tamara
06.06.05,12:09
Ahojte poradaci, dostala som fa v zneni: fakturujeme vas za náklady na zabezpecenie pacovnej pohody....nieco take vidim prvykrat a neviem co s tym, bude mi vediet niekto poradit, ako to zauctovat? dakujem
luebchenko
06.06.05,10:23
nie je to nejaký účtovný softwér :D?
tamara
06.06.05,10:27
softwer to urcite nie je :-) odvolavaju sa na nejaky zakon č.18/1996...

zacina byt toho na mna privela.....
ik-a
06.06.05,10:29
Ahojte poradaci, dostala som fa v zneni: fakturujeme vas za náklady na zabezpecenie pacovnej pohody....nieco take vidim prvykrat a neviem co s tym, bude mi vediet niekto poradit, ako to zauctovat? dakujem
A ten co ti predlozil tu fakturu ti nepodal vysvetlenie. Ved fakturovat sa da vselico, ale treba k tomu komentar.
tibor
06.06.05,10:31
tamara - to je zákon o cenách!

ale keďže prišla fa za isté služby či tovar- niekto je zodpovedný za objednávku uvedeného tovaru či služby, resp. niekto to prebral! tam sa informuj - resp. požiadaj vystavovateľa o bližšiu špecifikáciu fa.
tamara
06.06.05,10:33
ono je to tak....kupili sme od jednej akciovky budovu, ktorá sa nachadza v jej areáli, teraz sa rekonštruuje na výrobnu halu....viem, ze beriem od nich elektrinu, ktoru nam vraj oni nemozu fakturovat, tak to urobili takouto formou..... len ja neviem ako to zauctovat
adam
06.06.05,11:05
ono je to tak....kupili sme od jednej akciovky budovu, ktorá sa nachadza v jej areáli, teraz sa rekonštruuje na výrobnu halu....viem, ze beriem od nich elektrinu, ktoru nam vraj oni nemozu fakturovat, tak to urobili takouto formou..... len ja neviem ako to zauctovat Je pravda, že nemôžu fakturovať el.energiu, ale môžu fakturovať službu: dodávka el. energie. Ja to fakturujem takto....žiadne zabezpečenie pohody:D.......
anto
06.06.05,11:09
Nuž dodávka tovaru to nie je, dodávka služby asi tiež nie, tak potom mi vychádza, že takáto faktúra by sa mala vrátiť dodávateľovi, nech bližšie špecifikuje, ako to s tou pracovnou pohodou myslel.
pyton
06.06.05,11:30
Ako žart na 1. apríla to je super:D .
Dada
06.06.05,11:32
Mňa by zaujímalo ako to ten dotyčný dodávateľ zaúčtoval... :-))))
pyton
06.06.05,11:32
Alebo možno im poskytli topless...:D .
tamara
06.06.05,11:35
tak aj vam sa to zda ako dobry vtip? len co s tym urobit...
Dada
06.06.05,11:35
Určite vrátiť späť faktúru, alebo tam zavolať a nech ti to vysvetlia...
lenkak
06.06.05,14:38
Ja by som vrátila faktúru na prerobenie.
Heni
06.06.05,16:48
ale to znamená, že ak ste dodávku spotrebovali, tak na pracovisku u vás je pohodaaaa :) labúžo robiť v takom kancli :p
ondrejvla
06.06.05,18:19
A čo ak vám fakturujú, že máte v práci pohodu?! To je ale riadna blbosť, že?!

Určite to vráť, lebo neviem si predstaviť, ako budeš koktať pred kontrolou!
pyton
06.06.05,18:29
Heni, to je super:D .

/žeby som si aj ja kúpila trochu pohody:confused:/
gabri
06.06.05,18:37
No, na takého dodávateľa by som potrebovala kontakt :D; ale trošku vážne, nech Ti pošle dodací list, bližší popis služieb,meno osoby, ktorá službu prevzala, možno to bol predsa len vtip :)
evina
06.06.05,19:46
Veď dostatok svetla zabezpečuje pozitívnu energiu , a teda pohodu :)
durisovad
06.06.05,19:53
A je ta vasa pracovna pohoda adekvatna fakturovanej sume? A aka firma takuto sluzbu poskytuje? Ak maju dobre vysledky, asi by bolo dobre spravit im reklamu, lebo kde-kto sa na pracovnu nepohodu stazuje.
porfin
07.06.05,04:24
Aj ja chcem dodať na fa. pracovnú pohodu:D

