rozeta
15.01.09,12:46
Aká hmotnosť vozidla sa má uvádzať v DMV - celková hmotnosť?
prevádzková hmotnosť je 1910 kg
najväčšia prípustná celková hotnosť je 3250 kg
kategória N
podľa mňa je najväčšia prípustná celková hmotnosť hmotnosť vozidla+náklad, tak by som tam asi dala tú nižšiu hmotnosť
ospravedlňujem sa ak to niekde na porade už je:(
L-M
15.01.09,12:12
Aká hmotnosť vozidla sa má uvádzať v DMV - celková hmotnosť?
prevádzková hmotnosť je 1910 kg
najväčšia prípustná celková hotnosť je 3250 kg
kategória N
podľa mňa je najväčšia prípustná celková hmotnosť hmotnosť vozidla+náklad, tak by som tam asi dala tú nižšiu hmotnosť
ospravedlňujem sa ak to niekde na porade už je:(
Ja uvádzam najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť. Myslím, že už aj dakde tu na porade o tom bola debata, len si teraz nespomeniem kde :rolleyes:.
Lucia
zoe
15.01.09,12:28
Ahojte, aj mna trapi presne rovnaka otazka, zadala som ju aj na daňovy urad, ale odpoved je nejednoznacna, nakolko ja som dopytovala na auto na kat. N1 a poslali priklad na tahač a naves. Neviem, ci je to rovnako. Ak ano, tak v priklade sumarizovali hmotnosti z riadku 33: najväčšia prip. hmotnost pripadajuca na napravu.
zuzule
15.01.09,23:48
Citujem zo VZN Trnavskeho samospravneho kraja:
Celkova hmotnost vozidla je sucet pohotovostnej a uzitocnej hmotnosti. V navesovych jazdnych supravach sa celkovou hmotnostou jednotliveho vozidla rozumie numericky sucet hmotnosti pripadajucich na jadnotlive napravy.

Snad to niekomu pomoze. Lebo ja v tom aj tak nemam uplne jasno a ako urobim DP k Tatre, to fakt netusim.
zuzule
16.01.09,19:42
A uz mi je uplne jasno. Nasla som este jeden pokyn DR SR a v nom sa pise:
" Pre účely určenia základu dane z motorovych vozidiel pri úžitkových vozidlách a autobusoch sa vychádza z údaja uvedeného na riadku č. 32 osvedčenia. Pri návesových jazdných súpravách sa vychádza z údaja uvedeného na riadku č. 33, pričom počet náprav na uvedenom riadku by sa mal zhodovať s počtom náprav uvedených na riadku č. 39. Údaje nachádzajúce sa na riadku č. 32 a riadku č. 33 osvedčenia zodpovedajú celkovej hmotnosti určenej v súlade s §96 ods.2 zákona č.582/2004Z.z."
rozeta
23.01.09,05:55
ďakujem