kunkelovaa
15.01.09,17:07
Mám takú, možno už "prepracovanú" otázku. Keď si pripravím výkaz 1.04 (výdavky a príjmy), tak mi program zaokrúhľuje, a potom celkový rozpočet mi nesedí s čerpaním, rozdiel je aj 3 (tis.), zrejme zaokrúhľovaním. Vstupujete priamo do tohto výkazu, teda upravujete nielen rozpočet, ale aj čerpanie financií? Alebo to nechávate takto zaokrúhlené?
judita1971
15.01.09,18:40
aj v starom programe IBEU zaokrúhľovalo, že vychádzalo viac, alebo nesedeli jednotlivé výkazy medzie sebou a vstupovalo sa do programu a upravilo sa to. Aj v IBEU bolo v pokynoch ako postupovať, že si treba upraviť prípadné nesprávne zaokrúhlenie. Malá poznámka ::D Ja som si upravila záverečný rozpočet tak, aby mi sedelo zaokrúhľovanie vo výkazoch... ale mne to v celku robila len 1 tis. Sk
anicka111
17.01.09,18:14
zdravím, upravujem iba výkaz (čerpanie nie). Aj u mňa je to jeden rok 2tis , druhý 3tis.
kunkelovaa
12.10.09,10:25
Zase narážam na problém zaokrúhľovania. Tak sa opýtam inak. Program mi zaokrúhli sumy skutočne čerpaných výdavkov matematicky do výkazu 1.04. Keď sa však stane, že všetky položky sú zaokrúhlené nahor, samozrejme výkaz 1.04 vykazuje čerpanie vyššie. Odovzdávate výkazy takto, alebo si upravíte niektoré zaokrúhlenie vo výkaze v časti "skutočnosť", tak aby to sedelo?
susann2
12.10.09,11:06
Zase narážam na problém zaokrúhľovania. Tak sa opýtam inak. Program mi zaokrúhli sumy skutočne čerpaných výdavkov matematicky do výkazu 1.04. Keď sa však stane, že všetky položky sú zaokrúhlené nahor, samozrejme výkaz 1.04 vykazuje čerpanie vyššie. Odovzdávate výkazy takto, alebo si upravíte niektoré zaokrúhlenie vo výkaze v časti "skutočnosť", tak aby to sedelo?
Ja upravujem výkaz na skutočnosť, zaokrúhlujem na celé €.
kunkelovaa
12.10.09,16:03
Takže ak mám napríklad vo výkaze 1-04 skutočné čerpanie (sčítaním zaokrúhlených položiek) 20 001 €, ale v účtovníctve je čerpanie 19 999,5 €, znížim niektorú položku výkazu a som na sume 20 000 €.Pochopila som to správne? Je potrebné to takto upravovať, alebo tam tie eurové rozdiely nevadia?
susann2
13.10.09,04:28
Áno zaokrúhlujem to ako uvádzaš. Ale či je to potrebné, to neviem. Ja to robím preto, že mi raz vrátili z KŠU prepracovať súhrnnú správu za celý rok, lebo pri kontrole zistili, že mi to nesedelo na výkazy 1-04. Lenže tie výkazy sú 4 a keďže som ich neupravovala vznikol tam za rok rozdiel, ktorý sa im zdal dosť velký.
Sabadka
13.10.09,04:55
Áno zaokrúhlujem to ako uvádzaš. Ale či je to potrebné, to neviem. Ja to robím preto, že mi raz vrátili z KŠU prepracovať súhrnnú správu za celý rok, lebo pri kontrole zistili, že mi to nesedelo na výkazy 1-04. Lenže tie výkazy sú 4 a keďže som ich neupravovala vznikol tam za rok rozdiel, ktorý sa im zdal dosť velký.


Výkaz ti musí sadnúť na čerpanie, ale zase pri zaokrúhľovaní nemôžu vzniknúť tisícové rozdiely, takže tam je chyba niekde inde.
judita1971
13.10.09,07:37
Áno zaokrúhlujem to ako uvádzaš. Ale či je to potrebné, to neviem. Ja to robím preto, že mi raz vrátili z KŠU prepracovať súhrnnú správu za celý rok, lebo pri kontrole zistili, že mi to nesedelo na výkazy 1-04. Lenže tie výkazy sú 4 a keďže som ich neupravovala vznikol tam za rok rozdiel, ktorý sa im zdal dosť velký.

susann2, môžem sa opýtať, myslíš výkaz Fin1-04 alebo P104, asi máš v tomto príspevku na mysli P104, lebo ten sa robí štvrťročne - štatistický výkaz.
Beata
13.10.09,07:46
Áno zaokrúhlujem to ako uvádzaš. Ale či je to potrebné, to neviem. Ja to robím preto, že mi raz vrátili z KŠU prepracovať súhrnnú správu za celý rok, lebo pri kontrole zistili, že mi to nesedelo na výkazy 1-04. Lenže tie výkazy sú 4 a keďže som ich neupravovala vznikol tam za rok rozdiel, ktorý sa im zdal dosť velký.

