casch
15.01.09,07:46
Chcem sa s niekým poradiť, či je správne, ked asfaltovanie cesty v obci je účtované ako kapitálový výdavok, ak sa jedná existujúcu cestu, kde sa vymiena len asfaltový koberec. Cena je 900 tis. Sk.
Dakujem za každý názor.
slavkavar
15.01.09,06:59
Kapitalový výdavok by bol vtedy ak by sa cesta rozširovala alebo inak menila parametre v tvojom prípade nejde o kapitlove výdavky aspoň podľa nás ale som zvedavá aj na iné názory.
IVETA N
04.10.11,22:38
Chcela by som sa aj ja poradiť na túto tému hoci je neskorá noc ,ale mi to nedá spávať začala som účtovať v príspevkovej organizáci a mám z toho nočnú moru tak mi prosím poradťe v tejto veci :
je to príspevkova organizácia zriadená mestom dali si urobiť geologicky prieskum , technickú dokumentaci a asfaltovanie cesty a idú robiť nové stredisko. Nepytajte sa či už to maju mestom schválené pretože je tam chaos a mám taky dojem, že sa tam robí všetko odzadu a nie tak ako by to malo byť možno , ze sa mylim ale ja keby som mala vytvoriť nejake stredisko , ktoré by malo mat hlavnú a aj podnikatelsku činnosť najprv by som dala mestu na schválenie či vytvorenie daného strediska povolia a či mi preplatia gelogicke práce, technickú dokumentáciu,alebo to dala zistiť byvalej účtovníčke .Mesto teraz nahlasilo, že to nepreplatia pretože to nepatrí do kapitalovych výdavkov a teraz poradťe prosím ako to zaradiť aby to mesto preplatilo .

ďakujem za rychlu a skorú odpoveď.

Iveta N
IVETA N
05.10.11,14:06
prosím nevie nikto poradiť?

IVETA N