kevinteractive
14.01.09,20:14
Dobrý deň! chcel by som Vás požiadať o stanovisku k môjmu problému:
Bývam v 8. poschodovom paneláku, ktorý je klasicky členený na ľavé a prvé schodisko. Okrem frontálnej brány, ktorá sa zamyká a je využívaná ako hlavná vstupná, resp. výstupná brána, zadnej permanentne uzamknutej brány, má každé schodisko ešte mreže.
V poslednej dobe sa často stáva, že zámok na mreži sa zasekáva, čím je znemožnený vstup, ale hlavne výstup nielen obyvateľov domu. Taktiež je neznesiteľný a život strpčujúci železobetónvý zvuk, ktorý odznieva takmer 24 hodín denne či už pri vstupe alebo výstupe ľudí.
V krátkosti ide o to, že mám byt priamo nad tou mrežou a jednoducho sa v noci nedá spávať, vzhľadom na bezohľadné zatváranie, presnejšie trieskanie nimi. Okrem toho, počas dňa sú mreže dokorán otvorené. Prípadne je pokazený zámok a vložka vybratá.
Okrem toho, že neplnia svoju funkcia, mám vážne podozrenie že ich montáž, resp. montáž tohto typu mreží nie je v súlade s bezpečnostnými predpismi.

Dva krát som oslovil zástupcov vlastníkov bytov. Druhý krát som žiadal demontáž mreží. Odpoveď bola taká, že tadiaľ cesta nevedie...

Čo ďalej? O aký zákon, resp., predpis sa môžem oprieť a docieliť demontáž tohto železného účel nespĺňajúceho čuda?
willma
14.01.09,19:24
zákon o ochrane pred požiarmi - únikové cesty majú byť voľné nezastavané nezamrežované nezužované predmetmi - stručne povedané.
majkii
14.01.09,19:33
Odporúčam sa dohodnúť na schôdzi vlastníkov. podaj návrh na odstránenie a argumentuj. Zástupca vlastníkov nie je oprávnený rozhodovať o veciach, o ktorých môžu rozhodovať len vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome.
sthruska
15.01.09,06:56
Presnejšie: 94 VYHLÁŠKA Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z 12. februára 2004, ktorou sa ustanovujú technické požiadavky na protipožiarnu bezpečnosť pri výstavbe a pri užívaní stavieb
+ 121 VYHLÁŠKA Ministerstva vnútra Slovenskej republiky z 26. februára 2002 o požiarnej prevencii
erzet
15.01.09,07:02
zákon o ochrane pred požiarmi - únikové cesty majú byť voľné nezastavané nezamrežované nezužované predmetmi - stručne povedané.
súhlasím. Prečo ti nemôžem dať bod bez toho aby som ho dal i inému?mimotemy
hipi
18.01.09,20:15
preco na tie mreze nenalepis gumove tesnenie, alebo kusky gumy, ktore budu tlmit ten kovovy zvuk pri zabuchovani? Je to otazka par korun a 10 minut roboty....za dalsie, daj si odhlasovat namontovanie samozatvaracieho zariadenia na mreze... A ak by ma naozaj stvali, tak by som tie mreze znehodnocoval kazdu noc, pripadne by som ich daroval nejakemu bezodomovcovi do zberu
willma
18.01.09,20:26
súhlasím. Prečo ti nemôžem dať bod bez toho aby som ho dal i inému?mimotemy bolo to tak zariadené, tuším je o tom v nejakých bodovacích témach písané.:)
willma
18.01.09,20:29
preco na tie mreze nenalepis gumove tesnenie, alebo kusky gumy, ktore budu tlmit ten kovovy zvuk pri zabuchovani? Je to otazka par korun a 10 minut roboty....za dalsie, daj si odhlasovat namontovanie samozatvaracieho zariadenia na mreze... A ak by ma naozaj stvali, tak by som tie mreze znehodnocoval kazdu noc, pripadne by som ich daroval nejakemu bezodomovcovi do zberu Prečítaj si ostatné príspevky, ich odstránenie môže žiadať zákonnou cestou. a stojí ho to akurát známku na list.