pupkin
15.01.09,17:57
Ak sa stane úraz na ceste do školy - spadne žiak na zľadovateľom chodníku cestou do školy, je to školský úraz? Ďakujem
legolas
15.01.09,17:10
V žiadnom prípade nie je to školský úraz.
pupkin
15.01.09,18:40
A prosím Vás, je to v nejakom zákone, vyhláške?
jaros5
15.01.09,20:56
V žiadnom prípade nie je to školský úraz.
Súhlasím - ak sa stane úraz cestou do školy a je to mimo areál školy.
Ale ak sa stane v priestoroch školy v čase vyučovania a bezprostredne pred vyučovaním - klasifikoval by som to ako školský úraz.
(školský úraz, analógia s pracovným úrazom)
Za škodu, ktorá vznikla žiakovi pri vyučovaní, pri výchove mimo vyučovania, atď. atď, alebo v priamej súvislosti s nimi, zodpovedá príslušná škola alebo zriaďovateľ.
Ak sa mýlim, opravte ma.
legolas
16.01.09,14:24
Súhlasím - ak sa stane úraz cestou do školy a je to mimo areál školy.
Ale ak sa stane v priestoroch školy v čase vyučovania a bezprostredne pred vyučovaním - klasifikoval by som to ako školský úraz.
(školský úraz, anológia s pracovným úrazom)
Za škodu, ktorá vznikla žiakovi pri vyučovaní, pri výchove mimo vyučovania, atď. atď, alebo v priamej súvislosti s nimi, zodpovedá príslušná škola alebo zriaďovateľ.
Ak sa mýlim, opravte ma.

Nemýliš sa, ale on sa pýtal o ceste do školy, tak som mu to vysvetlil. Je to jedno či sa jedná o dieťa, alebo o dospelého, jedným slovom ide v jeho prípade o mimoškolský úraz. Školu nech do toho nepletie. Ak sa to stalo na verejnom priestranstve/chodník obce, mesta a pod.,/ tak nech si to vymáha ako odškodné od nich, pretože o tieto sa má starať obec alebo mesto.
bubo236
16.01.09,14:42
podľa mňa to nie je školský úraz
legolas
17.01.09,06:42
podľa mňa to nie je školský úraz

Prepáč, ale veď ma opakuješ. :D
bubo236
17.01.09,06:59
Prepáč, ale veď ma opakuješ. :D


Myslel som si, ze sa tu clovek moze vyjadrit aj,ked ma rovnaky nazor, ci nie?
willma
17.01.09,07:27
Myslel som si, ze sa tu clovek moze vyjadrit aj,ked ma rovnaky nazor, ci nie? stačí dať súhlas správnemu príspevku
;)