krajčo
15.01.09,16:35
Chcem sa spýtaŤ, som živnostník a od 08/08 mám prihlásené auto na Dú, možem si dať do nákladov zákonné poistenie za auto? Nemám auto v majetku firmy. A čo bločky za PHM, opravy auta, ...?
A ešte by som chcela vedieŤ čo sa týka miestnosti podnikania. Robila som komplet reonštrukciu, omietky, maľba, polaha, zariadenie-kancel. nábytok. Čo s Tým?Čo možem dať do réžie, čo do majetku?
ďakujem začiatočníčka.
krajčo
16.01.09,12:48
Veľmi prosím o odpoveď, som začiatočníčka a veĽmi by som potrebovala poradiť. Ďakujem
Zoltán Kovács
16.01.09,12:51
Chcem sa spýtaŤ, som živnostník a od 08/08 mám prihlásené auto na Dú, možem si dať do nákladov zákonné poistenie za auto? Nemám auto v majetku firmy. A čo bločky za PHM, opravy auta, ...?
A ešte by som chcela vedieŤ čo sa týka miestnosti podnikania. Robila som komplet reonštrukciu, omietky, maľba, polaha, zariadenie-kancel. nábytok. Čo s Tým?Čo možem dať do réžie, čo do majetku?
ďakujem začiatočníčka.


Auto: keď nie je zaradené do obchodného majetku, tak je nárok na paušálne náhrady za ubehnuté kilometre + náhradu za PHM podľa spotreby uvedenej v techn.preukaze. Tá paušálna náhradu už zahrňa všetky výdavky na auto, teda aj PZP, opravy atď...

To ostatné: Tie priestory máš vo vlastníctve alebo v prenájme? Kancelársky nábytok je v akej hodnote?
krajčo
17.01.09,19:53
ďakujem za odpoveď, takže bločky z tankovania sú len informatívne k CP áno?
A čo keď živnostník má kanceláriu v mieste bydliska, doma a jazdí autom do kancelárie mimo, ktorú má v prenájme v jednej s.r.o., spolupracuje s nimy na zákazkách. Tieto cesty si može dávať ako pracovná cesta? Ďalej chodí na rozne stretnutia, obhliadky, musí maŤ doklad, že tam bol? Je to jeho práca- projektant elektro.
A k tej kancelárii- bola to rekonštrukcia miestnosti v rodinom dome, sídlo živnostníka. Kanc.nábytok je vhodnote 20000,- sk. Je to réžia? Krátkodobý majetoK?
Ďakujem
krajčo
19.01.09,11:32
Prosím o odpoveĎ.