emília30
15.01.09,13:47
Pracujem 14 rokov ako sekretárka. Môžem čerpať zo soc. fondu na zakúpenie okuliarov /ktoré sú k mojej práci potrebné/, alebo napríklad na nákup nejakých voľnopredajných liekov /vitamíny/, prípadne masáže /keďže mám zo sedavého zamestnania problémy s chrbticou/?
Ďakujem za odpoveď.
Tweety
15.01.09,12:51
Pracujem 14 rokov ako sekretárka. Môžem čerpať zo soc. fondu na zakúpenie okuliarov /ktoré sú k mojej práci potrebné/, alebo napríklad na nákup nejakých voľnopredajných liekov /vitamíny/, prípadne masáže /keďže mám zo sedavého zamestnania problémy s chrbticou/?
Ďakujem za odpoveď.
Môže zamestnáv. použiť SF aj na to, ak to má ošetrené v smernici o SF. Len pripomínam, že u zamestnanca to bude plnenie, podliehajúce zdaneniu.
olmoj
12.02.09,08:58
Ak prenajmem fintesko na 4 hodiny pre zamestnancov našej firmy a zaplatim to zo SF, podlieha to tiež zdanenie u zamestnancov??
editasara
06.03.09,07:29
Dobrý deň,
prosím Vás, občerstvenie /káva a zákusok/ k MDŽ zo SF podlieha zdaneniu? Je potrebné priložiť prezenčku? Ďakujem
Tweety
06.03.09,07:39
Dobrý deň,
prosím Vás, občerstvenie /káva a zákusok/ k MDŽ zo SF podlieha zdaneniu? Je potrebné priložiť prezenčku? Ďakujem
Áno, podlieha zdaneniu u zamestnanca. Prezenčku-zoznam zamestnancov, je tiež potrebný,bez neho ťažko budete môcť zistiť, komu to máte zdaniť ako nepeň.príjem a komu nie.
editasara
06.03.09,10:36
Ďakujem za odpoveď, tým pádom aj spoločný obed pre zamestnancov ku dńu učiteľov v reštaurácii bude prebiehať podobne, však? Alebo sa to dá inak vykryť? Ďakujem
Tweety
06.03.09,10:41
Nemusí to byť zo SF, môže to byť aj z nákladov zamestnáv., ale budú to nedaňové náklady.
editasara
06.03.09,12:19
Tweety, ale my sme ZŠ s právnou subjektivitou, zriaďovateľom je obec. Ako je to potom v tomto prípade? Ďakujem