Tina855
14.01.09,20:24
Dobrý večer poraďáci!

Chcela by som s informovať, novozaložená s. r. o., zamestnala 2 pracovníkov, obaja majú niečo nad minimálnu mzdu, uplatňujú si odpočitateľnú položku, čiže im nevychádza platiť daň. V štvrťročnom prehľade mi tým pádom všetko vychádzajú nuly. Je potrebné takýto prehľad zaslať? Je povinná spoločnosť sa registrovať na daňovom úrade? na akom tlačive, alebo akým spôsobom. Spoločnosť zakladala za poplatky externá firma, tá podľa konateľa prihlásila spoločnosť i na daňovom úrade. Je potrebné teda ešte raz registrovať sa na daňovom úrade v súvise s dańou ktorá sa zráža zamestnancom zo mzdy?
cloe
14.01.09,19:30
Dobrý večer poraďáci!

Chcela by som s informovať, novozaložená s. r. o., zamestnala 2 pracovníkov, obaja majú niečo nad minimálnu mzdu, uplatňujú si odpočitateľnú položku, čiže im nevychádza platiť daň. V štvrťročnom prehľade mi tým pádom všetko vychádzajú nuly. Je potrebné takýto prehľad zaslať? Je povinná spoločnosť sa registrovať na daňovom úrade? na akom tlačive, alebo akým spôsobom. Spoločnosť zakladala za poplatky externá firma, tá podľa konateľa prihlásila spoločnosť i na daňovom úrade. Je potrebné teda ešte raz registrovať sa na daňovom úrade v súvise s dańou ktorá sa zráža zamestnancom zo mzdy?

Spoločnosť je treba zaregistrovať jednak na daň z príjmu právnických osôb a jednak /keďže zamestnáva zamestnancov/ aj na daň z príjmu zo závislej činnosti. Po zaregistrovaní spoločnosti Vám DU zašle Osvedčenie o registrácii. Ak ste takéto osvedčenie neobdržali, najlepšie bude si overiť na príslušnom DU, či je spoločnosť zaregistrovaná alebo nie. Ak nie, tak tlačivo dostanete priamo na daň. úrade.
Tina855
14.01.09,19:40
To je vlastne kartička kde je uvedené DIČ, však? túto mám (aj kartičku že sme platcovia DPH). a treba sa ešte zvlášť registrovať na daň z príjmu zo závislej činnost, keďže zamestnávame ľudí?
Zoltán Kovács
14.01.09,19:41
To je vlastne kartička kde je uvedené DIČ, však? túto mám (aj kartičku že sme platcovia DPH). a treba sa ešte zvlášť registrovať na daň z príjmu zo závislej činnost, keďže zamestnávame ľudí?

Áno je potrebné registrovať sa za platiteľa dane zo závislej činnosti, ak máte zamestnancov.
Tina855
14.01.09,19:44
Je na to nejaké špeciálne tlačivo?
Johanka
14.01.09,19:49
Nie je . Stačí jednoduchá žiadosť o registráciu pre daň zo závislej činnosti od dd.mm.rrrr.

K Q-nemu prehľadu. Tlačivo nájdeš na www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) v ponuke daňové tlačivá.
Podať prehľad je povinnosť pre každého platiteľa dane zo závislej činnosti bez ohľadu na to, či bola alebo nebola nejaká daň zrazená.
Zoltán Kovács
14.01.09,19:49
Je na to nejaké špeciálne tlačivo?

Áno, na každom daň. úrade na registri ti ho dajú.
Johanka
14.01.09,19:52
Áno, na každom daň. úrade na registri ti ho dajú.
Hmmmm, predpísané tlačivo na registráciu tejto dane nepoznám. Už dlhý čas píšem jednovetovú žiadosť.
Tina855
14.01.09,19:55
Ďakujem Vám pekne. Len som asi prešvihla termín, keďže prvého zamestnanca zamestnali na konci 10/2008 a myslím, že pani účtovníčka predo mnou si túto povinnosť nesplnila. Myslíte že z toho môže byť veľký problém? Daň nevyšla platiť zatial žiadna, keďže mali nízke mzdy.
Tina855
14.01.09,19:59
A ako je to teda s tým tlačivom? je či nie je? či stačí obyčajná žiadosť?
Johanka
14.01.09,20:01
Navštív príslušného správcu dane a spýtaj sa či je daňový subjekt registrovaný pre daň zo závislej činnosti ;). Dohady Ti nepomôžu.

Pozri si Zákon o správe daní a poplatkov, nájdeš veľa odpovedí na Tvoje otázky :). Registračné povinnosti netreba podceňovať, ich nesplnenie je ocenené v § 35 doporučeného zákona.
Zoltán Kovács
14.01.09,20:06
Hmmmm, predpísané tlačivo na registráciu tejto dane nepoznám. Už dlhý čas píšem jednovetovú žiadosť.

Ja stále dostavam tlačivo.
Zita5
14.01.09,20:17
A ako je to teda s tým tlačivom? je či nie je? či stačí obyčajná žiadosť?

S tlačivom si už starosti nerobte , jednoducho treba ísť na DU - oddelenie registrácie pripravte si kratučkú žiadosť ako písala Johanka a tam Vám všetko povedia a poradia ,vybavia k Vašej spokojnosti :)


P.S.A ak by predsa Vám tlačivko dali , tak zoberte jedno navyšše , oskenujte a spravte dobrý skutok , tu ho potom prilepte na PORADU.:)
Zoltán Kovács
14.01.09,20:24
P.S.A ak by predsa Vám tlačivko dali , tak zoberte jedno navyšše , oskenujte a spravte dobrý skutok , tu ho potom prilepte na PORADU.:)


Zitka, mne vždy strčia to tlačivo pod nos ktorý sa vyplňa pri prvotnej registrácii subjektu na daň z príjmov PO alebo FO, a tam je aj chlievik na daň zo závislej činnosti. :)

Inak súhlasím s formou čo uvádzaš.