verca2
15.01.09,15:57
Dobrý deň,

chcem sa iba spýtať, či je pravda, že v prípade posudzovania dávky v nezamestanosti jedného z manželov sa berie do úvahy aj príjem toho druhého.
Môže sa teda stať, že síce manžel splna podmienky na dávku, ale z dôvodu môjho (podľa úradu) vyššieho príjmu proste nedostane ani korunu.

ďakujem:mad:
Tweety
15.01.09,14:59
Dobrý deň,

chcem sa iba spýtať, či je pravda, že v prípade posudzovania dávky v nezamestanosti jedného z manželov sa berie do úvahy aj príjem toho druhého.
Môže sa teda stať, že síce manžel splna podmienky na dávku, ale z dôvodu môjho (podľa úradu) vyššieho príjmu proste nedostane ani korunu.

ďakujem:mad:
Nie, na posúdenie podpory sa neposudzuje príjem manžela, ten sa posudzuje pri nároku na sociálnu dávku.
Zoltán Kovács
15.01.09,15:00
Dobrý deň,

chcem sa iba spýtať, či je pravda, že v prípade posudzovania dávky v nezamestanosti jedného z manželov sa berie do úvahy aj príjem toho druhého.
Môže sa teda stať, že síce manžel splna podmienky na dávku, ale z dôvodu môjho (podľa úradu) vyššieho príjmu proste nedostane ani korunu.

ďakujem:mad:

Pri posudzovaní podpory v nezamestnanosti sa skúma iba uchádzačov príjem v zamestnaní. Z toho sa potom ráta samotná podpora. Na manželkin príjem sa nehľadí. Iné to je pri dávke v hmotnej núdzi.
verca2
15.01.09,15:04
Pri posudzovaní podpory v nezamestnanosti sa skúma iba uchádzačov príjem v zamestnaní. Z toho sa potom ráta samotná podpora. Na manželkyn príjem sa nehľadí. Iné to je pri dávke v hmotnej núdzi.


Ono totiž manžel ostal bez roboty a na úrade práce mu povedali, že nedostane ani korunu, lebo ja mám "vysoký príjem".

Dávka v nezamestnanosti sa vypláca v prípade straty zamestnania, ak dobre viem...
Zoltán Kovács
15.01.09,15:05
Ono totiž manžel ostal bez roboty a na úrade práce mu povedali, že nedostane ani korunu, lebo ja mám "vysoký príjem".

Dávka v nezamestnanosti sa vypláca v prípade straty zamestnania, ak dobre viem...

Veď prišiel o prácu, či nie?
Tweety
15.01.09,15:06
Ono totiž manžel ostal bez roboty a na úrade práce mu povedali, že nedostane ani korunu, lebo ja mám "vysoký príjem".

Dávka v nezamestnanosti sa vypláca v prípade straty zamestnania, ak dobre viem...
Ak v posledných 4 rokoch aspoň tri z nich platil poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku mu vzniká. Nezáleží to od pracovníčky, ale od dikcie Zákona o SP.
verca2
15.01.09,15:09
Veď prišiel o prácu, či nie?

áno, prišiel. Takže by mal mať nárok.
Zdá sa mi to divné, čo mu na úrade povedali..
Hlavne preto, lebo jeho kolega, ktorý je v rovnakej situácii už dostal na účet prvú dávku.
verca2
15.01.09,15:10
Ak v posledných 4 rokoch aspoň tri z nich platil poistenie v nezamestnanosti, nárok na dávku mu vzniká. Nezáleží to od pracovníčky, ale od dikcie Zákona o SP.


Díky moc za info.
Doma to prediskutujeme, keďže moja polovička sa v takýchto veciach neorientuje vôbec ;)