stevanka
15.01.09,14:12
Zdravím všetkých,
potreboval by som poradiť,ako mám postupovať v tomto prípade:
Chcem zakúpiť mraziacu vitrínu,v Taliansku,priamo od výrobcu,v cene cca 7.500 euro,bez DPH(v Taliansku IWA).Chcem ju používať vo svojej prevádzke(na Slovensku) a samozrejme zahrnúť do nákladov.Nie som platič DPH,a vediem si jednoduché účtovníctvo.Mal by som doplatiť DPH u nás na Slovensku?Čo všetko mám spraviť,aby to bolo v poriadku?
Vopred ďakujem za rady.
Vladimír Ozimý
15.01.09,13:29
Zdravím všetkých,
potreboval by som poradiť,ako mám postupovať v tomto prípade:
Chcem zakúpiť mraziacu vitrínu,v Taliansku,priamo od výrobcu,v cene cca 7.500 euro,bez DPH(v Taliansku IWA).Chcem ju používať vo svojej prevádzke(na Slovensku) a samozrejme zahrnúť do nákladov.Nie som platič DPH,a vediem si jednoduché účtovníctvo.Mal by som doplatiť DPH u nás na Slovensku?Čo všetko mám spraviť,aby to bolo v poriadku?
Vopred ďakujem za rady.

keďže nepresahujete týmto obchodom hodnotu podľa § 7 od 1.1.2009 je to 13941,45 EUR nemusíte sa registrovať z titulu nadobudnutia tovaru zo štátov EU. V takom prípade Vám výrobca v taliansku vystaví doklad aj s DPH a vy celú hodnotu vrátane dane zahrniete do obstarávacej ceny majetku a budete odpisovať. To znamená že včase obstarania bude výdavok nedaňový a do daňových výdavkov budete uplatňovať odpisy. DPH si môžte nárokovať u Talianov.
stevanka
15.01.09,13:36
Ďakujem,a akým sposobom si mám nárokovať DPH od Talianov?