorka je až príliš "pedantná" a očakáva od nás nadpriemerné štúdijne výsledky z jej predmetu ,ako by sme študovali na jazykovej škole. Nie každý z nás má dobré vedomosti zo ZŠ , ale snažíme sa medzery dobehnúť , avšak p.profesorka neocení žiadnu našu snahu , aj pri vynechaní čo len jedného slovíčka z celej d.ú. (nenašla som ho ani v slovníku) a hneď mi dala pätorku a to navyše za nevhodného pranierovania pred celou triedou (vynadala mi) a nemali to ani ostatní,no "vyžrala" som si to ja. Na SZŠ som sa hlásila kôly ambíciam venovať sa tomuto ušľachtilému povolaniu-ba až poslaniu a trápi ma,že kôly angličtine to asi dopadne tak,že sa budem musieť rozhodnúť odíjsť zo školy.Viem,že jazyky sú dnes dôležité a ja sa naozaj snažím,no ...žiadna sláva.Som zo soc. slabšej rodiny a na platenie doučovania nemáme.S p.profesorkou som o tom skúšala hovoriť,no jednoducho ma zahriakla a uzavrela to,že som sa tu nemala hlásiť.Podotýkam,že nie som jediná z triedy s takýmto problémom s angličtinou;jeden náš spolužiak už kôly tomu zo školy odišiel.Triedna profesorka na to nereaguje,aj napriek tomu,že sme jej to viacerí už povedali. Poradíte mi prosím?
zazuSA
14.01.09,17:34
Treba sa stažovať u riaditeľky, my sme mali podobný problém, ale s informatikou. Stažovali sme sa aj rodičia sa do toho obuli a vymenili nám ho :), hneď sa nám lepšie dýchalo a tí čo sa nesťažovali trpeli.
cascade
14.01.09,18:45
Nie všade sú chápavé riaditeľky a nie všade "odvážní" rodičia.Obyčajne hromžia doma,no neozvú sa tam,kde treba,aby si to napokon "nevyžralo" ich dieťa.