mlaco
14.01.09,19:34
Zdravim!

Pred uzatvorenim zivotneho poistenia, po tom co si zivotna poistovna pozrela moju dokumentaciu, dostal som pisomne takuto podmienku:

"Narok na poistne plnenie zanika v pripade trvaleho nasledku urazu tykajuceho sa praveho alebo laveho kolena."

Rad by som sa poradil:

1) Moze tato formulacia znamenat v konecnom dosledku to, ze mi zanikne narok na akekolvek plnenie (uraz inej casti/umrtie...) v pripade ze predtym sa vyskytne trvaly nasledok urazu kolena???

2) "Oplati" sa mi uzatvarat takuto poistku ktora mi nebude kryt kolena? Dodam ze pred 10r mi kolena vysetrovali a liecili, lebo ma boleli od cyklistiky. Odvtedy s nimi nemam problem. Dopadol by som u inej poistovne rovnako?

(Ak nebudem suhlasit, zmluva nebude a pridem o urcitu, nie najmensiu, sumu za uvodny poplatok a lek. prekliadku)

dakujem za radu! :o
Chobot
14.01.09,21:59
Zdravim!

Pred uzatvorenim zivotneho poistenia, po tom co si zivotna poistovna pozrela moju dokumentaciu, dostal som pisomne takuto podmienku:

"Narok na poistne plnenie zanika v pripade trvaleho nasledku urazu tykajuceho sa praveho alebo laveho kolena."

Rad by som sa poradil:

1) Moze tato formulacia znamenat v konecnom dosledku to, ze mi zanikne narok na akekolvek plnenie (uraz inej casti/umrtie...) v pripade ze predtym sa vyskytne trvaly nasledok urazu kolena???

2) "Oplati" sa mi uzatvarat takuto poistku ktora mi nebude kryt kolena? Dodam ze pred 10r mi kolena vysetrovali a liecili, lebo ma boleli od cyklistiky. Odvtedy s nimi nemam problem. Dopadol by som u inej poistovne rovnako?

(Ak nebudem suhlasit, zmluva nebude a pridem o urcitu, nie najmensiu, sumu za uvodny poplatok a lek. prekliadku)

dakujem za radu! :o

Poisťovňa ti zadefinovala individuálnu výluku z poistenia. Tzn, že ak budeš mať úraz na kolene, tak to sa nebude považovať za poistný prípad. Ak si poraníš ruku a budeš mať trvané následky na ruke, tak máš nárok na poistné plnenie.

Neviem, ako by to bolo v inej poisťovni, možno by ťa odmietli úplne, možno by nedali žiadnu výluku, že by akceptovali to riziko. Každá poisťovňa individuálne posudzuje zdravotný stav. Ale nech ti nenapadne pri uzatváraní nepriznať staré problémy s kolenom, lebo keby nastal problém, tak ti môžu úplne zamietnuť plnenie. Pri uzatváraní treba poctivo priznať zdravotný stav.