tomz
15.01.09,15:01
Zdravím,

nevedel som kam túto tému zaradiť...

Mám staré auto. Asi 4-5 mesiacov už stojí na dvore, pravdepodobne menšia závada.

Nechcem zatiaľ platiť PZP kým sa nerozhodnem čo s tým. - ročne cca. 6000 SK

Počul som o dočasnom vyradení z premávky keď nechcem platiť PZP, ale to nie je celkom ono. Človek musí behať po úradoch a policajtoch. Platiť kolky...

Okrem toho nie som spokojný s terajšou poisťovňou.

Rozmýšlam takto. Dám výpoveď zmluvy o PZP s doterajšou poisťovňou. O 6 týždňov zrušia tú moju zmluvu a vrátia mi peniaze. Ja budem trebárs pol roka, rok bez PZP ale auto bude stáť na dvore. Keď ho opravím, podpíšem za pol hodinku výhodnejšiu zmluvu s novou poisťovňou, nemusím znova behať po úradoch a "hneď " môžem jazdiť. A keď sa rozhodnem, že dám auto do šrotu, tak tiež nebude problém...

Môžem to takto spraviť? Nie je tam niekde zádrheľ, že trebárs ma nová poisťovňa nepoistí, keď zistia že som bol pol roka bez PZP, alebo niečo podobné?

Vychádza mi to takto výhodnejšie, človek nemusí behať po úradoch a stráviť tam 2 dni, baviť sa s orgánmi že čo všetko mi chýba a čo ešte potrebujem... Síce stratím peniaze za tých 6 týždňov čo bude plynúť výpovedná lehota, ale ušetrím na kolkoch a nervoch hlavne..

Ďakujem za odpovede. ;)
globalpartner
15.01.09,21:04
Tvoj navrhnutý postup nie je legálny a hrozí Ti pokuta.

1. Neviem akú zmluvu na aké poistné obdobie máš, ak máš kalendárny rok (1.1 do 31.12/ ak si nedal výpoveď do myslím je to 19 novembra 2008 (šesť týždňov pred koncom poistného obdobia /zmluva je platná ďalej na dobu neurčitú a najbližší výpovedný zákonom stanovený termín je 19.november 2009,ak máš technický rok priklad 1.marec do 29 apríl nasledovného roka zase platí výpoveď v termíne 6 týžďnov pred koncom.

2. Druhá možnosť je keďže poistenie zanikne aj v prípade zániku rizika požiadať o dočasné vyradenie napr na 3 mesiace , všetky papiere z Obvodného úradu dopravy , bielej a zelenej kartičky, kopie osvedčenia a potvrdenie od DI o odovzdaní značiek odniesť do poisťovne a požiadať o zrušenie poistenia.Musím však upozorniť , že všetko zaplatené poistenie nedostaneš späť.
Pri spätnom prihlásení, je potrebné predložiť aj novú poistnú zmluvu a pokiaľ viem vyžaduju aj platnú STK a emisnú a len Ti vrátia značky.

3. Alebo ho prepíš na napr.manželku v rámci okresu 1000,-Sk a zmluva znovu ku dňu prepisu zaniká
tomz
16.01.09,16:45
Diky moc za odpoveď.

Máš pravdu, s tým poistením som nevedel, že to nemôžem zrušiť len tak kedy chcem. Škoda noo, systém je systém. Poistka mi končí na jeseň...
Ja som sa chcel vyhnúť tomu behaniu po úradoch a policajtoch a platiť kolky a znova behať po úradoch keď to budem prihlasovať a brať si dovolenku k tomu ešte a pod..

Ináč mne sa zdá že pri prihlásení na nového majiteľa vyžadujú aj zmluvu o PZP a to ja momentálne nechcem platiť.

A prečo to nie je legálne čo som uvažoval? Keby som sa rozhýbal skorej ako mi "končilo" minulý rok PZP bolo by to super riešenie.

-------------------------------------------------------------
Len tak na okraj, bol som minule na polícií kvôli firemnému autu a čakal som 2 dni po cca. 3,5 hodiny. Popri tom som si čítal kódex štátneho zamestnanca (krásne morálne pravidlá) a pozeral ako si policajti veselo robia vlastný biznis... Chlapík predo mnou dostal značky XX-564XX , ja som dostal XX-566XX a chlapík čo bol hneď za mnou dostal XX-568XX. Proste nádhera. A to ešte teta zlatá ma s kľudom odfajčila kvôli nejakej blbosti čo firme lízingovka nedodala originál ale len farebnú fotokópiu, že nezájem...