Lenže ten veľký rozdiel Ti musel vzniknúť nie sčítaním všetkých štyroch výkazov Fin1-04. Lebo program Ti výkaz síce môže zaokrúhliť tak, že budeš mať nejaký ten rozdiel 1, 2, 3 €. No ďalší Q zaokrúhli znova len z aktuálneho účtovníctva a opäť len nejakých pár €. Určite sa to nekumuluje zo všetkých štyroch Q.


susann2, môžem sa opýtať, myslíš výkaz Fin1-04 alebo P104, asi máš v tomto príspevku na mysli P104, lebo ten sa robí štvrťročne - štatistický výkaz.

Judit, však aj Fin1-04 sa robí štvrťročne.
judita1971
13.10.09,07:56
áno ja viem, ale kumulatívne, preto sa susann pýtam, lebo v materiály pre súhrnnú správu sú odvolávky, že stlpce čo sa týkajú miezd ti majú sedieť na štatistický výkaz P104 za celý rok. Pri vypracovaní súhrnnej správy si ja napr. už pri vytváraní výkazu P104 /týka sa miezd/ upravujem zaokrúhľovanie za štvrtý štvrťrok tak, aby mi súčty jednotlivých výkazov P104 za jednotlivé štvrťroky sedeli na FIN1-04 za rok 2009.
kunkelovaa
13.10.09,08:00
[QUOTE=Beata;1176570]Lenže ten veľký rozdiel Ti musel vzniknúť nie sčítaním všetkých štyroch výkazov Fin1-04. Lebo program Ti výkaz síce môže zaokrúhliť tak, že budeš mať nejaký ten rozdiel 1, 2, 3 €. No ďalší Q zaokrúhli znova len z aktuálneho účtovníctva a opäť len nejakých pár €. Určite sa to nekumuluje zo všetkých štyroch Q.

Tento výkaz (FIN 1-04) sa v štvrťrokoch napočítava a teda ten za 4.štvrťrok je vlastne definitívnym za celý rok. V minulosti sa výkazy robili v tis.Sk, preto mohli vznikať rozdiely 1,2,3 tis. Sk pri zaokrúhľovaní. Minulý rok som si dala námahu a spočítala všetky rozdiely v zaokrúhľovačkách a bolo to v tom.
Ešte sa prosím vyjadrite, či tie výkazy upravujete, alebo to nechávate v tých zaokrúhlených rozdieloch.
Beata
13.10.09,08:11
Tento výkaz (FIN 1-04) sa v štvrťrokoch napočítava a teda ten za 4.štvrťrok je vlastne definitívnym za celý rok. V minulosti sa výkazy robili v tis.Sk, preto mohli vznikať rozdiely 1,2,3 tis. Sk pri zaokrúhľovaní. Minulý rok som si dala námahu a spočítala všetky rozdiely v zaokrúhľovačkách a bolo to v tom.
Ešte sa prosím vyjadrite, či tie výkazy upravujete, alebo to nechávate v tých zaokrúhlených rozdieloch.

Kunkelovaa, áno, napočítava sa v účtovníctve a vykáže Ti to do jedného výkazu. Čiže súhlasím, že vlastne v treťom Q budeš mať čerpanie za obdobie jan - september. Ale až konečné sumy z účtovníctva sa vo výkaze zaokrúhľujú. Neviem, či si rozumieme?! Ak ja budem mať v jednej položke čerpanie za obdobie jan - sept 2009, tj III. Q povedzme 1956,68 €, výkaz mi ho zaokrúhli na 1957 €. Ak v tej istej polože som mala čerpanie v II. Q, v účtovníctve 858,35 €, výkaz mi ho zaorkúhlil na 858 €... atd. Čiže výkaz nekumuluje rozdiely zo zaokrúhľovania.

