samanta296
15.01.09,07:37
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať nevie mi niekto poradiť či sa platia odvody do zdravotnej poistovne za zamestnanca ktorý má neplatené voľno celý mesiac?
jankasm
15.01.09,06:53
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať nevie mi niekto poradiť či sa platia odvody do zdravotnej poistovne za zamestnanca ktorý má neplatené voľno celý mesiac?

Áno, počas neplateného voľna je zamestnávateľ aj zamestnanec povinný platiť odvody do ZP z minimálnej mzdy.
A keby si trošku hľadala, odpovedala by si si aj sama, takýchto tém tu je pomerne dosť. :o
samanta296
15.01.09,06:56
Dakujem velmi pekne
samanta296
15.01.09,06:58
A mám este jednu otazočku, ked ma zamestnanec neplatené volno cely mesiac a v tom mesiaci je sviatok, tak ma narok na preplatenie tohto sviatku?
Tweety
15.01.09,07:13
A mám este jednu otazočku, ked ma zamestnanec neplatené volno cely mesiac a v tom mesiaci je sviatok, tak ma narok na preplatenie tohto sviatku?
Nermá. Celý mesiac je predsa na NV.
samanta296
15.01.09,07:18
Ok dakujem, ja len pre overenie, pretoze program mi urobi mzdu aj so sviatkom, tak ma to zmiatlo.
tuta
15.01.09,07:41
Ok dakujem, ja len pre overenie, pretoze program mi urobi mzdu aj so sviatkom, tak ma to zmiatlo.

Ako Ti môže urobiť mzdu aj so sviatkom, keď je celý mesiac na neplatenom voľne? :eek:
samanta296
15.01.09,08:35
Tak to neviem ani ja, ale tak mi to spravilo aj so sviatkom, musela som ten sviatok vymazat aby to nebralo.
margaretka71
15.01.09,12:31
Dobrý deň. Máme zamestnanca vo výkone trestu. Nahlásila som ho na prerušenie do SP a ZP. Program mi vypočítal odvod z minimálnej mzdy do ZP. Je to správne. Ja si myslím, že sa odvody do ZP neplatia keď má nahlásené prerušenie. Potvrďte mi to prosím. Ďakujem.
margaretka71
15.01.09,12:57
Prosííím poradí niekto?
Tweety
15.01.09,13:26
Dobrý deň. Máme zamestnanca vo výkone trestu. Nahlásila som ho na prerušenie do SP a ZP. Program mi vypočítal odvod z minimálnej mzdy do ZP. Je to správne. Ja si myslím, že sa odvody do ZP neplatia keď má nahlásené prerušenie. Potvrďte mi to prosím. Ďakujem.
Pri prerušení poistenia sa odvody do ZP platia. Napr. aj pri neplatenom voľne má poistenie prerušené, ale odvody sa odvádzajú, resp. preddavky na poistenie.