Damián
15.01.09,10:58
SOm na MD, môj priateľ /otec ďieťaťa/ pracuje v zahraničí a chcel by si naň uplatniť prídavky v zahraničí. Ďieťa je súdom zverené do mojej starostlivosti. Dá sa to a čo musím urobyť preto aby mi nezobrali rodičovský príspevok?
Ďakujem
Chobot
15.01.09,10:10
SOm na MD, môj priateľ /otec ďieťaťa/ pracuje v zahraničí a chcel by si naň uplatniť prídavky v zahraničí. Ďieťa je súdom zverené do mojej starostlivosti. Dá sa to a čo musím urobyť preto aby mi nezobrali rodičovský príspevok?
Ďakujem

Nie veľmi chápem, o čo chce žiadať v zahraničí...:confused:

Veď detské prídavky vypláca náš úrad práce, slovenský. Neviem, či má nárok na nejaké detské prídavky v zahraničí, to si musí preštudovať príslušné zákon v tej krajine, kde pracuje. Ale predpokladám, že skôr asi nemá nárok, keďže dieťa je na slovensku.

Nemala si na mysli daňový bonus na dieťa?

A prečo by ti mali zobrať rodičovský príspevok? Ten patrí len tebe.

Alebo upresni otázku.
veronikasad
15.01.09,10:37
Chobot, nie je to celkom tak ako píšeš. Ak je matka dieťaťa na rodičovskom príspevku a otec pracuje v zahraničí, výplatu prídavkov náš UPSVaR pozastavuje a žiada, aby si výplatu PnD uplatnili v inom členskom štáte. Len neviem či to platí aj v prípade, ak nie sú manželia...
Damián
15.01.09,21:43
A kde by som to mohla zistiť, lebo na urade ma len nervozne obkriknu a v podstate neviem nič
veronikasad
16.01.09,07:45
A kde by som to mohla zistiť, lebo na urade ma len nervozne obkriknu a v podstate neviem nič
Pozastavenie výplaty rodičovského príspevku nesúvisí s PnD, ten sa pozastavuje alebo znižuje od 1.1.09 z iných dôvodov. Ak nedostaneš informáciu na Vašom ÚPSVaS, na stránke www.socpoist.sk (http://www.socpoist.sk) je poradňa, napíš dotaz tam. Aj na PORADe je na túto tému veľa príspevkov, skús pohľadať, nemám teraz čas ti to hľadať.
/k tej "ochote" na vašom úrade - neschopnosť a nevedomosť týchto pracovníkov neospravedlňuje ...Ak nepochodíš u radovej pracovníčky, zaklop na dvere vedúcej/