Čo sa týka úpravy tých rozdielov, priznám sa, že za prvé tri Q čerpanie nezaokrúhľujem, vôbec sa tým nezaoberám. Iba keby sa stala taká vec, že to jedno, dve € by mi mali spôsobiť to, že budem mať schodok, ale to sa ešte nestalo.
Zaokrúhľujem len schválený a upravený rozpočet, aby mi tam nelietali eurá. Iná situácia je na konci roka, vtedy upravujem aj čerpanie tak, aby mi sadlo na konečný stav v účtovníctve.
kunkelovaa
13.10.09,08:25
Beata, rozumieme sa a hovoríme o tom istom. V podstate to robím rovnako, doteraz som v minulom roku tieto veci vôbec neriešila, až pri koncoročnej uzávierke. Preto ma zaujímajú názory a postupy iných.
judita1971
13.10.09,08:57
ja zaokrúhľujem aj čerpanie, tento kvartál mi zaokrúhlenie vykázalo čerpanie o 4€ menej ako je čerpanie na eurocenty.
susann2
13.10.09,09:00
susann2, môžem sa opýtať, myslíš výkaz Fin1-04 alebo P104, asi máš v tomto príspevku na mysli P104, lebo ten sa robí štvrťročne - štatistický výkaz.
Mala som na mysli výkaz P104, ten kotrolujú na výkaz o správe o hospodárení za rok. Výkaz Fin1-04 som zatiaľ nezistila, že ho s niečim kontrolovali.
susann2
13.10.09,09:21
áno ja viem, ale kumulatívne, preto sa susann pýtam, lebo v materiály pre súhrnnú správu sú odvolávky, že stlpce čo sa týkajú miezd ti majú sedieť na štatistický výkaz P104 za celý rok. Pri vypracovaní súhrnnej správy si ja napr. už pri vytváraní výkazu P104 /týka sa miezd/ upravujem zaokrúhľovanie za štvrtý štvrťrok tak, aby mi súčty jednotlivých výkazov P104 za jednotlivé štvrťroky sedeli na FIN1-04 za rok 2009.
Tak to som bohužial prehliadla a teraz ja už radšej upravujem všetky výkazy na skutočnosť každý štvrťrok, ale keď ste niektoré zvyknuté upravovať to v 4 štvrťroku, nevidím dôvod to meniť.
Sojka 007
13.10.09,09:26
Dievčatá povedzte do výkazov netreba nahodiť predchádzajúce obdobie?
kunkelovaa
13.10.09,09:34
A do ktorých? V 2-04 je stav k 1.1.
judita1971
13.10.09,09:41
Tak to som bohužial prehliadla a teraz ja už radšej upravujem všetky výkazy na skutočnosť každý štvrťrok, ale keď ste niektoré zvyknuté upravovať to v 4 štvrťroku, nevidím dôvod to meniť.


mimotemy trocha mimo témy , čo sa týka výkazu P104 - v tomto roku mi každý štvrťrok sedí na skutočnosť :D lebo zatiaľ mi program, v ktorom pracujem ani jeden štvrťrok neurobil výkaz správne .
Sabadka
13.10.09,09:52
mimotemy trocha mimo témy , čo sa týka výkazu P104 - v tomto roku mi každý štvrťrok sedí na skutočnosť :D lebo zatiaľ mi program, v ktorom pracujem ani jeden štvrťrok neurobil výkaz správne .

mimotemy nevyhováraj sa na soft, to ty si šikuľka:D
Sojka 007
13.10.09,10:59
A do ktorých? V 2-04 je stav k 1.1.
Myslím výkaz ziskov a strát a súvahu. Alebo tohto roku to netreba priebežne odovzdať na DU?
susann2
13.10.09,11:03
Myslím výkaz ziskov a strát a súvahu. Alebo tohto roku to netreba priebežne odovzdať na DU?
Nie, výkaz ziskov a strát a súvaha sa odovzdávajú už iba k 31.12.
Sojka 007
13.10.09,11:13
Výborne, potešila si ma. O starosť menej.
Napadlo ma. K 31.12. bude treba dopísať predchádzajúce obdobie?Ja ho v súvahe ani výkaze ziskov a strát nemám.
susann2
13.10.09,11:22
Tak to ani ja nemám, ale viem, že to dá urobiť, tak aby sa to nemuselo ručne nahadzovať, ale potom budem pátrať, až budem tie výkazy robiť.
judita1971
13.10.09,11:34
Tak to ani ja nemám, ale viem, že to dá urobiť, tak aby sa to nemuselo ručne nahadzovať, ale potom budem pátrať, až budem tie výkazy robiť.


nápodobne, budeme dvaja pátrači :D
eva7
13.10.09,11:37
Zdravím vás, dievčatá, BPO sa v programe WINIBEU dostane pri vytváraní výkazu v treťom riadku cez trojbodkové tlačítko, tu sa vyhľadá uložený výkaz za 13/2008 a všetky údaje sa dostanú do stĺpca BPO v eurách. Mne to ale v A a P nesedí o 1 euro, tak neviem. Je to asi chyba v prepočtoch pri konverzii. Môžete sa na pozrieť, ako je to u vás? Vďaka
susann2
13.10.09,11:53
Zdravím vás, dievčatá, BPO sa v programe WINIBEU dostane pri vytváraní výkazu v treťom riadku cez trojbodkové tlačítko, tu sa vyhľadá uložený výkaz za 13/2008 a všetky údaje sa dostanú do stĺpca BPO v eurách. Mne to ale v A a P nesedí o 1 euro, tak neviem. Je to asi chyba v prepočtoch pri konverzii. Môžete sa na pozrieť, ako je to u vás? Vďaka
Vďaka patrí tebe, len aby som si to pamätala, kde to nájdem, keď to budem potrebovať.