adena
15.01.09,09:36
Viem, ako uzamknúť wordový dokument (cez nástroje, zámok,atď) lenže to je uzamknutie len pre rôzne zmeny. Ja potrebujem uzamknúť dokument tak, aby ho nikto nemohol vytlačiť, okrem mňa samozrejme. Poradí mi niekto, či sa to dá?
robin78
15.01.09,08:51
obavam sa, ze tomuto nezabranis, mozes si zabezpecit dokument, ze ho otvori len osoba znala hesla, ale ked uz raz ma niekto dokument na citanie, nic mu nebrani ho vytlacit. da sa tomu ciastocne zabranit makrom, ale aj to sa da rychlo obist, cize len kratke zdrzanie na ceste k vytlaceniu :D
Chobot
15.01.09,10:00
Viem, ako uzamknúť wordový dokument (cez nástroje, zámok,atď) lenže to je uzamknutie len pre rôzne zmeny. Ja potrebujem uzamknúť dokument tak, aby ho nikto nemohol vytlačiť, okrem mňa samozrejme. Poradí mi niekto, či sa to dá?

TO, čo chceš dosiahnuť, môžeš jedine keby si ten dokument prekonvertoval do formátu pdf. Adobe Acrobat dokáže pri vytváraní dokumentu (na základe zadania užívateľom) zablokovať jeho úpravy, tlač a pod. Ale k tomu potrebuješ Adobe Acrobat, ktorý je platený. Samotný Adobe Reader na to nestačí, ten dokáže dokumenty len čítať, nie vytvárať.

V prílohe máš príklad takto zabezpečeného dokumentu.

... ale aj takéto zabezpečenie sa dá obísť a dokument vytlačiť. ;)
adamsangala123456789
09.01.10,09:54
mohli by ste mi poradit ako odblokovat PDF zablokovane pre tlac aj kopirovanie?...
Chobot
09.01.10,19:50
mohli by ste mi poradit ako odblokovat PDF zablokovane pre tlac aj kopirovanie?...

Univerzálny návod neexistuje, záleží od spôsobu ochrany dokumentu. Niekedy stačí otvoriť dokument v inom pdf prehliadači, než Acrobat Reader, ktorý nepodporuje ochranu pdf dokumentu. Sú to rôzne free programy, napr. PDFViewer (http://www.softpedia.com/get/Office-tools/PDF/PDFVIEWER.shtml) (negarantujem ale, že ti ten dokument vytlačí), ktoré "odignorujú" ochranu. Treba si ich stiahnuť a nainštalovať viac, možno sa ti to s niektorým podarí.

Inou možnosťou je prelomenie hesla. Existujú passware recovery programy, ktoré dokážu prelomiť heslá zaheslovaných súborov. Keď takto odblokuješ zabezpečený dokument, potom už ide vytlačiť. Ja používam Passware Kit Enterprise (http://download.cnet.com/Passware-Kit-Enterprise/3000-2653_4-10235518.html), v rámci ktorého je viacero drobných programov, určených pre rôzne typy dokumentov (pdf, zip, ...). Nájdi nejaký program na obnovu hesla pre pdf dokumenty a skús to s tým:

http://www.google.sk/#hl=sk&q=passware+recovery+pdf&meta=&aq=&oq=passware+recovery+pdf&fp=7abc76873fda7eb5

Pokiaľ bude ale súbor zabezpečený silným heslom, nemusí byť výsledok úspešný. Treba skúšať a skúšať,... takéto niečo už hraničí s hackerstvom. Najmä, ak sa pokúšaš prelomiť heslo na súbore, na ktoré má niekto autorské právo.

Ešte iná možnosť mi napadla - previesť dokument do iného formátu, napr. doc. Potom už je možné dokument upravovať aj tlačiť.

Ak chceš, môžem sa na ten súbor pozrieť, pošli mi ho na chrobak7(zavinač)post.sk. Nezaručujem ale, že sa mi ho podarí odblokovať...:rolleyes:
jojom
09.01.10,21:09
1, Scan obrazovky ( alt + printScreen) uložiť ako jpg a vytlačiť.
2, Scan obrazovky ( alt + printScreen) uložiť ako jpg otvoriť dokument word alebo iný vložiť obrázok/ky a vytlačiť.
Kvalita bude "kadejaká", ale ide to.
Príklad: nevytlačiteľný dokument::D
jojom
10.01.10,09:02
Neberte môj vyššie uvedený príspevok že sa vám smejem.
Môj vyššie uvedený postup funguje na aktuálne okno na obrazovke. Ak chcete odfotiť celú obrazovku tak miesto klávesy Alt treba stlačiť klávesu Ctrl. Ostatný postup je taký istý. Všetko čo sa zobrazí na obrazovke sa dá týmto postupom vytlačiť.
Na všetko však platí Chobotov príspevok " Najmä, ak sa pokúšaš prelomiť heslo na súbore, na ktoré má niekto autorské právo." Niekto nechce aby sa jeho autorké dielo kopírovalo a používalo v tlačenej podobe.