Ale teraz Vážne - vráť im to /ak je to za elek/ a určite máte na to dáku zmluvu, tak nech napíšu fakturujeme Vám na základe zmluvy číslo XX, alebo čosi podobné
Braňo
07.06.05,04:48
Aj ja chcem pracovnú pohodu: dve mulatky s palmovými listami aby ma ovievali, drink do pravej ruky a masáž chrbta k tomu. :D :D :D
tamara
07.06.05,06:01
dobre sa bavite???? :-)))) aj ja by som sa bavila, len ma trochu brzdi fakt, ze akciovka, od ktorej mam tu fa nie je ziaden zaciatocnik, funguje od socializmu, a zjavne nie sme prvy, ktorym fakturuju pracovnu pohodu :-) idem tam zavolat, dam vediet ako som dopadla
Eva99
07.06.05,06:59
Tak to som naozaj zvedava... Fakt to cele vyzera ako vtip.
Evanka
07.06.05,07:37
Hoci nemám dnes najlepší deň, schuti som sa na tom zasmiala (tamara prepáč, viem, že Tebe moc do smiechu nie je). Takže faktúrovať sa dá ozaj všeličo. Pripomenulo mi to, keď Janko vymámil od rodičov peniažky na sínus. Daj vedieť ako to dopadlo!
tamara
07.06.05,09:51
no, tak som tam teda volala a jediny kompetentny k tomu tam bol taky pan, ktorému účtovníctvo zjavne vela nehovori, lebo hned na mna spustil, ze co sa mi nepaci, ze oni to tak aj ostatnym fakturuju a nikto nema ziadne pripomienky a ze on mi to prerobit nevie a ze s mojim sefom /ktorý žije v predstave, ze účtovníctvo je len o tom, ze raz za mesiac sa urobi DPH/ sa na tom samozrejme bez problemov dohodol....tak som to povedala sefovej zene, ktorá je trochu viac akčnejsia ako on a ta mi v uplnej pohode povedala, ze aby som tu fakturu nezaevidovala, ze ona ju zaplati zo svojich sukromnych penazi a ze sa tym nemam viac zatazovat.....no nie je mi sveta zit? :-)))
evae
07.06.05,10:00
teda s napatim som od rana cakala, ze ako to skonci, ale taketo vyuzlenie problemu som necakala. a nepovedali ti, ze aspon o co ide? :D okrem, "pohoda kamo"?
evina
07.06.05,10:01
no, tak som tam teda volala a jediny kompetentny k tomu tam bol taky pan, ktorému účtovníctvo zjavne vela nehovori, lebo hned na mna spustil, ze co sa mi nepaci, ze oni to tak aj ostatnym fakturuju a nikto nema ziadne pripomienky a ze on mi to prerobit nevie a ze s mojim sefom /ktorý žije v predstave, ze účtovníctvo je len o tom, ze raz za mesiac sa urobi DPH/ sa na tom samozrejme bez problemov dohodol....tak som to povedala sefovej zene, ktorá je trochu viac akčnejsia ako on a ta mi v uplnej pohode povedala, ze aby som tu fakturu nezaevidovala, ze ona ju zaplati zo svojich sukromnych penazi a ze sa tym nemam viac zatazovat.....no nie je mi sveta zit? :-)))
To Ti je sveta žiť. Najradšej zo všetkého mám argumenty typu- aj ostatným to tak a nikto nemá pripomienky -. Takže šefova žena zabezpečila pohodu na pracovisku :)
rosemary
07.06.05,10:07
Môže sa fakturovať iba to, čo má podnikateľ v živnostenskom liste alebo koncesii. V živnostenskom zákone som nikde nenašla živnosť tvorenie pohody. Ak je to elektrika v prenajatých priestoroch, ozaj nieje problém, ako tu už ktosi napísal, služba spojená s prenájmom podľa zmluvy... Takto to fakturujem už roky bez problémov.
tamara
07.06.05,10:09
ono ide o to, ze mi od nich beriem elektrinu aj vodu, ale oni nam to nemozu fakturovat, lebo že vraj na to nemajú nejake zmluvy, a ze s tym je vela roboty, tak kazdemu fakturuju pracovnu pohodu...ale dedulo mi slubil, ze sa tych ostatnych /ktorí k tomu nemaju ziadne pripomenky/ opyta ako to účtuju a ze mi zavola....no tak som sakra zvedava....a clovek by si myslel, ze uz ho v tomto povolani nemoze nic prekvapit :-))))
luebchenko
07.06.05,10:33
čo tak opýtať sa na DU (s priložením kópie faktúry nech sa aj tam pobavia) či je pracovná pohoda daňovo uznateľný náklad? :D A akosi som nepostrehla - je to s DPH či bez?
tamara
07.06.05,11:28
jasnacka, ze s DPH, nech je sranda dokonala..... :-)
lenkak
07.06.05,11:34
Jednoducho, hocikto také nemá.