učiteľka
06.06.05,14:43
Ahojte, som tu úplný nováčik. Chcem začať účtovať pre s r.o. v MRP okrem miezd všetko. Poraďte, na čo si dať pozor a ako zaúčtovať leasing. Ďakujem
Luna
06.06.05,13:07
Daj si do vyhľadávača MRP a v podstate tam nájdeš všetko čo potrebuješ.Potom si zadaj leasing a tiež nájdeš všetko čo potrebuješ.Je nás tu dosť čo robia s MRP,nemáš sa čoho báť.Ahoj.
učiteľka
06.06.05,13:17
Vďaka, pustím sa do toho
lenkak
06.06.05,13:31
Akú máš verziu? Win alebo Dos? Vo vyhľadávaní nájdeš toho kopec, ale keď máš nejakú špeciálnu otázku, kľudne napíš, radi Ti ju zodpovieme.
učiteľka
21.06.05,10:28
Veľa som si už pozrela, ale stále dobre nerozumiem vytváraniu uct. rozvrhu. Z tej osnovy, ktorú ponúka MRP si jednoducho vybrať tie, ktoré budem potrebovať (cez Editovanie), hneď si zvoliť aj č. analyt. účtov a tie, ktoré nebudem potrebovať mám vymazať či čo?
Jana Acsová
21.06.05,10:38
Veľa som si už pozrela, ale stále dobre nerozumiem vytváraniu uct. rozvrhu. Z tej osnovy, ktorú ponúka MRP si jednoducho vybrať tie, ktoré budem potrebovať (cez Editovanie), hneď si zvoliť aj č. analyt. účtov a tie, ktoré nebudem potrebovať mám vymazať či čo?Prednastavenú účtovú osnovu nemaž. Cez editovanie si vytvor vlastné analytiky. Čo nebudeš potrebovať zmažeš keď budeš mať s programom viac skúseností. Nepoužívaj analytiku 000.
Luna
21.06.05,10:44
Zákon o účtovníctve hovori,že niektoré účty musia mať vytvorenú analitiku napr.501
na 501 môžeš mať vytvorenú analitiku od 501.001 až po 501.099.Účty ktoré nepoužívaš nemaž.Zákon hovori o účtovnej osnove celej ako ju máš v nadefinovanú v MRP. Účty ktoré nepoužívaš ti nebude tlačiť v zostavách-vo výstupoch.
Luna
21.06.05,11:09
Keď tak rozmýšľam, tak v MRP sa účtovná osnova nedá mazať.
anto
21.06.05,11:14
Spočiatku to bude vypadať tak, že nebudeš vedieť, čo, kde urobiť. MRP má help - klávesa F1 a tam sú skratky pre jednotlivé činnosti.
lenkak
21.06.05,11:37
Mazať vieš v Nastaveniach, Účtovný denník, vyberieš si Účtovná osnova aCTRL+Del si vymažeš riadok na ktorom stojíš. Touto skratkou CTRL+Del vieš mazať v MRP.
Luna
21.06.05,11:39
Lenka,dík.Takto som to neriešila.
učiteľka
21.06.05,11:42
Presne to som myslela s tým mazaním. Mám MRP win multiverziu a vyrobila som si cvičnú firmu, kde si tieto veci v podstate odskúšavam. Ďakujem za rady, ja sa s tým ešte potrápim a keď zas nebudem vedieť tak sa ozvem.
martina fafrakova
05.08.05,11:57
Na začiatok sa chcem ospravedlniť asi nepíšem svojú otazku kde mám, ale neviem
kde ju mám napísať. Tému MRP čítam už asi hodinu, ale nenašla som čo hľadám.
Chcem sa spýtať či sa nedá vo vyšlých faktúrach nejak prekopírovať text (pracujem
MRP Win. multiverzia). Jeden deň vystavujem asi 20 faktúr s tým istým textom. Dosť
ma to zdržuje. Ďakujem za odpovede, pekný deň a príjemný víkend prajem.
Boneta
05.08.05,12:03
Ulož si text - preddefinované položky
anto
08.08.05,07:40
Pokiaľ je to verzia pre Win, malo by kopírovanie textov fungovať pomocou schránky a to - označiť kopírovaný text pomocou shift a šípky, , potom ctrl-C skopírovať do schránky a pri novej faktúre vložiť pomocou Ctrl-V.
martina fafrakova
09.08.05,05:10
Veľmi pekne ďakujem za rady