rudolf.novak
15.01.09,09:34
Dobry den,
som prvy krat v zivote PN - prvy den.
Moja nova doktorka mi vypisala PN, ale problem je ze nebyvam na trvalej adrese. Takze uviedla adresu, kde byvam - podnajom. Ale ked sem pride kontrola, tak na zvoncekoch nenajde na mna kontakt. Nemam ani moje meno na schrankach. Ako mam postupovat?
Kto vykonava kontroly? Skusal som volat na socialnu poistovnu ale bez sance.
Kde mam na seba nahlasit kontakt - napr. telefonne cislo?
S pozdravom,
Rudo
Tweety
15.01.09,08:35
Dobry den,
som prvy krat v zivote PN - prvy den.
Moja nova doktorka mi vypisala PN, ale problem je ze nebyvam na trvalej adrese. Takze uviedla adresu, kde byvam - podnajom. Ale ked sem pride kontrola, tak na zvoncekoch nenajde na mna kontakt. Nemam ani moje meno na schrankach. Ako mam postupovat?
Kto vykonava kontroly? Skusal som volat na socialnu poistovnu ale bez sance.
Kde mam na seba nahlasit kontakt - napr. telefonne cislo?
S pozdravom,
Rudo
Kontroly vykonáva oddelenie SP.
syrik
15.01.09,08:39
Pokiaľ budeš PN len nejaký tyždeň,dva,nemaj strach...tie kontroly vôbec nie sú časté...teda ja a ani nikto z rodiny sme ešte žiadnu kontrolu nemali...;)
ALDA
15.01.09,09:29
Dobry den,
som prvy krat v zivote PN - prvy den.
Moja nova doktorka mi vypisala PN, ale problem je ze nebyvam na trvalej adrese. Takze uviedla adresu, kde byvam - podnajom. Ale ked sem pride kontrola, tak na zvoncekoch nenajde na mna kontakt. Nemam ani moje meno na schrankach. Ako mam postupovat?
Kto vykonava kontroly? Skusal som volat na socialnu poistovnu ale bez sance.
Kde mam na seba nahlasit kontakt - napr. telefonne cislo?
S pozdravom,
Rudo

Píšeš, že prvý deň.. 10 dní platí PN zamestnávateľ a až potom sa PN hlási na SP ak ešte budeš vôbec PN. Zamestnávateľ je informovaný o tvojej súčasnej adrese? Tomu ju oznám.
kori
15.01.09,09:43
prvých 10 dní kontroluje zamestnávateľ(teda môže), potom môže kontrolovať SP. Nikam netreba volať, ak budeš chorý dlhšie písomne doporučene oznám SP adresu terajšieho pobytu spolu s uvedením tel.kontaktu z dôvodu neexistencie tvojho mena na prístupe do vchodu. Takto sa vyhneš prípadným problémom.(kópiu listu s doručenkou si uchovaj). aj keď kontroly sú mizivé-čert nikdy nespí
feron
15.01.09,10:29
Čo tak nalepiť menovku na zvonec a dvere (aspoň dočasne), podľa mňa je to najjednoduchšie riešenie. Alebo potrebuješ byť zatajený?
rudolf.novak
15.01.09,11:00
uz som to urobil :)
veronikasad
15.01.09,11:03
uz som to urobil :)
treba uviesť aspoň číslo bytu.