Moriacica
15.01.09,14:11
Ahojte, prosim poradte mi niekto, ako to je, ked som zamestnancom v jednej firme a zaroven sa chcem stat konatelom v druhej firme? Mam ako konatel nejake povinnosti na odvodoch a aku zmluvu podpisat? ...Ak budem mat zisk, budem musiet z tohto zisku odviest dane a kolko? Bude mat za mna ako konatela zamestnavatel nejake povinnosti ak pracujem v inej firme a u neho budem figurovat len ako konatel, ktory bude vytvarat zisk?

dakujem velmi pekne za pomoc
mysimis
15.01.09,14:16
Funkciu konateľa môžeš vykonávať na základe Zmluvy o výkone funkcie konateľa. V prípade, že budeš za konateľstvo poberať odmenu tak je potrebné, aby Ťa firma prihlásila do ZP. Do SP sa odvody neodvázdajú. Z odmeny sa platia aj dane.
Moriacica
15.01.09,17:39
Dakujem pekne Miska za odpoved a prosim ta, ak za mna do ZP plati zamestnavatel, ten u koho budem figurovat ako konatel musi platit tiez? Alebo ako to vlastne je? Lebo zatial planujem pracovat ako zamestnanec, ale zaroven by som rada figurovala ako konatel...
mysimis
15.01.09,17:52
Ak ako konateľ nebudeš poberať odmenu nemusí za Teba nikto nič odvádzať, ale ak tú odmenu budeš poberať tak z tejto odmeny je potrebné odvádzať do ZP - 10% zamestnávateľ, 4% - konateľ. Vzhľadom k tomu, že si zamestnaný tak bude potrebné odvádzať z tejto odmeny aj 19% daň.
adrika
25.09.12,10:24
Ahojte. Ak zamestnanec, ktorý je zároveň konateľom v inej spoločnosti (nepoberá z nej žiaden príjem) dostane od zamestnávateľa výpoveď - má nárok na odstupné ? ďakujem
KEJKA
25.09.12,10:32
má.
tictac7
25.09.12,10:33
Ahojte. Ak zamestnanec, ktorý je zároveň konateľom v inej spoločnosti (nepoberá z nej žiaden príjem) dostane od zamestnávateľa výpoveď - má nárok na odstupné ? ďakujem

je úplne irelevantné, či niekde vykonáva funkciu konateľa alebo hocijakú inú funkciu, alebo má niekde inde iný pracovný pomer, ak dostal výpoveď podľa § 63 ods. 1 písm. a) alebo písm. b) alebo z dôvodu, že zamestnanec stratil vzhľadom na svoj zdravotný stav podľa lekárskeho posudku dlhodobo spôsobilosť vykonávať doterajšiu prácu, ak pred začatím plynutia výpovednej doby požiada zamestnávateľa, aby PP skončil dohodou.
adrika
25.09.12,10:44
Ďakujem za rýchle odpovede :)