Anairda
15.01.09,14:04
Dobrý deň,

robím zahraničný cestovný príkaz v Alfe. Jedná sa o SC lietadlom a pri tlači - vyúčtovanie SC 2.strana, kde má byť sumár stravného a vreckového nie je vôbec nič. Pritom v CP v Info o stravnom a aj v Sumárnych informáciách je hodnota v EUR, ktorú hľadám. Len v tlači nie. Neviete, čo mám zle? Ďakujem
DanielaSL
15.01.09,13:15
Robíš v novej verzii Alfy? Neviem čo môže byť príčina, mne to ide dobre, akurát ,že som robila cestu autom.
Anairda
15.01.09,13:44
Ano, v novej robím CP za rok 2008.
DanielaSL
16.01.09,16:53
Skús zavolať do Krosu, poradia ti a budú navigovať...možno si niečo zle urobila.
iriska
29.01.09,11:05
Rada by som vedela, či na tento problém niečo v Krose povedali, lebo ani mne to nejde. Už ma to celkom psychicky zničilo, takže sa musím zregenerovať, kým tam zavolám.
iriska
02.02.09,06:35
posúvam

Aj keď robím všetko podľa návodu a v infe o stravnom mi to prepočíta sumu v cudzej mene správne na všetky dni, ale keď dám tlačiť, tak sú nuly. Treba to ešte niekde nahodiť aj v SKK?
(vlastne ani na druhej strane to nič nepíše) To mám naozaj vypisovať ručne? :(
iriska
02.02.09,08:17
posúvam
andreaS
06.02.09,14:44
problem so zahranicnymi cestakmi robi aj v Omege... neda sa zmenit vyska vreckoveho... je tam napevno 40% ... volala som do krosu a povedali, ze to je chyba aktualnej verzie, ze si mame pockat na novu zaciatkom februara... a aj tak stale nic... :(
iriska
11.02.09,09:38
chyba (aktuálnej verzie) v alfe bola v tom, že tam treba pridať fiktívne vozidlo, akurát, že som tam volala jeden deň, tak mi dali presný návod ako tom mám robiť (aj keď už som ho mala dvojmo - z internetu a z príručky) a až na druhý deň, keď to stále nefungovalo, tak mi povedali "veď predsa kolegyňa vám vravela, že si tam máte dať fikt. vozidlo". Tak som dopadla, ani si nezapamätám, čo mi vraveli pred 24 hodinami :(
Ivdi
14.01.12,12:56
Dobrý deň, vraciam sa k tejto téme, lebo tú chybu mi robí aj v tomto roku. Neviete ako vytlačiť vyúčtovanie cestovného príkazu, lebo mi sumy stravného do nej neprenáša, keď si dám sumárne informácie suma stravného je tam uvedená, keď dám tlač vyúčtovania stravné 0,--. Treba ešte niečo natipovať ?,ďakujem za odpoveď.
mondes
14.01.12,14:28
Dobrý deň, vraciam sa k tejto téme, lebo tú chybu mi robí aj v tomto roku. Neviete ako vytlačiť vyúčtovanie cestovného príkazu, lebo mi sumy stravného do nej neprenáša, keď si dám sumárne informácie suma stravného je tam uvedená, keď dám tlač vyúčtovania stravné 0,--. Treba ešte niečo natipovať ?,ďakujem za odpoveď.

Zdravím Vás. Aký je prosím Vás postup pri vystavení vyúčtovania zahr. pracovnej cesty v alfe? Bola by som veľmi rada, keby ste mi popísali nejaký postup. Ide o to, že manžel v r. 2011 pracoval ako SZČO v Nemecku a dal mi kopec bločkov z pracovných ciest. Ako mám začať? Ďakujem Vám moc.
veronikasad
14.01.12,15:23
Dobrý deň, vraciam sa k tejto téme, lebo tú chybu mi robí aj v tomto roku. Neviete ako vytlačiť vyúčtovanie cestovného príkazu, lebo mi sumy stravného do nej neprenáša, keď si dám sumárne informácie suma stravného je tam uvedená, keď dám tlač vyúčtovania stravné 0,--. Treba ešte niečo natipovať ?,ďakujem za odpoveď.
začiatok a koniec prac.cesty (čas) si uviedla ?
Ivdi
15.01.12,21:15
Áno čas mám uvedený.
zuzana030
09.02.12,16:49
ahojte, pripájam sa aj ja, tiež vôbec neviem z alfy vystaviť zahraničný CP ani za svet, potrebujem si uplatniť len stravné-diety v nemecku a stále mi to prepočíta buď nulou alebo sumou 3,80eur, čo je na SK. vie mi niekto poradiť, kde robím chybu? prípadne, ak má niekto súbor, tak by som prosila sem dohodiť, tie čo som tu našla neviem otvoriť...:( vďaka
evickanr
09.02.12,17:22
Ja si kliknem na CP, zadám všetko - vodič, auto,atd, kliknem na zahraničný CP, začiatok cesty -miesto,dátum a čas, koniec cesty, miesto a dátum, odkliknem ďalej a tam nepreberám z jázd ale dám pridaj a tam sa uvádza dátum a čas prechodu hraníc do toho ktorého štátu a v dolnej kolonke dátum a čas odchodu z danej krajiny, treba si dať pozor na štát ktorý máte uvedený kam prechádzate hranice, ak je tam Slovensko, prepočíta 3,80/deň. Tu sa zadávajú aj ost.náklady ako za ubytovanie atd. Ja som robila CP Holandsko a Belgicko a v pohode 45€/deň. Keď si zadáte príchod a odchod, vrátite sa na vyúčtovanie, tam treba zakliknuť dolu, stravne a cestovné, na ľavom boku info aj sumár. Pri tlači ak dáte druhú stranu, treba si pozrieť či nie je aj tretia strana( v prípade že je tých dni viac ) tam býva rozpis diet za každý deň.
mondes
07.03.12,17:51
Dobrý deň, opäť sa vraciam k vystavovaniu zahr. CP v alfe. SZČO, pracoval časť roka 2011 v Nemecku. Mám kopec bločkov, kde tankoval. Aj zo SVK, aj z Rakúska aj z Nemecka- Nie je platcom DPH. Má vlastné vozidlo, ktoré využíva na podnikanie. Dz MV má zaplatenú. Prosím Vás, skúšam to nejak nahodiť do softu, ale mám v tom guláš. Musím urobiť aj knihu jázd? Alebo len čisto vyúčtovanie? Musím tam vyplniť aj počiatočný stav PHL v nádrží? Poraďte mi prosím Vás. Mal asi 5 pracovné cesty do Nemecka, takže potrebujem urobiť 5 vyúčtovania. Ako na to? Vďaka.

Ešte ma napadlo, že ako zistím, kedy prešiel hranice? A ako zistím názov hraničného prechodu? A musím ho tam vôbec zadávať? Nestačí niekde uviesť, že prešiel slov.- rakúske hranice?
mondes
09.03.12,00:12
Prosííím Vás, ako zadám pracovnú cestu do zahraničného CP v alfe, keď išiel cez Rakúsko do Nemecka? Skúšam podľa návodu od Krosu, ale tam je len prechod cez jedne hranice a späť. Ja však potrebujem prechod zo SVK do Rakúska (to by som zvládla), ďalej z Rakúska do Nemecka (neviem, aký hraničný priechod mám zadať) a cesta späť. Prosím Vás o pomoc. Vďaka.
mondes
09.03.12,07:38
Prosíím Vás, dása to valfe?
mondes
09.03.12,08:24
To nikto nevie poradiť? :mee:
mondes
19.03.12,09:14
Tak už som si urobila evidenciu jázd. Teraz potrebujem urobíť vyúčtovanie ZPC. Kliknem na CP, dám import z knihy jázd a pekne mi to prehodí údaje z knihy jázd do CP. Ale ak chcem vytlačiť zahraničný CP, tak mi vytlačí zvlášť cestu na SK po hranice a zvlášť cestu v zahraničí. t.j. Rakúsko + Nemecko. Prosím Vás, je to tak správne? Nemalo by to byť všetko na jednom papieri? Vďaka.
mondes
19.03.12,09:52
Prosíím Vás, robí niekto zahraničný CP v alfe? Prečo je ten príkaz rozdelený na 2 strany? Kde vlastne uvádzam stravné na ten ktorý deň? Vďaka.
pam7
27.02.13,10:01
Dobrý deň, stojím už dlho tiež pri riešení pôvodnej otázky:

robím zahraničný cestovný príkaz v Alfe. Jedná sa o SC lietadlom a pri tlači - vyúčtovanie SC 2.strana, kde má byť sumár stravného a vreckového nie je vôbec nič. Pritom v CP v Info o stravnom a aj v Sumárnych informáciách je hodnota v EUR, ktorú hľadám. Len v tlači nie. Neviete, čo mám zle?
Ďakujem vopred
S.
pam7
28.02.13,09:11
Už to mám!

Pozorne, pri tlači vyúčtovania cestovného príkazu zadajte Tlač vyúčtovanie DRUHÚ STRANU.

Bingo!
Podľa príspevku Zita 5 č.525 v téme Ako na ALFU
Ďakujem!
S.